Koliko smo mi napredna civilizacija

Vjeruje te li?

  • Da je postojala neka naprednija civilizacija od naše prije 10000 god?

  • Ne mi smo produkt čiste evolucije!


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Obersturmfuehrer:
ko ne zna?
problem ne postoji...taj problem forsiraju ljudi zeljni misterija, dok ljudi zeljni otkrivanja sami pokazuju ze;lju da saznaju kako je nesto uradjeno - i na primeru pokazu kako su piramide mogle biti gradjene...
da su oni napravili toranj visok 300 metara, e to bi bilo nesto, ovako pitaj svakog arhitektu koliko je komplikovano napraviti piramidu....


Pa lako je danas dokazivati kako napraviti piramidu uz svu moguću tehnologiju, ali mislim da smo ja i ti već raspravljali o tome ! Pa smo zajedničkom konstatacijom dokučili da to nije nimalo jednostavno prije 6000 god.

Ali ovaj tvoj toranj od 300 m pa pravo je čudo i Keopsova sa svojih nešto preko 100m
 
I tako nakon nekoliko strana tekstova o starim civilizacijama i posetiocima sa neba uvijek vidim iste priče u postovima!

-Kreacionisti i dalje vide Boga
-Darvinisti i dalje Evoluciju


-Ali nitko ne vidi istinu jer ,i jedni i drugi se boje! Čega pitate se ?

-Pa prvi se boje Boga i neodlaska u raj ,boje se smrtnosti i ništavila nakon nje i tako već tisućama godina ,ali nisu oni krivi već njihova neobrazovanost čak i u 21 stoljeću i Crkva i Religija koja utjeruje strah u kosti svojim tumačenjem čitavog postojanja kako na nebu tako i na zemlji!

Savijet uzmite Bibliju otvorite je i pročitajte , zatim pročitajte samo one postove sa prethodne strane o posjetiocima s neba i usporedite dijelove iz Biblije koje isto navode i zapitajte svog popa šta on misli o tome !

-Drugi se boje isto onogo čega i prvi ali ne iz razloga jer su neobrazovani ,već iz razloga što je nauka od svojih otkrića pa do danas stvorila jedan kult sličan religiji, u kome oni koji su bili prvi u otkrićima su dobili status bogova,popova i kardinala i slava im udarila u glavu ,te im se osladilo ,te se politika još tu umješala pa bi teško bilo izgubiti tu stolicu ako se dokaže da su njihove tvrdnje neistinite,nepotpune i nedovršene! Ko se usprotivi nije spaljen na lomači ali je ismijan u startu jer se boje još nečega!
Šta ako nismo sami u svemiru,šta ako je neka druga civilizacija umiješala prste u našem stvaranju, šta ako smo mi stvoreni da budemo samo robovi nekoj naprednijoj civilizaciji ili ono najgore ,šta ako smo mi bili samo pokusni kunići neke napredne vanzemaljske civilizacije ?
Onda nismo savršeni , nismo s ove planete u potpunosti mi smo samo nečija dječija igra i djetetu dosadilo pa otišlo negdje drugdje izvoditi neke savršenije pokuse ! A što s nama ? Ništa!!!!!!
Pa najbolje onda da negiramo nekoga i da i dalje tvrdimo da smo s ovog planeta i da nam je majka Priroda a otac evolucija ,a ne da smo usvojeni!!!!
-Savijet isto kao i oni prvi pročitajte Bibliju i usporedite tekstove iz drugih svijetskih biblija i priznajte sebi i drugima da smo pokus ,i da nam Priroda nije majka i Evolucija otac i napokon uđite u 21 stoljeće oslobođenog uma i dajte drugima da razvijaju tehnologiju koja će svima koristiti a ne samo određenim pojedincima!


I tu će početi Evolucija i duhovni napredak za jedne i druge !!!!


KRAJ
 
Ninjarijeka:
Šta ako nismo sami u svemiru,šta ako je neka druga civilizacija umiješala prste u našem stvaranju, šta ako smo mi stvoreni da budemo samo robovi nekoj naprednijoj civilizaciji ili ono najgore ,šta ako smo mi bili samo pokusni kunići neke napredne vanzemaljske civilizacije ?

Podržavam ovakva razmišljanja, ali i ovde se lako nameće misao o stvorenosti živog sveta tj. bitno je da smo stvoreni a ko je/su ili šta je naš Tvorac, to je posebno pitanje.
 
turbo-ajvar:
ne znam da li je ovo neko pomenuo, nisam čitao sve:
gledao sam neku emisiju na diskaveriju, naime, neki piloti su otkrili crteže koji se mogu videti samo iz vazduha, da bi na kraju otkrili da je to delo Maja, ovo može biti još jedan dokaz da plemena Maja nisu sa planete Zemlje.


Nije u pitanju dali su oni sa zemlje nego kome su crtali te crteže kada se vide samo odozgora?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top