Koliko dugo trazite novi posao?

Прошле године сам месечно зарађивао 500 евра, ове године радим за 425 евра. Постоји тенденција да падне на испод 400 ове године. Јучер сам дао отказ, где сам радио само 3 дана.:mrgreen: Срећом већ у понедељак ме чека нови посао, и надам се да цифра неће бити испод 425. Плате су мале и очајне, с обзиром колико се ради.

Да се вратим на тему. У принципу не чекам никад дуго посао. Увек у резерви имам бар једну понуду. Тако да не стрепим од отказа и посла. :)
 
Poslednja izmena:
@ Drinjaca

Cime se bavis, veseljace? :D
Ватам мачке по улици и продајем крзно једној италијанској фирми. :mrgreen:
Шалу на страну. Радим као грађевински радник. Иначе дуго година сам радио као ТВ сервисер, што ми је струка. Дошла тешка времена, нема бирања послова. :(
 
Ja sam ocajna jer ne mogu da nadjem posao koji volim vec uvek imam ponude za posao u oblastima koje ne volim. Poenta je da posao mora da se radi s puno ljubavi a ne tek da se nesto radi, otuda i nezadovoljstvo sa svih strana.
Nije poenta samo naci posao nego i uzivati u njemu.

A tacno je da posla ima samo je pitanje da li neko zaista zeli da radi ....
Bar ja tako mislim.
 
zavrsio sam fakultet, vojsku, zivim u provinciji - a poslodavci traze za cistacicu poznavanje tri jezika, iskustvo min 3 god, autocad, javu i ko zna kakve gluposti... u prevodu moze im se... trazim posao 1,5god i krenuo sam linijom konkurisem kod boljih firmi jer cenim sebe i svoje znanje (sto navode ljudi iznad), e sad kad shvatis posle nekog vremena da niko ne j.be tvoj faks, znanje nego trazi ko zna sta i kad poslodavaca u ovako maloj sredini u mojoj struci ima na prste - e sad bih j.b.o vepra za 10 000din i jos bih poljubio gazdu u dupe sto mi i to daje... toliko o tome!
 
Направио сам грешку која ме је скупо коштала. Напустио сам један посао да бих прешао у други. А тај други је наводно био сигуран, а испао је ћорак. Брат ме је тотално испалио.:evil: Сад немам ни један ни други. У онај први не могу да се вратим. Немојте поновити моју грешку. :(
 
Направио сам грешку која ме је скупо коштала. Напустио сам један посао да бих прешао у други. А тај други је наводно био сигуран, а испао је ћорак. Брат ме је тотално испалио.:evil: Сад немам ни један ни други. У онај први не могу да се вратим. Немојте поновити моју грешку. :(

Nemoj da budes ocajan jer je verovatno tako moralo da bude, nikad se ne zna da li ces naci jos bolji posao od ta 2, ja sam tako bila u situaciji da sam mislila da sam pogresila i nervirala se ali se tada ispostavilo da je naisla bolja ponuda.

Nema pravila.
 
radno vreme od 7h.
za odrzavanje postoji sluzba koja te poslove radi svakodnevno.
aljkavost ne trpim.
ako zaposleno lice dodje na ocicen prostor na radnom mestu, ne trpim da sa istog ode i da ostavi svinjac.
ne verujem da su svi princevi i princeze kojima u kuci ordiniraju kucne pomocnice.
ja je nemam.
svaki prekovremeni sat je na odgovarajuci nacin nadoknadjen..novcano ili u vidu slobodnog dana.
rad pod pritiskom naravno, ukoliko je povecan obim posla, a klijente treba zadrzati.

zbog ovakvog nacina razmisljanja ja opstajem kao privatnik skoro dve decenije.
a gde su oni drugi koji kritizerski gledaju na svoje obaveze, ali su im sva prava boldovana?

:worth:

Treba li vam arhitekta? :D

Ja se "iskreno divim" vama koji DANAS dajete otkaze i cekate posao koji volite... :dash: Zavrsila sam fax pre 7-8 meseci i intenzivno trazim posao, naravno, jos ga nema (ne idealnog, nego nikakvog). Moja najveca sreca u nesreci je sto mi je, jezhim se shto moram ovako da se izrazim, pre 6 meseci umro otac, pa sam upisala masinac i stekla pravo na njegovu penziju, od koje trenutno zivim i koju cu moci da koristim sve dok sam student i ne napunim 26 godina. Za sada ne trazim bilo sta od posla (pod ovim podrazumevam rad u butiku ili konobarisanje), ali znam da cu cim budem u stisci raditi i na buvljaku ako treba... ko ce da me izdrzava? Majka koja radi i u penziji za 15.000, jer joj je ista fenomenalna, ili brat i nezaposlena sestra sa malom decom i kreditima za stan na vratu? Zaista ne mogu da se nacudim kako iko uspeva i dalje da zivi kao u bajci u ovoj Srbiji... Da, i "preko" te svi cekaju rasirenih ruku.. A da ne pominjem ove komentare "ne razumem kako neko moze da prihvati posao za 20.000", pa mozgovi jedni, ne obaramo "mi" vama cenu, vec ju je drzava odavno oborila, hocete preko nasih ledja da menjate sistem?
 
Hm,posla nema ni za konobarisanje,kafane i kafići su prazni...buvljaci opusteli...stvarno ne znam šta mlad čovek može da traži da radi...firme pozatvarane,prodate pa zatvorene,ili se urušavaju i raspadaju...kome se pokvari auto on ga parkira a na majstora i ne pomišlja.Majstor sedi u počišćenoj radionici i čeka neku zalutalu mušteriju...po dućanima nema cigara-treba da se obnovi licenca?...pijac pust nedeljom ujutro,samo poneki drvokradica drema na par kubika drva...SRBIJA 14.III 2010
 
Ostala sam bez posla pre 3 meseca i nikako da pronadjem novi.
Interesuje me koliko ste Vi dugo cekali na novo zaposlenje?
Poslala sam bas dosta CV-a i retko ko zove na razgovor za posao a i kada pozovu uglavnom su neka bezvezna testiranja gde zovu dosta ljudi i uvek ima mnogo kandidata tako da sam bas razocarana.

Kakva su Vasa iskustva?

Uh teško ćeš tako naći posao ja sam u glavnom znala ljude...samo na jednom nisam znala nikoga ali bezobrazno sam zvala i zakazala razgovor sa vlasnicom i primila me.:)
 

Back
Top