koliko je bitno obrazovanje

Tuzni_patak:
Ipak tvoje "promuckaj i prospi" mudrosti zasluzuju komentar...Razmisljanje je jedno , ali se ovde ocekuje bar neki nivo u tome, koji ti ipak ne pokazujesh. Ali te ipak molim da mi oprostish na iskrenosti i prevazidjes ogorcenost i povredjen ponos koji sam ti ja naneo i poradish na uporedjivanju zasto sam ti nekad uputio neku rech...
--Ja eto smatram da nebi valjalo da nisi ovde sa ostalima....
---Iako ti ponekad ukazem na licemernost ili nelogicnost to je primer i za druge , tako da je vrlo pozitivan efekat tvog ucestvovanja na forumu...
--A zudim za zenama koje razmisljaju....
One bar napreduju....do svojih granica ....u najgorem slucaju...
:? e, pa hvala ti na komentaru !
 
mile kuronjic:
Slusaj... he... :) zayebi ti obrazovanje; kada naidjes na dobru mrdaljku pa kada te izmrda zaboravices i na Aristotela i Platona i sve naucnike zajedno. :lol:
i mrdanje bude i prođe :oops: a kada treba da izađete zajedno u na koktel...pa kad počne da se frlja padežima onda ćeš drugačije da razmišljaš :roll: ja sam mislila da to nije bitno, ali sam se nasosala , mada svako pravilo ima izuzetak :?: i u jednom i u drugom slučaju, kad počnete misliti glavom,doživeće te da partner koji nema obrazovanje počonje da se oseća inferiorno,postaje ljubomoran i eto problema :roll:
 
Betty:
Hellen:
Е, ал зато су Сплавови ваљда мушко, а Леводесно још није ни лево ни десно! :wink:

levodesno je neko dete, ja cenim, ali bas bas dete
splavovi prvi put cujem, nemam pojma
a sta li je firespirit?

nikad nismo imali ovakvu situaciju, ehm, draga? :roll:
ebo vas 21.vek :lol:

Хе,хе..па и Firespirit је, рекла бих, то исто! :wink:
Уосталом, сад ће се јавити неко од њих па ћеш видети и сама! :wink:
 
Hellen:
Betty:
Hellen:
Е, ал зато су Сплавови ваљда мушко, а Леводесно још није ни лево ни десно! :wink:

levodesno je neko dete, ja cenim, ali bas bas dete
splavovi prvi put cujem, nemam pojma
a sta li je firespirit?

nikad nismo imali ovakvu situaciju, ehm, draga? :roll:
ebo vas 21.vek :lol:

Хе,хе..па и Firespirit је, рекла бих, то исто! :wink:

e, a MUNDO DAROJE je takođe žensko, da znaš :lol:

bar sudeći po ličnom nastavku za prezent :wink:

yeeee, šta se to dešava??!
 
foliranje:
Betty:
vago, pa ti si žensko????
i još SUPERIORNO, majku mu.
odatle valjda svi ti emotikoni. Naročito oni koji se stide.
zar je sve to što znaš prozboriti na ovu temu :?: zar nije bolje da si nešto prokomentarisa-la-o? kad nemaš ništa pametno reći, bolje je ćutati :!: čemu sve to :?:

Бети, рекох ли ти ја да ће се сад јавити неко од њих?! :wink: :lol:
 
foliranje:
Betty:
sudeći po broju emotikona, rasporedu i učestalosti
Vaga-jednako-Splav-jednako-foliranje
da li ste vas dve lezbejke, ili je jedna šerpa a druga poklopac :roll: :?: niste baš mnogo inteligentne :lol: vas dve pričate same sa sobom :P mogle ste i telefonom :?:

Не, драго биће, ми не причамо саме са собом, него једна са другом! Има овде других ликова који баш воле да причају сами са собом! Уосталом, шта ја ТЕБИ о томе да причам?!
 
Obrazovanje povećava sposobnosti i opseg rešavanja problema i zadataka.
Ali ako se ne koristi tj. ako kreativnost osobe nije zadovoljavajuće iskorištena onda se osoba okreće sebi.
Tada obrazovanje čini sa svojim moćima da se pojedinac više okreće sebi i :
ili se zatvara u sebe
ili se egocentrično eksponira.

Zbog ovoga nekad neki muškarci kažu , bolje neobrazovana žena od obrazovane, pronalazeći uzrok egocentričnosti ("misli da je nešto") i nesklada upravo u obrazovanju.
-A ustvari uzrok je jednu stepenicu pre. A to je neispoljenost kreativnosti koju znanje vuče sa sobom.
 
ariela:
Iam jos jedno pitanje za savremene muskarce...Koliko vam je bitno obrazovanje zene sa kojom ste u vezi, konkretno misleci na skolu ili fakultet koji je zavrsila...Na stranu koliko je (ne)inteligentna...samo eto cisto zbog pitanja u nekom drustvu ili vec gde "cime se bavi gospodja doticna"...to pitam jer postoje muskarci kojima je to bitno...licno smatram da nivo treba da trazi nivo zbog medjusobne dobre komunikacije u izvesnim situacijama ali ima onih koji se pale samo na estetiku stoisto ne mogu da osudjujem jer sve zavisi u kakvom se drustvu krecu :D
eto,ja sam kao nesto bas ultra obrazovana i to...i uvek me blam da kazem kad nekog upoznam jer ljudi imaju predrasude in general,kao:streberka,namcor,ufolirana i to.znam da mnogim muskarcima smeta sto sam po tom pitanju ispred njih,ali ima i normalnih kojima takve stvari nisu bitne.za komunikaciju je najneophodnija inteligencija,a ne obrazovanje.postoje razni razlozi zasto se neki i mnogo pametniji tip od mene nije obrazovao,tako da ja mislim da je posmatranje ljudi kroz obrazovanje malogradjanstina.
e,sad,moja iskustva:pre vise godina mi je decko bio inteligentan lik koji je kao problematican jedva zavrsio srednju skolu,ali je zato poticao iz vrlo ugledne i obrazovane porodice i vukao je komplex neobrazovanja.taj je u svakoj prilici morao drustvu da istakne cime se ja sve bavim i kako mi dobro ide.sta reci,devojka s kojom je sad upravo pise doktorat...medjutim,nisu svi ljudi isti.moj skorasnji ex nikad nije smatrao da me to cini boljom ili gorom od drugih,bitnije su bile neke druge stvari.dobro,ponosio se ponekad,ali se isto tako nije previse opterecivao time kad mu neko kaze:hoce li ona zavrsiti i tvoj fax umesto tebe?
conclusion:neki ljudi su iskomplexirani i po tom pitanju,drugi nisu.jednostavno.i vrlo transparentno.komplex kao i svaki drugi. :wink:
 
Evo javljam se kao jos jedna ultraobrazovana, takodje, i s obzirom na to dolazim do zakljucka: Zasto vecina mojih bivsih mladica pate od kompleksa moje skole, kada sam se ja slozila sa tim da mi nije bitan stepen njihovog obrazovanja vec samo njihova pamet i inteligencija.
 
Kod iracionalnih stvari je bitno da vi ili pripadate grupi ili ne pripadate grupi.

Ako pripadate grupi onda trebate da znate šta povlači pojedina osobina, šta je još vezano sa osnovnim uzrokom pripadnosti grupi.

Ako ne pripadate grupi onda vas odnosi mogu interesovati u smislu buduće emotivne inteligencije , a nikako u smislu dali su ispravni ili ne....

OVO JE SMISAO SVIH IRACIONALNIH RASPRAVA

Znači ako nemate kompleks (ne pripadate grupi koja je osetila ili ima taj kompleks), i niste osetili postojanje istog kod nekog koga znate onda niste merodavni da ga negirate , ili pojedine oblike ljubavi (medjupolnih odnosa) ili pozitivnost roditeljskog ponašanja na dete....
 
Pa hajde ovako:
Ja nisam zavrsio ni srednju skolu zahvaljujuci nesretnim okolnostima ali ipak nisam nikako dopustio da me ulica vaspitava, nego sam se direktno umesao u sav intelektualni svet svojom zeljom za umetnost i govorim nekoliko jezika,procitao sam mnogo knjiga,i imam 27 godina,i sasvim ne vidim problem sa time sto sam neobrazovan a uspesan na poljima kojima radim.
To isto vazi i za devojke,nije bitno koju diplomu ima,sta ima,to su gluposti,ako je nju klasicno obrazovanje samo kocnica.
Znao sam dosta devojaka koje su se u ranim dvadesetim vodile time da postanu sjajne umetnice,ali kada ih je zivot pritegao,sve su povile kicmu i zaboravile svoje najiskrenije snove i pocele da zive svakodnevni zivot.
Svaka cast onim obrazovanim devojkama koje jos imaju svoje mladalacke snove i teze da ih ostvare.
 
jagodica:
kako ste to ultraobrazovani.
po meni su ultraobrazovani oni koji imaju vise zanimanja (citaj:2 fakulteta/ visu + fax/ zanat+fax u dve totalno razlicite i nepovezane struke) ili zvanje mr,dr i slicno,a pritom govore bar 2 strana jezika,imaju jos znanja u domenu hobija koja bi takodje mogli unovciti,ako ustreba,uz to dobro poznaju knjizevnost i pravopis svog jezika,elokventni su,inteligentni i realni,a ne streberski umisljeni. 8)
 
zahvaljujem se peach na komplimentima
i nastavljamo sa odgovorom
ako ste obrazovani, imate puno zanimanja/interesa lako ćete pokupiti simpatije ljudi (čitaj: suprotnog pola)
Ali... da li će se ta osoba u jednom momentu osetiti manje vrednom i taj kompleks pokušati da kompenzuje na drugi način je već veeelikooo pitanje.

Meni (tuđe) obrazovanje nije ključna stvar... dovoljno je da je čovek inteligentan i iskren, pa tako ostalo pada nekako samo po sebi na svoje mesto.

Moje obrazovanje je meni veoma važno, uložila sam puno u sebe i nastavljam sa tim... pa očekujem da se to ceni, ali ne i precenjuje ili mistifikuje.
 
etotako:
zahvaljujem se peach na komplimentima
i nastavljamo sa odgovorom
ako ste obrazovani, imate puno zanimanja/interesa lako ćete pokupiti simpatije ljudi (čitaj: suprotnog pola)
Ali... da li će se ta osoba u jednom momentu osetiti manje vrednom i taj kompleks pokušati da kompenzuje na drugi način je već veeelikooo pitanje.

Meni (tuđe) obrazovanje nije ključna stvar... dovoljno je da je čovek inteligentan i iskren, pa tako ostalo pada nekako samo po sebi na svoje mesto.

Moje obrazovanje je meni veoma važno, uložila sam puno u sebe i nastavljam sa tim... pa očekujem da se to ceni, ali ne i precenjuje ili mistifikuje.

Mnogo je ovo zacrvenjeno u neskladu sa onim prethodnim,prosto isključuje mogućnost da budeš iskrena u situaciji gde ti obrazovanje ne daje garanciju da si u pravu u odnosu na nekog ko nema to obrazovanje a ima stav po istom pitanju....
Malo vuče na gordost....

Ali, ono što hoću da kažem , osim ako nije obuhvaćeno onim mojim postom sa neispoljenom kreativnošću , sukob izmedju osoba (bez obzira kog pola) u vezi sa obrazovanjem može izbiti i zbog načina na koji eksponiraš svoje znanje ili titule...

Upravo zato je tvoj post dobar primer , da eksponiranje svog obrazovanja (učestalost uopšte ne igra ulogu u ovome) može dovesti do jačanja osećaja neodgovornosti osobe koja je pored tebe (ovo je najblaži oblik negativnog osećanja koji može da se javi).(Imam blagi utisak da imaš upravo ovu osobinu)

Interesantno da gordost koja je skoro redovan pratilac ovakvih uspeha uspeva da bude opravdana ovde i u kapital/tržišnim ekonomijama kao nešto što je neizbežno, a uopšte nije tako...
Da li je zavaravanje , kad se ne obazirete na obrazovanje partnera ili uopšte ljudi, i tretirate ih po prikazu, interesovanjima i znanjima koje ispoljavaju u sadašnjem trenutku....
 

Back
Top