Koferče za godišnji odmor

Zavidim ljudima koji umeju da se obuzdaju i koji nose samo malo garderobe. Ja ponesem sve zivo sto imam a ni trecinu na kraju ne obucem. :roll: Uvek nosim veliki i mali kofer, onda ranac gde stavim malo koferce sa nakitom (da, imam i to :roll: :lol: ), sminku i parfeme. Cesto se desi da ponesem i jednu kesu jer mi ne moze sve stati. :lol: I tako vukljam sve to, bezveze... Uvek imam visak kilograma pa ili placam ili me puste. Ma sranje sam. :lol:
Ove godine mislim da cu da se obuzdam sto se tice kremica i losiona, sve to ionako mogu da kupim u Srbiji. Na more idemo kolima pa necu morati da se nerviram zbog viska prtljage. :D Inace i dragi mi je kao neka zena, ponese sve zivo tako da nisam jedina. :lol:
 
Ja nosim samo jedan kofer, i to srednje velicine. I mali ranac s hranom, koji ide sa mnom u avion. Plus torbicu sa dokumentima i novcem. Mobilni ostaje kod kuce, to je za mene pravi odmor. MP3 i fotoaparat su obavezni.
Sto se garderobe tice, nosim duplo manje kombinacija u odnosu na broj dana. Znaci, za 10 dana nosim 5 kombinacija (po 5 za plazu i uvece). Naravno i kozmetiku (sampon, balsam, mleko za telo, suncanje, gel za tusiranje, krema za lice...) i 3-4 pari obuce. I svoj peskir, plus fen za kosu. Pasta, cetkica, konac, sapun, lekovi... I 3-4 kupaca, naravno.
Ali sve mi stane u srednji kofer. Mozda sam u srodstvu sa Hudinijem! :))
 
nisam citala sta je ko ^^^^^^^ pisao ali ja cu skroz poludeti!! ovi debili od avio komp su smanjili kilazu prtljaga, tako da je sada samo 23:( kako cu ja da se spakujem za ovo leto zaista mi ne ide u glavu. jer ja kad se pakujem, ide cela soba
 
pajamaca:
godine putovanja,i ne iznošenih stvari su učinile svoje:p dozvala sam se pameti!
Takodje :p
Besides, prosle godine sa nama su putovali i Vini Pu &Co, a svaka igracka od po blizu metar :lol: Sada se cerka navukla na medvedice dobrog srca, srecom mlogo su manjih dimenzija, a joste i svetle :grin: Prethodno pomenuta je vec sa 5 god pravi streber, pa nosi i matematiku, engleski :cry: Sin nosi jedno pethiljada autica i sabrana dela Thomas und seine Freunde, sve sa sinama i SVIM likovima lokomotiva... Zbog muza vucemo i prikolicu sa camcem, boze koji je to samo posao, a on cak svega par puta sedne da se provozamo, vise se nesto ja tamo *urcim na istom :mrgreen:
 
osim krpica obavezno nosim sve moguce lekove - za ne daj Boze, grickalice - kad mi padne secer hahha, kafu i kuvalo - isplatilo nam se kad smo bili u Turskoj jer tamo postenu kafu neces popiti bljaaaaaaaaak tuska kafa, fen za kosu, neku knjigu i ukrstenice ......
 
meni je pakovanje takva rutina da mislim da mi je prakticnije da uopste ne vadim stvari iz kofera koliko se muvam okolo...
nikad ne nosim previse, ne nosim tehniku (dvd...kad stignete da gledate??)...fen i slicne kojestarije tog tipa zavise u kom cu delu planete da budem (a samo treba da kupim adapter i sve sam muke resila), u poslednje vreme nosim svesku umesto knjiga pa pisem, note (fanatik mora naci klavir svugde), kozmetiku prepakujem u manje bocice, mala cetka, sve malo da stane...
diskmen i diskove, digitalni foto aparat (a rekla sam da ne nosim tehniku :) )...
garderoba - prakticna i ponesto fancy...
 
jao ,da anakin!
ja sve presipam šampone,kreme...u manje bočice:roll:
nosim čaki i polu potrošenu pastu(fanatički ih imam 5-6 da imam za svako putovanje)
nosim samo testere parfema, a ako imam i kreme i šampone testere...u milineeee...
šta ću,naučio me over waight, da pazim šta nosim:p
presrećna sam kada idem u hotel,jer onda sem ličnih stvari ne mora ništa da se nosi
(šamponi,sapuni,peškiri...fen....)
e,i nosim jedno malo jastuče.moram,imam problem sa jastucima u htl.
 
Svaki put kad dodje pakovanje za more, obecam sebi da cu nositi samo najnuznije stvari, ali kad pocnem uvek imam fobiju da ce mi zatrebati i nesto deblje ako zahladni i gomila majicica, pa mi odjednom i sva obuca treba, a kozmetiku se ne trudim ni da eliminisem nesto, pa kapi za nos i jos ponesto lekova, pa par knjiga, ma uvek zavrsim sa dva jedva zatvorena kofera (ona varijanta sednem na njih pa zatvaram) i jos dva ranca. Bas mrzim sebe zbog toga jer kad se vratim pola stvari bude onako ispeglano i savijeno kao i pre puta
 
ja opušteno otvorim orman, tu putovanje i uživanje već počinje, i stavljam sve što mi se svidi u trenutku. ne opterećujem se da li sam nešto zaboravila. bitno je da imam dovoljno novca pa ću tamo kupiti. ionako sam kupoholičarka, pa sad još i sa opravdanjem. ah, kad bih samo mogla više da putujem... :-(
 
Ja sam tako jedne godine krenula na more i ponela sva kratke i slatke stvari i jedan duks i donji deo trenerice, a od petnaest dana, kisa je uvece padala nekih dvanaest. Drugarica je isto tako imala tih duzih i debljih stvari, pa ni od nje nista nisam mogla da uzmem, posmrzavale smo se kao...
 
ogromna torba, pa jedna malo manja, ranac , tasna(kod mene, za dokumenta i tako to) i cuvena plava torba oko koje se svi u kuci bijemo-za hranu, i jos malo stavim kod sestre i drugarice...
treba poneti gomilu kozmetike, garderobe, pa onda dok stane mp3, diskmen, fotoaparat, kamera, laptop, diskovi i kjnige, pa nakit, pa obuca-svi moguci modeli i boje, a da ne zaboravimo sigarete-kod nas su najjeftinije, pa peskiri, pa ovo, pa ono...

pa moje jastuce i posteljina za spavanje.

sve u svemu izgledam kao da sam se uputila na decenijsko putovanje na severni pol, a ne na more ba deset dana.

zamislite samo kako je tesko naci i povesti i nekog ko ce sve to da nosi...
 
pa zelimo ti sretan put Pajamaco i da se lepo osuncas:p
 

Prilozi

  • na letovanju.jpg
    na letovanju.jpg
    29,3 KB · Pregleda: 12
Ja za koji dan treba da se pakujem....
Uglavnom ne preterujem sa garderobom, mada uvek bar 2 stvari vratim onako kako sam ih spremila, i sve je to lepo spakovano, jedino imam problem oko izbora obuce. Upravo o tome lupam glavu vec par dana - ponecu sandale, drvene japanke, japanke za plazu (koje jos nisam ni kupila), a da li da ponesem i patikice, mozda mi zatrebaju, ili mozda ove kao mokasine koje ovde ubijam ovde kad je vreme ni tamo ni vamo... Prosle godine mi se desilo da sam ponela samo papuce u raznim varijantama, zatvorene, otvorene i sl. i u povratku odlucimo da svratimo na planinu i ja se dva dana pentrala po planini u papucama. Ajde to veranje, preziveh, ali sam se zato uvece tako smrzla.... Nisam cak ponela ni jedne duge pantalone. Katastrofa!
 
...nedelju dana pre polaska sve što imamo- operem i opeglam.Deca i muž nose jednu te istu garderobu (i stalno im pretim da se ne prljaju!!!).Sebi dozvolim da promenim po nešto-pa,ko pere i pegla tome se i može,jelte?Dan pre polaska SVE stavim na krevet i biram.Stavljam ,stavljam, nemam meru(svake godine kažem-ovo ti se sledeći put neće ponoviti al mi se ponavlja!!!).Od toga ne obučem više od 2/3 ali je to jače od mene...Ako stanemo u dva velika kofera-dobro je.Ako muž počne da gunđa oko zatvaranja,ja oduzmem nešto-obično neku njegovu majicu.I tada stanemo!!!
...koferčić sa kozmetikom i lekovima...
...torba sa peškirima za plažu...
...kofice,grabuljice, patkice i ostale...ice...
...torba sa obućom-za plažu, za šetnju,za tenis,za izlazak..a, gde pa izilazimo s malom decom...

Znam da ima još,no trenutno nemem vrememena da nabrajam.ETO! :lol:
 
Obično nosim jedan omanji kofer za garderobu i kozmetiku,ali posebno torbu za obuću koje imam kao u priči........i najinteresantnije je što mi uvek zafali neka koju nisam ponela..........:-D
Što se garderobe tiče, pola ni ne obučem,ali da se nađe za svaki slučaj...........:)
Posebno vuglim svašta kad idem kolima na putovanje..........kao da mi se nađe, pa ne nosim na leđima..............:-D:-D:-D
 

Back
Top