Koju knjigu ste najviše puta pročitali?

E ja sam ti čudan malo za Poa, ne volim priče uopšte ali njegove pesme su mi najjače na svetu.

Zar Gavran nije programska pesma, uzeo je najtragicniju ljubavnu pricu, simbol smrti - gavrana, zvucne reci koje se ponavljaju i podizu jezu, svaka strofa se zavrsava sa never more, ta pesma je zapravo bila eksperiment...mada je meni on pretezak, sav je depresivan, mucan, zene sjajne, oni depresivci...najvise cenim ono sto je uradio na polju detektivskih prica...prica se da je preminuo od besnila...ma tezak tip do bola...kockar, alkoholicar, kazu osetljiv a ja kazem naporan...nikada me nije odusevljavao...
 
Zar Gavran nije programska pesma, uzeo je najtragicniju ljubavnu pricu, simbol smrti - gavrana, zvucne reci koje se ponavljaju i podizu jezu, svaka strofa se zavrsava sa never more, ta pesma je zapravo bila eksperiment...mada je meni on pretezak, sav je depresivan, mucan, zene sjajne, oni depresivci...najvise cenim ono sto je uradio na polju detektivskih prica...prica se da je preminuo od besnila...ma tezak tip do bola...kockar, alkoholicar, kazu osetljiv a ja kazem naporan...nikada me nije odusevljavao...

Tačno je to za Gavrana i eksperiment mu je prilično uspešan. Ja ne volim tu pesmu. Ali Sâm, Zvona, Spavačica i još neke su remek dela. Iako ne voliš Poa, nađi na netu neku od ovih koje sam spomenuo ali u prevodu Luka Paljetka. Mnogo je bolji od ostalih koji su prevodili Poa.
 
Zar Gavran nije programska pesma, uzeo je najtragicniju ljubavnu pricu, simbol smrti - gavrana, zvucne reci koje se ponavljaju i podizu jezu, svaka strofa se zavrsava sa never more, ta pesma je zapravo bila eksperiment...mada je meni on pretezak, sav je depresivan, mucan, zene sjajne, oni depresivci...najvise cenim ono sto je uradio na polju detektivskih prica...prica se da je preminuo od besnila...ma tezak tip do bola...kockar, alkoholicar, kazu osetljiv a ja kazem naporan...nikada me nije odusevljavao...
Umro je od alkoholisanja.Delerijum tremens...Napili ga ''prijatelji'' kada se posle dugo godina vratio u Baltimor.Bila je u taku predizborna kampanja i bilo je besplatno piće,te je on sa nekim starim prijateljima i aktivistima stranaka pio do duboko u noć.Oko 2 ujutru je izašao iz kafane i šetao po hladnoći i snegu.Da bi se srušio oko 4 ujutru.
 
ГРАДИНАР - Рабиндранат Тагоре и ПРОРОК - Халил Џубран
ova tema vec postoji, ja sam je otvorio pre 4 godine http://forum.krstarica.com/threads/90580
Па није баш иста тема, твоја се зове "Knjiga koju ste najviše puta čitali" а ова је "Koju knjigu ste najviše puta pročitali?" Има разлике, јер "читати" нешто није исто што и "прочитати". ;)
 
Па није баш иста тема, твоја се зове "Knjiga koju ste najviše puta čitali" а ова је "Koju knjigu ste najviše puta pročitali?" Има разлике, јер "читати" нешто није исто што и "прочитати". ;)[/QUOTE]

e neka si mu rekao.

nego, najviše sam puta pročitala Hari Potera i Orkanske visove.
Hari je bio aktuelan negde u osnovnoj.
 
Mslim da je u pitanju Zločin i kazna, Netočka Nezvanova i Čehovljeve pripovetke.
Lako pitanje jer retko koju knjigu čitam iznova, barem je do sada tako bilo. Mora nešto i u penziji da se radi, a mnogo je knjiga na svetu. I to mislim da je bio samo listanje nekih delova.
 
ubedljivo stari i novi zavet,sto ce reci,bibliju 0.o
inace,ne desava mi se bas da uzmem istu knjigu vise puta na citanje,ali desi +se kada je npr u ptanju neka knjiga ef u nastavcima,pa da se podsetim kako to ide:rumenka:
isto sam cinila i sa hp
i inace,desava mi se da,nakon sto me neka knjiga odusevi,uzmem pa odma procitam,nakon citanja
i to vise puta
i bude mi tesko da se rastavim od nje:(
 

Back
Top