Koliko dugo trazite novi posao?

Dala sam otkaz u firmi u kojoj sam radila 16 meseci. Posao menadzera (inace sam diplomirani ekonomista), koji obuhvata i uvoz, izvoz, povremeni rad u maloprodaji te firme, promocije i sta sve ne.. Pocetna plata je bila 30 hiljada, a poslednji mesec 43 hiljade, sto preracunato u evre dodje na isto, 420 eura. Plata nikada nije kasnila, sto je za pohvalu i sto cenim kod svog poslodavca.
Vec mesec dana nemam posao, ali sada gledam sta trazim. Tada sam prihvatila posao u maloj firmi, po sistemu *daj sta das*, ali vise ne. Po meni, mnogo je bolji rad u vecoj firmi, gde postoji procedura rada, tacan opis posla, ok i prekovremeni rad, ali onaj koji se odnosi na vasu struku. Verujem da takav posao postoji i da cu ga naci. U svakom slucaju, bila sam nezadovoljna na starom poslu i poslednih par meseci stalno nervozna, te sam smatrala da je bolje da budem neko vreme bez posla, nego da na posao idem kao na streljanje.
 
Dala sam otkaz u firmi u kojoj sam radila 16 meseci. Posao menadzera (inace sam diplomirani ekonomista), koji obuhvata i uvoz, izvoz, povremeni rad u maloprodaji te firme, promocije i sta sve ne.. Pocetna plata je bila 30 hiljada, a poslednji mesec 43 hiljade, sto preracunato u evre dodje na isto, 420 eura. Plata nikada nije kasnila, sto je za pohvalu i sto cenim kod svog poslodavca.
Vec mesec dana nemam posao, ali sada gledam sta trazim. Tada sam prihvatila posao u maloj firmi, po sistemu *daj sta das*, ali vise ne. Po meni, mnogo je bolji rad u vecoj firmi, gde postoji procedura rada, tacan opis posla, ok i prekovremeni rad, ali onaj koji se odnosi na vasu struku. Verujem da takav posao postoji i da cu ga naci. U svakom slucaju, bila sam nezadovoljna na starom poslu i poslednih par meseci stalno nervozna, te sam smatrala da je bolje da budem neko vreme bez posla, nego da na posao idem kao na streljanje.

U potpunosti se slazem sa tobom nema nista gore nego ako moras da ides na posao a da ti se ne ide i da ti je muka od firme.
Ja sam isto tako kao ti kada sam ostala bez posla cekala 5 meseci i nasla super posao gde sam radila 3 pune godine dok firma nije zapala u krizu.
Trenutno sam bez posla i evo vec 3 meseca trazim ali mi se cini da nikad nije bilo gore a isto ne zelim da prihvatim bilo sta vec biram gde cu i sta cu da radim, takodje verujem da ce se vec nesto pojaviti ali moram da priznam da mi je muka da sedim kuci i budem radno neaktivna. Osecam se kao penzioner.
 
Dala sam otkaz u firmi u kojoj sam radila 16 meseci. Posao menadzera (inace sam diplomirani ekonomista), koji obuhvata i uvoz, izvoz, povremeni rad u maloprodaji te firme, promocije i sta sve ne.. Pocetna plata je bila 30 hiljada, a poslednji mesec 43 hiljade, sto preracunato u evre dodje na isto, 420 eura. Plata nikada nije kasnila, sto je za pohvalu i sto cenim kod svog poslodavca.
Vec mesec dana nemam posao, ali sada gledam sta trazim. Tada sam prihvatila posao u maloj firmi, po sistemu *daj sta das*, ali vise ne. Po meni, mnogo je bolji rad u vecoj firmi, gde postoji procedura rada, tacan opis posla, ok i prekovremeni rad, ali onaj koji se odnosi na vasu struku. Verujem da takav posao postoji i da cu ga naci. U svakom slucaju, bila sam nezadovoljna na starom poslu i poslednih par meseci stalno nervozna, te sam smatrala da je bolje da budem neko vreme bez posla, nego da na posao idem kao na streljanje.

radila sam u stranom predstavnistvu posao koji je podrazumevao rad po smenama..
zbog procene vlasnika, u jednom periodu su se radile duple smene, a onda je u periodu od tri meseca ukinuo i jedini slobodan dan koji smo u toku nedelje imali..
iako je moje dete tada imalo godinu dana, a povezane smene su podrazumevale na kraju radno vreme od 17h pa cak i do 11h sledeceg jutra ( celih 18 radnih sati) nije mi padalo na pamet da dajem otkaz.
necu da komentarisem potez vlasnika firme u kojoj sam tada radila.
ali hocu da podvucem da je u ovom trenutku recesija svuda u svetu..
i da ce problem da imaju oni koji zive u bajkama i nisu spremni na kompromis..
a onda ce druge da krive za stanje u kome se nalaze..

mislite li da je svima pesma svakog jutra kada treba da se spreme za posao?
 
Ok je to sve naravno..narocito ako imas odgovornost prema porodici..nego je poenta da neko sedi i kafenise po buticima i trznim centrima po ceo dan za iste pare..po bankama otvara pasijans..i hvata slicne krivine

ako mislimo na isto - sada kada sam ja poslodavac susrecem se sa stavom onih koji traze posao, da im plata sleduje na kraju meseca samo zato sto su posao dobili..

devojka koja je konkurisala na radno mesto - info sluzba, nikako nije mogla da shvati zasto sam prekinula saradnju sa njom..neshvatljivo joj je bilo da se neko svakodnevno zali na njene tange koje izviruju iz farmerki u stojecem polozaju..o tome sta je sve ispadalo kad bi sela ili cucnula, necu ni da komentarisem..
ovo je nabanalniji primer..a komplexnijih ima koliko hoces..
 
ako mislimo na isto - sada kada sam ja poslodavac susrecem se sa stavom onih koji traze posao, da im plata sleduje na kraju meseca samo zato sto su posao dobili..

devojka koja je konkurisala na radno mesto - info sluzba, nikako nije mogla da shvati zasto sam prekinula saradnju sa njom..neshvatljivo joj je bilo da se neko svakodnevno zali na njene tange koje izviruju iz farmerki u stojecem polozaju..o tome sta je sve ispadalo kad bi sela ili cucnula, necu ni da komentarisem..
ovo je nabanalniji primer..a komplexnijih ima koliko hoces..

Ja sa takvom radnicom ne bi prekidao saradnju,naprotiv:ok:
 
Poslednja izmena:
E pa ok to je onda druga stvar...
Hocu reci trulo bi mi bilo da joj kazem kad se ona lepo skocka za posao
Jer smatram da nije ona kriva vec ovaj sistem,ova drzava, gde su gazde neotesani seljaci koji tako nesto ocekuju od radnica

pa tamo gde su gazde seljaci - budes seljak ako hoces da se `uklopis` u sistem..a gde imas kontakt sa normalnim, kulturnim ljudima, ako si pametan ponasas se tako..
 
Naravno da ne mora da znači da u većoj firmi neću raditi ono što mi nije u opisu posla, ali svakako neću morati da dolazim full sređena i da vučem robu iz maloprodaje. Tako je bilo kod mene u firmi. Znači dress kao u stranim sistemima, korporativne boje, štikle, odelo ili sako i suknja, svejedno, zatvorene cipele leti, sve to ok. Ali tako u košulji koju prilično platim, ili cipele u kojima nabadam, nosim robu. E, to nisam htela da trpim između ostalog.
 
I da, ne razumem dive, zašto si primila devojku u tangama, valjda joj je na početku pokazan poslovnik i šta je dozvoljeno a šta nije.

I još nešto, jesam spremna na kompromis, ali u granicama normale. Sa 22 godine završila fakultet, državni, ne neki prosek, 8.5, ali kao na granici od dobrog, pri kraju sa postdiplomskim studijama i da dozvolim nešto sebi ako ne moram neću. Verovatno ću drugačije razmišljati kada budem imala porodicu, ali u ovom trenutku, jasno znam šta su moje granice.
 
I da, ne razumem dive, zašto si primila devojku u tangama, valjda joj je na početku pokazan poslovnik i šta je dozvoljeno a šta nije.

I još nešto, jesam spremna na kompromis, ali u granicama normale. Sa 22 godine završila fakultet, državni, ne neki prosek, 8.5, ali kao na granici od dobrog, pri kraju sa postdiplomskim studijama i da dozvolim nešto sebi ako ne moram neću. Verovatno ću drugačije razmišljati kada budem imala porodicu, ali u ovom trenutku, jasno znam šta su moje granice.

primila na preporuku.
poslednji put u zivotu.
ona bila sva mila na razgovoru.
lepo joj objasnila da je probni period tri meseca, bez ikakve garancije (zbog preporuke) da mora da bude primljena za stalno.
trepnula i klimnula glavom.
za ta tri meseca nije savladala osnovno.
pa sam produzila na jos tri.
za druga tri je pokazala sve sto je trebalo.
da ima naviku na stolu da drzi dnevne uloske (na moje :eek:, odgovor je bio - pa sta, nekoriscene su).
ceo repertoar svojih tangi.
da od tri stvari koje tog dana treba da zavrsi - ume da zaboravi cetiri.
 
Poslednja izmena:
ako citas kako treba,
samo skrece paznju nekima sto su dugo bez posla sta bi trebalo da promene ukoliko posao zele da pronadju i zadrze...

Da prihvate izrabljivacke uslove poslodavaca,zar ne? Radno vreme od 16 sati,odrzavanje higijene u objektu(to je izgleda postao novi uslov za masu poslova),spremnost za rad pod pritiskom,prekovremeni rad za istu platu,znanje 2 jezika i rada na racunaru za poslove tipa cistacica i fizicki radnik... Ja ponekad imam utisak da se poslodavci zajebawaju kad sastavljaju konkurs za posao... :hahaha:
 
Da prihvate izrabljivacke uslove poslodavaca,zar ne? Radno vreme od 16 sati,odrzavanje higijene u objektu(to je izgleda postao novi uslov za masu poslova),spremnost za rad pod pritiskom,prekovremeni rad za istu platu,znanje 2 jezika i rada na racunaru za poslove tipa cistacica i fizicki radnik... Ja ponekad imam utisak da se poslodavci zajebawaju kad sastavljaju konkurs za posao... :hahaha:

radno vreme od 7h.
za odrzavanje postoji sluzba koja te poslove radi svakodnevno.
aljkavost ne trpim.
ako zaposleno lice dodje na ocicen prostor na radnom mestu, ne trpim da sa istog ode i da ostavi svinjac.
ne verujem da su svi princevi i princeze kojima u kuci ordiniraju kucne pomocnice.
ja je nemam.
svaki prekovremeni sat je na odgovarajuci nacin nadoknadjen..novcano ili u vidu slobodnog dana.
rad pod pritiskom naravno, ukoliko je povecan obim posla, a klijente treba zadrzati.

zbog ovakvog nacina razmisljanja ja opstajem kao privatnik skoro dve decenije.
a gde su oni drugi koji kritizerski gledaju na svoje obaveze, ali su im sva prava boldovana?
 
radno vreme od 7h.
za odrzavanje postoji sluzba koja te poslove radi svakodnevno.
aljkavost ne trpim.
ako zaposleno lice dodje na ocicen prostor na radnom mestu, ne trpim da sa istog ode i da ostavi svinjac.
ne verujem da su svi princevi i princeze kojima u kuci ordiniraju kucne pomocnice.
ja je nemam.
svaki prekovremeni sat je na odgovarajuci nacin nadoknadjen..novcano ili u vidu slobodnog dana.
rad pod pritiskom naravno, ukoliko je povecan obim posla, a klijente treba zadrzati.

zbog ovakvog nacina razmisljanja ja opstajem kao privatnik skoro dve decenije.
a gde su oni drugi koji kritizerski gledaju na svoje obaveze, ali su im sva prava boldovana?

Ako si ikada proucavala materiju upravljanja ljudskim resursima i upravljanja kvalitetom proizvoda znala bi da je glavno ulaganje menadzmenta u kadar i motivaciju istog. Najjace je kad se na trzistu Srbije pojavi neki mega brend sa imenom a zaposli kadrove za 15000 koji obavljaju po 6 poslova u okviru jednog. Recimo,ja sam u jednom hotelu radio na recepciji,ali sam u isto vreme bio obezbedjenje,menjao cuvara na parkingu i sekretarisao i primao rezervacije:hahaha: A covek kupio hotel,skresao zaposlene,digao cene a plate zamrzo:super: To je filozofija biznisa u Srbiji!
 
Ako si ikada proucavala materiju upravljanja ljudskim resursima i upravljanja kvalitetom proizvoda znala bi da je glavno ulaganje menadzmenta u kadar i motivaciju istog. Najjace je kad se na trzistu Srbije pojavi neki mega brend sa imenom a zaposli kadrove za 15000 koji obavljaju po 6 poslova u okviru jednog. Recimo,ja sam u jednom hotelu radio na recepciji,ali sam u isto vreme bio obezbedjenje,menjao cuvara na parkingu i sekretarisao i primao rezervacije:hahaha: A covek kupio hotel,skresao zaposlene,digao cene a plate zamrzo:super: To je filozofija biznisa u Srbiji!

pa ako se ovako razlazu radne obaveze, nije ni cudo sto je vojska nezaposlenih na birou..
rad na recepciji,primanje rezervacija i sekretarisanje?
 
Ako si ikada proucavala materiju upravljanja ljudskim resursima i upravljanja kvalitetom proizvoda znala bi da je glavno ulaganje menadzmenta u kadar i motivaciju istog. Najjace je kad se na trzistu Srbije pojavi neki mega brend sa imenom a zaposli kadrove za 15000 koji obavljaju po 6 poslova u okviru jednog. Recimo,ja sam u jednom hotelu radio na recepciji,ali sam u isto vreme bio obezbedjenje,menjao cuvara na parkingu i sekretarisao i primao rezervacije:hahaha: A covek kupio hotel,skresao zaposlene,digao cene a plate zamrzo:super: To je filozofija biznisa u Srbiji!

U potpunosti se slazem sa tobom. Upravo to je filozofija naših poslodavaca koji posluju godinama. I niko da im stane na put!
 
U potpunosti se slazem sa tobom. Upravo to je filozofija naših poslodavaca koji posluju godinama. I niko da im stane na put!


Pa naravno da je to filozofija poslodavaca kada im mi kao radnici to dozvoljavamo.
Problem je sto ljudi ne znaju da cene sebe i prihvataju bilo koji posao samo da bi radili za neku bednu sumu. Ja i dalje to ne mogu da shvatim a tako ce nam biti dokle god se mi tako budemo ponasali.
 
Problem je sto ljudi ne znaju da cene sebe i prihvataju bilo koji posao samo da bi radili za neku bednu sumu. Ja i dalje to ne mogu da shvatim a tako ce nam biti dokle god se mi tako budemo ponasali.

Kad drzava stvori klimu besparice i beznadja to je onda za veliki procenat ljudi jedina opcija. A onda tu ulecu privatnici i izivljavaju se. Masa ljudi nema nikakvu pomoc porodice,sami su sa sobom ili moraju izdrzavati malu decu... A masa starijih ljudi takodje je ostala bez posla i nema od cega da zivi,odrasla deca ne mogu da ih pomazu jer ni sebe ne mogu da prehrane... Nadam se da sad razumes...
 

Back
Top