Koju bi mi SF knjigu preporučili?

ender71:
Da bi razjasnili sva pitanja oko Roboti, Carstvo, Zaduzbina serijala (RCZ) moracu da krenem redom.

1. Razumljivo je da nisi u potpunosti upucen posto si verovatno ogranicen samo na ono sto je izdato kod nas.
Ali RCZ obuhvata 47 romana, 250 prica, 7 poema i 59 eseja, a od toga je na srpskom izdato otprilike jedna trecina.
Taj opus je podeljen u 4 dela.
- dela koja je napisao sam Asimov
- dela koje Asimov napisao zajedno sa drugim autorima
- dela koje su drugi autori napisali posle njegove smrti, a koja su odobrena od strane Asimov Fondacije.
- dela koje su drugi autori napisali posle Asimova, a koja nisu odobrena od strane Asimov Fondacije.

2. Posto sam privilegovan da imam sve te naslove u originalu mozes mi verovati da itekako dobro znam o cemu govorim.


Jedno pitanje za eksperta: Do sada sam pročitala sve što je kod nas izdato od Asimova na srpskom ali sada sam pribavila skoro sve na engleskom naravno. Kojim redosledom bi mi ti savetovao da ih čitam?
 
Da malo aktiviramo ovu temu...

Prekjuce sam procitao novelu "Prenatalni zivot" Ilije Bakica, mogu da preporucim.
Dobra je knjizica, antiutopija, mada je nisam ljubitelj novinarskog stila pisanja kakav Bakic forsira, ali je dovoljno zanimljivo da se procita.
Izdala nedavno "Narodna Knjiga" u tvrdom povezu, a i moze se skinuti sa Rastko sajta.
 
Evo ja sam u zadnje dve nedelje procitao:
Stvorenja svetlosti i tame, Roger Zelazny - o pokvarenim bogovima iz Egipatske mitologije, meni nije lose, ali vecina ovu knjigu nece dugo pamtiti
Rat svetova, H. Dz. Vels - ovo se naravno mora procitati
Endimion, Dan Simons - treca knjiga u sagi o Hiperionu, zaniimljivo i lako se cita ako se pomirite sa Simonsovim 'Bolji zivot' stilom (seckanje radnje, malo o jednom liku ,malo o drugom, da bi se sreli tek na kraju)
Strvinarska uteha, Dan Simons - ovo je horor, dobra ideja.
 
Svaka cast Mikiju, ja mislio da sam brz sa 100 strana/sat.
Inace ja sam za brzo citanje cuo u vojsci od nekog oficira, vecina ljudi mu se smejala, ja ipak probao na taj nacin i stvarno radi. Al ne mogu jos uvek jedan red jednim pogledom, nego sa dva. Fora je da pomeris ziznu daljinu oka malko ispred strane, tako vidis vise.
 
bionic sleeper:
da li si ishao na kurseve brzog shitanja, tj. da li chitash vishe redova od jednom?

ok.... chak i da poverujem da si sposoban za takvo skeniranje, pitanje je sledece:

da li se secash knjige posle nedelju dana?

Не мораш да верујеш.То је био неки део Хари Потера,који сам чекао годину дана :D И ладно га прочито за 4 сата :D И сад могу дијалоге напанет да ти кажем,запамтио сам :D
 

Back
Top