Ko - je - Antihrist - ?

gdje se ja TO dvoumim?
dao sam ti jasno i glasno ŠTO JE
_______________________________
čitaj ponovno - pažljivo
što sam napisao
____________________
Sin od Boga Jedinoga Oca JHVH,
G Yehoshua = TIJELO


===================



Da li vjeruješ Božjem Sinu Gospodinu Yehoshui?
--------------------------------------------------------------------
SIN Gospodin Yehoshua sam za se kaže – Ja sam TIJELO.
Yehoshua time kaže – Ja NISAM DUH.



Luka 24,39

Pogledajte ruke moje i noge! Ta ja sam!

Opipajte me i vidite jer DUH TIJELA NI KOSTIJU NEMA

KAO ŠTO VIDITE DA JA IMAM.

TO Sin
Yehoshua kaže NAKON USKRSA
bukvalno shvataš. on samo kaže da nije duh u smislu da im se ne prikazuje kao priviđenje nego da je stvaran
on ne kaže da nije ujedno i duhovno biće.
Duhovna bića mogu imati telo
nije ili jedno ili drugo
 
bukvalno shvataš. on samo kaže da nije duh u smislu da im se ne prikazuje kao priviđenje nego da je stvaran
on ne kaže da nije ujedno i duhovno biće.
Duhovna bića mogu imati telo
nije ili jedno ili drugo
Jehoshua je bio prvotno stvoren
kao nebesko DUHOVNO biće.

Jehoshua kaže da mu je NETKO Tijelo pripravio. – TKO?

TKO je TAJ koji je Jehoshui TIJELO pripravio?
BOG OTAC JAHVE JEDINI

KAKO je TAJ Bog- pripravo Tijelo Jehoshui?
BOG OTAC JAHVE JE STVORIO TIJELO Jehoshui,
i tako je Jehoshua postao i ostao – ČOVJEK.
MATERIJALNO - TIJELO


ČIME je JHVH - Tijelo pripravio Jehoshui?
BOG OTAC JAHVE JE STVORIO TIJELO ISUSU
SVOJOM STVARALAČKOM RJEČJU.



JHVH je stvorio u jajnoj stanici Marije Blažene
drugi dio genetskog lanca potrebnog za začeće.

Nadalje je Marija kao sve žene iznjela trudnoću.
tako je Jehoshua postao i ostao – ČOVJEK.
MATERIJALNO - TIJELO
 
Jehoshua je bio prvotno stvoren
kao nebesko DUHOVNO biće.

Jehoshua kaže da mu je NETKO Tijelo pripravio. – TKO?

TKO je TAJ koji je Jehoshui TIJELO pripravio?
BOG OTAC JAHVE JEDINI

KAKO je TAJ Bog- pripravo Tijelo Jehoshui?
BOG OTAC JAHVE JE STVORIO TIJELO Jehoshui,
i tako je Jehoshua postao i ostao – ČOVJEK.
MATERIJALNO - TIJELO


ČIME je JHVH - Tijelo pripravio Jehoshui?
BOG OTAC JAHVE JE STVORIO TIJELO ISUSU
SVOJOM STVARALAČKOM RJEČJU.



JHVH je stvorio u jajnoj stanici Marije Blažene
drugi dio genetskog lanca potrebnog za začeće.

Nadalje je Marija kao sve žene iznjela trudnoću.
tako je Jehoshua postao i ostao – ČOVJEK.
MATERIJALNO - TIJELO
znači po tebi Isus i sad postoji samo kao čovek.
kako onda sedi tj. stoji sa desne strane prestola Božijeg ?
jer ako je Bog duh tj. nematerijalan i presto je nematerijalan a po tebi Isus je materijalan.
 
Rec je o ljudskom telu koje mu je pripravljeno.
Nikakvo Hristovo stvaranje.
licnost koja je stvorena ne moze nikako biti bog.
A Hristos po bibliji jeste 100% Bog.
Samo laike mogu da varaju izbacujuci im stihove van konteksta.
Kako je telo pripravljeno?
Bog je sa Hristom napravio plan, Hristos je sam sebe predlozio za ostvarenje tog plana.
Niko mu to nije naredio.
 
DAN KADA JE ISUS NA NEBU POSTAO BOZJI SIN
Počalji

Pre svog dolaska na zemlju kao Bozji sin, Isus postaje Bozji sin na nebu.

Isus postaje poslusan ocevoj volji.

Ali od kada i zasto?

Kaze se , od vecnih vremena.

Ali od kojih vecnih vremena, od kada?



2.Tim 1:9 Koji nas spase i prizva zvanjem svetim, ne po delima našim, nego po svojoj naredbi i blagodati, koja nam je dana u Hristu Isusu pre vremena večnih.


Dakle kada su ta vecna vremena?........

Pa od tada kada je napravljen plan spasenja, kada je Isus postao Bozji sin zauzevsi mesto Adama koji ce onda ici na ovu zemlju da nas spasi, i od vremena kada je Isus sam odlucio da dodje na ovu zemlju.

Isaija prorokuje za Hrista koji ce doci da donese spasenje svom narodu , ali ce ga odbiti.

Jes 6:8 Potom čuh glas Gospodnji gde reče: Koga ću poslati? I ko će nam ići? A ja rekoh: Evo mene, pošalji mene
Is 6:9 A On reče: Idi, i reci tom narodu: Slušajte ali nećete razumeti, gledajte ali nećete poznati.
Is 6:10 Učini da odeblja srce tom narodu i uši da im otežaju, i oči im zatvori, da ne vide očima svojim i ušima svojim da ne čuju i srcem svojim da ne razumeju i ne obrate se i ne iscele.


Da pogledamo u novom zavetu na koga se odnose ove reci gore u Isaiji 6, 8-10




Matej, to jest sam Isus u Mateju potvrdjuje da se to odnosilo na njega, on ce bitit aj koji ce doci, ali nece slusati.


Mt 13:13 Zato im govorim u pričama, jer gledajući ne vide, i čujući ne čuju niti razumeju.
Mt 13:14 I zbiva se na njima proroštvo Isaijino, koje govori: Ušima ćete čuti, i nećete razumeti; i očima ćete gledati, i nećete videti.
Mt 13:15 Jer je odrvenilo srce ovih ljudi, i ušima teško čuju, i oči su svoje zatvorili da kako ne vide očima, i ušima ne čuju, i srcem ne razumeju, i ne obrate se da ih iscelim.



Apostol Jovan nam potvrdjuje da se reci u isaiji 6,8-10 odnose na isusa:


Jn 12:37 Ako je i činio tolika čudesa pred njima, opet Ga ne verovahu;
Jn 12:38 Da se zbude reč Isaije proroka koji reče: Gospode! Ko verova govorenju našem? I ruka Gospodnja kome se otkri?
Jn 12:39 Zato ne mogahu verovati, jer opet reče Isaija:
Jn 12:40 Zaslepio je oči njihove i okamenio srca njihova, da ne vide očima ni srcem razumeju, i ne obrate se da ih iscelim.
Jn 12:41 Ovo reče Isaija kad vide slavu Njegovu i govori za Njega.



Apostol Pavle propovedjauci Isusa, potvrdjuje da se reci isaijine odnose na to da ce jevreji odbaciti onoga koga im je Bog poslao:




Dela 28:23 I odredivši mu dan dodjoše k njemu u gostionicu mnogi; kojima kazivaše svedočeći carstvo Božje i uveravajući ih za Isusa iz zakona Mojsijevog i iz proroka od jutra do samog mraka.
Dela 28:24 I jedni verovahu onome što govoraše a jedni ne verovahu.
Dela 28:25 A budući nesložni medju sobom, odlažahu kad reče Pavle jednu reč: Dobro kaza Duh Sveti preko proroka Isaije očevima našim
Dela 28:26 Govoreći: Idi k narodu ovome i kaži: Ušima ćete čuti i nećete razumeti; i očima ćete gledati i nećete videti.
Dela 28:27 Jer odrveni srce ovog naroda, i ušima teško čuju, i očima svojim zažmuriše da kako ne vide očima, i ušima ne čuju, i da se ne obrate da ih iscelim.

Dela 28:28 Da vam je dakle na znanje da se neznabošcima posla spasenje Božje, oni će i čuti.
Dela 28:29 I kad on ovo reče, otidoše Jevreji prepirući se medju sobom.


A i Otac se slozio sa time da Isus bude poslat u ulozi njegovog sina.
Isus nije stvaranjem ili bilo kakvim nastajanjem postao Bozji sin. Vec svojom odlukom i odlukom Ocevom da on to postane kako nam je Biblija to i zapisala

Apostol pavle nam potvrdjuje da se sledece reci odnose na Hrista.


Ps 2:7 Kazaću naredbu Gospodnju; On reče meni:Ti si sin moj, ja te sad rodih.

2Sam 7:14 Ja ću mu biti Otac, i on će mi biti sin: ako učini šta zlo, karaću ga prutom ljudskim i udarcima sinova čovečijih.


On citira pslame, 2 Samuilovu itd:


Heb 1:5 Jer kome od andjela reče kad: Sin moj ti si, ja te danas rodih? I opet: Ja ću Mu biti Otac, i On će mi biti Sin.
Heb 5:5 Tako i Hristos ne proslavi sam sebe da bude poglavar sveštenički, nego Onaj koji Mu reče: Ti si moj sin, ja Te danas rodih.



Ocigledno ui Bibliji imamo trenutak kada je Isus postao Bozji sin a da pre toga to nije bio.[/u]
I od tada kao sin, postao je obavezan da bude poslusan i odlucio je to sam i pristao da bude poslusan Ocu, jer je Oceva volja u svemu ista i Hristovoj.
On je odlucio da postane poslusan Ocevoj volji, jer je to trazi plan spasenja. Kao sto svaki sin treba da bude poslusan svom ocu, ili kao sto je Adam otpali Bozji sin, trebao da bude poslusan svom Stvoritelju.

Lk 3:38 Sina Enosovog, sina Sitovog, sina Adamovog, sina Božijeg.

Sada dolazi Bozji sin Isus, koji zauzima Adamovo mesto, a Adam je takodje bio Bozji sin kao sto smo videli gore u tekstu, i Isus kao Adam sto je bio Bozji sin, postaje poslusan kao drugi sin mesto Adama.

Zasto?...
1.Kor 15:22 Jer kako po Adamu svi umiru, tako će i po Hristu svi oživeti.


Adam Bozji sin nas je uveo u greh i smrt, Isus kao drugi Bozji sin koji zauizima Adamovo mesto, nas spasva.
On nas celom ovom praksom, izbavlja od greha i smrti.
Jedan Bozji sin nas uovdi u greh i smrt, a drugi Bozji sin nas izbavlja od greha i smrti.

Vidite ovu povezanost i sistem koji stoji iza toga...
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
Poslednja izmena od moderatora:
POGLEDAMO DETALJNIJE TE TRENUTKE KADA ISUS POSTAJE BOZJI SIN :
Otac prvo lice Bozanstva, niakada nije rodio ili stvorio Sina. Isus je posinjen, u jednom periodu nebeske istorije, Otac posinjuje sina, radi plana spasenja.

Posinivsi Isusa, prvo lice Bozanstva dobija i ulogu Oca.

Mi vidimo taj dogadjaj gde prvo lice Bozanstva kaze:

On kaze Isusu koji nije nejgov sin i pre toga razgovaraju:

Ps 2:7 Kazaću naredbu Gospodnju; On reče meni: ;Ti si sin moj, ja te sad rodih.


Apg 13:32 I mi vam javljamo obećanje koje bi očevima našim da je ovo Bog ispunio nama, deci njihovoj, podignuvši Isusa;
Apg 13:33 Kao što je napisano i u drugom psalmu: Ti si moj Sin, ja Te danas rodih.


------------------------------------------------------------------

U tekstu Dela 13, 32 se koristi grcka rec Podigao ili postavio Isusa, EGEIRO. Ona se koristi i u sledecem stihu gde vidimo da je rec o postavljanju Davida za cara, ne vaskrsenje, jer on nije vaskrsao: Dela 13:22 I uklonivši njega PODIZE im Davida za cara, kome i reče svedočeći: Nadjoh Davida sina Jesejevog, čoveka po srcu mom, koji će ispuniti sve volje moje. Ta rec u ovom slucaju ima znacenje podici, ili pozvati za cara, pa je tako i Isus pozvan za Sina cara U Delima 13, 32,33.
-------------------------------------------------------------------------------------
U Delima 13, Apostol (Pavle) svedoci o tome da obecanje o Mesiji koje je dato Ocima u Starom zavetu, da se ispunilo na Isusu. Isus je tek tada kada je postao covek, bio otrkiven svetu kao Bozji sin. Biblisjki komentar William Macdonald na dela apostola 13 29-37 strana 533.
--------------------------------------------------------
Pomazanje jednog Cara u Izrailju je znacilo simbolicno radjanje jednog cara koji ce predstavljati narod pred Bogom kao odnos sina i oca pred Jahvom. Biblijski komentar Brockhaus strana 232. Komentar na dela 13, 33. I Psalam 2,7. Komentar ovim kaze da je Isus na nebu pomazan za cara sina koji ce predstavljati ceo svet. Odnosi se na to ne na vaskrsenje. Taj Bozji sin je predstavnik celog sveta pred Bogom kao car sto je bio u izrailju, koji je bio slika cara i sina Isusa. Psalam 2,7 nam o tome govori i citiraju ga.Heb 1:5 Jer kome od andjela reče kad: Sin moj ti si, ja te danas rodih? I opet: Ja ću Mu biti Otac, i On će mi biti Sin.
------------------------------------------

Heb 5:5 Tako i Hristos ne proslavi sam sebe da bude poglavar sveštenički, nego Onaj koji Mu reče: Ti si moj sin, ja Te danas

rodih
.

Prvo lice Bozanstva razgovara sa Isusom koji nije njegov sin a razgovaraju gore i on ga posinjuje, ti to postajes od danas kaze mu.

Isus nije sin Bozji po stvaranju ili slicno. Isus je posinjen, on postaje sin Bozji. Prvo lice Bozanstva razgovara sa Isusom i to mu kaze. Zasto mu to kaze od danas postajes moj sin?

Zasto je Isus postao posinjen a pre toga nije bio sin.

Prvo lice Bozastva pita, a Isus odgovara:

Isaija 6:8 Potom čuh glas Gospodnji gde reče: Koga ću poslati? I ko će nam ići? A ja rekoh: Evo mene, pošalji mene.

Ja cu ici kaze Isus. Od tog trenutka Isus preuzima ulogu Adama i pocinje njegovo delo spasenja.

Sta on cini?

Fil 2:6 Koji, ako je i bio u obličju Božijem, nije se otimao da se unizi;
Phil 2:7 Nego je ponizio sam sebe uzevši obličje sluge, postavši kao i drugi ljudi i na oči nadje se kao čovek.
Phil 2:8 Ponizio sam sebe postavši poslušan do same smrti, a smrti krstove.


Isus bio Bog koji je sam sebe unizio da bi nas spasio. Niko ga nije unizio.


On od tog trenutka preuzima ulogu Adama. On igra ulogu ponizenog. Zasto?

https://forum.krstarica.com/threads/drugi-adam-od-samog-pocetka-nagovesten-u-bibliji.887036/
Na ovom blogu je to opisano.

Joh 1:1 U početku beše Reč, i Reč beše u Boga, i Bog beše Reč.
Joh 1:2 Ona beše u početku u Boga.
Joh 1:3 Sve je kroz Nju stvoreno, i bez Nje ništa nije stvoreno što je stvoreno.

Ovde imamo jasnu istinu da Isus nije stvoreno bice, vec Bog koji je stvarao . Nista nije stvoreno bez njega . Sto znaci da Isus nije niakda stvoren.

Nista nije stvoreno bez njega sto je stvoreno.
Da je on stvoren tako ne bi moglo da pise. Jer bi nipak nesto bilo stvoreno pre njega sto je stvorano. Ali tekst kaze da nista nije stvoreno sto je stvoreno bez njega. Sto nam pokazuje njegovo vecno postojanje.
---------------------------------------------------------
 
Poslednja izmena od moderatora:
FILIPLJANIMA 2,6
========================

On,
trajni lik Božji,
nije se kao plijena držao svoje jednakosti s Bogom,
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
G Yehošua je LIK Božji
G Yehošua LIČI na Boga
TKO JE TAJ BOG?
Otac Jedini Bog JHVH
………………………………….
Da li su i ljudi – LIKOVI BOŽJI?
Postanak 1,27
Na svoju SLIKU stvori Bog čovjeka, na SLIKU Božju on ga stvori, muško i žensko stvori ih.
JESU!
A da li su zato što su ljudi LIKOVI Božji,
zbog toga i BOGOVI?
NISU!
Tako isto NI G Isus nije BOG.
------------------------------------------------------------------------------------------
jednakosti s Bogom
=================
Nije rečeno -
nije se kao plijena držao DA JE BOG!
nego – JEDNAKOST sa Bogom Ocem JHVH!
…………………………………………………………………….
U čemu je ta JEDNAKOST?
------------------------------------
G Yehošua ne Radi svoja Djela
G Yehošua ne Govori svoje Riječi
G Yehošua ne Vrši svoju Volju
G Yehošua ne Naukuje svoj Nauk

NEGO

Isus Radi Djela svoga Boga Oca JHVH
Isus Govori Riječi svoga Boga Oca JHVH
Isus Vrši Volju svoga Boga Oca JHVH
Isus Naukuje Nauk svoga Boga Oca JHVH
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
ZATO je G Yehošua JEDNAK svome Bogu Ocu JHVH.

============================================


FILIPLJANIMA 2,9-11
===================

FILIPLJANIMA 2,9
Zato Bog njega preuzvisi i darova mu ime,
ime nad svakim imenom,
FILIPLJANIMA 2,10
da se na ime Isusovo
prigne svako koljeno nebesnika, zemnika i podzemnika.
FILIPLJANIMA 2,11
I svaki će jezik priznati: "Isus Krist jest Gospodin!" -
na slavu Boga Oca.
=====================================

TKO je BOG koji je uzvisio G Yehošuu?
TKO je BOG koji je SINU dao to IME?
TKO je BOG koji je naredio da se pokloni G Yehošui?
TKO je BOG koji je SINA učinio Gospodinom?
NA ČIJU slavu je sve to?
======================================

FILIPLJANIMA 2,9
Zato Bog OTAC JHVH
njega preuzvisi i darova mu ime,
ime nad svakim imenom,
FILIPLJANIMA 2,10
da se na ime Isusovo
prigne svako koljeno nebesnika, zemnika i podzemnika.
FILIPLJANIMA 2,11
I svaki će jezik priznati: "Isus Krist jest Gospodin!" -
na slavu Boga Oca. JHVH
 
Poslednja izmena od moderatora:
bezveze zatrpavate temu, umesto da pazite sto se trazi od vas.
ko je lazni hristos - pseudohrist po sv. zlatoustom?..
Pazite da ne prihvatite drugog, psevdohrista umesto mene istinitog: ``Jer ce mnogi doci u ime moje govoreci: Ja sam Hristos i mnoge ce prevariti ``( Lk. 21.8) i ``jer je vreme blizu``(Otk. 22.10). Ne trcite za njima. Zapazite koliko se govori u Pismima o ovome. Zato sam vam vise puta napomenuo za bezbozne jeretike, i sad molim, ne saglasavajte se sa njim za bilo sta....

sa kim ako ne sa onim sto rece boldovano - iz otk. 22,10?
ko je pseudohrist po zlatoustom, ako ne onaj koga citira, i to pozivajuci se i na jevandjelje?

Luka 21,8 ...Pazite da vas ne prevare, jer mnogi će doći U MOJE IME, govoreći: Ja sam, i vreme se približilo. Nemojte, dakle, ići za njima.
U cemu se razlikuju konteksti jevandjelja i zlatoustog, ili su isti, zlatousti se zapravo poziva na Hrista, na jevandjelje gde nas Hristos upozorava da se cuvamo onih koji dolaze u njegovo ime i kazu da se vreme priblizilo, ali Zlatousti kaze malo drugacije - jer je vreme blizu - da se sa tim koji to kaze ne saglasavamo, jer je on lazni hristos za kojim trce bezbozni jeretici, i da se o tome govori u pismima [to isto i ja kazem i citiram mnostvo proroka koji ga raskrinakavaju, - kako ti razumes kontekst i zlatoustog i jevandjelja - evo koga su raskrinakali, crno na belo, zlatuosti je cak izmenio jevandjlelje da ne bi bilo nikakve nedoumice da misli na nekog drugog, a ne bas na pisca laznog otkrivenja

  • OTK 1,3 ...jer je vreme blizu.
  • OTK. 22,10 ...jer je vreme blizu.
  • OTK. 22,16 Ja ISUS poslah andjela svojega da vam posvedoči ovo u crkvama. Ja sam izdanak i rod Davidov, ...
  • OTK. 21,6 ...ja sam...;
  • OTK. 1,8 ja sam...
 
Poslednja izmena:
Zoran Štros
vidim pises svasta, sad i slike saljes, pa reko da ti odgovorim, i to duplo.
Elem, ti, vi js negirate Hristovu bozansku prirodu, jel kao i jevreji kada Ga optuzise da se gradjase jednak Bogu, a On ne opovrgnu, vec potvrdi. Ako je Bozji sin, a ja coveciji sin, da li samo njemu negirate Bozansku, ili i meni coveciju prirodu?
Druga stvar je pitanje stanovista i perspektive. Ako niko ne dolazi Bogu Ocu osim kroz Hrista [vidi jevandjelje], onda za nas koji idemo Bogu Ocu, nema veceg Boga od Hrista Gospoda, a vama je On kao kiselo grozdje, necete icu k Bogu Ocu, pa vam i nije bitno sto je Hristos jedini put k Bogu - Ocu, te mu zato i negirate bozansku prirodu. Zasto bi vi verovali da je On najveci Bog - Gospod, zasto da Ga ne unizite na nivo nas ljudi kada od vaseg puta ka Bogu Ocu, kroz Gospoda - nema nista, nece se desiti, jer ste svesni da ste otpali. To je vase stanoviste i perspektiva.
 
kad netko nema kontra argumenata
onda ide na mene sa Ad Hominem

na način - ti nemaš svetoga duha
ti imaš zloduha - ti si pod Sotonom,....

takvima ja odgovaram Biblijski -


Ako ja kojim slučajem nemam ZLOduha
nego imam Jahvina Božjeg Svetog Duha
onda si ti upravo počinio
NE-oprostivu hulu na SD.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

MARKO 3,29

No pohuli li tko na Duha Svetoga,

NEMA OPROŠTENJA DOVIJEKA;

krivac je grijeha vječnoga.

MARKO 3,30

Jer govorahu: "DUHA NEČISTOGA IMA.
 
kad netko nema kontra argumenata
onda ide na mene sa Ad Hominem

na način - ti nemaš svetoga duha
ti imaš zloduha - ti si pod Sotonom,....

takvima ja odgovaram Biblijski -


Ako ja kojim slučajem nemam ZLOduha
nego imam Jahvina Božjeg Svetog Duha
onda si ti upravo počinio
NE-oprostivu hulu na SD.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

MARKO 3,29

No pohuli li tko na Duha Svetoga,

NEMA OPROŠTENJA DOVIJEKA;

krivac je grijeha vječnoga.

MARKO 3,30

Jer govorahu: "DUHA NEČISTOGA IMA.
da ne preteruješ?
da li svako ko misli da si pod uticajem demona tj. u prelesti, huli na Svetog Duha i time čini neoprostivi greh?
Pa nisi ti Isus Hrist...
 
Ako ja kojim slučajem nemam ZLOduha
nego imam Jahvina Božjeg Svetog Duha
da si ispunjen Svetim Duhom imao bi više ljubavi prema sagovornicima na forumu....
Hristovi učenici se po njegovim rečima poznaju po ljubavi koju imaju jedni za druge...
ali ti zgleda imaš nešto protiv Hrista jer svaki put ga nazivaš Gospodinom umesto Gospodom, i naglašavaš da je telo a ne duh, negiraš njegovu božansku prirodu i slično,...zaboravljaš da je Hrist rekao da niko ne ide Ocu nego preko njega..
umesto ljubavi tvoji nastupi se svode na dokazivanje da si uvek u pravu a da su drugi u pogrešnom shvatanju i stoga u grehu...a pogrešno shvatanje nije greh...
greh je nedostatak ljubavi prema Bogu i bližnjima..jer Božijih 10 zapovesti je Hrist sažeo na dve...voli Boga i voli bližnje...
greh je osuđivati druge..naprimer tvrđenjem da hule na Svetog Duha i čine neoprostiv greh.. ko si ti da sudiš drugima?
 
Poslednja izmena:
da si ispunjen Svetim Duhom imao bi više ljubavi prema sagovornicima na forumu....
Hristovi učenici se po njegovim rečima poznaju po ljubavi koju imaju jedni za druge...
ali ti zgleda imaš nešto protiv Hrista jer svaki put ga nazivaš Gospodinom umesto Gospodom, i naglašavaš da je telo a ne duh, negiraš njegovu božansku prirodu i slično,...zaboravljaš da je Hrist rekao da niko ne ide Ocu nego preko njega..
umesto ljubavi tvoji nastupi se svode na dokazivanje da si uvek u pravu a da su drugi u pogrešnom shvatanju i stoga u grehu...a pogrešno shvatanje nije greh...
greh je nedostatak ljubavi prema Bogu i bližnjima..jer Božijih 10 zapovesti je Hrist sažeo na dve...voli Boga i voli bližnje...
greh je osuđivati druge..naprimer tvrđenjem da hule na Svetog Duha i čine neoprostiv greh.. ko si ti da sudiš drugima?
1.
dal po tebi ja ima ili nemam SD Jahvina?
2.
dal po tebi ja imam ZLOduha?
3.
da te ne ljubim - ne bih tu bio
ne bih te stalno opominjao
nego bi te ostavio da ostaneš u svojoj NEistini
4.
kakva je razlika između gospodin i gospod????
upotrebljena je riječ -

G2962
κύριος
kurios
koo'-ree-os
.........................................................

From κῦρος kuros (supremacy); supreme in authority, that is, (as noun) controller; by implication Mr. (as a respectful title): - God, Lord, master, Sir.
................................................................................
Od κυρος kuros (nadmoć), vrhovni autoritet u, koji je, (kao imenica) kontroler, implicitno gospodina (kao uljudan naslov): - BOG, GOSPODIN, GOSPODAR, gospodine.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
5.

Sin od Boga Jedinoga Oca JHVH,
G Yehoshua = TIJELO

===================
Da li vjeruješ Božjem Sinu Gospodinu Yehoshui?
--------------------------------------------------------------------
SIN Gospodin Yehoshua sam za se kaže – Ja sam TIJELO.
Yehoshua time kaže – Ja NISAM DUH.

Luka 24,39
Pogledajte ruke moje i noge! Ta ja sam!
Opipajte me i vidite jer DUH TIJELA NI KOSTIJU NEMA
KAO ŠTO VIDITE DA JA IMAM.
TO Sin
Yehoshua kaže NAKON USKRSA

===========================================

6.

1. TIMOTEJU 2,5
Jer JEDAN je Bog, = OTAC JHVH
JEDAN je i posrednik između Boga i ljudi,
ČOVJEK –
Krist Isus,
================================

1. TIMOTEJU 2,5
Jer jedan je Bog,
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
BOG JE JEDAN OTAC JHVH
Bog iz 1.BZ
------------------------------------------------------------------
1. TIMOTEJU 2,5
jedan je i posrednik između Boga i ljudi,
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
JEDAN JE POSREDNIK IZMEĐU
BOGA OCA JHVH I LJUDI
-----------------------------------------------------------------
1. TIMOTEJU 2,5
ČOVJEK - Krist Isus,
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Yehoshua JE ČOVJEK
Yehoshua NIJE BOG

======================================================

7.
Ja sam opominjač.
Ja te opominjem istinom.

Tvoje je:
ili
prihvatiti istinu i spasiti se
ili
ne – i ostati u mraku neistinite dogme.

Ali – ja sam svoj posao obavio.
A ti ćeš se se iznenaditi na drugi uskrs!
Ali – tada se neš moč više popraviti!

Reči ćeš – Pa nisam znao!
Ali – ja sam te opomenuo i znao si za opomenu!
_________________________________________________

8.

TITU 1,11
NJIMA TREBA ZAČEPITI USTA
jer cijele domove prevraćaju
naučavajući što ne bi smjeli,
i to poradi prljava dobitka.

TITU 1,13
Svjedočanstvo je to istinito.
ZATO IH KARAJ OŠTRO da budu zdravi u vjeri,
---------------------------------------------------------

TITU 2,15
TO GOVORI, ZAPOVIJEDAJ,
KARAJ SA SVOM VLAŠĆU.

Nitko neka te ne prezire.
---------------------------------------------------------
2. TIMOTEJU 4,2
propovijedaj Riječ,
UPORAN BUDI - BILO TO ZGODNO ILI NEZGODNO
UVJERAVAJ, PRIJETI, ZAPOVIJEDAJ
sa svom strpljivošću i poukom.
 
1.
dal po tebi ja ima ili nemam SD Jahvina?
2.
dal po tebi ja imam ZLOduha?
3.
da te ne ljubim - ne bih tu bio
ne bih te stalno opominjao
nego bi te ostavio da ostaneš u svojoj NEistini
1. svako ima SD u nekoj meri. Bez SD ne bi mogli ništa da činimo.
Ali kod nekih ga ima mnogo više nego kod drugih...
kod svetaca ga ima najviše
ja ne mogu da sudim ko koliko SD ima..to mogu samo Bog, anđeli i možda neki sveci

2. sumnjiv si. mnogo samouvereno i napadno nastupaš

3. ok. hvala, ali otkud si siguran da nisi ti u Neistini...

4.
kakva je razlika između gospodin i gospod????
upotrebljena je riječ -

G2962
κύριος
kurios
koo'-ree-os
.........................................................

From κῦρος kuros (supremacy); supreme in authority, that is, (as noun) controller; by implication Mr. (as a respectful title): - God, Lord, master, Sir.
................................................................................
Od κυρος kuros (nadmoć), vrhovni autoritet u, koji je, (kao imenica) kontroler, implicitno gospodina (kao uljudan naslov): - BOG, GOSPODIN, GOSPODAR, gospodine.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ako nećeš da kažeš Bog, onda bi Božiji sin, Gospod i Gospodar bili ok prevodi za titulu Isusa Hrista. Reći Gospodin ga stavlja u nivo običnog čoveka, jer svakog muškarca možeš da osloviš sa gospodin.

5.
Sin od Boga Jedinoga Oca JHVH,
G Yehoshua = TIJELO

===================
Da li vjeruješ Božjem Sinu Gospodinu Yehoshui?
--------------------------------------------------------------------
SIN Gospodin Yehoshua sam za se kaže – Ja sam TIJELO.
Yehoshua time kaže – Ja NISAM DUH.

Luka 24,39
Pogledajte ruke moje i noge! Ta ja sam!
Opipajte me i vidite jer DUH TIJELA NI KOSTIJU NEMA
KAO ŠTO VIDITE DA JA IMAM.
TO Sin
Yehoshua kaže NAKON USKRSA

===========================================
njima se prikazao kao telo. Po mom shvatanju on se može prikazati bilo kao telo bilo kao duh.

6.

1. TIMOTEJU 2,5
Jer JEDAN je Bog, = OTAC JHVH
JEDAN je i posrednik između Boga i ljudi,
ČOVJEK –
Krist Isus,
================================
1. TIMOTEJU 2,5
Jer jedan je Bog,
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
BOG JE JEDAN OTAC JHVH
Bog iz 1.BZ
------------------------------------------------------------------
1. TIMOTEJU 2,5
jedan je i posrednik između Boga i ljudi,
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
JEDAN JE POSREDNIK IZMEĐU
BOGA OCA JHVH I LJUDI
-----------------------------------------------------------------
1. TIMOTEJU 2,5
ČOVJEK - Krist Isus,
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Yehoshua JE ČOVJEK
Yehoshua NIJE BOG

======================================================
to što je živeo kao čovek, ne znači da nije Bog. U tome je veličina hrišćanstva, što se Bog rodio kao čovek i iz ljubavi za ljude prihvatio da bude otkupna žrtva za njihove grehe.

7.
Ja sam opominjač.
Ja te opominjem istinom.

Tvoje je:
ili
prihvatiti istinu i spasiti se
ili
ne – i ostati u mraku neistinite dogme.

Ali – ja sam svoj posao obavio.
A ti ćeš se se iznenaditi na drugi uskrs!
Ali – tada se neš moč više popraviti!

Reči ćeš – Pa nisam znao!
Ali – ja sam te opomenuo i znao si za opomenu!
_________________________________________________
pitanje je ko je u mraku svojih dogmi...svi pravoslavni hrišćani uključujući svece ili možda ti...
 
Poslednja izmena:
1. svako ima SD u nekoj meri. Bez SD ne bi mogli ništa da činimo.
Ali kod nekih ga ima mnogo više nego kod drugih...
kod svetaca ga ima najviše
ja ne mogu da sudim ko koliko SD ima..to mogu samo Bog, anđeli i možda neki sveci

2. sumnjiv si. mnogo samouvereno i napadno nastupaš

3. ok. hvala, ali otkud si siguran da nisi ti u Neistini...


Ako nećeš da kažeš Bog, onda bi Božiji sin, Gospod i Gospodar bili ok prevodi za titulu Isusa Hrista. Reći Gospodin ga stavlja u nivo običnog čoveka, jer svakog muškarca možeš da osloviš sa gospodin.


njima se prikazao kao telo. Po mom shvatanju on se može prikazati bilo kao telo bilo kao duh.


to što je živeo kao čovek, ne znači da nije Bog. U tome je veličina hrišćanstva, što se Bog rodio kao čovek i iz ljubavi za ljude prihvatio da bude otkupna žrtva za njihove grehe.


pitanje je ko je u mraku svojih dogmi...svi pravoslavni hrišćani uključujući svece ili možda ti...
svaku svoju tvrdnju - ja poduprem i masom istoznačnih stihova
za razliku od tebe
_____________________


DJELA APOSTOLSKA 2,36

Pouzdano dakle neka znade sav dom Izraelov

da je toga Isusa kojega vi razapeste

BOG = OTAC JHVH -
učinio i GOSPODINOM i KRISTOM.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,


SINA od Boga Oca JHVH
G Yehošuu
apostoli NE oslovljavaju sa BOŽE,
a G Yehošua se je vratio na Nebo i više nije ponižen.

Apostoli su Židovi i njima je Bog Otac – JHVH, a ne SIN G Yehošua.

Apostoli naučavaju da je TAJ Jedini Bog Otac JHVH,
DAO titulu GOSPODIN – svome Sinu Yehošui.
ŠTO znači – PRIJE Yehošua NIJE imao TU titulu.
------------------------------------------------------------------


GOSPODIN = KURIOS ne znači da je ta zbog toga
što nosi tu titulu = BOG - NIJE!
Zato jer i ljudi nose taj naziv - KURIOS.
------------------------------------------------------------------


Apostoli naučavaju da je TAJ Jedini Bog Otac JHVH,
POMAZAO svoga Sina Yehošuu
i tako je Yehošua tada postao POMAZANIK = KRIST = MESIJA
ŠTO znači – PRIJE NIJE bio pomazan.
---------------------------------------------------


Bog pomazuje stvorenja.
Bog NE pomazuje sam sebe.
Bog NE pomazuje Boga – jer – JEDAN JE BOG Otac – JHVH!

=================================

dokaži Biblijskim stihovima
kontra onog što sam ja dao - SIN JE TIJELO
daj stih - SIN JE duhovno biće
 
svaku svoju tvrdnju - ja poduprem i masom istoznačnih stihova
za razliku od tebe
_____________________


DJELA APOSTOLSKA 2,36

Pouzdano dakle neka znade sav dom Izraelov

da je toga Isusa kojega vi razapeste

BOG = OTAC JHVH -
učinio i GOSPODINOM i KRISTOM.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,


SINA od Boga Oca JHVH
G Yehošuu
apostoli NE oslovljavaju sa BOŽE,

a G Yehošua se je vratio na Nebo i više nije ponižen.
Jovan 20 28
I odgovori Toma i reče mu: Gospod moj i Bog moj.
ἀπεκρίθη Θωμᾶς καὶ εἶπεν αὐτῷ Ὁ κύριός μου καὶ ὁ θεός μου.
θεός = Bog
https://biblehub.com/text/john/20-28.htm


Jovan 20,25A drugi mu učenici govorahu: vidjesmo Gospoda. A on im reče: dok ne vidim na rukama njegovijem rana od klina, i ne metnem prsta svojega u rane od klina, i ne metnem ruke svoje u rebra njegova, neću vjerovati.
Jovan 20,26I poslije osam dana opet bijahu učenici njegovi unutra, i Toma s njima. Dođe Isus kad bijahu vrata zatvorena, i stade među njima i reče: mir vam.
Jovan 20,27Potom reče Tomi: pruži prst svoj amo i viđi ruke moje; i pruži ruku svoju i metni u rebra moja, i ne budi nevjeran nego vjeran.
Jovan 20,28I odgovori Toma i reče mu: Gospod moj i Bog moj.
Jovan 20,29Isus mu reče: pošto me vidje vjerovao si; blago onima koji ne vidješe i vjerovaše.
 
Poslednja izmena:
svaku svoju tvrdnju - ja poduprem i masom istoznačnih stihova
za razliku od tebe
_____________________


DJELA APOSTOLSKA 2,36

Pouzdano dakle neka znade sav dom Izraelov

da je toga Isusa kojega vi razapeste

BOG = OTAC JHVH -
učinio i GOSPODINOM i KRISTOM.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,


SINA od Boga Oca JHVH
G Yehošuu
apostoli NE oslovljavaju sa BOŽE,
a G Yehošua se je vratio na Nebo i više nije ponižen.

Apostoli su Židovi i njima je Bog Otac – JHVH, a ne SIN G Yehošua.

Apostoli naučavaju da je TAJ Jedini Bog Otac JHVH,
DAO titulu GOSPODIN – svome Sinu Yehošui.
ŠTO znači – PRIJE Yehošua NIJE imao TU titulu.
------------------------------------------------------------------


GOSPODIN = KURIOS ne znači da je ta zbog toga
što nosi tu titulu = BOG - NIJE!
Zato jer i ljudi nose taj naziv - KURIOS.
------------------------------------------------------------------


Apostoli naučavaju da je TAJ Jedini Bog Otac JHVH,
POMAZAO svoga Sina Yehošuu
i tako je Yehošua tada postao POMAZANIK = KRIST = MESIJA
ŠTO znači – PRIJE NIJE bio pomazan.
---------------------------------------------------


Bog pomazuje stvorenja.
Bog NE pomazuje sam sebe.
Bog NE pomazuje Boga – jer – JEDAN JE BOG Otac – JHVH!

=================================

dokaži Biblijskim stihovima
kontra onog što sam ja dao - SIN JE TIJELO
daj stih - SIN JE duhovno biće
cim.mu je sin onda je bog pobogu..i tvoj sin je covek ako si mu ti otac
 
Jovan 20 28
I odgovori Toma i reče mu: Gospod moj i Bog moj.
ἀπεκρίθη Θωμᾶς καὶ εἶπεν αὐτῷ Ὁ κύριός μου καὶ ὁ θεός μου.
θεός = Bog
https://biblehub.com/text/john/20-28.htm


Jovan 20,25A drugi mu učenici govorahu: vidjesmo Gospoda. A on im reče: dok ne vidim na rukama njegovijem rana od klina, i ne metnem prsta svojega u rane od klina, i ne metnem ruke svoje u rebra njegova, neću vjerovati.
Jovan 20,26I poslije osam dana opet bijahu učenici njegovi unutra, i Toma s njima. Dođe Isus kad bijahu vrata zatvorena, i stade među njima i reče: mir vam.
Jovan 20,27Potom reče Tomi: pruži prst svoj amo i viđi ruke moje; i pruži ruku svoju i metni u rebra moja, i ne budi nevjeran nego vjeran.
Jovan 20,28I odgovori Toma i reče mu: Gospod moj i Bog moj.
Jovan 20,29Isus mu reče: pošto me vidje vjerovao si; blago onima koji ne vidješe i vjerovaše.
IVAN 20,28 – BOG MOJ ! - ???
================================



Ivan 20,28


Odgovori mu Toma: "Gospodin moj i Bog moj!



------------------------------------------------------------------------------



Kome je Toma rekao – Bog moj?



Čitaj sljedeći stih:

Ivan 20,29

Reče mu Isus: "Budući da si me vidio, povjerovao si.

Blaženi koji ne vidješe, a vjeruju!



„BUDUĆI DA SI ME VIDIO“!



Boga nitko nije vidio.

Ako je Toma vidio Isusa,

znači da nije vidio Boga,

jer Boga se ne može vidjeti.

Isusa su vidjeli – znači Isus nije Bog.



------------------------------------------------------------------------------



Pogledajmo sljedeći stih:



Ivan 20,31

A ova su zapisana da vjerujete:

Isus je Krist,

Sin Božji,

i

da vjerujući imate život u imenu njegovu.

--------------------------------------------------



Šta je istina –

Isus je Krist – ne Bog



Šta je istina –

Isus je Sin Božji – ne Bog.



Kako možeš imati život?

Pa tako da vjeruješ da je

Isus – Krist

i da je

Isus – Sin Božji.



Ne Bog!



U IMENU – ISUS je život!

Isus = OD JHVH dolazi spasenje?
OD Koga?
Od Isusa?
NEEEEEEEEE
OD Boga Oca JHVH.

-----------------------------------------------------------------------------


IVAN 20,24

Ali Toma zvani Blizanac, jedan od dvanaestorice,
NE BIJAŠE S NJIMA KAD DOĐE ISUS.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,


Toma se nije uvjerio da je G Isus USKRSNUO
jer nije tada bio prisutan.
--------------------------------------------------------------------------------------



IVAN 20,25

Govorili su mu dakle drugi učenici: "VIDJELI SMO GOSPODINA!" On im odvrati: "Ako ne vidim na njegovim rukama biljeg čavala i ne stavim svoj prst u mjesto čavala, ako ne stavim svoju ruku u njegov bok, NEĆU VJEROVATI.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,


Toma ne vjeruje da su apostoli VIDJELI ISUSA,
Toma ne vjeruje da je G Isus – USKRSNUO.

Zato kaže – NEĆU VJEROVATI! – ŠTO neće vjerovati?
NEĆE VJEROVATI da su apostoli VIDJELI ŽIVOGA ISUSA!

--------------------------------------------------------------------------------



Toma zaziva Isusa, a onda Boga svoga JHVH.

Ne govori Toma Isusu – pa ti si Bog.

Takvih primjera imaš više u Bibliji.



--------------------------------------------------



Da li je Toma – tada shvatio da je Isus = Bog?

Da li su tada svi apostoli shvatili da je Isus = Bog?

-------------------------------------------------------------------



Ako – DA!



1,

Zašto nisu svi padali nadalje na koljena kada su vidjeli Isusa?

2,

Zašto se apostoli nisu zapitali – kako to da vidimo Boga – a živi smo?

3,

Zašto se apostoli nisu zapitali – zašto nas je Isus lagao,

jer nam je rekao da Boga nitko nije vidio?

4,

Zašto apostoli nadalje ne nazivaju Isusa – Bože Isuse! - ?

5,

Zašto apostoli nadalje govore da nitko Boga nije vidio?



==============================================

Ti trčiš, spotakneš se i počneš padati!
Ja – zabrinut za tebe, viknem tvoje IME ili TITULU!
.... , Bože moj!
---------------------------
Da li sam ja TEBI reko – BOŽE MOJ?
Da li sam ja TEBE oslovio sa BOG?
Da li si TI za mene – BOG?


==============================================
čitaj ŠTO sam SIN kaže u ISTOJ GLAVI:

IVAN 20,17

Kaže joj Isus:

"Ne zadržavaj se sa mnom jer još ne uziđoh Ocu,

nego idi mojoj braći i javi im:

Uzlazim Ocu svomu

i

Ocu vašemu,

Bogu svomu

i

Bogu vašemu.
__________________________________________
SIN G Yehošua ima svoga Boga i Oca.
Bog OD SINA je i Bog OD ljudi.
Otac OD SINA je i OTAC OD ljudi.
TKO je TAJ Bog Otac OD SINA G Yehošue i OD ljudi?
JHVH !!!


-------------------------------------------------
Kako Bog Sin ima svoga Boga?
Bog ima Boga?

ILI - ti imaš DVA BOGA?
 

Back
Top