Koji browser koristite i zasto?

Isključivo Operu
smiley_emoticons_browser-ff-vs-opera.gif
 
hahha:)

imam mali problem ako mozda neko zna kako da ga resim bicu neizmerno zahvalna;)
sad sam bila kod drugarice ona koristi internet explorer i dok sam ja kuckala kod nje na kompu nesto sam pritisla i ova gore traka gde stoje kockice minimize, restore down i close, i toolbar koji joj stoji ispod to je sve nestalo. pojavi se tek kada kursorom pridjem gornjoj ivici strane. ne mogu da nadjem nigde opciju da joj vratim to da stoji gore sve vreme kao i pre. jel zna neko mozda.. sad sam u internet explorer-u kod sebe i pokusavam da nadjem ali mi ne ide, krivo mi je sto sam joj to promenila :(
 
Ja koristim Mozilu Firefox 3.5.Pouzdan je,dosta bezbedan,ima mogucnost dodavanja bezbroj addon-sa,prakticno mnogi novi sajtovi se dizajniraju sada prema njemu,najbolji je za download i gledanje videa,najbolji za kuckanje i pretrazivanje...Kao manu bih mu dao samo to sto neke opcije nema po default-u vec samo preko addon-sa i nedostatak referrer blokera sto imaju IE8 i Opera na primer,kao i nedostatak vidljive zoom opcije cim se bruzer otvori vec je ima samo preko gornjeg toolbara.Iza njega je Opera koja ima podosta opcija ugradjenih u nju po default-u,odlicna je za online igrice i male multimedijalne sadrzaje,ima fantasticnu e-mejl integraciju,najbolju opciju za pamcenje lozinki,odlican pop-up bloker,solidnu brzinu,i mozda je najbezbedniji bruzer,ali ono sto meni najvise smeta je nedostatak ad blokera.Stvarno me nerviraju svi ti reklamni baneri sto iskacu kada surfujes sa Operom.Takodje,Opera nema bas najbolju integraciju,a i dosta tesko je kontrolisati i download preko nje.Nadam se da ce nova Opera 10 ispraviti nedostatke i biti najbolji bruzer na trzistu.Novi IE8 uopste nije los,ali i dalje je najmanje siguran bruzer,fali mu opcija za automatsko brisanje cookies-a pri izlasku(moze se dobiti preko IE7Pro koji je kompatibilan i za IE8),fali mu ad-bloker(koji opet moze da se dobije preko IE7Pro),sporo se otvara,a s obzirom da ce biti podosta na trzistu mogao je biti i malcice brzi.Ipak ima mnogo novih opcija,sada se i u njega mogu ubacivati addon-si(akceleratori) ali ima ih za sada malo,ima opciju blokiranja referrersa,ima dobru e-mejl integraciju i opciju da predlozi slicne lokacije sajta koji je posecen,zatim InPrivate bruzing,dobar pop-up bloker...Ipak,po meni je iza Firefoxa i Opere.Sto se tice Google Chrome bruzera,veoma je brz,dobro cuva privatnost i odlican za multiprocese a takodje ima odlicne tab opcije.Slicno je i sa Apple Safarijem.Ali Chrome i Safari-ju fale mnoge druge stvari,zatim kompatibilnost sa mnogim sajtovima i pogotovo sto je jos vaznije sa mnogim aplikacijama i programima,pa na primer i download menadzerima.Mnoge aplikacije i dalje daju podrsku samo za IE,Firefox i Operu,a cak i Netscape ima bolju podrsku nego Chrome i Safari.Trenutno kada se sve sabere,Firefox 3.5 je najbolji bruzer na trzistu.
 

Back
Top