Ko kaze da su 90-te bile lose i ruzne?

Kazu ljudi da tada nije bilo perverznjaka, travesita, pedera, pedofila uopste.

Upravo tad su se pojavili...pre toga ih nije bilo...92-e sam prvi put čuo izraz ''sponzoruša'' a tad su počele da stižu Ruskinje,Moldavke,Rumunke i od njih sam prvi put čuo izraz ''oćeš saksofon'' ?(oralni sex)...
Sa naglim siromašenjem stanovništa pao je i moral...a perverznjaci videli svoju priliku...
 
Ja se eto baš dobro sećam ,struju sam 94-e plaćao 30 DM mesečno a to je bila povelika lova...ostala mi je 93-a u dobrom sećanju...sa 10 DM bio si car a ja zarađivao pedesetak DM dnevno,ponekad i više...ništa mi nije bilo skupo...

Moji su drzali agenciju za knjigovodstvo i imali su pa recimo 15-20 komitenata, svaki pojedinacno je placao knjigovodstvene usluge recimo 50DM do 100DM tako da sam ja imao sve sto mi treba uglavnom.... i dobro se secam da je sladoled "Rumenko" kostao 0,3 dinara, kasnije je poskupeo na 0,5 dinara, a "Kapri" i "Leni" su kostali 0,5 dinara, kasnije su poskupeli na 1 dinar.
 
Upravo tad su se pojavili...pre toga ih nije bilo...92-e sam prvi put čuo izraz ''sponzoruša'' a tad su počele da stižu Ruskinje,Moldavke,Rumunke i od njih sam prvi put čuo izraz ''oćeš saksofon'' ?(oralni sex)...
Sa naglim siromašenjem stanovništa pao je i moral...a perverznjaci videli svoju priliku...

Ja bi' rek'o "Daj gitaru ako imas" :lol:

Dilovo' sam devize 92-93-e do kraja,do pojave ''konvertibilnog dinara'' (Avramović)...trgovao benzinom,cigarama...

Iskusno druze, iskusno... :P

Ako nista, tebi kad nesto zatreba uvek ces se znati snaci zbog '90. te su godine terale ljude na snalazenje kako god... :)
 
Dilovo' sam devize 92-93-e do kraja,do pojave ''konvertibilnog dinara'' (Avramović)...trgovao benzinom,cigarama...

Ok je to...snasao si se...ali jel mislis da je to normalan posao? Jel bi voleo da se bavis time?
Plate u firmama su bile 2-5 maraka.
A moji su se bavili malo i poljoprivredom...secam se da smo jednom prodali pun kamion od 3.5t kupusa...Otisli da popijemo kafu, d aodmorimo malo...I onda ode zet da kupi marke od tih para sto smo zaradili prodajuci kupus...Ne secam se tacno, ali bilo je ispod 10 maraka...a da je dosao sutra, ne bi bilo nista...inflacija.

A seca li se neko d anije bilo ulja, mleka...Secate li se da smo stajalu u redu za mleko...i da je moglo da se uzme samo 1l ...ili 2l ako ima vise?

Ovaj nas Srborus je tada imao 7 godina pa se ne seca verovatno...ali secam se ja kada bane komsinica ujutru sva zajapurena - LJUDI STGLO MLEKO! a ja i keva idemo pa stanemo u red...Desavaklo se i da cekas pa nestane...

Ljudi ovo sada je katastrofa i ne vodi nicemu...ali devedesete su neprevazidjene...
 
Upravo tad su se pojavili...pre toga ih nije bilo...92-e sam prvi put čuo izraz ''sponzoruša'' a tad su počele da stižu Ruskinje,Moldavke,Rumunke i od njih sam prvi put čuo izraz ''oćeš saksofon'' ?(oralni sex)...
Sa naglim siromašenjem stanovništa pao je i moral...a perverznjaci videli svoju priliku...

Pa prostitucija je oduvek postojala svuda i zene su se oduvek lepile za novac, to nije tako strasno, to je mozda i normalno, ali nije bilo nenormalnih stvari kao sto su perverznjaci, nije bilo ni jednog slucaja pedoflije, pederizma, pokusaja odrzavanja gej parada i slicno, te nenormalne strasne stvari su uvezene sa Zapada tek u zanjih 10 godina, bar tako kazu svi.
 
Moji su drzali agenciju za knjigovodstvo i imali su pa recimo 15-20 komitenata, svaki pojedinacno je placao knjigovodstvene usluge recimo 50DM do 100DM tako da sam ja imao sve sto mi treba uglavnom.... i dobro se secam da je sladoled "Rumenko" kostao 0,3 dinara, kasnije je poskupeo na 0,5 dinara, a "Kapri" i "Leni" su kostali 0,5 dinara, kasnije su poskupeli na 1 dinar.

Ako se tvoji i sada bave tim poslom, ne bi trebalo da ti i sada nesto nedostaje...
 
Ne kažem loše i ružne. Bile su odvratne.

Verovatno je do mog muzičkog ukusa.


:roll:

Ne znam kakv je tvoj muzicki ukus...ali devedesete su sa jedne strane bile katastofa sto se tice muzike...dizelasi, Ceca i slicna sranja.
ali skoro sam nesto razmisljao...toliko su bile mracne da su iznedrile nekoliko fenomenalnih bendova...Ritam nereda, Bjesovi, Direktori, Block out, Goblini, DLM...zar ne? :-))))
 
Ok je to...snasao si se...ali jel mislis da je to normalan posao? Jel bi voleo da se bavis time?
Plate u firmama su bile 2-5 maraka.
A moji su se bavili malo i poljoprivredom...secam se da smo jednom prodali pun kamion od 3.5t kupusa...Otisli da popijemo kafu, d aodmorimo malo...I onda ode zet da kupi marke od tih para sto smo zaradili prodajuci kupus...Ne secam se tacno, ali bilo je ispod 10 maraka...a da je dosao sutra, ne bi bilo nista...inflacija.

A seca li se neko d anije bilo ulja, mleka...Secate li se da smo stajalu u redu za mleko...i da je moglo da se uzme samo 1l ...ili 2l ako ima vise?

Ovaj nas Srborus je tada imao 7 godina pa se ne seca verovatno...ali secam se ja kada bane komsinica ujutru sva zajapurena - LJUDI STGLO MLEKO! a ja i keva idemo pa stanemo u red...Desavaklo se i da cekas pa nestane...

Ljudi ovo sada je katastrofa i ne vodi nicemu...ali devedesete su neprevazidjene...

дај не лапрдај....98 је Србија боље живела него данас....дивља инфлација је заустављена 93ће а настала је зато што су све отцепљене републике промениле валуту коришћења и продале у Србији динаре за девизе и тако креирали инфлацију....ја сам 98е имао плату око 450 марака....и сећам се да је то била солидна плата али ништа посебно...послче су дошли пријатељи жутих и бомбардовањем нас тотално растурили...да би могли да поставе ове марионете које ће распродати и задужити код њих целу земљу под паролом *демократије*....
 
A koje si ti godiste? Ja sam '86.

svako normalan nece imati potrebu da te ubedjuje da su 90e bile lose, jer si ti recimo 93e imao 7 godina. curele su ti sline najmanje do 99 kad su pocele bubuljice da ti rastu i da ti se prvi put dize.

medjutim, pored tebe u toj srbiji su ziveli i nesto stariji ljudi koji su te 93. bili u dvadesetim, tridesetim ili cetrdesetim godinama. oni nisu restrikcije, nemastinu a pogotovu sankcije dozivljavali kao igru. kvalitet zivota za njih je bio ispod svake granice dostojanstva. bilo je ljudi koji su ok zaradjivali i u to vreme, ali necija plata 90ih sigurno da nije merlo kvaliteta zivota celog drustva.
 
дај не лапрдај....98 је Србија боље живела него данас....дивља инфлација је заустављена 93ће а настала је зато што су све отцепљене републике промениле валуту коришћења и продале у Србији динаре за девизе и тако креирали инфлацију....ја сам 98е имао плату око 450 марака....и сећам се да је то била солидна плата али ништа посебно...послче су дошли пријатељи жутих и бомбардовањем нас тотално растурили...да би могли да поставе ове марионете које ће распродати и задужити код њих целу земљу под паролом *демократије*....

1994 i 1995...donekle i 1996 su licile na nesto...a 1997, 1998 je opet pocelo da bude gore...ako i sada...kao je bilo nesto do pre godinu dana kada je krenulo na dole.
A 1991, 1992, 1993 su bile takve da ih ja nikada necu zaboraviti...

Uostalom ja ne branim ovu vlast...ali ne mogu reci da su devedesete bile OK. Nadam se da se nece ponoviti ni devedesete a i da ovo nece jos dugo potrajati
 
дај не лапрдај....98 је Србија боље живела него данас....дивља инфлација је заустављена 93ће а настала је зато што су све отцепљене републике промениле валуту коришћења и продале у Србији динаре за девизе и тако креирали инфлацију....ја сам 98е имао плату око 450 марака....

To i ja mislim, 24. januara 1994. hiperinflacija je zaustavljena, 1 nemacka marka je vredela 1 dinar i 1998. je industrijska proizvodnja bila veca nego sto je danas, inace tranzicija u celoj Istocnoj Evropi je bila katastrofa, u Rumuniji i Bugarskoj 90-ih je bilo gore nego u Srbiji, kao i u Ukrajini, Moldaviji i mnogim drugim zemljama u kojima je isto bila hiperinflacija i kolaps privrede.
 
Pa prostitucija je oduvek postojala svuda i zene su se oduvek lepile za novac, to nije tako strasno, to je mozda i normalno, ali nije bilo nenormalnih stvari kao sto su perverznjaci, nije bilo ni jednog slucaja pedoflije, pederizma, pokusaja odrzavanja gej parada i slicno, te nenormalne strasne stvari su uvezene sa Zapada tek u zanjih 10 godina, bar tako kazu svi.

Jeste bilo prostitucije(najstariji zanat) ali nije bila toliko izražena,čak nekako napadna...Što se tiče ostalog u pravu si samo delimično...imali smo mi pedofile i ranije ali se to ćutalo,skrivalo...imaš slučaj učitelja pedofila 1973-e,kupovao sam tada Reviju 92 (izašlo 92 broja ukupno)...****** su se krili...
 
Ne znam kakv je tvoj muzicki ukus...ali devedesete su sa jedne strane bile katastofa sto se tice muzike...dizelasi, Ceca i slicna sranja.
ali skoro sam nesto razmisljao...toliko su bile mracne da su iznedrile nekoliko fenomenalnih bendova...Ritam nereda, Bjesovi, Direktori, Block out, Goblini, DLM...zar ne? :-))))


Jedino što sam htela reć, a izvinjavam se na ironiji, jeste da nemreš muzikom ocenjivat ništa. Pamtim kako su me neke stvari umele iznenadit mestom s kog su potekle - znajući da nemaju razloga da od tamo poteknu - i kako me je gro ostalih stvari užasavao do te mere da više nije bilo razlike između ludog i zbunjenog - svi su bili ludi.


Da li je cecu porodio sloba, ili je bilo obrnuto? Ili smo je(ih) porodili mi, ne zaslužujući ništa bolje?

Svaki narod ima političare, vlast i muziku kakvu zaslužuje. Ono što je patetično, to je praviti mitove od šita. Tu čoveka može opravdat samo manjak godina ili manjak pameti.
 
Ajde da ja probam...

Vidi brate, jedno je biti protiv ovih kretena sada...a drugo je reci da su devedesete bile OK.

Ne znam da li si primetio da je bilo malkice hladno u skoli...imali smo restrikcije struje i po 6-8 sati.
Ne znam jesi li primetio da je gradski prevoz bio katastrofalan. Kada padne sneg - ja stignem taman na veliki odmor :-)

Ne znam secas li se 1993? Secas li se praznih rafova u prodavnicama? Secas li se da je plata bila 2-5 maraka...a cokolada bila 1 marku. A nije bilo lako ni naci
Ne znam da li se secas da je inflacija bila tolika da ljudi kada prime platu trce kod dilera da kupe marke...ako ne ode tog dana nego ode sutra - ode plata!

A muzika...isto sranje kao i sada...mada je muzika tu najmanje bitna, ***** muziku.

Obojeno je cist stereotip koji su nematnuli zuti..Plata nije bila 2-5 maraka, ako se potrudis da je onda kada je dobijes zamenis za marke....Ako sacekas dva tri dana bila je...A i to je bilo samo tokom 6 meseci 1993.g sto je samo 5% od svog vremena devedesetih.
Zato nemoj da lupetas, nego ponekad ukljuci te dve mozdane celije koje imas.
Nego vi gospodo zuti niste hteli da radite.
Bili ste lencuge tada, isto kao i sada kada ste se uvalili u drzavne fotelje.
 
Ok je to...snasao si se...ali jel mislis da je to normalan posao? Jel bi voleo da se bavis time?
Plate u firmama su bile 2-5 maraka.
A moji su se bavili malo i poljoprivredom...secam se da smo jednom prodali pun kamion od 3.5t kupusa...Otisli da popijemo kafu, d aodmorimo malo...I onda ode zet da kupi marke od tih para sto smo zaradili prodajuci kupus...Ne secam se tacno, ali bilo je ispod 10 maraka...a da je dosao sutra, ne bi bilo nista...inflacija.

A seca li se neko d anije bilo ulja, mleka...Secate li se da smo stajalu u redu za mleko...i da je moglo da se uzme samo 1l ...ili 2l ako ima vise?

Ovaj nas Srborus je tada imao 7 godina pa se ne seca verovatno...ali secam se ja kada bane komsinica ujutru sva zajapurena - LJUDI STGLO MLEKO! a ja i keva idemo pa stanemo u red...Desavaklo se i da cekas pa nestane...

Ljudi ovo sada je katastrofa i ne vodi nicemu...ali devedesete su neprevazidjene...

Nije to bio ''normalan'' posao...stajao sam na ulici sa jednim profesorom...ni njemu tek nije bilo normalno ali nužda menja zakone...
Znao sam i da to neće potrajati...bavio sam u životu raznim zanimanjima i uvek sam spreman da ''okrenem list''...
 
Pa dobro ti ne volis eurodens i narodnjake.

He, he...ma znam - to je moj problem.
Zato ti rekoh - ***** muziku, najmanje bitno.

Mada da znas da je kiceraj teski poceo tada...devedesetih...a i ranije je bila tu Lepa Brena i slicni...
I tada je bila katastrofa sto se tice muzike...mada moram priznati da su ih sada prevazisli...Mada je to vise zbog ovih reality sranja...a muzika je slicna tu i tamo.
U pravu si za jedno...nije bilo ovoliko seljacki.
Klinci su sada drugaciji, svi su nekako uniformisani...svi isti...***** li ga.
Ja sam tada bio jedini metalac u razredu...njih nekoliko koji su slusali rok, dva repera...ostali su se lozili na narodonjake...
ali je neverovatno kako smo se svi zajebavali bez obzira na to.
Oni meni da sam sektas, ja njima da su seljaci...he, he...i odemo zajedno na pivo :-) Bas smo se super druzili
A sada klinci nisu vise u tom fazonu izgleda meni...ko je drugaciji - otpada...a vecina koja misli da je glavana je retardirana...
 
1994 i 1995...donekle i 1996 su licile na nesto...a 1997, 1998 je opet pocelo da bude gore...ako i sada...kao je bilo nesto do pre godinu dana kada je krenulo na dole.
A 1991, 1992, 1993 su bile takve da ih ja nikada necu zaboraviti...

Uostalom ja ne branim ovu vlast...ali ne mogu reci da su devedesete bile OK. Nadam se da se nece ponoviti ni devedesete a i da ovo nece jos dugo potrajati

неће ,ово ће постати све горе и горе....тад си имао све фирме у свом власништву и све су,како тако у условима санкција и рата радиле...данас немаш ниједну фирму,све је распродато а држава је презадужена...нема како да буде боље...ових година се живело нешто боље јер су се трошкариле паре од распродаја и *приватизација*...од тих пара ништа живо није урађено већ се тотално још и растурила индустрија и поољопривреда а притом се земља рекордним темпом задуживала......бато....деведесете ће бити леп сан за оно шта се ваља иза брда....
 
Obojeno je cist stereotip koji su nematnuli zuti..Plata nije bila 2-5 maraka, ako se potrudis da je onda kada je dobijes zamenis za marke....Ako sacekas dva tri dana bila je...A i to je bilo samo tokom 6 meseci 1993.g sto je samo 5% od svog vremena devedesetih.
Zato nemoj da lupetas, nego ponekad ukljuci te dve mozdane celije koje imas.
Nego vi gospodo zuti niste hteli da radite.
Bili ste lencuge tada, isto kao i sada kada ste se uvalili u drzavne fotelje.

Inflacija je trajala (ona velika) od jeseni 92-e do Januara 94-e...skoro godinu i po dana...
 
Ok je to...snasao si se...ali jel mislis da je to normalan posao? Jel bi voleo da se bavis time?
Plate u firmama su bile 2-5 maraka.
A moji su se bavili malo i poljoprivredom...secam se da smo jednom prodali pun kamion od 3.5t kupusa...Otisli da popijemo kafu, d aodmorimo malo...I onda ode zet da kupi marke od tih para sto smo zaradili prodajuci kupus...Ne secam se tacno, ali bilo je ispod 10 maraka...a da je dosao sutra, ne bi bilo nista...inflacija.

A seca li se neko d anije bilo ulja, mleka...Secate li se da smo stajalu u redu za mleko...i da je moglo da se uzme samo 1l ...ili 2l ako ima vise?

Ovaj nas Srborus je tada imao 7 godina pa se ne seca verovatno...ali secam se ja kada bane komsinica ujutru sva zajapurena - LJUDI STGLO MLEKO! a ja i keva idemo pa stanemo u red...Desavaklo se i da cekas pa nestane...

Ljudi ovo sada je katastrofa i ne vodi nicemu...ali devedesete su neprevazidjene...

I na sve to u Srbiji niko nije umro od gladi.....
Sve dok nisu na vlast dosli zuti.
Sta si ocekivao , da ce u zemlji koja je pod sankcijama do 1995. da tece med i mleko?
Naravno da nece, i da je bilo tesko....
A sad, kada vec 10 godina zivimo iskljucivo od stranih kredita nam je bolje?
Sad ne moras da cekas red za mleko, jer ispred tezge sa mlekom nema nikoga, zato sto ne mogu da ga svi kupe.
Milosevic je cuvao socijalni mir niskim cenama, zato sto su i plate bile male.
Sta rade ovi danas?
 
Jeste bilo prostitucije(najstariji zanat) ali nije bila toliko izražena,čak nekako napadna...Što se tiče ostalog u pravu si samo delimično...imali smo mi pedofile i ranije ali se to ćutalo,skrivalo...imaš slučaj učitelja pedofila 1973-e,kupovao sam tada Reviju 92 (izašlo 92 broja ukupno)...****** su se krili...

A one poznate smo kao deca zaobilazili u luku od 50 metara po savetu roditelja (sta znas, mozda je zarazno):mrgreen:
 

Back
Top