Koliko ti malo treba da pokazes svakom ko->si ?! :malizeleni:

Koliko brzo vas okolina procenjuje I da li ste otvorena knjiga ili ste teski za procenu?!
Koliko dobro vi sa druge strane procenjujete druge?


Vrlo malo zaista razmisljam o tome kakav je ko. U nekom trenutku osetim osobu, prepoznamo se po senzibilitetu, humoru, inteligenciji, bilo
cemu i tu nastane „prihvatanje“. Druge opet upoznajem u hodu. Neke nikada ne prepoznam, jer su mi „mutni“. Ne slozeni ili komplikovani, vec bas „mutni.“ To kada imam osecaj da neko citav zivot hoda pod maskom. Ta se maska ponekad nakrivi na kratko i izroni deo pravog lica. Ali ga maskirani opet brzo pokrije.

Od malena sam jasno i glasno izrazavala simpatije. A ljudi ponekad ustuknu na tu otvorenost. Odrasli mnogo cesce nego deca. :)
 
Koliko brzo vas okolina procenjuje I da li ste otvorena knjiga ili ste teski za procenu?!
Koliko dobro vi sa druge strane procenjujete druge?

Ne znam kako me druge dozivljavaju na prvu.

A ja... Retko me je prvi utisak prevario. Ali imam tu grizu savesti ako je utisak los pa prekorim sebe kako nemam pravo da prebrzo donosim zakljucke i dam sansu. I zeznem se :lol:
 
Koliko brzo vas okolina procenjuje I da li ste otvorena knjiga ili ste teski za procenu?!
Koliko dobro vi sa druge strane procenjujete druge?

Ne znam kakve su tudje sposobnosti i opažanja kao ni procena,ali sam u suštini otvorena,samo što me nema-pa me teško proceniti :zcepanje:
Ni to ne znam,jer se sve to nekako menja,proceniš nekoga pa posle 2 godini to nije ta procena. U suštini,ne procenjujem,tj ne bavim se time.
 
To je latinska izreka. Aquila non capit muscas.

Hvala

A mislim da je nisam našla pod latinskim
i google počeo lagati... sunce ti poljubim :D

Ja sam je, uglavnom, protumačila kao onu: kad si veliki, nećeš se baktati lajanjem malenih , nećeš ih juriti tj gubiti vreme na njih...nešto kao ono PSI LAJU, KARAVANI PROLAZE ili..
Je li to znači ?
 
Hvala

A mislim da je nisam našla pod latinskim
i google počeo lagati... sunce ti poljubim :D

Ja sam je, uglavnom, protumačila kao onu: kad si veliki, nećeš se baktati lajanjem malenih , nećeš ih juriti tj gubiti vreme na njih...nešto kao ono PSI LAJU, KARAVANI PROLAZE ili..
Je li to znači ?

Pa da. Snažni ne troše energiju na slabašne protivnike. Ja sam tako povezala, orao (predator) ne lovi mušice (nedostojan plen).
 

Back
Top