Koliko imate dece

Koliko imate dece?


  • Ukupno glasova
    27
  • Anketa je zatvorena .
Ja bih se mozda gazda Milutine potrudila da ti objasnim neke stvari, ali ti to neces shvatiti.
A u medjuvremenu prestani da lupetas, molim te, i da pises ove gluposti kako Srbi ne vole decu. Postoje ljudi koji zele da svoju decu odgajaju u dobrim uslovima, i ako to ne mozes da shvatis to je tvoj problem, ali nemoj da vredjas neko k to misli i oseca.
 
Don't panic!:
Malo je nakaradna tema, ali ajde da probam da kazem nesto konstruktivno....

Najjednostavniji nacin da se to pitanje resi je deljenje sredstava kroz plate, tj. neki vid stimulacije za ljude koji imaju vise dece. Ja, recimo, ne placam stan, nemam decu niti sam u braku. Samim tim mi treba daleko manje za zivot nego mom komsiji koji ima istu platu, ali dvoje dece.
Da se odmah ogradim od kritike, preduslov za ovakav vid pomoci je zestoka borba protiv sive ekonomije i smanjenje doprinosa na plate da bi poslodavci lakse i jeftinije mogli da prijavljuju zaposlene.

Naravno. Tako se radi i u EU, tako treba i kod nas.

Nisam za vece poreze porodicama sa manje od troje dece ali mi upada u oci koliku je buru negodovanja i sebicnosti ovaj Milutinov predlog izazvao? Porez?? Ja drugom da hranim decu?? Romi ce da se kote?? Aaaaaa cekic u ruke da se mlati, ne damo ni pare... Daj oruzje!
A zaboravljate da su nasi ocevi i dedovi placali slican porez za pomoc siptarskim majkama na Kosovu i Metohiji, i to je tada bilo ok. Sada je ok i da se odreknemo tog istog poklonjenog Kosova. A ni onih 300 din pretplate za javni servis gradjana nam nije tesko palo... Ali zato nekih, lupam, 100 din mesecno poreza na pomoc fondu za trece, cetvrto, peto, koje vec, dete...... Eeeeee to je vec strashno.
Kao sto sam rekao, nisam za oporezivanje, ali ova sebicnost je sramotna.
 
pilgrim_kg:
Vuk_
nisi shvatio princip koji je u pitanju i to je problem...
Nije to sebicnost, vec besmisao da neko kroz drzavnu obavezu isdrzava tudju decu...
A ii shvati ne placaju svi pretplatu za javni servis...

Ma naravno da ne mogu da shvatim princip i to ti je, to samo malobrojni uspevaju heh
Ukoliko placas porez drzavi, i on odlazi u drzavni budzet, drzava sa njim moze da radi sta hoce, pa i da ga ulaze u sebe, u svoju buducnost, u fondove za podsticaj nataliteta. Ne radi se o izdrzavanju tudje dece, nego o stimulaciji, pomoci. Pa svako radja, hrani i gaji svoje dete, to smo mislim apsolvirali...
Uostalo, cemu uopste vodi dalja prica... neka bude onako kako je na zapadu, a meni je drago sto necu biti ziv u recimo drugoj polovini ovog veka... Svetla buducnosti, evo nas stizemo... doduse pod maslachak :(
 

Back
Top