Ko izdade Krajinu?

Trebali su tako levoruki da se ujedine, i naprave svoje LAO oblasti, Levoruke autonomne oblasti po Hrvatskoj.

Mislim , to je bitniji deo identiteta nego udbasko okupljanje oko plemenskih razloga, pa bi mozda imalo vise sanse odrzati neku takvu drzavu, a ne udbasku Gazu u 1991-oj, sa sve socijalnim slucajevima i direktnoj szavisnosti od Beograda cak i za brasno.
Gospodine jel može prevod ovog posta na srpski jezik?:mrgreen:
 
Tesko je tri decenije kasnije teoretisati sta bi bilo kad bi bilo. Na primeru stvarnog razvoja situacije u posleratnoj BiH videli smo da je RS vremenom bila sve vise sistematski razvlascivana bez puno mogucnosti da se tim procesima uspesno odupire. Ako to jedna RS unutar BiH nije mogla, prilicno osnovano se moze pretpostaviti da to ne bi mogla ni SAO Krajina unutar RH. Ali sve i da se hipoteticki ostvario najcrnji scenario po srpsku stranu, odnosno da hrvatska strana ne ispuni nista od svojih obaveza i da posle par godina jednostrano resi da formalno ukine SAO Krajinu a Zapad to aminuje, ili da autonomija ostane prazna ljustura za krajiske pustopoljine, stotine hiljada obicnih malih ljudi ipak ne bi dozivele tolike patnje da stepe da li ce uopste izvuci zive glave na ramenima u navrat-nanos bezaniji uz gubitak skoro sve svoje pokretne i nepokretne imovine.
Govorilo se da bi plan Z4 bukvalno stvorio državu u državi. Sa svojom valutom, predsednikom, premijerom, vojskom, policijom... Zato su Hrvati toliko glasno i bili protiv njega. Ali su računali na glupavog Martića i njegov uzanu svest. Ako je ikome odgovaralo odbijanje tog plana, odgovaralo je Tuđmanu i njegovima. Babić je 3.8. čak i prihvatio taj plan. Ali kasno. Čisto sumnjam da bi Hrvati smeli da udare na "američki" protektorat. Kao što i mi ne smemo. Ali postojala su isto 2 problema: 1. RSK niko u svetu nije priznao, čak ni SRJ, 2. Sastojala se od 3 nepovezana dela, što je dodatno otežavalo situaciju.
 

Back
Top