Koliko su muškarci nesigurni zbog fizičkog izgleda?

Ta nesigurnost je samo grana jednog mnogo veceg drveta koje se zove strah od neadekvatnosti. Da li dovoljno dobro izgledam da bi ona zelela da bude samnom, da li sam dovoljno pametan za ovaj posao, da li sam dovoljno spretan da vozim, da li sam dovoljno zdrav da docekam unuke, da li sam dovoljno dobro obucen da se ne izblamiram u drustvu koje je imucnije od mene, da li sam...?

Kad se predje ta granica sa cije jedne strane je konformitet i delovanje linijom manjeg otpora, onda dobijamo fenomene tipa - jao kako je ona uspela da bude sa takvim tipom, gde su bas njega postavili na tu poziciju, ponosan sam kad se osvrnem na svoj zivot, mislim da ti mozes da obuces kuhinjsku krpu i da ti dobro stoji, itd.

Tako ja to vidim.

Probaj da postavis pitanje adekvatnosti, i onda baratas sa javnim pojmovima..
TJ iz cuga cu da ti odgovorim da sam neadekvatan...jer ne odgovaram postojecimo modelima dok upadam u neki od postojecih modela srpskih muskaraca...
Zato sto su neki modeli napravljeni da u njih ne upadne srpski muskarac i samim tim imas politicku selekciju takvih muskaraca, naizgled..

To nije samo naizgled, jer su neadekvatni za brak, ali su adekvatni za vezu jer se tamo gledaju druge stvari..
Ili npr nisu adekvatni za vezu u smislu prestiza i tako neceg, ali su adekvatni za kres...

Adekvatnost moze biti totalno drugaciji pojam od pojma sigurnosti...
On i jeste totalno drugaciji pojam..
Ako nabedis zene po modelu pekmeza ili po modelu starleta ili po modelu feminacista, muskarac moze jasno sebe oznaciti kao neadekvatnim za celu garnituru zena...
Nema sta da im ponudi...
On je funkcionalan, lep muskarac, sa svojim primanjima, ali nema sta da im ponudi..
Ne interesuju ga iste stvari, nije mu ugodno u blizini takvih stvari i to je bukvalno totalno neadekvatno za njega...

Zene koje pristanu na takve modele se obicno vode mislju, muskarcu treba samo Pit.chka i nista vise , sve ostalo ce pristati radi toga....
I tako funkcionise polusvet...
 
Uh koji argument, mi smo ziva bica, zato smo nesigurni.....hehehehe....to ti je kad u nekoj sredini glupost dobije dominaciju pa je validniji argument glup sam ne interesuje me zasto, nego nesto sto bi bilo preciznije receno.

Slobodno reci da mislis da sam glupava. Ne moras toliko da objasnjavas ;). Ali tvrdim i dalje da ne postoji osoba koja barem jednom u zivotu nije osetila nesigurnost.
 
Slobodno reci da mislis da sam glupava. Ne moras toliko da objasnjavas ;). Ali tvrdim i dalje da ne postoji osoba koja barem jednom u zivotu nije osetila nesigurnost.

Kako da ti kazem da si glupava kad to nije do toga...
Taj stav koji si pokazala nije rezultat tupavosti osobe nego prihvatanja tupavog modela ponasanja iz sredine u kojoj se nalaze...
DA , to znaci i da su sve osobe koje takve detalje prihvataju tupavije nego sto im je priroda namenila....ali to je posledica a ne uzrok...nekad je i uzrok...
Ali ne uvek...niti ne skoro uvek...da bih to uzeo kao logiku...Znaci ne mogu nikako da izjavi da si tupava ili glupava zato sto prihvatas mediokritetski model ponasanja iz svoje sredine....mozes biti klasika slaba, poltronska , oportunisticka, svasta tu moze biti , treba imati vise osobina da bi se covek usprotivio modelima sredine...

E sad, zbog ovog drugog dela u recenici moze svasta da bude...Npr ja ne verujem kad neko kaze da ga zabole kako ga drugi vide..mene uvek interesuje kako me drugi vide, sto znaci da osecam nesigurnost uvek u vezi sebe....samo zavisi za sta...
Za izgled da, za uticaj izgleda pomalo , nekad vise nekad manje, zavisi od plana i koliko u tom planu utice izgled na rezultat...a za rezultat fizicki izgled se ne sme uzimati kao nesigurnost....mislim da si ruzan kao krme, opet ti treba model kojim ces doci do rezultata...tako da taj model koji dovodi je ono sto je izvesnost...
Tada lepota postaje olaksavajuci cinilac, a ne presudan negativni cinilac...

Zenama je lepota tako malo bitna kad je trajno resenje u pitanju, npr, ...Iz te istine sledi da svakog analitickog momka mnogo ne tangira izgled kad juri trajno resenje...

- - - - - - - - - -

Ali interesantno je i to kako svi smo mi ziva bica pa moramo biti nesigurni u sebe mnogima izgleda isto izrecena misao kao ne postoji osoba koja ponekad nije nesigurna u sebe .....

Eto npr iz tumacenja te recenice, tacno se vidi koliki prostor sagledava osoba kad sagledava SVE i SVET...
 
Zenama je lepota tako malo bitna kad je trajno resenje u pitanju, npr, ...Iz te istine sledi da svakog analitickog momka mnogo ne tangira izgled kad juri trajno resenje...

Žene mnogo više obraćaju pažnju na sve, pa i izgled, kada traže trajno rešenje.
One koje se nisu udale za momke iz srednje šk i prvih godina faksa, gledaju apsolutno sve. izgled u smislu kompletne pojave, ne samo lepih crta lica.

Trajno rešenje podrazumeva neko potomstvo, a to baš nije svejedno kako će da ispadne.

Apsolutno sve "moje žene" koje se udaju sa 28-29+ godina za neke "nove" momke su teške cepidlake bile i neverovatno praktične.
Jako velika razlika u odnosu na momke koje smo imale kao klinke. Meni se to iskreno gadi, ali nisam u toj situaciji bila.

- - - - - - - - - -

Bolestan bio valjda.

Nisam znala da je bio bolestan, baš loše izgleda, bio je kao lutka.
 
Moj utisak za trajno resenje je da je stan najvaznija komponenta, pa onda pare, pa auto , pa tek onda pogleda odecu i obucu, a posle svega crte lica....eeeej koliko je stavki pre crte lica...

- - - - - - - - - -

A kad pogleda crte lica, ako i tada gleda i zakera, e onda ce praviti sama najverovatnije....

Kriterijumi meni nisu najjasniji, a ni tebi veruj mi.

Ne znam samo ko bi uopšte želeo da se skrasi pored nekoga ko ga ocenjuje na osnovu stana i cipela...
 
Pa koliko zena su izuzetak od tog pravila....manje od 1% ako i toliko....ne verujem ni toliko...
Moras...progutas...zene nikad nisu pokazivale bas toliko plemenitosti a ni pameti...nego se sve nadas da ce posle da proradi difuzija iz dupeta u glavu..

- - - - - - - - - -

Kako ona proguta da je sa nekim zbog stana, tako ti progutas da je sa tobom zbog stana...
 
Pa koliko zena su izuzetak od tog pravila....manje od 1% ako i toliko....ne verujem ni toliko...
Moras...progutas...zene nikad nisu pokazivale bas toliko plemenitosti a ni pameti...nego se sve nadas da ce posle da proradi difuzija iz dupeta u glavu..

- - - - - - - - - -

Kako ona proguta da je sa nekim zbog stana, tako ti progutas da je sa tobom zbog stana...

Mnogo veći procenat, al ajde.
 

Back
Top