Quantcast

Kardio,znojenje itd.

nncmkc

Primećen član
Poruka
760
E neverovatno stvarno...sinoc kad sam isla na trcanje,posto je bilo malo toplije muskarci su uglavnom bez majica bili i neverovatno da je gotovo svaki drugi nosio onaj pojas ..
Sta bi to trebalo da znaci? a zene nisam ni mogla da vidim sa pojasevima jer su sve nosile majice :-)
Mislim pa nece valjda u brusu da trce :-)

Milan_ns

Ističe se
Poruka
2.337
E neverovatno stvarno...sinoc kad sam isla na trcanje,posto je bilo malo toplije muskarci su uglavnom bez majica bili i neverovatno da je gotovo svaki drugi nosio onaj pojas ..
Sta bi to trebalo da znaci?
To što svaki drugi nosi pojas ništa ne znači osim da je kampanja uspešna... ;)
a zene nisam ni mogla da vidim sa pojasevima jer su sve nosile majice :-)
Što? Šta bi im falilo... :confused: Možda povuku još muškaraca da trče, kao u onoj reklami... :lol:

boris0230

Aktivan član
Poruka
1.583
Sta bi to trebalo da znaci? a zene nisam ni mogla da vidim sa pojasevima jer su sve nosile majice :-)
To znaci da su ljudi kao ovce. Prate ostale bez razmisljanja.

fresh&clean

Ističe se
Poruka
2.232
Na Olimpu mali milion njih nosi pojas i svi, ali svi su debeli:p
Misle da će to da odradi posao i zato su uvek debeli:p

Devojke trčite i sa brusom i bez brusa i sa gaćicama i bez gaćica
samo me pozovote da i ja krenem s vama:super::super:

nncmkc

Primećen član
Poruka
760
Znam da ce mozda zvucati glupo da neko ko preferira zdrav zivot kao ja pita ovako nesto ali....
Da li fat burneri zaista mogu poboljsati gubljenje masnog tkiva uz dobar kardio i visokoproteinsku ishranu?
Ovih nekoliko poslednjih kg se najteze gube i zato zelim da ga koristim...Ali prethodno hocu da se dobro informisem da ne bih sjebala zdravlje.....
Dakle koje je najbolje da koristim?
Imajte u vidu da imam 14 godina i da se pravilno hranim i radim kardio,vec sam igubila nekoliko kg za ovih par meseci i jako puno u obimu struka,zelim jos nekoliko kg da izgubim,ne vise od 5-6....

Milan_ns

Ističe se
Poruka
2.337
Ok...opusteno...samo pitam :)
E ljudi evo ja sam odlucila da povecam intenzitet trcanja i vezbanja i sad imam upalu trbusnjaka...al nema veze,to znaci da valja :) A i taman nam sledece nedelje ocenjuju sprint,i za to ce mi dobro doci,a one duge staze ionako ne smem da trcim,zabranio mi kardiolog zbog nekih problemcica sa srcem...a na sprintu uvek budem medju najboljima tako da... :)
E da,nisam verovala da sam bacila medicinku od 5kg 800cm (preko 390cm je 5 za devojcice) :) jao sto je divan ovaj zivot.... :)

boldovao sam ti zašto ne smeš da koristiš fat-burner...
Ja sam budala koja će sve probati na sebi... Tako sam i taj fat-burner (L-carnitine, je prof. naziv). Sa njim sam pukao manje nego kad sam pazio šta unosim... Jeste, on ti povisi telesnu temperaturu, ali, ta temperatura, umesto da ide preko znoja napolje, ona je išla iz sagorelih masti u krvotok... Kolabirao sam prvi put kad sam uzeo.. Inače, za većinu hemikalija koje se baziraju na L-carnitinu, moraš ići kod lekara na kontrolu, i da se konsultuješ sa njim i sa nekim iz te branše (recimo lik u radnji, samo ga lepo zamoliš da na minut zaboravi reklamu i prodaju i da ti iskreno kaže...;))
Toliko...
Happy?
Jel se ti sećaš ovog? Jel ti išta značilo ili sam opet gubio vreme... I da li ga sad gubim? :confused:
NE TREBA TI TO, ZA IME BOGA!!!
A uostalom, ako si jedna od onih što je preopterećena izgledom, pa je briga na koji način će izgubiti salo, onda idi na liposukciju da ti zabiju iglu prečnika 6-10mm u dupe i da ti isisaju salo!
GOSPODE!!!
FatBurner koriste osobe koje hoće da skinu kile tako što će spavati... To u sebi ima toliko hemije koje naše telo ne prepoznaje i ne zna dal treba da ga odbaci ili zadrži...
Što ti je problem da trčiš? Ne primetiš posle dve-tri nedelje, mesec dana razliku? Pa? Ako se osećaš bolje, ima efekta... Bar je zdravije...
Razmisli i pojačaj da čuješ!

nncmkc

Primećen član
Poruka
760
Pobogu,Milane,nema potrebe da tako burno reagujes.
Samo sam pitala.
Jedan decko mi je sinoc pricao kako je uz pomoc nekog burnera i naravno kardio i dobru ishranu uspeo da dovede telo u extra formu...Pa eto cisto rekoh da vas pitam sta vi mislite o tom cudu...
I naravno da ne ocekujem da tako nesto deluje bez svega ostalog sto sam nabrojala! Ali ako moze da pomogne...
I nisam preopterecena izgledom ali sam u tim godinama kad se na to dosta obraca paznja....Uostalom valjda je svakome do neke mere stalo do toga kako izgledaju....
A sto se tice te liposukcije,ne pada mi na pamet.Protiv plasticnih operacija sam.

Milan_ns

Ističe se
Poruka
2.337
Rekao sam ti šta mislim... I liposukcija nije plastična operacija... To je samo ubod i isisavanje svega između kože i mišića, što može da prođe kroz tih 6-10mm.
A burno reagujem, delimično s razlogom, jer je moj drug hemičar, ubacivao u sebe sve i svašta, pa sad može samo da klošari, jer je sve ostalo prevelik napor...
Pitala si za pojas, rekli smo da je kampanja, prevara kako god... Kupila si..
Pitala si za sagorevač, rekao sam ti da sam ga probao, i da nije imao bog-zna kakvog efekta... Opet, stariji sam, garantujem da imam jači organizam i imuni sistem, i NEMAM problema sa srcem. Rekao sam ti i kako deluju... I kako treba da kupiš, ako se posle svega odlučiš... I da treba da popričaš sa doktorom (zbog problema sa srcom).
I šta? Treba da kupiš, da ti pozli i da se sjebeš jer si htela da pobediš vreme? Vreme se ne može pobediti...
:thumbdown: za tebe... :(

nncmkc

Primećen član
Poruka
760
Onda ga necu kupiti i resen problem.A i zaista,priznajem da si u pravu,uostalom ja sam u razvoju i ko zna sta bi sve moglo da mi se desi....Nego,*** kad ja sta god da cujem zelim da probam...ali moracu da se opametim....

rosarium_7

Zainteresovan član
Poruka
385
4 mjeseca posle porodjaja i 20 kg koje treba da skinem :sad2: Imam uzasno puno volje, malo vremena i vrucine naredna dva mjeseca. Nekada sam hodala po sat vremena, radila razne vjezbe i trcala po 45 minuta dnevno i silno se "navukla" na takav nacin zivota. Sada imam jedno sobno biciklo koje vozim po pola sata dnevno, puno se oznojim i pitam: kakve rezultate mogu da ocekujem? Ima li ikakva druga sprava koja bi pomogla dok sam zatvorena u kuci? Trake su, bar one koje valjaju, strasno skupe :(

Milan_ns

Ističe se
Poruka
2.337
Ništa ne može zaminiti šetanje, trčanje, kardio vežbe... Sprave su jako loše, bar po mom mišljenju... Elem, ishrana je najvažnija: Nema UH posle 18, jedite salate, sad barem imate izbor i po... Ako je moguće sa bundevinim uljem, maslinovim, po ukusu, jer ovo suncokretovo rafinisano nije ni za k. Naravno, izbegava se masna hrana, gazirana pića, čokolade i ostali veštački zaslađivački proizvodi koji sadrže beli šećer.

Ninche mache

Zainteresovan član
Poruka
312
4 mjeseca posle porodjaja i 20 kg koje treba da skinem :sad2: Imam uzasno puno volje, malo vremena i vrucine naredna dva mjeseca. Nekada sam hodala po sat vremena, radila razne vjezbe i trcala po 45 minuta dnevno i silno se "navukla" na takav nacin zivota. Sada imam jedno sobno biciklo koje vozim po pola sata dnevno, puno se oznojim i pitam: kakve rezultate mogu da ocekujem? Ima li ikakva druga sprava koja bi pomogla dok sam zatvorena u kuci? Trake su, bar one koje valjaju, strasno skupe :(
Dobro nam dosli :super:

E ovako,za pocetak,20kg je malo nerealno za dva meseca da izgubite...:thumbdown: nazalost....

Skrobne UH jedite pre podne,vlaknaste UH posle podne,sto vise proteina,nemojte mesati skrob i vlakno ili dva ili vise skoba....
Sto vise kardia,najbolje ujutru na prazan stomak,tada u misicima nema glikogena pa se mast odmah pocinje trositi....

Milan_ns

Ističe se
Poruka
2.337
bolje više malih obroka, nego 2-3 velika. Ja sam pio čašu-dve vode pre jela i jednu čašu za vreme jela. Popuni stomak, tako da se brže oseti zasićenost. Jedite polako, pravite male pauze između jela, da stigne signal iz stomaka da je pun. Ljudi obično natrpaju u sebe ceo ručak, legnu, odspavaju, i tek onda stigne signal da je sit.

rosarium_7

Zainteresovan član
Poruka
385
Uuuuu, nisam htjela da kazem da mi je cilj da smrsam 20 kg za dva mjeseca, nego da u naredna dva mjeseca ne mogu nigdje na vazduh sa bebicom preko dana, jer bi joj bilo prevruce, te sam tako osuđena na sobu i sobno biciklo. Vozim ga vec 5 dana i svaki put se bas dobro oznojim, ali samo jednom dnevno, vise ne stizem. Ukinuti slatkisi + biciklo - vidjecemo hoce li biti rezultata.

Inace, ja ni nocu ne spavam kako treba zbog bebice, a kamoli danju posle rucka....eh, da mi je crnoj kukafici....:eek:

Jedva cekam septembar da se dam u duge setnje sa kolicima :D

beauty_queen

Početnik
Poruka
6
Ja sam visoka 168, imam 57kg. Ja bih da smrsam 4kg, pocela sam da treniram 2,3 puta nedeljno (brzo hodanje,biciklo,trbusnjaci..) ali problem mi je ishrana. Ucim u inostranstvo, u internatu sam, ovamo je strasno losa ishrana.. Da li neko moze da mi preporuci kako i sta bih sama mogla da odredim sta da jedem? :)

cobi63

Aktivan član
Poruka
1.389
Ja sam visoka 168, imam 57kg. Ja bih da smrsam 4kg, pocela sam da treniram 2,3 puta nedeljno (brzo hodanje,biciklo,trbusnjaci..) ali problem mi je ishrana. Ucim u inostranstvo, u internatu sam, ovamo je strasno losa ishrana.. Da li neko moze da mi preporuci kako i sta bih sama mogla da odredim sta da jedem? :)
razdeli na 5 obroka 3 glavna i 2 uzine.Posle podne uglavnom jedi proteisnku hranu,znaci nekokvalitetnije meso,junece ,curece,pilece.Sve od belog brasna izbaci iz upotrebe,izbaci slatkise a ubaci voce,pogotvu kada ucis suvo grozdje je zakon za mozak,takodje i soli smanji sto vise i bice odlicno.Jos ako je moguce da biciklu,i brzo hodanje i to uradi ujutro na prazan stomak e to bi bila bomba.za mesec dana bi mogla da se sredis bez problema

zvezdane staze

Početnik
Poruka
50
slazem se da je bilo koji vid kretanja jako zdrav i pozeljan ali sve je jako uznapredovalo i itekako postoje brojke,norme,testovi kojima se treba i moze proceniti trenutni nivo pripremljenosti , i u odnosu na to planirati trening.
Ljudi planiranje i programiranje treninga je djavolji posao ,nije to uzmi pa trci dok ne izdanes , shvatite da samo pravilno doziranim treningom mozete doci do rezultata.
Svakome ko se odluci za kardio program savetovala bih da odradi Kuperov dvanaestomninutni test, pa u skladu sa rezultatima i upotrebljava Kuperov program za vracanje u kondiciju.
To je jedna stvar , druga , postoje razne vrste trcanja kontinuirani i intervalni ,ponavljajuci i neponavljajuci odnosno jako je bitno da li cete se odluciti za dzoging,fartlek,futing,maratonsko trcanje ,ili sprinteve u kombinaciji sa dzogingom itd...
Sve to ima svoje mehanizme i svoje energetske potrosnje,bitno je izazvati adaptaciju na zadati napor,a kako ce to neko uraditi ako ne zna na kom je nivou trenutno?
O pulsu necu ni da pricam , puls je i dalje pored laktata najbolji pokazatelj intenziteta treninga,ali sta znaci intenzitet treninga? To ne znaci sto veci puls veci intenzitet nego da se u razlicitim zonama pulsa treniraju razlicite stvari!!!! I bukvalno skoro u brojku preko pulsa mozete znati koju sposobnost trenirate a to je daleko od podele na aerobno i anaerobno sto znaju i ptice.
Detalja je mnogo a zainteresovanih za takvu problematiku malo. Razmisljajte logicno koji atleticari su najmrsaviji?Maratonci. A pri kom intenzitetu maratonci trce? Koji je to puls? Koliko traje? I onda neko kaze da treba da se trci pri pulsu 170,180 npr. ????? Pa to je submaximalni intenzitet, blizu maximalnog ,a ko trci u max? sprinteri. i jesu li sprinteri mrsavi? I tako do beskraja......