KO VOLI THE BEATLES? ZASTO?

Volim ih slusasti i dan danas, cak dosta njihovih pesama znam napamet.Secam se kada sam nastupala, imala kao neku grupu u onim godinama kada mislis da mozes sve :lol:,i bas smo pevali njhove pesme.
A zasto ih volim? Pa smatram da su napravili pomak u muzici , jos u tom vremenu kada su se pojavili napravili su pravi "bum", pa moram priznati da su i sada ekstra.Pocev od imidza pa do pesama, koje su jel i najbitnije u svemu tome,su neprevazidjeni i posle toliko godina.:D
 
Pitanje je pogresno postavljeno i trebalo bi da glasi ko ne voli Bitlse?!
Za ove koji se pitaju zasto su Bitlsi najbolji: to je bend koji je snimao samo 8 godina i ostao zapamcen kao najveci bend 20. veka. Najveci broj prodatih ploca i hitova, povoljne kritike i uticaj na kulturu to najbolje potvrdjuju. Bitlsi nisu samo Love me do, She loves you, Please, please me - iako mislim da su ove pesme veoma kvalitetne i spadaju medju najbolje RnR pesme 60-tih. Bitlsi su i Helter Skelter,Sgt. Pepper, Let it be,Hey Jude,Strawberry feilds,Golden Slummbers,A day in a life,Lucy in the sky with diamonds...Prosto ne postoji bend ili pevac koji je toliko eksperimentisao sa muzikom. Bitlsi nisu samo Rock'n'roll, mnoge njihove pesme su skiffle, pop, psihodelija, indie, klasika, hard rock, reggea, progressive rock...Uticaj koji su ostvarili na potonje muzicare je neverovatan. Pogledajte samo listu izvodjaca koji su obradili pesme Bitlsa:
Ja sam se bas navuko na ovu stanicu...
 

Back
Top