ko to zeli nasilje

Sigurne kuće ne pružaju pravo utičište....zamislite neku zlostavljnu ženu koja se nada da joj je ta institucija spas od pakla kad tamo sami foleri.....one su čak pogubne jer, sprečavaju da se ozbiljno pristupi problemu nasilja u porodici uopšte...treba ih ukinuti jer daju kontra efekat...opet se na tuđoj nesreći pojedinci bogate....ma strašno.....kada čujem reklamu na televiziji i pozive za humanitarnu pomoć, pozelenim, jer ne pomažemo tim nesrećnicama (mada ima tu i onih koje same zlostavljaju, na ovaj ili onaj način), već nevladinom kriminalnom sektoru....ne pomažite izgradnju tih kuća, nego pomozite sami direktno, a opet suptilno, nekojh zlostavljanoj ženi, naravno ako ona to želi i sme i ne samo ženi već i muškarcu, a pogotovo nekom detetu...

Pa obično je problem što ne smeju nikom da se obrate, pa zato trpe nasilje. Koji je tvoj konkretan predlog za pomoć? Gde žena da ode kad odluči da više ne želi da trpi nasilje?
 
Pa obično je problem što ne smeju nikom da se obrate, pa zato trpe nasilje. Koji je tvoj konkretan predlog za pomoć? Gde žena da ode kad odluči da više ne želi da trpi nasilje?

Uloga sigurnih kuća je predimenzionirana, i čak mislim da tim ženama čine u većini slučaja medveđu uslugu, i da se njihova nesreća zloupotrebljava zarad nečije lične promocije i koristi...pazi, zlostavlja te muž...čuješ za sigurnu kuću....odeš tamo....a oni ti pruže kratkotrajnu pomoć i nemaju dugoročno rešenje za tebe i tvoju decu jer je država takva kakva je....bla bla bla....kako li je tim ženama posle još jednog kraha i poslednje slamke....
Olako prihvatamo reklamu i promociju takvih institucija....čik i da neka kaže posle iskustva sa njima da su i oni prazna priča i da se sve vrti oko para....znači začarani krug i moraju htele ne htele da se vrate zlotvorima.
Zaista ja nemama tu moć, a tu ti treba moć boga (ili poštenog ministra za socijalna pitanja) da reši ovaj problem....sigurna kuća ih gura nazad....napominjem ovo je moj stav....zaista sam ubeđena da se zloupotrebljava tuđa nesreća.

P.S. Rasvetliti situaciju u tim kućama...nadgledati ih, kontrolisati i da javno objave rezultate svoga rada, procenat uspešno rešenih slučajeva....ovako hvataju na sentimentalnost što bi se reklo i niko ih ne kontroliše (možda ne adekvatna reč), ili sami iz lične odgovornosti i čestitosti profesije kojom se bave, sami iznesu rezultate svoga rada.
Moj predlog, da javnost izvrši pritisak na te institucije (zašta služe novinari), da rade svoj posao bolje i naprednije...eto
 
Poslednja izmena:
Uloga sigurnih kuća je predimenzionirana, i čak mislim da tim ženama čine u većini slučaja medveđu uslugu, i da se njihova nesreća zloupotrebljava zarad nečije lične promocije i koristi...pazi, zlostavlja te muž...čuješ za sigurnu kuću....odeš tamo....a oni ti pruže kratkotrajnu pomoć i nemaju dugoročno rešenje za tebe i tvoju decu jer je država takva kakva je....bla bla bla....kako li je tim ženama posle još jednog kraha i poslednje slamke....
Olako prihvatamo reklamu i promociju takvih institucija....čik i da neka kaže posle iskustva sa njima da su i oni prazna priča i da se sve vrti oko para....znači začarani krug i moraju htele ne htele da se vrate zlotvorima.
Zaista ja nemama tu moć, a tu ti treba moć boga (ili poštenog ministra za socijalna pitanja) da reši ovaj problem....sigurna kuća ih gura nazad....napominjem ovo je moj stav....zaista sam ubeđena da se zloupotrebljava tuđa nesreća.

Vidi ovako, ja nemam ništa od toga da hvalim sigurnu kuću. Ali, njena poenta i jeste kratkotrajna pomoć. Psihološka podrška, osnaživanje, posredovanje u zapošljavanju itd. Tamo idu samo one koje nemaju apsolutno nikoga bliskog kod koga bi mogle da se sklone. Slažem se da su preterali sa medijsom kampanjom, ali realno i ona ima svoju ulogu. I prema ženama a i prema muškarcima.
Ministar za socijalna pitanja radi sve što je u njegovom domenu, dobili smo odličan zakon protiv nasilja u porodici. I to je domen socijalne politike. Druga je stvar što policija neće da izađe na teren, što nasilnika i ako privedu, zadrže ga 24h u pritvoru i puste da se vrati kući, problem su i komšije koje boli uvo šta se dešava u stanu pored, i sudstvo koje razvlači procese do zastarevanja....
Jedino da promenimo ministra vera, da porazgovara malo s bogom, da nam pomogne... :confused:
 
P.S. Rasvetliti situaciju u tim kućama...nadgledati ih, kontrolisati i da javno objave rezultate svoga rada, procenat uspešno rešenih slučajeva....ovako hvataju na sentimentalnost što bi se reklo i niko ih ne kontroliše (možda ne adekvatna reč), ili sami iz lične odgovornosti i čestitosti profesije kojom se bave, sami iznesu rezultate svoga rada.
Moj predlog, da javnost izvrši pritisak na te institucije (zašta služe novinari), da rade svoj posao bolje i naprednije...eto

Nisam videla da si dodala ovo u post.... Kako definisati uspešno rešen slučaj? :think: Koliko vremena treba da protekne da bi mi neki slučaj okarakterisali kao uspešan? Jel uspešan kad je zlostavljač u zatvoru? To nije do kuće, nego do policije u sudstva. Jel uspešan kad se žena potpuno osamostali? Neke uspeju za mesec, neke za godinu a neke nikad. Neke se vrate kući pošto im zlostavljač na kolenima obećava zvezde s neba....
Kako misliš da treba poboljšati rad sigurnih kuća, u kom smeru?

Vidi, svaka žena koja je imala loše iskustvo tamo može da pozove novinare i da im se obrati, pa mediji bi to jedva čekali. Zar nije bolje da pritisak javnosti bude na zlostavljače nego na sigurne kuće?
 

Back
Top