Kinezi kao jeftina radna snaga koja može da izgradi ovu zemlju

_isidora_

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
315
Gledala sam neki serijal na B92 o istoriji izgradnje Amerike, gde se govori da su najzaslužniji Kinezi.
Kinezi su za mizernu naknadu probijali tunele kroz brda i po planincugama Severne Amerike, za zeleznicu
izgradili su mrezu americke zeleznice, bez koje Amerika ne bi bila ono što je danas. transportovanje ruda i poljoprivrednih proizvoda bi bilo gotovo nemoguce.

Znam da je sada Rumunija pravi magnet za Kineze gradjevince. Kinezi su naravno i danas jeftina radna snaga, Rumunija samo Kineze moze da plati.
Zaista kapa dole, bas su lepo izgradili Bukurest, Kluz i Brasov.
To su danas savremeni gradovi zahvaljujuci Kinezima i vlastima Rumunije.

Da li i mi treba da uvezimo jeftinu radnu snagu? Ako Kinez ili latino-Amerikanac kosta manje i ima vece iskustvo od nasheg choveka, pa zashto da ne iskoristimo to?
 
Poslednja izmena:
Gledala sam neki serijal na B92 o istoriji izgradnje Amerike, gde se govori da su najzaslužniji Kinezi.
Kinezi su za mizernu naknadu probijali tunele kroz brda i po planincugama Severne Amerike, za zeleznicu
izgradili su mrezu americke zeleznice, bez koje Amerika ne bi bila ono što je danas. transportovanje ruda i poljoprivrednih proizvoda bi bilo gotovo nemoguce.

Znam da je sada Rumunija pravi magnet za Kineze gradjevince. Kinezi su naravno i danas jeftina radna snaga, Rumunija samo Kineze moze da plati.
Zaista kapa dole, bas su lepo izgradili Bukurest, Kluz i Brasov.
To su danas savremeni gradovi zahvaljujuci Kinezima i vlastima Rumunije.

Da li i mi treba da uvezimo jeftinu radnu snagu? Ako Kinez ili latino-Amerikanac kosta manje od nasheg choveka, pa zashto da ne iskoristimo to?

Jednom smo 45te uvezli stoku pa smo videli kako se zavrsilo :) Mozda bi ta ideja i prosla, ipak sada pricamo o ljudima (Kinezima) ... a i radnici su to :ok:
 
Gledala sam neki serijal na B92 o istoriji izgradnje Amerike, gde se govori da su najzaslužniji Kinezi.
Kinezi su za mizernu naknadu probijali tunele kroz brda i po planincugama Severne Amerike, za zeleznicu
izgradili su mrezu americke zeleznice, bez koje Amerika ne bi bila ono što je danas. transportovanje ruda i poljoprivrednih proizvoda bi bilo gotovo nemoguce.

Znam da je sada Rumunija pravi magnet za Kineze gradjevince. Kinezi su naravno i danas jeftina radna snaga, Rumunija samo Kineze moze da plati.
Zaista kapa dole, bas su lepo izgradili Bukurest, Kluz i Brasov.
To su danas savremeni gradovi zahvaljujuci Kinezima i vlastima Rumunije.

Da li i mi treba da uvezimo jeftinu radnu snagu? Ako Kinez ili latino-Amerikanac kosta manje i ima vece iskustvo od nasheg choveka, pa zashto da ne iskoristimo to?

Ко неће(самостално) да ради и чека да му други(политичари,Кинези...) нешто створи уместо њега,тај ће вечно да кука како му је лоше.
 

Back
Top