Koliko imate dece

Koliko imate dece?


  • Ukupno glasova
    27
  • Anketa je zatvorena .
Kohen:
Najzad si i ti u necemu u pravu.....................

na ovako glupu temu, sa jos glupljim predlozima ne treba biti ozbiljan...............

Ali je simptomaticno da iste face non stop kenjaju o vojsci i o deci.......a da ni uniformu, ni p*cku nisu omirisali................ :D

Какав си ти деструктиван лик...Не умеш ништа да урадиш, али зато умеш све да уништиш. Зашто? Зар не познајеш неки други речник?
 
vuk_:
Pa da, ali zato si ti najpametniji. Omirisao si i jedno i drugo, i doziveo prosvetljenje, zasto sada da tupis glavu sa nama obicnim smrtnicima.

Zato sto me iritira tolika kolicina koncentrisane gluposti na jednom mestu...........

Cast izuzecima.......ali , ti , nazalost nisi medju njima :roll:
 
Kohen:
Zato sto me iritira tolika kolicina koncentrisane gluposti na jednom mestu...........

Cast izuzecima.......ali , ti , nazalost nisi medju njima :roll:

Drago mi je, i ne smeta mi sto ce Romi da uzmu 90% tih para, i oni su ljudi i zasluzuju da zive bolje (he, nisko?). I hajde, zasto ne odes kao covek na neku drugu temu, nego ovde smaras sa nimalo konstruktivnim predlozima. Ako ti je dosadno idi covece na zenu, komsinicu, ves masinu, sta god... pusti nas da budemo da budemo glupi na ovoj temi, moze? Hajde, znam da ces razumeti, hvala unapred.
 
vuk_:
Drago mi je, i ne smeta mi sto ce Romi da uzmu 90% tih para, i oni su ljudi i zasluzuju da zive bolje (he, nisko?). I hajde, zasto ne odes kao covek na neku drugu temu, nego ovde smaras sa nimalo konstruktivnim predlozima. Ako ti je dosadno idi covece na zenu, komsinicu, ves masinu, sta god... pusti nas da budemo da budemo glupi na ovoj temi, moze? Hajde, znam da ces razumeti, hvala unapred.

U, decko, kako si se potrudio da budes smesan, zamalo da ostanes trudan, i da se kandidujes, da i ti kao porodilja uzmes neku kintu...

Pa kad Romi, glupsone uzmu 90 % para, kako ce to da se odrazi na natalitet, Srba?? :confused:

Ja sam vam dao jedan jedini pravi konstruktivan predlog, a to je da yebete nesto, ali , gledajte da bude zensko...............sve drugo su gluposti.........

E, sad, ako ti mislis da ces nekim zakonom doci do ribe, kad vec ne mozes ovako, to onda predlozi svom predstavniku u skupstini.........da se donese zakon, zbog nataliteta, da i vama, nevinima mora neka da da ribe..........
 
jomini:
Pare... Zaključili smo... Ne mora u kešu, može u vidu finansijskih povlastica. Ne samo za dečije stvari, već uopšte. I da žena sa troje dece dobija pun radni staž i socijalno. Slično ovome ima nešto u Mađarskoj valjda.

Podrzavam. Ali gledaj sta nasa vlast radi. Smanjuje porodiljsko na ISPOD GODINU DANA, plus odbija da vreme provedeno na porodiljskom zenama uracuna u radni staz! Strasno!!

Prema novom Zakonu o radu porodiljsko bolovanje kraće
Uz bebu manje od godinu dana
Godine provedene uz dete ne uračunavaju se više u radni staž

BEOGRAD - Prema novom Zakonu o radu, porodiljsko bolovanje može da počne najranije 45 dana pre porođaja, a obavezno je kada trudnici do porođaja ostane još 28 dana. Porodiljsko bolovanje traje od dana kada ga je trudnica započela, pa dok dete ne napuni tri meseca.

Po okončanju porodiljskog bolovanja svaka majka ima pravo i na period nege deteta, koji traje 365 dana od trenutka kada je započela porodiljsko bolovanje, kaže Radomir Janić iz Sekretarijata za dečju i socijalnu zaštitu u Beogradu.

On tvrdi da u slučaju da je dete rođeno sa teškim psihofizičkim oštećenjima, majka ima pravo da bude sa detetom i do njegove pete godine. Janić objašnjava da po novom Zakonu o radu majka više ne može da očekuje da joj se godine provedene uz dete uračunaju u radni staž.
 
pilgrim_kg:
Ako obecavas bar sarme za vikend, prodato!;)

rodjenitata.jpg

Evo cveća a evo i kolači... Ma ja sam rodjeni tata!
 
jomini:
Kad se sredi država, ljudi će i rađati decu. Ove mere neće postići ništa. Evo stigle pare od Norvežana, pa to dati budućim roditeljima, umesto da se rasparčava ova naknada koja je dodeljena za svako dete. I da na pomenem da te naknade nije ni bilo do pre par godina.

Jomini,moze da dodje jos 10X ovoliko para on Norvezana...decu ovde...U ZIVOTU!!!
Zabole me za natalitet.
 
GazdaMilutin:
Podrzavam. Ali gledaj sta nasa vlast radi. Smanjuje porodiljsko na ISPOD GODINU DANA, plus odbija da vreme provedeno na porodiljskom zenama uracuna u radni staz! Strasno!!

Prema novom Zakonu o radu porodiljsko bolovanje kraće
Uz bebu manje od godinu dana
Godine provedene uz dete ne uračunavaju se više u radni staž

BEOGRAD - Prema novom Zakonu o radu, porodiljsko bolovanje može da počne najranije 45 dana pre porođaja, a obavezno je kada trudnici do porođaja ostane još 28 dana. Porodiljsko bolovanje traje od dana kada ga je trudnica započela, pa dok dete ne napuni tri meseca.

Po okončanju porodiljskog bolovanja svaka majka ima pravo i na period nege deteta, koji traje 365 dana od trenutka kada je započela porodiljsko bolovanje, kaže Radomir Janić iz Sekretarijata za dečju i socijalnu zaštitu u Beogradu.

On tvrdi da u slučaju da je dete rođeno sa teškim psihofizičkim oštećenjima, majka ima pravo da bude sa detetom i do njegove pete godine. Janić objašnjava da po novom Zakonu o radu majka više ne može da očekuje da joj se godine provedene uz dete uračunaju u radni staž.
Slažem se da je krajnje amaterski rešano to sve oko trudnica, ali tako je odavno. Imali smo napredak pre par godina kada se uveo keš za drugo dete, nešto ispod 60000 dinara je tad bilo, a za treće nepunih 100000 dinara. Onda su to podelili na dve ili tri godine i tako je sad. A sve uz glupavo obrazloženje da roditelji kupe nešto drugo, a ne opremu za dete, ne shvatajući da i ako kupi neko TA peć, da je postignut cilj. Znači dva koraka napred, a zatim jedan nazad, bar nije obrnuto... A trebalo bi da se time pozabavi država i to pod hitno. Sad, što je vode i što su je vodili amateri, to je već pitanje za drugu temu, je l'?
 
PLESsitnihDEMONA:
Jomini,moze da dodje jos 10X ovoliko para on Norvezana...decu ovde...U ZIVOTU!!!
Zabole me za natalitet.
Pazi, ako se reši na pametan način problem dece (nataliteta) to je znak da je neko pismen došao u poziciju da odlučuje. A to je pozitivno i odraziće se na druge aspekte naših života.
 
Kohen:
U, decko, kako si se potrudio da budes smesan, zamalo da ostanes trudan, i da se kandidujes, da i ti kao porodilja uzmes neku kintu...

Pa kad Romi, glupsone uzmu 90 % para, kako ce to da se odrazi na natalitet, Srba?? :confused:

Ja sam vam dao jedan jedini pravi konstruktivan predlog, a to je da yebete nesto, ali , gledajte da bude zensko...............sve drugo su gluposti.........

E, sad, ako ti mislis da ces nekim zakonom doci do ribe, kad vec ne mozes ovako, to onda predlozi svom predstavniku u skupstini.........da se donese zakon, zbog nataliteta, da i vama, nevinima mora neka da da ribe..........

Ne, stvarno, je l' treba sad da aplaudiram? Hajde sad mahni zelenom salatom pa da se svi zavratimo od odusevljenja i velike istine "yebanjem do dece!".

Za to "glupsone", dobijas : nosi se kretenu.
I stvarno, dosta vise, nemoj da brines za sexualni zivot nas nezenja, veruj da je dosta raznovrsniji od tvog, zbog toga i nipodastavas ljude posalicama na taj racun.
 
Kohen:
Koje je godine bilo to sa 60000 i 100000za prvo i drugo dete???
Pre tri - četiri godine. Kad se moja mala rodila, još nije bilo, ali kumovi su kasnije dobili decu i pare. I bilo je za drugo i treće, a ne za prvo i drugo. Za prvo ništa, mada sam posle čuo da je nešto para bilo i za prvo, ali nisam siguran koliko je tačno.
 
vuk_:
Ne, stvarno, je l' treba sad da aplaudiram? Hajde sad mahni zelenom salatom pa da se svi zavratimo od odusevljenja i velike istine "yebanjem do dece!".

Za to "glupsone", dobijas : nosi se kretenu.
I stvarno, dosta vise, nemoj da brines za sexualni zivot nas nezenja, veruj da je dosta raznovrsniji od tvog, zbog toga i nipodastavas ljude posalicama na taj racun.



Pod raznovrsnim se moze racunati i sex sa istim polom , sa zivotinjama, i razne druge raznovrsnosti...................

to, kod ozenjenih , jadnika, osudjenih samo na svoju zenu , ne dolazi u obzir, narocito kad je opaka kao moja.......... :D :D :D
 
jomini:
Pre tri - četiri godine. Kad se moja mala rodila, još nije bilo, ali kumovi su kasnije dobili decu i pare.

Znaci, za vreme onog , izdajnickog, DOSa, isplacivala se lepa kinta za decu..........

A sada, kada su na vlasti , patriote i nacionalisti, para nema..........ccccc

Nema logike........siguran si da je onaj izdajnik Djindjic,sto je trazio da se bombarduje Srbija, davao lovu za novorodjencad???
 
Kohen:
Znaci, za vreme onog , izdajnickog, DOSa, isplacivala se lepa kinta za decu..........

A sada, kada su na vlasti , patriote i nacionalisti, para nema..........ccccc

Nema logike........siguran si da je onaj izdajnik Djindjic,sto je trazio da se bombarduje Srbija, davao lovu za novorodjencad???
On ili ne znam ko, ali davali su. Ima i sad, ali na rate. Pa roditelji više neće kupovati klime, kompjutere, veš mašine, nego lepo na cigare.
 

Back
Top