Ključ za dobre muško-ženske odnose

Ma to samo gura probleme pod tepih a ništa ne rešava. I na kraju to sve pukne u nekom momentu. Mislim na taj privid ljubavi koji je u stvari samo zanos i strast. Bar ja tako mislim da je. Bez zdrave podloge koja se sastoji od razumevanja i poštovanja svaki odnos je osuđen na propast a naročito ljubavno-partnerski odnos između dvoje ljudi.
Pa ako već ima problema, nekako ćeš više ih želiti riješiti ako ima dobrog sexa nego da je sex loš ili ga nema uopće :zper:
 
Mislim da je to međusobno poštovanje, uvažavanje i priznanje da nismo svi savršeni i da svi ponekad pogrešimo.

Постоји разлику између квалитета брака и његове дуготрајности.

Нека буде да причаш о дуготрајности.

Мој прачукун деда је био присиљен на брак након што је његов брат умро на венчању. Иако је био присиљен на исти, он је у том браку остао до краја живота. Међутим, њих двоје су се редовно млатили, тако да не могу баш да кажем да је било неког нарочитог међусобног поштовања. Али били су заједно до краја. Он је пре ње отишао, не могу тачно рећи кад, она је прешла стоту. Па сад ти види шта је кључ дуготрајности :)
 
Постоји разлику између квалитета брака и његове дуготрајности.

Нека буде да причаш о дуготрајности.

Мој прачукун деда је био присиљен на брак након што је његов брат умро на венчању. Иако је био присиљен на исти, он је у том браку остао до краја живота. Међутим, њих двоје су се редовно млатили, тако да не могу баш да кажем да је било неког нарочитог међусобног поштовања. Али били су заједно до краја. Он је пре ње отишао, не могу тачно рећи кад, она је прешла стоту. Па сад ти види шта је кључ дуготрајности :)
Напредовало је друштво тако да ретко има таквих случајева или их уопште и нема. Разумевање значи да поред врлина партнер треба да буде свестан и слабости свог партнера и притисака који га окружују. Данас нема човека без да није под неких притиском, на послу, код куће, код родбине, славе и задушнице...
 
Напредовало је друштво тако да ретко има таквих случајева или их уопште и нема.
Можда се мање туку али се зато чешће разводе. Можда су некада људи били толерантнији него што су данас?

И пре него што кажеш "патријархат", дозволи ми да напоменем да је она, тј. моја прачукун баба, била та која је започињала сукобе и туче. Томе сведоче њихова деца и прауници који су њега волели а њу мрзели.
 
Можда се мање туку али се зато чешће разводе. Можда су некада људи били толерантнији него што су данас?

И пре него што кажеш "патријархат", дозволи ми да напоменем да је она, тј. моја прачукун баба, била та која је започињала сукобе и туче. Томе сведоче њихова деца и прауници који су њега волели а њу мрзели.
О тучама у браку и везама заиста не бих волео да говорим. Из таквих бракова не моги изаћи нормални и фунционални људи. Знам да то постоји доста у свету али ја се надам да је тога све мање и мање.
 
Šta je ključ za dobre muško-ženske partnerske odnose? Mislim da je to međusobno poštovanje, uvažavanje i priznanje da nismo svi savršeni i da svi ponekad pogrešimo. Imam sve nekako osećaj da je to tema svih tema i ovde u Srbiji a i u svetu. Vaše mišljenje o ovom pitanju?
sve joj daj i samo klimaj glavom, govori da je u pravu, a kad te udavi sa nekom temom, ti je gledaj u oci i razmisljaj kao je monasima na svetoj gori u isposnicama.

dobices onaj zamagljeni pogled sa suznim okcetom na koje zene otkinu i proradi im materinski instikt...
 

Back
Top