Kolebanje u veri

Da, baš neozbiljno zvuči kad se povede svađa da li je kafa 3 u 1 ili je bez šećera, i da li Muhamedov naslednik Hasan ili Alija...

A oko takvih stvari na kraju se vode i ratovi.
Чича, пре стварања Адама, био је рат на небу између ђавола и анђелика... Па Каин и Авељ, а било 4 човека на земљи, и сад тебе рат око оваплоћења Бога чуди ''откуд и докле''?
 
Sta mi je ciniti? :think:

da odeš na bauštele
naći ćeš smisao života posle 7 dana

Taoistički ideal: Bezbrižno tumaranje.

kako to misliš? o čemu se tu tačno radi?
ako može reč dve o toj tumarajućoj religiji...ozbiljan sam
da ne tumaram po internetu!

Meliot je dugo i naporono istraživao dok nije utvrdio da je, sasvim slučajno, istina tu na ćošku tri bloka od njegove zgrade.

Neverovatna koincidencija.

1715890229138.png
 
da odeš na bauštele
naći ćeš smisao života posle 7 dana



kako to misliš? o čemu se tu tačno radi?
ako može reč dve o toj tumarajućoj religiji...ozbiljan sam
da ne tumaram po internetu!
Skromnost, bezbrižnost, prepuštanje Kosmosu koji će sam vaspostaviti ravnotežu iz ove zbrke ako mu se ne mešamo u posao.
 
Je li realno da svaka lepa tema mora da se zađubri tučom između dve frakcije, JS vs. pravoslavci, ili ko god drugi

Stvarno ljudi moji...


Ми, Живорад Други, слуга слугу Господа нашега Исуса Христа,
Парох храма себешког, бискуп Борче, митрополит Подунавља, кардинал слива Црноморског, патријарх Североистока,


Urbi et orbi et in foro Cruiser ex cathedra објављујемо, саопштавамо и опомињемо


Да је Господ наш Христос рекао да ће се синовима Божијим назвати они који мир граде;


Да су свађе о стварима које људима није дано да знају Богу мрске;


Да је тамо где су двојица у слози и Христос међу њима као трећи присутан.


Дато у катедралном граду Нашем Београду 2024. године од рођења Господа нашега Исуса Христа.


Живорад, P. M.m.p.
 
hm???
blagodarim!
pa sve lovačko sakupljačke religije su iste, mahom
samo ovi zrnojedci prave zbrku!
privet!

Ova je posebno zanimljiva zbog toga što je počela da se razvija od samog vrha (izuzetno duboki mislioci vrhunski književnici Lao Ce i Čuang Ce, ili ljudi koji su ih izmislili kao navodne autore kolektivno nastalih radova), da bi potom počela da nepovratno tone u sujeverje, šamanizam i magiju. U retko kom ljudskom poduhvatu koji traje hiljadama godina je početak nesravnjivo najbolji i uistini vrhunski.
 
Ova je posebno zanimljiva zbog toga što je počela da se razvija od samog vrha (izuzetno duboki mislioci vrhunski književnici Lao Ce i Čuang Ce, ili ljudi koji su ih izmislili kao navodne autore kolektivno nastalih radova), da bi potom počela da nepovratno tone u sujeverje, šamanizam i magiju. U retko kom ljudskom poduhvatu koji traje hiljadama godina je početak nesravnjivo najbolji i uistini vrhunski.

ako možeš neki izvor, ako bih pročitati nešto više o tome??
da ne tumaram baš, ako iz glave možeš nešto dobro da se setiš?
 
neko ko bi samo nesto da zabranjuje, ukida, zivi u konstantnom strahu od nepoznatog, nekog bi da proteruje, kolje i ubija, tesko da je imao kontakt sa Bogom, mozda sa andjelima... palim.
Добро, реци да ти ниси религиозан, било би краће и једноставније.
Ово је како мали Перица доживљава хришћанство.
Ја би исто тако пиао као ти да нисам религиозан.
Ти си још и добар.
Ја би написао читав роман о томе.
 
Добро, реци да ти ниси религиозан, било би краће и једноставније.
Ово је како мали Перица доживљава хришћанство.
Ја би исто тако пиао као ти да нисам религиозан.
Ти си још и добар.
Ја би написао читав роман о томе.
Čuveni i nadasve neoboriv argument "ti to ne razumeš". 😊
 

Back
Top