Koja je vaša teorija nastanka svemira?

Brate je l' ti ozbiljno misliš da se svemir širi 13 mld godina, to je nemoguće. Mi bi trebalo da budemo udaljeni od centra svemira mnogo mnogooo. 13 mld godina mi se krećemo 10 kmh, kakav je to prasak onda bio keve ti? Likovi su maštoviti nema šta, kladim se da su teoriju uzeli iz nekog sastava na temu "kako je nastao svemir", 2. razred. Kako je moguće da u centru svemira još uvjek postoje materije hahahah

ozdrav

Jednostavno! Kao kada američki milicajci autom udare u hidrant: Iz njega suklja voda dok je neko ne zatvori!
Tako je bilo i kada je Bog otvorio ventil, i krenulo je veliko širenje....dok ne zatvori ventil!:zcepanje::zcepanje:
 
Ma kakav Veliki prasak, svemir nije tako nastao, nego kao djelo daleko naprednije Inteligencije od nas ljudi, garant!

Ma da, ocekujes da se odbace donekle razumna naucna objasnjenja i prihvate tvoje djetinjaste mastarije kao istina o postanku svemira i zivota u svemiru..Eto,spaljuju se sve znanstvene knjige i radovi i citav svijet hrli da cuje od tebe kako je svemir nastao..Tko bi drugi to znao-nego ti!?:zcepanje:
 
Ma da, ocekujes da se odbace donekle razumna naucna objasnjenja i prihvate tvoje djetinjaste mastarije kao istina o postanku svemira i zivota u svemiru..Eto,spaljuju se sve znanstvene knjige i radovi i citav svijet hrli da cuje od tebe kako je svemir nastao..Tko bi drugi to znao-nego ti!?:zcepanje:

Citat: U početku*+ stvorio+ je Bog*+ nebo i zemlju.....

Nažalost, nije zapisano od čega je sve to stvorio, pa teodor pretpostavlja nešto?:super:
 
Citat: U početku*+ stvorio+ je Bog*+ nebo i zemlju.....

Nažalost, nije zapisano od čega je sve to stvorio, pa teodor pretpostavlja nešto?:super:

Ne pretpostavljam nego znam da je sve napravljeno od najmanjih "cigli" našega prostor-vremena.

Tako nastaje pokret a zatim i materija koja se kreće.

Nema na čemu i drugi puta.

- - - - - - - - - -

Ma da, ocekujes da se odbace donekle razumna naucna objasnjenja i prihvate tvoje djetinjaste mastarije kao istina o postanku svemira i zivota u svemiru..Eto,spaljuju se sve znanstvene knjige i radovi i citav svijet hrli da cuje od tebe kako je svemir nastao..Tko bi drugi to znao-nego ti!?:zcepanje:

Bogami neće proći ni pet godina od službene objave moje teorije svega, zbilja će se sve bajke o postanku svijeta zauvijek baciit u smeće, što ćeš onda je li? :bye:
 
Da li vjerujete u "veliki prasak" ili imate svoju teoriju?

Ja nemam svoju teoriju, ali zastupam M teoriju , teoriju superstruna, posebno zato što je ponovo aktivirana kvantna teorija polja, koja je jedno vreme stagnirala. Naime, teorijskim predviđanjem Pitera Higsa šezdesetih godina prošlog veka, da se masa elementarinih čestica može proizvesti dinamički,narušenjem simetrije i nedavnim eksperimentalnim otkrićem Higsovog baždarnog bozona, rešeno je pitanje renormalizabilnosti Kvantne teorije. Genijalno. Uvek se može poći sa česticama mase nula,kad je moguća renormalizacija, pa masu dobtiti kasnije narušenjem simetrije. O ovome, hipoteza Velikog praska, zapravo ništa ne govori....Jer hipoteza nema kvantne elemente, i svakako ne sadrži Hajzenbergove relacije.

“Univerzum nije čudan koliko mi to mislimo, nego je čudniji nego što možemo da zamislimo”.J. B. S. Haldan
 
"I u dnu duše moje prsnuše zlatne strune". :D
Ova teorija, u mom slučaju, ište dosta alkohola...


Ja nemam svoju teoriju, ali zastupam M teoriju , teoriju superstruna, posebno zato što je ponovo aktivirana kvantna teorija polja, koja je jedno vreme stagnirala. Naime, teorijskim predviđanjem Pitera Higsa šezdesetih godina prošlog veka, da se masa elementarinih čestica može proizvesti dinamički,narušenjem simetrije i nedavnim eksperimentalnim otkrićem Higsovog baždarnog bozona, rešeno je pitanje renormalizabilnosti Kvantne teorije. Genijalno. Uvek se može poći sa česticama mase nula,kad je moguća renormalizacija, pa masu dobtiti kasnije narušenjem simetrije. O ovome, hipoteza Velikog praska, zapravo ništa ne govori....Jer hipoteza nema kvantne elemente, i svakako ne sadrži Hajzenbergove relacije.

“Univerzum nije čudan koliko mi to mislimo, nego je čudniji nego što možemo da zamislimo”.J. B. S. Haldan


E sad si me razočarao! :mrgreen:
Na ovom potforumu svako ima SVOJU TEORIJU :zcepanje:
 
Ne pretpostavljam nego znam da je sve napravljeno od najmanjih "cigli" našega prostor-vremena.
:bye:

Moja logika kaže da NEMA najmanje cigle ni prostora ni vremena!
O česticama možemo da raspravljamo....

- - - - - - - - - -

"I
E sad si me razočarao! :mrgreen:
Na ovom potforumu svako ima SVOJU TEORIJU :zcepanje:

Nema vremena razvijati svoje teorije:
Svako malo mora kontrolisati i ispravljati naše zablude, greške, krive pretpostavke itd!:zcepanje:
 
Nema vremena razvijati svoje teorije:
Svako malo mora kontrolisati i ispravljati naše zablude, greške, krive pretpostavke itd!:zcepanje:

Izgleda da je tako nekako...ispraqvljam krive Drine...ali čega sam se sve naslušao, tj pročitao, mogla bi komedija da se napiše, jer me toliko zadivio taj maštovit pristup nauci...Potpuno onako isti kao što sekte pristupaju religiji.
 
>> A ljudi misle da se bogovi rađaju i da imaju njihovu odeću, glas i telo. <<

>> A kad bi volovi, konji i lavovi imali ruke i mogli njima da slikaju i stvaraju dela kao ljudi, slikali bi likove bogova i davali im telo kakvo upravo i samo imaju: konji nalik na konje, volovi na volove,a lavovi na lavove. <<

Ξενοφάνης ὁ Κολοφώνιος[/I]




Indijanci su Bogove poznavali kao belce i očekivali su povratak belih Bogova.
Oni sami pripadaju većinski žutoj rasi.
Otkud to?

- - - - - - - - - -

Crvenim pomerajem je dokazano da se širi...




Ne.
Dokazano je da se neke zvezde ili galaksije udaljavaju od naše.
Ali - ne sve.

- - - - - - - - - -

. A trece, sirenjem prostora se nestvara nista.



Valjda se stvara taj isti prostor.
Iz ničega.
Sasvim u skladu sa I zakonom Termodinamike.

- - - - - - - - - -

Ja nemam svoju teoriju, ali zastupam M teoriju , teoriju superstruna, posebno zato što je ponovo aktivirana kvantna teorija polja, koja je jedno vreme stagnirala. Naime, teorijskim predviđanjem Pitera Higsa šezdesetih godina prošlog veka, da se masa elementarinih čestica može proizvesti dinamički,narušenjem simetrije i nedavnim eksperimentalnim otkrićem Higsovog baždarnog bozona, rešeno je pitanje renormalizabilnosti Kvantne teorije. Genijalno. Uvek se može poći sa česticama mase nula,kad je moguća renormalizacija, pa masu dobtiti kasnije narušenjem simetrije. O ovome, hipoteza Velikog praska, zapravo ništa ne govori....Jer hipoteza nema kvantne elemente, i svakako ne sadrži Hajzenbergove relacije.

“Univerzum nije čudan koliko mi to mislimo, nego je čudniji nego što možemo da zamislimo”.J. B. S. Haldan




Univerzum je toliko jednostavan - da ga i polupismeni čobanin može shvatiti.
Samo oni, koji nemaju pojma o njemu - izmišljaju komplikovane priče, a da ni sami ne mogu da shvate šta time iznose.
Dovoljno je videti ovih tvojih nekoliko rečenica.
 
Indijanci su Bogove poznavali kao belce i očekivali su povratak belih Bogova.
Oni sami pripadaju većinski žutoj rasi.
Otkud to?

Univerzum je toliko jednostavan - da ga i polupismeni čobanin može shvatiti.
Samo oni, koji nemaju pojma o njemu - izmišljaju komplikovane priče, a da ni sami ne mogu da shvate šta time iznose.
Dovoljno je videti ovih tvojih nekoliko rečenica.

Indijanci su možda mislili na Vikinge?

Univerzum jednostavan? Pa nije ni atom jednostavan....
 

Univerzum je toliko jednostavan - da ga i polupismeni čobanin može shvatiti.

Samo oni, koji nemaju pojma o njemu - izmišljaju komplikovane priče, a da ni sami ne mogu da shvate šta time iznose.
Dovoljno je videti ovih tvojih nekoliko rečenica.

Baš tako, to i ja kažem. Šta će nam komplikovane priče kad M teorija sve lepo kaže. To se upravo, kao što si i rekao, videlo iz mojih nekoliko rečenica.:bye:
 
- - - - - - - - - -
Valjda se stvara taj isti prostor.
Iz ničega.
Sasvim u skladu sa I zakonom Termodinamike.

- - - - - - - - - -

Nestvara se nego samo siri, kao povrsina balona.

A kako je recimo kozmičko pozadinsko zračenje prilično ravnomerno na sve strane,
reklo bi se da smo u centru toga širećeg prostora?
GEOCENTRIČNI SISTEM Svemira, ili je nešto trulo!?:zcepanje:
 
- - - - - - - - - -



A kako je recimo kozmičko pozadinsko zračenje prilično ravnomerno na sve strane,
reklo bi se da smo u centru toga širećeg prostora?
GEOCENTRIČNI SISTEM Svemira, ili je nešto trulo!?:zcepanje:

Pa možda i Zemlja jeste središte cijeloga našega svijeta, zašto ne, to ne znači da se sve oko nje mora okretati, dapače.

Inaće ja imam jedan model u kojemu se sve kreće upravo kako i nauka tvrdi ali da se ipak Zemlja NE KREĆE.

Hologramski princip svemira, a tu je moguće i zaustaviti kretanje bilo koje zvijezde ili planete, dakako treba imati vrhunsku tehnologiju i znanje o tome, što mi ljudi nemamo niti ćemo tako skoro imati.

- - - - - - - - - -

- - - - - - - - - -
Valjda se stvara taj isti prostor.
Iz ničega.
Sasvim u skladu sa I zakonom Termodinamike.

- - - - - - - - - -

Nestvara se nego samo siri, kao povrsina balona.[/QUOTE]

Baš me zanima kako se to prostor stvara iz ničega, ak možeš to malo pojasniti, hvala unaprijed na odgovoru.

- - - - - - - - - -

Nestvara se nego samo siri, kao povrsina balona.

I kako se to širi ako nema prije prostora kamo bi se širio?

Površina balona se ima kamo širiti nije ti to baš neki primjer za širenje svemira ili prostora.

:think:
 
- - - - - - - - - -



A kako je recimo kozmičko pozadinsko zračenje prilično ravnomerno na sve strane,
reklo bi se da smo u centru toga širećeg prostora?
GEOCENTRIČNI SISTEM Svemira, ili je nešto trulo!?:zcepanje:

nepostoji centar, bilo koji deo tog prostora se moze uzeti kao centar, u kojem god delu svemira da se nalazimo pozadinsko zracenje je ravnomerno iz svih pravaca.
 
Prostor je nastao zajedno sa materijom iz beskrajno guste tacke, e sad nemislim da je bilo bas neke eksplozije nego prosto sirenje ili curenje prostora i materije iz te tacke (neki oblik singulariteta) a siri se kroz nistavilo. Analogno tome kako se materija nalazi u prostoru, tako se i prostor kao entitet nalazi u tom nistavilu, e sad sta je ustvari i kako izgleda to nistavilo ljudskom mozgu nije moguce zamisliti, mozda cak ima i vise dimenzija nego ovaj nas trodimenzioni prostor.
 

Back
Top