Ključ za dobre muško-ženske odnose

Добар секс, и константан. Остале бољке у вези и браку се превазиђу.
Ma to samo gura probleme pod tepih a ništa ne rešava. I na kraju to sve pukne u nekom momentu. Mislim na taj privid ljubavi koji je u stvari samo zanos i strast. Bar ja tako mislim da je. Bez zdrave podloge koja se sastoji od razumevanja i poštovanja svaki odnos je osuđen na propast a naročito ljubavno-partnerski odnos između dvoje ljudi.
 
Šta je ključ za dobre muško-ženske partnerske odnose? Mislim da je to međusobno poštovanje, uvažavanje i priznanje da nismo svi savršeni i da svi ponekad pogrešimo. Imam sve nekako osećaj da je to tema svih tema i ovde u Srbiji a i u svetu. Vaše mišljenje o ovom pitanju?
Ne,patrijarhat,dokaz vekovima unazad i nastanak civilizacije ,koja se raspada danas promenama
 
Šta je ključ za dobre muško-ženske partnerske odnose? Mislim da je to međusobno poštovanje, uvažavanje i priznanje da nismo svi savršeni i da svi ponekad pogrešimo. Imam sve nekako osećaj da je to tema svih tema i ovde u Srbiji a i u svetu. Vaše mišljenje o ovom pitanju?
Слажем се скроз. Са нормалним људима је то главни предуслив, онда, наравно, и са нормалним женскама
 
Ključ za dobre odnose bilo kakve je da ti ljudi zaista žele da budu u tom odnosu, ne zato što je vreme, dosadno im, ____ (dopuniti po potrebi), kao i da ulažu jako puno u taj odnos i trude se da on bude što bolji. Poštovanje se podrazumeva, bar kod normalnih ljudi, jer niko neće ni biti u okruženju ljudi koje ne poštuje, osim poslovno tu ne možeš baš da biraš.
 
Poštovanje se podrazumeva, bar kod normalnih ljudi, jer niko neće ni biti u okruženju ljudi koje ne poštuje, osim poslovno tu ne možeš baš da biraš.
Поштовање се подразумева али разумевање не чини ми се. Реално је тако и у животу, без сагледавање шире слике код саговорника и покушаја да се он разуме договори услед неких неспоразума су готово немогући.
 
Поштовање се подразумева али разумевање не чини ми се. Реално је тако и у животу, без сагледавање шире слике код саговорника и покушаја да се он разуме договори услед неких неспоразума су готово немогући.

Razumevanje dođe po principu "ako neko zaista želi da bude tu", jer ako ti želiš da budeš negde i ulažeš u nešto nećeš baš na prvu ni reagovati.
 
Razumevanje dođe po principu "ako neko zaista želi da bude tu", jer ako ti želiš da budeš negde i ulažeš u nešto nećeš baš na prvu ni reagovati.
Слажем се. Али не треба ни претеривати са заједничким временом јер онда постане оптерећујуће. Не треба ни запоставити партнера у потпуности и водити живот као да он не постоји, односно планирати своје обавезе без усклађивања са партнеровим. Зато ја кажем да је викенд ,,душу дао'' да две особе које су у вези/браку проведу квалитетно време заједно. Преко недеље траје јурцање око посла и око деце и њихове школе али викенд је као створен за уживање и одмор.
 
Pojma nemam.
Dobro je malo spustiti očekivanja i kriterijume, a podići toleranciju.
Ako je viđenje ljubavi slično kod oboje onda i to doprinosi kvalitetnijem odnosu.
А шта у међувремену? Како проводити квалитетно време са партнером? Мислим да треба д постоје нека заједничка интересовања да би постојале и квалитетне заједничке активности.
 
Poslednja izmena:
Слажем се. Али не треба ни претеривати са заједничким временом јер онда постане оптерећујуће. Не треба ни запоставити партнера у потпуности и водити живот као да он не постоји, односно планирати своје обавезе без усклађивања са партнеровим. Зато ја кажем да је викенд ,,душу дао'' да две особе које су у вези/браку проведу квалитетно време заједно. Преко недеље траје јурцање око посла и око деце и њихове школе али викенд је као створен за уживање и одмор.

Ne mislim želi da bude tu kao fizički tu, već da bude tu kao deo te priče ili veze.

Znači da ja želim da budem u toj priči i deo tog dvojca u smislu ulažem vreme, živce, celog sebe bez štednje i želim da to izgradim da bude što bolje.
 
Šta je ključ za dobre muško-ženske partnerske odnose? Mislim da je to međusobno poštovanje, uvažavanje i priznanje da nismo svi savršeni i da svi ponekad pogrešimo. Imam sve nekako osećaj da je to tema svih tema i ovde u Srbiji a i u svetu. Vaše mišljenje o ovom pitanju?

Зависи који се карактери нађу заједно. Ако су у питању мушакрци/жене ниске свести, приземни и прости... Онда је то новац и секс. Што се више иде ка префињенијим облицима људских бића, то више места заузимају и неке друге ствари, осим ових базичних.
 
Ne mislim želi da bude tu kao fizički tu, već da bude tu kao deo te priče ili veze.

Znači da ja želim da budem u toj priči i deo tog dvojca u smislu ulažem vreme, živce, celog sebe bez štednje i želim da to izgradim da bude što bolje.
Мислим да не треба целог себе већ већи део себе. Један део себе треба човек да сачува за самог себе. Кад кажем човек мислим и на мушкарце и жене. Човечица ми је некако безвезе. :)
 
Мислим да не треба целог себе већ већи део себе. Један део себе треба човек да сачува за самог себе. Кад кажем човек мислим и на мушкарце и жене. Човечица ми је некако безвезе. :)

I dalje mislim da me ne razumeš, ne zato što sam ja nešto prepametan, nego pričamo o različitim stvarima.

Treba imati i svoje vreme, svoj život i pored partnera, prijatelje, hobije, sve je to ok. Ali ako ja vučem bilo kakvu ručnu u odnosu sa nekim koji gledam da razvijem na maksimumu, onda to ne može da bude dobar odnos.
 
Treba imati i svoje vreme, svoj život i pored partnera, prijatelje, hobije, sve je to ok. Ali ako ja vučem bilo kakvu ručnu u odnosu sa nekim koji gledam da razvijem na maksimumu, onda to ne može da bude dobar odnos.
Било какав однос који укључује неко веће неразумевање треба прекинути, осим ако није чисто пословни однос где се све заснива на интересу и обостраној користи.
 

Back
Top