Ко је Џорџ Сорош???

Hvala Sorosu na toj nesebicnoj pomoci, ali bih ipak hteo da znam koliko Slovencima dodjemo za Cobbiss i obuku bibliotekara, da li u Srbiji stvarno nema kadrova koji su mogli da obave taj posao i da li nas Tibor varadi kao (nekadasnji?) clan upravnog odbora Soroseve fondacije za Jugoslaviju kao jedan od tih filantropa zastupa besplatno pred Medjunarodnim sudom pravde ili mi to Sorosu vracamo sa kamatom njegove covekoljubive investicije.
 
U Narodnoj Biblioteci Srbije na Vracaru do dvehiljadite godine su jos koristili grafitne olovke i papir,
dok Soroseva fondacija za "Otvoreno drustvo" nije ulozila u informatiku i digitalizaciju knjiga na netu.
Prosle godine je Gugl proglasio sajt Narodne Biblioteke u deset najboljih na svetu u kulturnoj delatnosti,
kao i dostupnosti digitalnih knjiga preko interneta.
Mozete citati "Politiku" iz 1920 godine na sajtu NBS kao i on line izdanje "Dusanovog zakonika",
na engleskom "Code of Tsar Stefan Dusan".

www.nb.rs
Учлани се у клуб његових обожавалаца.:dash:
 
А можда и Сорош уложи неку кинту у адаптацију поткровља народне библиотеке...да се направи гајба за Чеду или Наташу..............да се више не злопате и не сељакају, да добију "свој кров над главом"
Мислим да му је то следећи хуманитарни пројекат у Србији.:hahaha:

 
Mark Palmer, ,,Slamanje prave osovine zla: kako svrgnuti poslednje diktatore sveta do 2025”

(samo da napomenem da je Mark Palmer američki diplomata, a da plan predviđa svrgavanje 45 diktatora do 2025. godine)

Usred demonstracija 1996-1997, jedan od Soroševih srpskih partnera, Veran Matić i njegov tim, uvideli su da će, ukoliko lokalni izbori budu verifikovani, opštinska sredstva i kontrola lokalnih radio frekvencija većim delom doći pod (mada, ne uvek nezavisnu) kontrolu opozicije. Matić je brzo smislio plan za radio-mrežu povezanu putem interneta i satelita, koja bi pokrivala teritoriju većeg dela Srbije; Soroš je obećao 200.000 dolara (četvrtinu od ukupne sume); i zajedno sa Matićem tokom munjevite posete Vašingtonu, Džon Foks je izazvao vladu SAD da priloži isto toliko. Zahvaljujući ovim i isto tolikim donacijama od Britanije i Holandije (i ogromnoj evropskoj diplomatskoj podršci kada je Milošević pokušao da zatvori mrežu), na kraju je za manje od šest meseci pokrenuta mreža ANEM od trideset šest stanica. U to vreme nije postojao nikakav demokratski program Sjedinjenih država u Srbiji, Ričard Holbruk je još uvek išao na javne nedeljne zakuske sa Miloševićem kao navodnim garantom regionalne stabilnosti, a medijska podrška od vlade SAD-a ogledala se u beskrajnim seansama za obuku novinara, koja nije imala veze sa pravim stanjem medija na terenu.

Toliko o Sorošu, Veranu, B92 i Asocijaciji ,,nezavisnih’’ elektronskih medija.
 
Poslednja izmena:
Мислим да увелико ради и дебело финансира учеснике тог пројекта.
И на жалост већина људи "пада на колена" :worth:пред "његовим величанством доларом".
Па тако на форуму имамо примерке хомо сапиенса који величају лик и дело
Г-дина Сороша.:sad2:
Могу да разумем -али не и да оправдам-оне који имају директну корист од тога као што је већ поменуто друштво које учествује у пројекту ; али слепе обожаваоце који прогутају све што "слободни медији" сервирају могу само да жалим и желим да им се што пре отворе очи.
Што нас је више свесних у какву нас клопку хватају "хуманитарне помоћи невладиних организација и фондација" пре ћемо нашу Србији извући из живог блата.:rtfm:
Јер драге колеге форумаши;"Бесплатонг сира има само у мишоловци".:rtfm:
 
045-2.jpg

Sorosh i Sonja Licht su bash leeeep par , lepi su u pihzdu materinu :super:
 
И на жалост већина људи "пада на колена" :worth:пред "његовим величанством доларом".
Па тако на форуму имамо примерке хомо сапиенса који величају лик и дело
Г-дина Сороша.:sad2:
Могу да разумем -али не и да оправдам-оне који имају директну корист од тога као што је већ поменуто друштво које учествује у пројекту ; али слепе обожаваоце који прогутају све што "слободни медији" сервирају могу само да жалим и желим да им се што пре отворе очи.
Што нас је више свесних у какву нас клопку хватају "хуманитарне помоћи невладиних организација и фондација" пре ћемо нашу Србији извући из живог блата.:rtfm:
Јер драге колеге форумаши;"Бесплатонг сира има само у мишоловци".:rtfm:

In the 1990s, the European bankers used U.S. and NATO forces to dismember Yugoslavia so George Soros and the Rothschilds could gobble up Balkan resources. But that strategy is failing in the Caucasus, where the Russians fought back against the genocidal attack by Dick Cheney’s poodle, Mikheil Saakashvili, the New York-trained attorney the CIA got elected as the president of Georgia .

http://www.globalresearch.ca/index.php?context=va&aid=10191
 
godine zavrsava studije filozofije na London School of Economics a dobija i pocasne doktorate na univerzitetima Oksford, Jel, u Belonji i Budimpesti.
U Londonu, pod uticajem filozofa i svog ucitelja Karla Popera prihvata ideju o “otvorenom druztvu”, koju kasnije razradjuje na svoj nacin.



Poštujem ovo.
I to je to.
 
godine zavrsava studije filozofije na London School of Economics a dobija i pocasne doktorate na univerzitetima Oksford, Jel, u Belonji i Budimpesti.
U Londonu, pod uticajem filozofa i svog ucitelja Karla Popera prihvata ideju o “otvorenom druztvu”, koju kasnije razradjuje na svoj nacin.



Poštujem ovo.
I to je to.

Образовање је лепа ствар, али његово деловање је више бего деструктивно.
 
...jaoooooj kako ste me pogodili:dash:...taj covek je meni enigma velika...elem, ja zaista imam problem, predlozili su mi da konkurisem za neke njegove stipendije, vrloooo privlacne, ali ja se ne usudjujem:sad2:...jel moze neko realno da mi kaze kakve su to organizacije? Nikada nisam bila za radikale, uvek glasala protiv njih ali nisam ni za Natasu Kandic, osecam ih kao dva pola koja su agresivna na isti nacin...iskreno i ne znam bas puno o ratovima i ulogama razlicitih naroda, ne bih se uopste mesala u celu tu pricu a naplasili su me da koga on stipendira da se to manje vise sve svodi kasnije na isto...jel ima neko pozitivno iskustvo sa njim?
 
U Narodnoj Biblioteci Srbije na Vracaru do dvehiljadite godine su jos koristili grafitne olovke i papir,
dok Soroseva fondacija za "Otvoreno drustvo" nije ulozila u informatiku i digitalizaciju knjiga na netu.
Prosle godine je Gugl proglasio sajt Narodne Biblioteke u deset najboljih na svetu u kulturnoj delatnosti,kao i dostupnosti digitalnih knjiga preko interneta.
Mozete citati "Politiku" iz 1920 godine na sajtu NBS kao i on line izdanje "Dusanovog zakonika",na engleskom "Code of Tsar Stefan Dusan".
www.nb.rs

Inače se pre izmišljanja "hemijskih" olovki i pre nego što su izmišljeni kompjuteri i sprovođeni u biblioteke ljudi nisu usavršavali i čitali...Kada ste poslednji put uzeli da nešto napišete svojom rukom a da to nije Vaš potpis (ne računam školarce,koji valjda svaki dan pišu u školi-ako ih ima ovde na ovoj temi) i da nije na tastaturi ili na mobilnom telefonu?Mislim da će nas kompjuteri dovesti do toga da ćemo zaboraviti da pišemo...A i čitanje preko kompjutera,tj.sedenje i blejanje u monitor (koji "zrači")takođe ima svoje posledice...Nije ništa falilo onima koji su pisali grafitnim olovkama na papiru niti onima koji su knjige čitali "iz knjiga" a ne pomoću kompjutera.
 
Вероватно један од регионалих газда ситних локланих шибицара какви су б92, Веран, Кандићка, друге НВО, Чеда, педери, квирије, чуда, палци и сарме заједно постојених у служби наметања либерализма и накарадних вредности.
 
Hehe pa ta NBS vec evo treca godina zatvorena, a radovi prekoraceni za duplo i pitanje je kad ce se zavrsiti.
A to sa digitalizacijom je smesno, broj naslova je zanemarljivo mali u odnosu na kapacitete, no bitno je da su Curguz i kompanija isposlovali da se sabrana dela pokojnog nam premijera objave, greota da nam mladi budu uskraceni za takvo vredno stivo.
 
Ovo je odlican primer kakvi majmuni vode drzavu Srbiju.
U svakoj normalnoj zemlji u svetu, ovakva stoka bi robijala ili bi bila proterana iz zemlje, dok je u Srbiji to normalno, da nad njom vedre i oblace oni koji rade protiv drzave.
Sta drugo uraditi sem pljunuti i predsednika drzave, premijera, ministra MUP-a i ostalu bagru koji su to dozvolili.
:thumbdown:

лепо си рекао......У СВКОЈ НОРМАЛНОЈ,,,,
 

Back
Top