Kafana Klub dzentlmena dobrih namera 4

To znaci da ste mlade. :D
Bez zezanja.
Bas sam nedavno gledala neki dokumentarac koji se izmedju ostalog dotakao i migrene i receno je da od nje pate samo mladji ljudi, cesce zene, nego muskarci i da migrena biva sve redja kako postajemo stariji.
Lepo kažem da sam mlada, a niko mi ne veruje! Dok je meni migrene sve je dobro! :mrgreen:
Sad si me utesila :D Znaci postoji i dobra strana migrene :D
Migrene su cesto uzrok stresa, sto znaci da sa godinama ili naucimo kako da se nosimo sa stresom?
Kamo sreće. :)
 
Sad si me utesila :D Znaci postoji i dobra strana migrene :D
Migrene su cesto uzrok stresa, sto znaci da sa godinama ili naucimo kako da se nosimo sa stresom?
Nisam sigurna da je stres. Ne stresiram se lako, iz ravnoteze me izbace samo bolesti bliskih ljudi, ali svejedno par puta godisnje imam migrenu. Sva sreca ne cesto, ali mi tada ni tablete ne pomazu. :( Uzmem Nurofen Rapid koji je slican Brufenu i samo mi malo smanji bol, ali ne prestane skroz.
Mislim da se kod mene radi o hormonima, jer ako me glava zaboli to je obicno pre nego sto dobijem.
 
Nisam sigurna da je stres. Ne stresiram se lako, iz ravnoteze me izbace samo bolesti bliskih ljudi, ali svejedno par puta godisnje imam migrenu. Sva sreca ne cesto, ali mi tada ni tablete ne pomazu. :( Uzmem Nurofen Rapid koji je slican Brufenu i samo mi malo smanji bol, ali ne prestane skroz.
Mislim da se kod mene radi o hormonima, jer ako me glava zaboli to je obicno pre nego sto dobijem.
Neki kažu da je Nalgesin S najbolji za glavobolje.
 
Nisam sigurna da je stres. Ne stresiram se lako, iz ravnoteze me izbace samo bolesti bliskih ljudi, ali svejedno par puta godisnje imam migrenu. Sva sreca ne cesto, ali mi tada ni tablete ne pomazu. :( Uzmem Nurofen Rapid koji je slican Brufenu i samo mi malo smanji bol, ali ne prestane skroz.
Mislim da se kod mene radi o hormonima, jer ako me glava zaboli to je obicno pre nego sto dobijem.
Ima veze kod mene sa mesecnim ciklusom, obicno nisu to jake glavobolje ali tih par puta godisnje kao i kod tebe, nista ne pomaze. Kad prodje osecam se kao kao da cu da poletim od olaksanja. Uzimala sam Nalgesin ranije ali jednom ni od toga nije prolazilo pa sam otisla kod lekara. Onda mi je prepisao Nomigren - Bosna lek i to je pomoglo. Ko zna sta je, neka jaka hemija ali za par puta godisnje i neka je. Samo da ne boli :D
 
Ramena može ali od masaže vrata gubim svest. Glava pod ledenu vodu. Od lekova triptani, Frovamax ili Imigran. Imam migrene od 13. godine i tek me poslednjih godina malo popuštaju. Dese se ali ne toliko često. Sve je to vezano za hormone i kod mene je nasledno.
Baka, mama, sestra, ja, moja ćerka.
Baka i mama su imale i moždane udare, mama prvi u 41. godini. Zbog toga sam i prestala da pušim, trudim se da živim zdravije, hebi ga... geni.
Bilo je noći kada ne možeš ni da sediš, ležiš, ništa. Znala sam da preklečim celu noć. U obe trudnoće su me pratile, čak i noć posle prvog porođaja. Ma strašno. Ne poželeti nikome.
 
Migrena je zahebana stvar. Utiče na život, baš baš. Najgore je što ne znaš uvek kada će da te strefi pa ti godine trebaju dok shvatiš šta ti smeta, šta ti odgovara. Ja npr. volim mnogo da jedem sir, a sir i migrena ne idu zajedno. Sir, čokolada, crno vino... a sve to volim. Pa onda otkriti šta ti može pomoći kada u tom momentu nemaš lekove. Ja npr. moram da povisim adrenalin i to uradim tako što popijem jaku crnu kafu, energetsko piće (tipa Guarana, a gadi mi se jer me asocira na migrenu) i Cafetin. I onda mogu da zaspim.

U zamrzivaču imam male zaleđene peškire za svaki slučaj.
 
Ramena može ali od masaže vrata gubim svest. Glava pod ledenu vodu. Od lekova triptani, Frovamax ili Imigran. Imam migrene od 13. godine i tek me poslednjih godina malo popuštaju. Dese se ali ne toliko često. Sve je to vezano za hormone i kod mene je nasledno.
Baka, mama, sestra, ja, moja ćerka.
Baka i mama su imale i moždane udare, mama prvi u 41. godini. Zbog toga sam i prestala da pušim, trudim se da živim zdravije, hebi ga... geni.
Bilo je noći kada ne možeš ni da sediš, ležiš, ništa. Znala sam da preklečim celu noć. U obe trudnoće su me pratile, čak i noć posle prvog porođaja. Ma strašno. Ne poželeti nikome.
Da li si nekad uradila kolor dopler vratnih sudova? Mislim da migrene imaju veze i sa cirkulacijom i dovodom krvi do glave.
 
I? Ima li veze sa tim? Jer kad he migrena u pitanju vrat je strasno napet.
Da, krvni sudovi su, kako da kažem, neravnomerno zgrčeni i opušteni... nekako nepravilni. Ta nepravilnost je problem. Meni pomažu velike količine kofeina ili triptani. Ledene obloge na vratu. Kada mogu glavu stavim pod leden tuš. Čak i kada perem kosu to ne činim mnogo toplom vodom.
 

Back
Top