koliko je bitno obrazovanje

S ozirom da je Jovan Mari u emisji koju sam gledala posle recenice "da je se ne postidi" nastavio pricu o izgledu zene i njenom ponasanju u drustvu, mislim da sam ipak dobro shvatila poentu. Proslost mozes da krijes godinama a moguce je da je niko nikada i ne otkrije.
 
Mislim da su kompleksi jedna vrlo opasna stvar po ljudsku licnost bilo da su nize ili vise vrste. Ljudi sa kompleksima imaju vrlo nezgodne porive i problem nastaje kada zele nesto da postignu u zivotu samo da bi se lecili bilo da su zaradili mnogo ili zavrsili skolu, da kupe ovo ili ono a u stvari zele da svoj problem prebace na drugog koji je mozda vredniji i potpuniji od njih samih. neko ko moze da mnogo kaze, da ponudi. Kod tih vrednih ljudi postoji nesto sto se zove dar ili bogatstvo duse. oni su jednostavni i cesto divni a kao jednostavni su bez kompleksa i skoro savrseni. Takvim muskarcima i zenama nije problem da li je ko ovo ili ono jer njihov nivo je najvisi i najtezi za postizanje a oni su sami za sve i svakog. E, pa njima je neshvatljivo da se ljudi gledaju kroz prizmu poremecaja. Oni su kao deca.
 
ariela:
anakin:
spremas se da batalis skolu ili da je upises...?

muskarci vole zadovoljne zene...zadovoljstvo moze da im donosi i PHD diploma i kuvanje slatkog....uopste nije bitno....
probaj da radis stvari zbog sebe....a ne zbog toga da se nekom svidis....
Najgore je to sto ja dobijam ideje za teme i zapocnem ih da bi se drustvo ovde lepo zabavilo i malo opustilo a oni ti odma nalepe da imas problem i da trazis odgovor i savet...Licno se ne radi o meni vec uopste o stavu prema opisanoj situaciji a ako bas hocete mislim da sam kompletna u svemu i po obrazovanju i po tom kako rece neki kuronjic ovde mrdanju...Ali posle mrdanja nije dovoljno samo se okrenuti i zaspati zar ne? Ko je razumeo shvatice :wink:
Mislim da sam dobro shvatio pitanje. VRLO je važno obrazovanje dame, posebno u trenucima kada se završi "mrdanje". To su trenuci kada mozgovi učvršćuju vezu više od svih mrdanja i dahtanja.
 
jagodica:
jednom mi je neko izneo statistiku iz svog iskustva...da veze cesto pucaju ako je ona viseg obrazovanja od njega
da nije neka fakultetski obrazovana drugarica u pitanju od koje cesto beze momci pa eto smislila tu pricu "iz svog iskustva"...

ne verujem, pre mislim da si negde procitala na forumu obzirom da se secam slicne konstatacije posto se teme malo, malo pa ponavljaju :wink:

LM

obzirom da je moja malenkost TOTALNO razocarana u obrazovni sistem ove drzave meni licno APSOLUTNO nije bitno ko sta ima od papira.... bitno mi je srce, a kolicina popunjenosti dela mozga zaduzenog za memorisanje..... pffffffff :P
 
Pitanje je sasvim konkretno postavljeno a... sasvim neprimereno poistovećuje obrazovanje jedne dame sa školskom/fakultetskom diplomom iliti odgovarajućim papirom koji dokumentuje njenju stručnu spremu.
Naravno da diploma nije nesumnjiv dokaz obrazovanja i naravno da skoro identičnu diplomu (ako izuzmemo prosečnu ocenu tokom studija) imaju i oni koji su ispite polagali sa 6-icama iz 12-og puta, kao i oni sa 10-kama iz prve. Naravno i da je vrlo diskutabilno šta je i jednima i drugima od sveg tog "znanja" bilo i ostalo u glavi.
Ni načitanost sama po sebi ne znači ništa, ni informisanost... ako od svih tih "kockica" nismo kadri da na poseban, sebi svojstven, jedinstven način složimo mozaik... postanemo i ostanemo mudri... dođemo do jednog novog kvaliteta. Ako sve to... i obrazovanje, i načitanost, i... nismo u stanju da iskoristimo na pravi, ležeran način u svakodnevnoj komunikaciji... onda je džaba!
Ako dama šarmira i pleni mudrošću, intrigantnom pričom i zavodljivim ili autoritativnim načinom komunikacije... ko će još postaviti pitanje da li sve to može da "pokrije" diplomom!? A, ako se i postavi takvo pitanje (iz bilo kog umesnog razloga) - partner takve dame sigurno neće biti malograđanin koji će se postideti da "prizna" čime se dotična profesionalno bavi i šta je završila od škole!
 
d1:
jagodica:
jednom mi je neko izneo statistiku iz svog iskustva...da veze cesto pucaju ako je ona viseg obrazovanja od njega
da nije neka fakultetski obrazovana drugarica u pitanju od koje cesto beze momci pa eto smislila tu pricu "iz svog iskustva"...

ne...zena je udata i ima odraslu cerku..nije navodila svoje primere nego poznanika...moguce ako je musko nezadovoljno pa onda krene taj komplex mozda pre nego ako je zensko nezadovoljno
 
Milojko Vasic:
Malo si kontrirao sam sebi.
mile kuronjic:
... on ne popusta ona ne popusta u svojim misljenjima i onda obavezno sledi razlaz.
Baš i ne vidim da je tu mnogo pameti. Pre će biti da je u pitanju glupost i tvrdoglavost.

Ovaj covek me uvek odusevi :) :) :)
Bravo!
Da ne budem shvacena pogresno - nemam nista protiv osobe sa korisnickim imenom `mile kuronjic`.
 
Pellav:
anakin:
spremas se da batalis skolu ili da je upises...?

muskarci vole zadovoljne zene...zadovoljstvo moze da im donosi i PHD diploma i kuvanje slatkog....uopste nije bitno....
probaj da radis stvari zbog sebe....a ne zbog toga da se nekom svidis....

G.Anakin,potpuno se slazem sa vama. :roll:

To ja i pricham svo vreme GLEDAJ U SVOJU STVAR - I NE GLEDAJ TUDJE...
 
Hmm,ovo je krajnje cudno.
Ja jesam pisac,ali nemam nikakvo obrazovanje jer nijedna skola niti fakultet nije mogao da mi pruzi ono sto meni treba.
Prosto nisam zeleo,nit cu ikada zeleti da pozelim ili zazalim sto nesto vise nisam zavrsio,jer upravo tu lezi zamka.Sasvim me briga sto je vecina ljudi toliko isfrustriana kada pocinju da se dive kako je doticni gospodin (ja),napisao fantasticno delo,unikatno,bla bla bla,a kada me pitaju sta sam zavrsio i ja kazem nista odmah opada moj rejting u njihovim ocima.Odmah moja dela postaju bezvredna.Zar je moguce da ljudski ego toliko da samo oni uceni i obrazovani treba da kinje nas jadnike koji navodno nismo bili u stanju nista da zavrsimo.To je prokletstvo intelektualaca: svako ko je ispod njega,taj je bezvredan.
Pa mislim da je zaista glupo gledati nekoga upravo kroz tu prizmu obrazovanog coveka,jer ne postoji nijedan faklutet koji moze da obrazuje neke ljude,ili ti ljudi imaju daleko vise potencijala nego sto bilo koje obrazovanje je sposobno da pruzi.
Iz licnog iskustva mogu reci da se jesam susretao sa raznom finom obrazovanom gospodom koja su toliko uvucena u svoju ljusturu intelektualca da su sasvim zatvoreni za prihvatanje bilo kakvog novog oblika razmisljanja.Ali ta ista gospoda nije htela da veruje u moje teorije,u moja razmisljanja,samo zato sto nisam iz njihove vise klase.
Mislim,sta reci jos o tome? Ja sam svestan da sam ovde izasao iz okvira teme,ali to sam ipak morao da uradim jer moj polozaj slobodnog umetnika zahteva susrete sa ljudima iz visokog drustva,ali slaganje sa onima koji nisu spremni da saslusaju nesto novo ne dolazi u obzir.
 
Dont_Break_The_Oath:
Hmm,ovo je krajnje cudno.
Ja jesam pisac,ali nemam nikakvo obrazovanje jer nijedna skola niti fakultet nije mogao da mi pruzi ono sto meni treba.
Prosto nisam zeleo,nit cu ikada zeleti da pozelim ili zazalim sto nesto vise nisam zavrsio,jer upravo tu lezi zamka.Sasvim me briga sto je vecina ljudi toliko isfrustriana kada pocinju da se dive kako je doticni gospodin (ja),napisao fantasticno delo,unikatno,bla bla bla,a kada me pitaju sta sam zavrsio i ja kazem nista odmah opada moj rejting u njihovim ocima.Odmah moja dela postaju bezvredna.Zar je moguce da ljudski ego toliko da samo oni uceni i obrazovani treba da kinje nas jadnike koji navodno nismo bili u stanju nista da zavrsimo.To je prokletstvo intelektualaca: svako ko je ispod njega,taj je bezvredan.
Pa mislim da je zaista glupo gledati nekoga upravo kroz tu prizmu obrazovanog coveka,jer ne postoji nijedan faklutet koji moze da obrazuje neke ljude,ili ti ljudi imaju daleko vise potencijala nego sto bilo koje obrazovanje je sposobno da pruzi.
Iz licnog iskustva mogu reci da se jesam susretao sa raznom finom obrazovanom gospodom koja su toliko uvucena u svoju ljusturu intelektualca da su sasvim zatvoreni za prihvatanje bilo kakvog novog oblika razmisljanja.Ali ta ista gospoda nije htela da veruje u moje teorije,u moja razmisljanja,samo zato sto nisam iz njihove vise klase.
Mislim,sta reci jos o tome? Ja sam svestan da sam ovde izasao iz okvira teme,ali to sam ipak morao da uradim jer moj polozaj slobodnog umetnika zahteva susrete sa ljudima iz visokog drustva,ali slaganje sa onima koji nisu spremni da saslusaju nesto novo ne dolazi u obzir.
Odlicno si ovo rekao...mislim da je suvisno komentarisati...samo pozdrav i hvala sto si prokomentarisao moju temu...potpuno se slazem sa tobom...
 
Ha ha ha, znaci, mi sa fakultetom smo glupi, pardon neinteligentni, neinformisani, nadobudni, uskih shvatanja, nespremni na prihvatanje novih ideja, a uz sve to ne znamo da "mrdamo"... Kakva zabluda! A tek kakvo uopstavanje.
Ja sam studirala jer sam bas to volela i obozavam taj zivot i taj period, bilo mi je lepo, a bila sam dobar student, sretala zanimljive ljude od kojih mozete da cujete i mnogo pametnih, i mnogo bitnih, zivotnih stvari, ljude koje ne bih srela da sam radila na primer u butiku.
Opisaste te fakultetlije kao debile i knjishke moljce. Ocigledno niste bili na fakultetu da vidite koliko je malo takvih, a samo vam oni bodu oci;
a masa onih koji su zavrsili fakultet, izlazili, provodili se i mrdali istovremeno, njih i ne primecujete jer su normalni, ili su se jadni uklopili u te vase sablone.
E ,bas necu da se uklapam u te vase seme, a znate zasto? Zato sto mi je fakultet dao mogucnost da budem ako hocu i "slobodni umjetnik" (sa akcentom, molim!), a ako necu, mogu da kuvam i kafu i da cistim, i da prodajem u butiku i da mesam za pare, (a tek bez para! :wink: ).
I da ne zaboravim, sto se tice mrdanja, pa zar ne znamo svi da su studentski domovi uvek najveci je8arnici. Cula samo iz prica, nikad zivela tamo (nazalost) :D :D
Nema ljutish, prosto je pokuljalo iz mene. Malo sam samo otisla od teme.

A odgovor na temu je kao i za mnogo sta drugo: diploma kao takva nije presudna, ali ona u mnogim slucajevima znaci da ce osoba biti svestranija sto ce ti znaciti samo ako si i sam(a) takva/takav . Ali je bitno da se ljudi ne zanesu i pomisle kako ce ljubav nadoknaditi sve te razlike u glavi. Kad zaljubljenost prodje, onda krecu razlike da isplivavaju na povrsinu, i tada je bitno da imate zajednicki jezik(ali ovog puta ne bukvalno).
To je moje misljenje. :)
 
jagodica:
jednom mi je neko izneo statistiku iz svog iskustva...da veze cesto pucaju ako je ona viseg obrazovanja od njega

Za statistiku ne znam, ali za licno iskustvo znam. :cry: Koliko god se trudio, ne mozes protiv toga. Pakao je kad ti svi non-stop ponavljaju: "On nije za tebe, tebi treba bolji". Mislis naivno da ljubav moze sve da pobedi, ali ne moze. Jednostavno, ljudi toliko imaju predrasude o ovoj kombinaciji da nijedno od ljudi iz te veze ne mogu da izbegnu traume, sto nuzno dovodi do krize veze. Eto, tako je bilo. Mrzim malogradjanstinu! Ljudi, verujte, na svaki nacin smo pokusavalo da neutralisemo taj los uticaj, pa smo sve samo zamaskirali i na kraju je izgledalo kako se mi ne slazemo. I puce! :cry: :cry: :cry:
 
Dont_Break_The_Oath:
Hmm,ovo je krajnje cudno.
Ja jesam pisac,ali nemam nikakvo obrazovanje jer nijedna skola niti fakultet nije mogao da mi pruzi ono sto meni treba.
Prosto nisam zeleo,nit cu ikada zeleti da pozelim ili zazalim sto nesto vise nisam zavrsio,jer upravo tu lezi zamka.Sasvim me briga sto je vecina ljudi toliko isfrustriana kada pocinju da se dive kako je doticni gospodin (ja),napisao fantasticno delo,unikatno,bla bla bla,a kada me pitaju sta sam zavrsio i ja kazem nista odmah opada moj rejting u njihovim ocima.Odmah moja dela postaju bezvredna.Zar je moguce da ljudski ego toliko da samo oni uceni i obrazovani treba da kinje nas jadnike koji navodno nismo bili u stanju nista da zavrsimo.To je prokletstvo intelektualaca: svako ko je ispod njega,taj je bezvredan.
Pa mislim da je zaista glupo gledati nekoga upravo kroz tu prizmu obrazovanog coveka,jer ne postoji nijedan faklutet koji moze da obrazuje neke ljude,ili ti ljudi imaju daleko vise potencijala nego sto bilo koje obrazovanje je sposobno da pruzi.
Iz licnog iskustva mogu reci da se jesam susretao sa raznom finom obrazovanom gospodom koja su toliko uvucena u svoju ljusturu intelektualca da su sasvim zatvoreni za prihvatanje bilo kakvog novog oblika razmisljanja.Ali ta ista gospoda nije htela da veruje u moje teorije,u moja razmisljanja,samo zato sto nisam iz njihove vise klase.
Mislim,sta reci jos o tome? Ja sam svestan da sam ovde izasao iz okvira teme,ali to sam ipak morao da uradim jer moj polozaj slobodnog umetnika zahteva susrete sa ljudima iz visokog drustva,ali slaganje sa onima koji nisu spremni da saslusaju nesto novo ne dolazi u obzir.


Zar su dostojni razgovora oni koji sude o ljudima svrstavajuci ih u nekave klase?
 
Dlakava_Strvina:
Pellav:
anakin:
spremas se da batalis skolu ili da je upises...?

muskarci vole zadovoljne zene...zadovoljstvo moze da im donosi i PHD diploma i kuvanje slatkog....uopste nije bitno....
probaj da radis stvari zbog sebe....a ne zbog toga da se nekom svidis....

G.Anakin,potpuno se slazem sa vama. :roll:

To ja i pricham svo vreme GLEDAJ U SVOJU STVAR - I NE GLEDAJ TUDJE...


nisam to mislila, ali nema veze...
 
ariela:
Iam jos jedno pitanje za savremene muskarce...Koliko vam je bitno obrazovanje zene sa kojom ste u vezi, konkretno misleci na skolu ili fakultet koji je zavrsila...Na stranu koliko je (ne)inteligentna...samo eto cisto zbog pitanja u nekom drustvu ili vec gde "cime se bavi gospodja doticna"...to pitam jer postoje muskarci kojima je to bitno...licno smatram da nivo treba da trazi nivo zbog medjusobne dobre komunikacije u izvesnim situacijama ali ima onih koji se pale samo na estetiku stoisto ne mogu da osudjujem jer sve zavisi u kakvom se drustvu krecu :D

Jako je bitno. Mislim da to nije čudno. Nemoguće je da ti završiš fakultet, imaš dobar posao, krećeš se u krugovima koje čine ljudi tvog profila i onda se iznenada oženiš sa devojkom koja radi u pekari.
Razgovarao sam sa ljudima iz svog okruženja i svi misle tako.
Dok si student nije bitno , ali kad počneš da radiš onda nekako sve više gledaš na to.
Deluje malo bezveze, ali je to istina.
 
Muškarac_bg:
Jako je bitno. Mislim da to nije čudno. Nemoguće je da ti završiš fakultet, imaš dobar posao, krećeš se u krugovima koje čine ljudi tvog profila i onda se iznenada oženiš sa devojkom koja radi u pekari.
Razgovarao sam sa ljudima iz svog okruženja i svi misle tako.
Dok si student nije bitno , ali kad počneš da radiš onda nekako sve više gledaš na to.
Deluje malo bezveze, ali je to istina.

Mnogo je bitnija inteligencija!
Moze on zavrsiti fakultet a ostati tup... e pa radije bih onda bistrog pekara nego da se sretnem s praznim pogledom nekog tupadzije, da mu objasnjavam neke osnovne stvari 5 puta ne bi li ih shvatio a da mi on deklamuje napamet naucene recenice... uzas!
A "kretanje u krugovima", i misljenje nekih tamo intelektualno praznih snobova (naravno s diplomama), me uopste ne zanima, nece se oni buditi pored glupana, vec ja!
Naravno da postoji i idealna kombinacija :roll:
 
mishica:
Muškarac_bg:
Jako je bitno. Mislim da to nije čudno. Nemoguće je da ti završiš fakultet, imaš dobar posao, krećeš se u krugovima koje čine ljudi tvog profila i onda se iznenada oženiš sa devojkom koja radi u pekari.
Razgovarao sam sa ljudima iz svog okruženja i svi misle tako.
Dok si student nije bitno , ali kad počneš da radiš onda nekako sve više gledaš na to.
Deluje malo bezveze, ali je to istina.

Mnogo je bitnija inteligencija!
Moze on zavrsiti fakultet a ostati tup... e pa radije bih onda bistrog pekara nego da se sretnem s praznim pogledom nekog tupadzije, da mu objasnjavam neke osnovne stvari 5 puta ne bi li ih shvatio a da mi on deklamuje napamet naucene recenice... uzas!
A "kretanje u krugovima", i misljenje nekih tamo intelektualno praznih snobova (naravno s diplomama), me uopste ne zanima, nece se oni buditi pored glupana, vec ja!
Naravno da postoji i idealna kombinacija :roll:

Ma dobro, ja sam rekao svoj stav.
Iskreno retko ćeš naći nekog sa diplomom ko je tup. Takvih je malo.
To da "kretanje u krugovima " predstavlja snobizam, nisi u pravu. Svako ima svoje krugove i ja ne vidim ništa loše niti uvredljivo u tome.
 

Back
Top