Koliko vam auto troši?

Zar ovlašteni servis ne bi trebao imati svoje dijelove? Kako je mogao grebati dio koji nije njegov? Kupio je dio i odnio u ovlašteni servis da ga zamijene?

Inače i ja idem samo kod onoga majstora kod kojeg mogu gledati što mi radi s autom. Kod kojeg ta opcija ne postoji, kod njega ne idem.
Kada preuzmeš auto sa servisa ogrebeš filter uz pomoć Svoje ruke i nečeg oštro tako da znaš da je menjan sledeći put. To se radi 30 godina unazad.
 
Filter klime i filter motora ali vazduha tako da nemoj da pišeš gluposti po forumu. Vidi i ovaj lešinar se odmah navatao.

Držite se teme potrošnja goriva prestanite da spamujete.
Pa ide li ulje u motor? Koji je to filter motora? Aha, filter ulja su sigurno zamjenili, a ostale nisu? 😂

Pa kak sad 7 litara, po magistrali kad je do sad bilo oko 5 u gradu?
 
Kocimo mi i motorom ali takve rezultate ne postizemo.
Ocigledno neko malo laze.:D
I jos nam ne odgovori zasto obelezavas filter ako imas puno poverenje u ovlasceni dok pljujes po garazi u kojoj radi Djura a u kojoj pretpostavljas da mi odrzavamo kola?To izbegavas jel da? :lol:
 
Znači auto troši 1-1,5 litre manje u gradu nego van grada? 😂
Na otvorenoj cesti juris 80, a u gradu kocis motorom i ne trosis nista.
U BG imas napredne puteve i stalno ides nizbrdo.

images
 
Naravno da jurim 80 zato i postoji magistrala a u gradu ako ne kočiš motorom spališ kočnice i menjaš diskove svakih 40.000 km. Ja pločice menjam na 150.000 km.
150k sa tim km koje voziš znaci da ih ne mejjas nikad.. A kocnice se moraju očistili klizaci podmazati .. Kod tebe su cilindri zapekli pakne zapekle diskovi izjedeni od korozije...ti posle 12g ne mozes ni da kocis :)
 
150k sa tim km koje voziš znaci da ih ne mejjas nikad.. A kocnice se moraju očistili klizaci podmazati .. Kod tebe su cilindri zapekli pakne zapekle diskovi izjedeni od korozije...ti posle 12g ne mozes ni da kocis :)
To se servisira kada auto ima problema sa kočnicama. Jesi nekada video u životu garažiran auto?

Kočnice traju onoliko koliko si dobar vozač. Ako nemaš pojma spališ ih za 40.000 km nekada i manje.
 
To se servisira kada auto ima problema sa kočnicama. Jesi nekada video u životu garažiran auto?

Kočnice traju onoliko koliko si dobar vozač. Ako nemaš pojma spališ ih za 40.000 km nekada i manje.
Jesam vise puta izbijso ih cekicem a meso sa pakni otpadalo samo od sebe cilindri zapekli diskovi korozirali itd.. obicno ide komplet zamena od klesta diskova pakni .. Ja na svom prvom kombiju sam menjao zadnje diskove jer ne koci zadnja kocnica a ima lezaj u njima 300€ je tad bilo sad oko 200€ radi načina voznje .. E sad ponekad malo povucem rucnu na auto putu da skine koroziju i nema problema vise.. Ne opterecujem se tim stvarima kocim kad treba da kocim
 
To je tako kada nemaš garažu i ne pereš auto odozdo posle svakog snega jbg. Meni je trap još uvek u crnoj boji i ima one nalepnice sa žvrknutim korejskim

Meni svake godine u ovlašćenom servisu pregledaju auto i kažu da je sve perfektno. Evo na 66.000 km prednje pločice su kao nove, jednostavno ih pipnem prstom jednom u par godišta kroz alu felnu.
 
Originalne prva ugradnja bez problema toliko izdrže. Ne znam što ti je toliko čudno?!??
Čudno je što si ti više puta napisao da ti je auto prešao 60 i nešto hiljada km, a pričaš kako ti je nešto izdržalo 150 hiljada. Nećemo više o tome jer prvo nije tema, a drugo nakon takve očigledne kontradiktornosti više se ne može ništa pametno ni napisati. Znači obrisaću svaki dalji post o kočnicama, tvoj ili bilo čiji, nebitno.
 

Back
Top