Колико сте блиски са вашим родитељима

bernardo

Veoma poznat
Poruka
12.871
Неки су са родитељима довољно блиски да деле и љубавна искуства, да отворено питају за савете око љубави и/или чак и секса. Неки родитељима ништа не говоре (што мислим да је много лоше).

Неки су у средини, нешто кажу а нешто прећуте. Моје лично мишљење је да је блискост са родитељима кључна и врло важна.

Колико сте ви и да ли сте блиски са својим родитељима ?
 
Nisam nesto preterano blizak ali nisam ni mnogo distanciran.Recimo da sam sa njima cesto udarao rogovima o rogove za mnogo,mnogo toga i idalje to radimo.Tolerisemo se i to je je sasvim ok tako.
Добро је показати да имаш став чак и родитељима. Некад ни то ударање роговима може да те ојача као човека
 
Nisam pušio cigarete. Jedinice jesam krio ali sam ih imao samo u poslednjoj godini srednje.
Свака част брате, но у ваше време када имаш 1 у средњој, то је 1 све док је не поправиш. Код нас хвала Богу, било је као у основној. Имам 1,2,1,2 и добијем 2.
 
Добро је показати да имаш став чак и родитељима. Некад ни то ударање роговима може да те ојача као човека
Pa znas kako.Moj stav je da su oni na prvom mestu obicni ljudi kao i svaki drugi,nisu nepogresivi,nisu uvek u pravu,ne znaju bolje od mene sta ja zelim i sta je po mene dobro.Razumem da nemaju lose namere ali to nije razlog da im popustam i ispunjavam ocekivanja...I nije razlog da se ne bunim kada su pokusavali da dones odluke po svom o mom zivotu u moje ime.
 
Pa znas kako.Moj stav je da su oni na prvom mestu obicni ljudi kao i svaki drugi,nisu nepogresivi,nisu uvek u pravu,ne znaju bolje od mene sta ja zelim i sta je po mene dobro.Razumem da nemaju lose namere ali to nije razlog da im popustam i ispunjavam ocekivanja...I nije razlog da se ne bunim kada su pokusavali da dones odluke po svom o mom zivotu u moje ime.
Апсолутно тј скроз је тако како кажеш. Слажем се са свиме што си казао
 
То су ми највећи непријатељи у животу, тотално су ми уништили живот и осакатили ме за функционисање, а још ме и криве што лоше или никако не функционишем. Немам никакву слободну вољу од њих, живим у тоталном заробљеништву, не могу чак ни да прихватим помоћ и кад би је било. Не могу ништа да ми надокнаде. Морам да завршим са својим животом јер не могу више да трпим, боље никад неће бити и не може да буде.
 
То су ми највећи непријатељи у животу, тотално су ми уништили живот и осакатили ме за функционисање, а још ме и криве што лоше или никако не функционишем. Немам никакву слободну вољу од њих, живим у тоталном заробљеништву, не могу чак ни да прихватим помоћ и кад би је било. Не могу ништа да ми надокнаде. Морам да завршим са својим животом јер не могу више да трпим, боље никад неће бити и не може да буде.
Brate oni su te stvorili,ako vec nisi nezavistan onda nemoj da ih krivis za svoju nesposobnost
 
Brate oni su te stvorili,ako vec nisi nezavistan onda nemoj da ih krivis za svoju nesposobnost
Па они су ме уништили, шта још они као нису криви? Нисам сам себе васпитавао, ограничавао, вршио насиља над собом. Криви су, него шта!!
 
Pa ako si sposoban i 18+ spakujes se i otarasis bede
Нисам способан због њих јер су ме осакатили. Треба прилазити другим људима, комуницирати, надметати се, договарати се, све то да би се функционисало и живело, то су они уништили. Једино можда могу да завршим са својим животом.
 
Па они су ме уништили, шта још они као нису криви? Нисам сам себе васпитавао, ограничавао, вршио насиља над собом. Криви су, него шта!!
Uzmi stvari u svoje ruke, idi od njih ako su te toliko ostetili. Gradi svoj zivot. Ne odustaj i ostani prijatelj sa roditeljima, ne moras ima nista dati ali odradi svoj posao, uzmi zivot u svoje ruke.
 
Нисам способан због њих јер су ме осакатили. Треба прилазити другим људима, комуницирати, надметати се, договарати се, све то да би се функционисало и живело, то су они уништили. Једино можда могу да завршим са својим животом.
Kako su to oni unistili?naucili te da pises i citas pa idi kroz zivot sta imas s njima
 
Нисам способан због њих јер су ме осакатили. Треба прилазити другим људима, комуницирати, надметати се, договарати се, све то да би се функционисало и живело, то су они уништили. Једино можда могу да завршим са својим животом.
Ok ako nisi sposoban. Ali nemoj tako razmisljati, nemoj zavrsavati sa zivotom. Steta je.
 
Нисам способан због њих јер су ме осакатили. Треба прилазити другим људима, комуницирати, надметати се, договарати се, све то да би се функционисало и живело, то су они уништили. Једино можда могу да завршим са својим животом.
Samo zapamti da svi imaju probleme i da se svi moraju nositi sa svojim problemima. Najlakse je odustati, nemoj to.
 
Uzmi stvari u svoje ruke, idi od njih ako su te toliko ostetili. Gradi svoj zivot. Ne odustaj i ostani prijatelj sa roditeljima, ne moras ima nista dati ali odradi svoj posao, uzmi zivot u svoje ruke.
Да бих градио свој живот морам нпр. имати посао, а како да га имам ако не могу да обавим разговор за посао, ако немам комуникацију са колегама, ако се уопште физички не видим ни са ким? Како да било шта обавим у животу, све мора с људима, свима мора да се прилази, да се иде на њихов терен у којем могу да те уцењују и кажњавају. Како да обавим било какву бирократију а да немам контакт ни са ким, да ме нико не процењује, то не може. Мени су у пошти неколико пута вратили мае кусура него што је требало, нисам ништа могао да кажем, како онда битније ствари да урадим? Они су све уништили.

А пријатељ да им останем после свега не пада ми на памет.
 
Kako su to oni unistili?naucili te da pises i citas pa idi kroz zivot sta imas s njima
Они су ограничавали слободу "немој ово, немој оно, иначе казна". Ја због њих не могу чак ни да добијем било какву помоћ и да она постоји. Због њих немам никога и не знам уопште да комуницирам ни са ким. Као да сви сад живите изоловано у шуми без икаквих пара и контакта и са ким, па само треба ићи кроз живот, за све у животу мора сарадња са другим људима, такав је систем. Вас су родитељи подржавали, делите са њима разне ваше ствари, шта вам се дешава.
 
Они су ограничавали слободу "немој ово, немој оно, иначе казна". Ја због њих не могу чак ни да добијем било какву помоћ и да она постоји. Због њих немам никога и не знам уопште да комуницирам ни са ким, као да сви сад живите изоловано у шуми без икаквих пара и контакта и са ким, за све у животу мора сарадња са другим људима, такав је систем.
Ma ne seri,od koga da dobijes pomoc od njih?xaxa,nemoj za svonu nesposobnost da krivis druge,evo recimo meni bi dali ali nisu imali,razumes,pa tako gledaj da tvoji nemaju iako ne zele da ti daju,znaci izvuces pouku i osamostalis se,nisu ti oni krivi sto nemas svoj stan za privodjenje riba,nego zaradi
 

Back
Top