Koja je vaša teorija nastanka svemira?

Da bi utvrdili kako je nešto nastalo pre svega treba dokazati da to nešto uopšte postoji.
Niko nije dokazao da svemir kako ga savremena nauka definiše uopšte postoji.
То што си ти неспособан да разумеш постојање свемира, сателите, кретање Земље, Месеца, Сунца и умишљаш да је Земља равна тепсија не чини на ствар.
Сви твоји аргументи се своде на постовање небулоза и глупирање Ју-тјуб клиповима где неки шабани лупетају глупости које ни њима нису јасне.
 
Poslednja izmena:
Pogledao sam , i vidim samo maglu laži ...
Ajde?!?
Koji tip teleskopa?
Kolika žižna daljina, apertura, uvećanje.
Koja montaža?

- - - - - - - - - -

Велики прасак, оф корс, докази су одвећ јаки, то што их неки не схватају услед слабе логике, немогућности индуктивног мишљења, незнања није од значаја.
 
A ko to boga zamislja kao coveka? to jedino ateisti zamisljaju boga kao covek-a sa dugom brad-om i sedom kosom.

Da, "ateisti"

Creaci_n_de_Ad_n_Miguel_ngel.jpg
 
Ajde?!?
Koji tip teleskopa?
Kolika žižna daljina, apertura, uvećanje.
Koja montaža?

- - - - - - - - - -

Велики прасак, оф корс, докази су одвећ јаки, то што их неки не схватају услед слабе логике, немогућности индуктивног мишљења, незнања није од значаја.

Mnogi poznati naučnici negiraju prasak, i iz NASA-e. Mnogo njih podržava i ono stajaće go*no

- - - - - - - - - -

Crvenim pomerajem je dokazano da se širi...

Čimeee AAHHAHAHAHAHA ovo je bilo brutalnoooo
 
Mnogi poznati naučnici negiraju prasak, i iz NASA-e. Mnogo njih podržava i ono stajaće go*no

- - - - - - - - - -



Čimeee AAHHAHAHAHAHA ovo je bilo brutalnoooo
Нико не подржава теорију стационарног стања ни у НАСА-и(којој као свемирској агенцији то и није посао) нити у институтима водећих универзитета који се баве астрофизиком, она је умрла с Фредом Хојлом, што никако не умањује хојлов допринос у другим сегментима астрономије и астрофизике.
Уосталом и Њутн уза сву своју бриљантност бавио се и алхемијом тј претварањем олова и живе у злато, а Кеплер је радио хороскопе за богате клијенте.
Црвени помак је једна од најбитнијих референци за мерење удаљености у космосу, ротације звезда и егзопланета, брзине космичких тела итд... наравно и за тако прозаичне земаљске величине као брзине авиона у војној и цивилној авијацији.
 
Brate je l' ti ozbiljno misliš da se svemir širi 13 mld godina, to je nemoguće. Mi bi trebalo da budemo udaljeni od centra svemira mnogo mnogooo. 13 mld godina mi se krećemo 10 kmh, kakav je to prasak onda bio keve ti? Likovi su maštoviti nema šta, kladim se da su teoriju uzeli iz nekog sastava na temu "kako je nastao svemir", 2. razred. Kako je moguće da u centru svemira još uvjek postoje materije hahahah

- - - - - - - - - -

IZ ŠIRENJA PROSTORA NASTAJE MATERIJA, BOŽEEEEEEEEEEE

- - - - - - - - - -

Čuš sudarile se materije i antimaterije, kad saznamo kako su one nastala tad ćemo saznati nastanak svemira, a posle toga to nije nastanak već počeci, pozdrav
 
Brate je l' ti ozbiljno misliš da se svemir širi 13 mld godina, to je nemoguće. Mi bi trebalo da budemo udaljeni od centra svemira mnogo mnogooo. 13 mld godina mi se krećemo 10 kmh, kakav je to prasak onda bio keve ti? Likovi su maštoviti nema šta, kladim se da su teoriju uzeli iz nekog sastava na temu "kako je nastao svemir", 2. razred. Kako je moguće da u centru svemira još uvjek postoje materije hahahah

- - - - - - - - - -

IZ ŠIRENJA PROSTORA NASTAJE MATERIJA, BOŽEEEEEEEEEEE
Шта је ту тачно немогуће?
https://sh.wikipedia.org/wiki/Veliki_prasak
Иначе основа теорије стационарног стања је управо то: Из ширења простора настаје материја... зато се и сматра неоснованом.
 
Brate je l' ti ozbiljno misliš da se svemir širi 13 mld godina, to je nemoguće. Mi bi trebalo da budemo udaljeni od centra svemira mnogo mnogooo. 13 mld godina mi se krećemo 10 kmh, kakav je to prasak onda bio keve ti? Likovi su maštoviti nema šta, kladim se da su teoriju uzeli iz nekog sastava na temu "kako je nastao svemir", 2. razred. Kako je moguće da u centru svemira još uvjek postoje materije hahahah

- - - - - - - - - -

IZ ŠIRENJA PROSTORA NASTAJE MATERIJA, BOŽEEEEEEEEEEE

- - - - - - - - - -

Čuš sudarile se materije i antimaterije, kad saznamo kako su one nastala tad ćemo saznati nastanak svemira, a posle toga to nije nastanak već počeci, pozdrav

Ti nemaš predstavu o čemu pišeš koliko vidim. Da li ti je bar jasno šta je doplerov efekat?
 
Нико не подржава теорију стационарног стања ни у НАСА-и(којој као свемирској агенцији то и није посао) нити у институтима водећих универзитета који се баве астрофизиком, она је умрла с Фредом Хојлом, што никако не умањује хојлов допринос у другим сегментима астрономије и астрофизике.
Уосталом и Њутн уза сву своју бриљантност бавио се и алхемијом тј претварањем олова и живе у злато, а Кеплер је радио хороскопе за богате клијенте.
Црвени помак је једна од најбитнијих референци за мерење удаљености у космосу, ротације звезда и егзопланета, брзине космичких тела итд... наравно и за тако прозаичне земаљске величине као брзине авиона у војној и цивилној авијацији.

I tu si se zapetljao!?
Isto kao da Dopplerom meriš udaljenost automobila koji se udaljava!?
Nacrtano: Danas meriš udaljenost neke zvezde preko njenog crvenog pomaka i dobiješ x svetlosnih godina!
Ako se prostor širi, sutra ćeš da izmeriš još veći pomak/udaljenost!?:zcepanje:

- - - - - - - - - -

Crvenim pomerajem je dokazano da se širi...

Time je samo dokazano da postoji crveni pomeraj!:zcepanje:
 
I tu si se zapetljao!?
Isto kao da Dopplerom meriš udaljenost automobila koji se udaljava!?
Nacrtano: Danas meriš udaljenost neke zvezde preko njenog crvenog pomaka i dobiješ x svetlosnih godina!
Ako se prostor širi, sutra ćeš da izmeriš još veći pomak/udaljenost!?:zcepanje:

- - - - - - - - - -



Time je samo dokazano da postoji crveni pomeraj!:zcepanje:
Фосилко ти си још у фази обарања ОТР... нека тако и остане.:hahaha:
 
Brate je l' ti ozbiljno misliš da se svemir širi 13 mld godina, to je nemoguće. Mi bi trebalo da budemo udaljeni od centra svemira mnogo mnogooo. 13 mld godina mi se krećemo 10 kmh, kakav je to prasak onda bio keve ti? Likovi su maštoviti nema šta, kladim se da su teoriju uzeli iz nekog sastava na temu "kako je nastao svemir", 2. razred. Kako je moguće da u centru svemira još uvjek postoje materije hahahah

- - - - - - - - - -

IZ ŠIRENJA PROSTORA NASTAJE MATERIJA, BOŽEEEEEEEEEEE

- - - - - - - - - -

Čuš sudarile se materije i antimaterije, kad saznamo kako su one nastala tad ćemo saznati nastanak svemira, a posle toga to nije nastanak već počeci, pozdrav

Od kojeg centra? Bilo koji deo univerzuma se moze uzeti kao njegov centar, centar univerzuma je svugde, i ovde i miliardu svetlosnih godina tamo. Drugo kojih 10 km/h, zemlja se krece oko sunca 30km/s, sunce oko ose galaksije 250km/s, pitaj boga kojom brzinom se krece nasa galaksija verovatno jos mnogo vecom sa sve nama, to su neshvatljivo velike brzine. A trece, sirenjem prostora se nestvara nista.
 
Od kojeg centra? Bilo koji deo univerzuma se moze uzeti kao njegov centar, centar univerzuma je svugde, i ovde i miliardu svetlosnih godina tamo. Drugo kojih 10 km/h, zemlja se krece oko sunca 30km/s, sunce oko ose galaksije 250km/s, pitaj boga kojom brzinom se krece nasa galaksija verovatno jos mnogo vecom sa sve nama, to su neshvatljivo velike brzine. A trece, sirenjem prostora se nestvara nista.

Pa i nisu baš neke brzine u kosmičkim dimenzijama!
Po meni postoji svemir na sve strane od nas na barem 130 milijardi 'svetlosnih godina'....
A kako verovatno NISMO u 'centru' toga, može biti svašta i mnogo toga oko toga...:super:
 

Back
Top