Koji vam je bio najlaksi, a koji najtezi ispit kada ste studirali filozofiju ?

Nikita Kulganov

Buduća legenda
Poruka
33.278
Koji vam je bio najlaksi, a koji najtezi ispit kada ste studirali filozofiju ?
:think:
Meni je najlaksi bio Uvod u filozofiju kod profesora Uzelca, tu sam dobio 10 ( deset ).
Predavanja su bila fantasticna, jako je dobar predavac.
Na ispitu je bio razgovor, prosestate kroz celo gradivo, i na kraju da analizaras neki filozofski citata ( koji smo prosli na vezbama, koje je drzao ''Vobana'' , ( muz od Eve Kamere, koja je drzala vezbe iz Istorije filozofije 3 )).
Najtezi ispit mi je bio Istorija filozofije 3 kod profesora Milenka Perovica., tu sam dobio 8 ( osam ). Kanta i Hegela sam znao ( Kanta sam razbio ) , onda se uhvatio nekih nebuloza kod Fihtea. Tu je pocelo onda.....
Posle sam jos nekoliko puta sanjao taj ispit, budio se, skakao da uzmem indeks , da proverim da li sam polozio....
Kakva su vasa iskustva ?
 
Zavisi to najvise od profesora. Dobar profesor, pritom i dobar pedagog - lak ispit.

Uzelac i Perovic predaju u Novom Sadu, pa ih licno ne znam. Ali po njihovim radovima mogu zakljuciti da je Perovic izuzetno komplikovan.
Iako je Kangrgin, cesto, sledbenik, ni blizu one lakoce objasnjavanja filozofije i filozofa kod njega, kao kod Kangrge. Kangrgin Fihte je sasvim lako razumljiv.

Nikada nisam voleo profesore koji komplikovano izlazu, uvek sam sumnjao u njihovo znanje ( i postenje ). :)
 
Milan Uzelac je kod tebe na DIFu u BG koliko sam čuo...Perović je penzoš...Sad je Kišjuhas glavni...;)
Zamisli:taj Kišjuhas tvrdio da je Tolkin sa Gospodarem prstena protežirao rasizam! Paranoičan u
tumačenjima doskorašnji Škorićev asistent...Imali smo temu o tom na književnosti...Ni Uzelac se nije
nešto proslavio s njegovom "Metafizikom"...(Od zla oca I još grđe matere...:mrgreen::hahaha:)

- - - - - - - - - -



Nikada nisam voleo profesore koji komplikovano izlazu, uvek sam sumnjao u njihovo znanje ( i postenje ). :)

Ajde!:lol:
(I ti si se primio rano na Witgensteina!:manikir:)
 
Milan Uzelac je kod tebe na DIFu u BG koliko sam čuo...Perović je penzoš...Sad je Kišjuhas glavni...;)
Zamisli:taj Kišjuhas tvrdio da je Tolkin sa Gospodarem prstena protežirao rasizam! Paranoičan u
tumačenjima doskorašnji Škorićev asistent...Imali smo temu o tom na književnosti...Ni Uzelac se nije
nešto proslavio s njegovom "Metafizikom"...(Od zla oca I još grđe matere...:mrgreen::hahaha:)

- - - - - - - - - -


Ajde!:lol:
(I ti si se primio rano na Witgensteina!:manikir:)

Perovic penzioner ?:)

http://www.ff.uns.ac.rs/fakultet/odseci/fakultet_odseci_filozofija.html


P.S. Zasto koristis zenske smajlice ? To nesto podsvesno ? :)
 
Poslednja izmena:
Da si živko I zdravko-to su ti podaci iz 2007 leta gospodnjeg...Mislim da je odmah posle Mladenovića,psihologa,
ošo u penzoše...Ali ,jedno znam-sad je taj Ukrajinac tamo glavni...Veći od Tolkina...:mrgreen:
A žemski smajli:manikir: je pravi-ybg,nema muški pandam....:lol:
A što podsvesno-svesno sam bar 30% femina...Ti nisi?:per:

Ne znam, mrzi me da istrazujem, ali to je zvanican sajt FF u Novom Sadu. Sad, ako su toliko lenji u azuriranju podataka...

A, ovo drugo. To je tvoje tumacenje. Otkud bi meni palo na pamet da ti prebacujem da si " femina " ?:)

Ja sam mislio nesto poput - ti se zaljubiska u neku mladju i lepsu, ali moras to da krijes ( zbog Vece ), pa onda to podsvesno izbija iz tebe. Tako da... to gornje tumacenje si ti dao :per:, a ja rekoh sta sam mislio. :)
 
Deca koja završe filozofiju u BG ili NS,ako imaju vezu I prosek preko 9 imaju kakve -takve šanse da ostanu na fakultetu,prvo
kao službenici ili bibliotekari ili raznosači kafe bez portfelja ili da traže uhlebljenje u nekim novinama,izdavačkoj kući ili da
predaju filozofiju na jednoj od dvadesetak gimnazija u državi I to s pola radnog vremena jer je cello previse...Znam ih nekolicinu
s masterom (drugari I drugarice mojih sinova) I mogu slobodno reči da ne briljiraju znanjem filozofije!U drugom svakom pogledu su
veoma obrazovani,mozak im štepa kao singerica (od studijske gnjavaže I dovijanja:mrgreen:)I očigledno je da su na Univerzitetu pokupili dosta toga...
Rekao bih:manje od profesora,a vise u slobodnoj interaktivnoj razmeni sa studentima drugih fakulteta...To je uvek bio kvalitet
Univerziteta,taj duh nauke koji tamo obitava I obuzima sve koji dolaze,čak I drugim poslovima...Ko ne veruje,neka pita(odavno) bivšeg
premijera-ako pred njim ustvrdi suprotno-nadero je...;)
 
...Đinđić...

Мала дигресија, сећам се кад је мој професор филозофије у средњој школи као доказ за исправност Платонове теорије из ''Државе'' - да њом треба да владају филозофи, користио пример Ђинђића. Тврдио је да је нашој земљи ''најбоље ишло'' у његовом периоду јер је он био отелотворење тог идеала. И тад, са 18 година ми је то било смешно, а сад од како сам прошао још неке животне школе, сад вриштим од смеха на то веровање.

Али шта да се ради, тако то иде са идеалистима...они гледају идеју, ретко кад човека као таквог.
 
Mda...Od solidnog profesora -neuspešan političar! (Kakav je to uspeh kad uspeš da te ubiju?!)
Osim tog ,osnovnog neuspeha,skupio s koca I konopca neke nazovi napredne demokrate tipa
Čedica ,Koraći, Bebica ,Tadići I ostali Živkovići I kojekakvi Labusi koji su sproveli najlošiju privatizaciju od svih zemalja koje su tranzitirale...
Ali,izgleda da bolji izbor nije ni imao-naši fakulteti s našim profesorima teško da te epitete mogu I nositi...
 
Pre tri godine ćera moja bila na Filozofskom na sociologiji I na predavanju profa o Platonu...
Došla kući I ja je radoznalo pitam šta je bilo,a ona besno:"Onaj je nešto trtljao-niko od nas ga nije razumeo,a nije ništa hteo da pojašnjava
nego nas uputio da iz knjige naučimo...Šta da naučimo?Ono iz knjige? Tamo ima pet rečenica!"
Naravno,ja sam je instruirao o Platonovim formama -idejama,o pećini,o ustrojstvu države I sl,ali dete izgubilo volju jer je očekivala baš
bolonjski da ih neko vodi kroz tu društvenu nauku...A ono međutim...Upisala Pedagošku I evo je pri kraju I visok prosek!
 
Mda...Od solidnog profesora -neuspešan političar! (Kakav je to uspeh kad uspeš da te ubiju?!)
Osim tog ,osnovnog neuspeha,skupio s koca I konopca neke nazovi napredne demokrate tipa
Čedica ,Koraći, Bebica ,Tadići I ostali Živkovići I kojekakvi Labusi koji su sproveli najlošiju privatizaciju od svih zemalja koje su tranzitirale...
Ali,izgleda da bolji izbor nije ni imao-naši fakulteti s našim profesorima teško da te epitete mogu I nositi...

тај ти увек радио најбоље што зна.
и био убеђен, ко и ози, да се ни у огледалу не види.
ал га јеше ту поставиле...
 
Za svašta mi je poznato(afera na Filozofskom koliko ti volja-lud zbunjenog non -stop),a I od filozofije uče svašta...Ali baš
svašta...Jedino su korisno mogli nešto naučiti kad je bio Đinđić profa-tu afirmativnu upotrebu jezika koju je doktorirao kod
Habermasa...Ovi ostali ...pa...balkanski mejnstrim...:hahaha::sad2:

Znas, Drakce ( Dragoljube, kako vec )... Nije posteno da se tako ( kao masinac ! ) obracas ljudima koji se , mozda, razumeju u filozofiju. Ne podravam nikog... ali ti ga na ovom pdf-u pretera ! Bas ! Narocito kao masinac , a znam i kako su pokverini ti masinci koji hoce da nam menjaju istoriju. Prritom, direktno, ne mislim na tebe, ali, ako hoce jedan metalo-strugar ( samozvani profesor i, cak , akademik ! ) da mi tumaci istoriju mog naroda - onda smo otisli ...

Isto je to i oko filozofije. Svako je sposoban da tumaci filozofiju i njenu istoriju. Ja priznajem da nisam sposoban da tumacim tehnicke i druge nauke. A, sta ti priznajes ? Dakle, gde smo ? :confused:

P.S. Djindjic nije doktorirao kod Habermasa ! Opet, ti nisi obavesten. Ja, naravno, jesam. Pa mogu i da ti pricam zasto je Habermas ( uostalom ) odustao od Djindjica.
 
Poslednja izmena:
Ja priznajem da sam kompetentan u priličnom broju nauka...:mrgreen:
A što se tiče filozofije,psihologije,teologije,ekonomije,politikologije I sl-prosudi sam...:manikir:

Ne, je te pitam, jesi li " kompetantan " ? Ili, " strucan " za ovo? Za filozofuju, ako ti nije jasno.
Dakle ( jedan stari srpski izaz koji mi se mnogo svidja ! ), ne pricam o masinstvu. Tu znam da jesi.:)
 
Dobio sam 10. Neki uvodni predmet. Nismo imali više od filozofije na anglistici. Ali zato što sam došao potpuno nepodučen štivom koje je profan pretpostavio za svoj predmet. Dok su ostali došli studirajući, zapravo, materijal, prethodnih nedelja. Ja sam se pojavio samo u pantalonicama i bokserskim rukavicama. Te smo se prepirali, profan i ja, nekih 1h, na temu ovoga i onoga.
Publika, sačinjena od mojih kolega, bivala je pridobivana svakom potonjom rundom. I profan, eventualno.
I to je priča o tome kako sam nezasluženo zaradio desetku iz filozofije.
 
Nisam studirao filozofiju, imao sam kao jedan od predmeta na faksu, ali sam kroz druge predmete cesto dolazio u dodir sa raznim filozofskim teorijama. Mozak sam iscasio kada sam ucio Hajdegerovu fundamentalnu ontologiju, pojam bivstva i tubivstva (valjda se tako kaze), Bas sam to pitanje i izvukao na ispitu, asistent koji me je ispitivao diplomirao je na Hajdageru i ponudio da mi zameni pitanje. Nisam hteo, vrteo sam nesto bivstvo-tubivstvo, na kraju me pustio. Od ostali pitanja sam valjda imao Empedoklea i jos nesto sto sam znao. Uglavnom, svaka cast svakome ko zavrsi filozofiju i saucesce sto najverovatnije diplomu nikada nece moci da isplati kroz posao.
 

Back
Top