kardio i trening za masu

Kardio i trening za masu?! Te dve stvari su malo kontradiktorne. Ako nabacuješ masu, dragocena ti je svaka kalorija a ti hoćeš da trošiš kalorije na traci. To je jedna stvar.

Druga je ta da ne postoji trening za masu i za definiciju, postoji samo ishrana za masu i definiciju. Ako misliš na ono "velike težine, manji broj ponavljanja i male težine, veći broj ponavljanja", zaboravi na tu zabludu. Ako ishrana nije prilagođena cilju, možeš raditi sa bilo kakvim težinama bez da postigneš željeni cilj. :)

Treća stvar - ako su kardio i trening sa tegovima spojeni, kardio uvek ide nakon treninga sa tegovima.
 
Kardio i trening za masu?! Te dve stvari su malo kontradiktorne. Ako nabacuješ masu, dragocena ti je svaka kalorija a ti hoćeš da trošiš kalorije na traci. To je jedna stvar.

Druga je ta da ne postoji trening za masu i za definiciju, postoji samo ishrana za masu i definiciju. Ako misliš na ono "velike težine, manji broj ponavljanja i male težine, veći broj ponavljanja", zaboravi na tu zabludu. Ako ishrana nije prilagođena cilju, možeš raditi sa bilo kakvim težinama bez da postigneš željeni cilj. :)

Treća stvar - ako su kardio i trening sa tegovima spojeni, kardio uvek ide nakon treninga sa tegovima.


Bravo tako je, nemam sta da dodam!

E a najzesce je ono - Smanji tezinu i radi 15 ponavljaja umesto magicnih 10 i izdefinisaces se imaces six pack trbusnjake....Hahhahaha koja gomila gluposti.....

Evo bas veceras me pitao jedan bolid - E jel juris masu ti??? JA u odgovorio ne jurim ja nikoga jel vidis da sedim.....Cccc Boze Gospode.... On kao me nesto gleda pa konta hm veliki je (tj veci od mene zgoljavka, mora da juri masu).......A ja samo dodjem i radim i imam ok ishranu ok.....

NEMA TU MASA I DEFINICIJA TO NE POSTOJI........MASA KAO MASA NE POSTOJI NITI POSTOJI DEFINICIJA KAO DEFINICIJA TJ NEPOSTOJANJE DEFINICIJE A MI MORAMO DA JE STVORIMO I NAPRVIMO!

MI VEC IMAMO DEFINICIJU I TO SVI!
MISICI SU SAMI PO SEBI DEFINISANI!
MASA NE POSTOJI KAO TERMIN NAUCNI...
POSTOJE MISICI I POSTOI MASNO TKIVO ILITI SALO I VODA PREKO TIH MISICA I TO JE TO.....I POSTOJI JOS KOST, VENE ARTERIJE KAPILARI KOZA SLUZOKOZA I DLAKE I TO JE SVE STO POSTOJI........NIKAKVA MASA KAO POSEBAN CINILAC TU NE POSTOJI!

To je neka glupa kovanica koju su smislili glupi ljudi i koriste je za nesto o cemu nemaju pojma......I covek koji ima 5% masnih naslaga moze da ima 120kg misica...I to je "masa": ali misicna masa..... A postoji i svinjska masa - salo, cvarci kavurma i cajna kobasica......

Znaci jos jednom nema definicije i nema mase.....
Postoje misici i salo!
Cilj je maksimalno hipertrofisati misice i maksimalno smanjiti procenat masnog tkiva ili na eng. body fat...

I TO JE TO!
TACKA.
 
zeleo bih uskoro da krenem u teretanu pa me zanima sledece, npr ako radim u teretani grudi da li da pre treninga za grudi koristim traku za trcanje ili posle? tj da li kardio trening ide pre treninga za masu ili posle?

Uf, to ide nekako ovako koliko se ja razumem.

Za povecanje mishicne mase potreban je dnevni kalorijski vishak... a kardio trening troshi kalorije, znachi odmaze ti u toj prichi.

Dakle, ne treba spajati ta dva.

E, a shto samo grudi radish? Radi sve, da bude srazmerno.
 
Ljudi mešaju kardio sa zagrevanjem, to je ovde problem. Još kad te pojmove meša neko ko se predstavlja kao višegodišnji sportista....

Zagrevanje se radi i pre kardia. Zagrevanje se radi i pre treninga sa tegovima.

Da se radi ne bi bilder izgledao kao bilder neflexibilno..vec bas onako sa ogranicenim pokretima..tako da nema potrebe da se licno obracas meni poput devojice iznad..to sto se radi u teoriji mnogi ne praktikuju da ne bi gubili snagu pre velikih tezina i zato je covek i postavio temu a ne da se vi prepucavate i nista korisno ne govorite:ok:
 
Ti mešaš fleksibilnost i pokretljivost. Kao što si video, bodibilder može uraditi špagu, ali ima specifično kretanje i držanje tela koje je uslovljeno ogromnom mišićnom masom. To su različite stvari.

Drugo, zagrevanjem se ne gubi snaga, odakle ti to uopšte. Zagrevaš se da bi mišić spremio na napore i zagrevaš se bez ili sa vrlo malim težinama, koje ne mogu negativno uticati na kasnije performanse. Praktično, zagrevaš se da bi imao bolje performanse na treningu, a to uključuje i rad sa većim težinama. Da ne ponavljam više da težine nisu bitna stavka u bb, i nema potrebe da se hvataš za pojam "da ne bi gubili snagu pre velikih težina". Njima je bitno da stimulišu mišić, nebitno kojom težinom. Rekao sam kojim sportistima su bitne težine.

Zato se često i dešavaju povrede u teretanama, mnogo rekreativaca zaboravi na zagrevanje pa odmah napadne radne težine. To što ti kažeš da mnogi ne praktikuju zagrevanje, jeste tačno, ali ne zbog toga što se gubi snaga već zato što mnoge mrzi to da radi i ne pridaju značaj zagrevanju. Eto, došli smo do još jedne stvari koja može razlikovati rekreativce(ne sve) od aktivnih sportista. ;)
 
To je opste poznato i ovde oduvek iskljucivo vodim rec o rekreativcima..pa stoga i pomenusmo da se ti rekreativni bilderi..sveokupno..ne zagrevaju..ne razgibavaju..ne rade kardio i kondiciju..vec iskljucivo velike tezine ne bi li se budzili..dakle toliko o tome da ja ili iko od nas ista mesa i brka pojmove..nisu flexibilni kao oni kojima je primarno sve ostalo osim tegova
 
Moze ali je decko pitao nesto jasno..u vezi mase i kardio treninga..a ja pod ogranicenim pokretom smatram da taj bilder koji digne preko 100 kg ne moze uraditi flexibilan pokret neke proste vezbe u parteru..dakle nemoj mi samo opet pominjati van dama i ostale bakrace
 
:lol:pa zato sto smo na rekreaciji a ne na extremima..mislim ok al nema potrebe da se frljamo informacija tog tipa..ja sam u teretani 15 godina i uzimam u obzir price sadasnjih i bivsih sportista..njihova iskustva i ribolovacke price:lol:ono sto je meni zanimljivo nije drugima..meni je merodavan instruktor od 60 i kusur godina koji ne izgleda ko bilder..a ne napaljeni klinac koji cita mens health
 
Poenta je bila da ti objasnim da taj broj "100kg" nije ni malo čaroban pa si se uhvatio za njega. Da ti ne navodim koje kilaže dižu sportisti na svojim treninzima a nemaju veze sa "budženjem" za bb. Trebaš samo videti NBA košarkaše koliko dižu. :D Pao bi u nesvest. :)

Znači, dizanje 100kg i više nije merilo nečije flexibilnosti. Nema tu nikakvih ekstrema. Fizički aktivna osoba uvek mora dići barem svoju težinu na benchu. Kažem, "barem". Sad se ti okreni i pogledaj te "nabudžene" koliko imaju kilograma, pa ćeš shvatiti da 100kg na benchu nije ništa posebno a kamoli neko merilo za flexibilnost.
 
Vidi nema potrebe da pricamo o tome ja sam trenirao s vaterpolistima koji ne dizu velike tezine..pre bih tako da izgledam nego kao sa slika koje postavljas..ja sam nesto preko 100 dizao davno i znam samo sta nisam mogao da uradim od flexiblinih vezbi koje danas radim..to mi je bila poenta da dostignem..ne tezine nego pokret za sve:ok:
 
Не знам какве везе имају тежине на бенчу са флексибилношћу.
Ако се истежеш, бићеш флексибилан, радио бенч или не радио, ако се не истежеш нећеш бити флексибилан, сем ако ниси генетски такав, а на бенчу можеш дизати или не дизати огромне тежине...
 
Не знам какве везе имају тежине на бенчу са флексибилношћу.
Ако се истежеш, бићеш флексибилан, радио бенч или не радио, ако се не истежеш нећеш бити флексибилан, сем ако ниси генетски такав, а на бенчу можеш дизати или не дизати огромне тежине...

Tako je..samo opet da ne dodje do zabune vecina koja se lozi na tegove i ''prirodne'' dodatke u ishrani iskljucivo ide na tezine koje ce dizati..a ne da moze uraditi neku vezbu koja iskljucuje teg jer se tu ne vidi njegov napredak u snazi..to su ti mozgovi:lol:
 
постоје 4 аспекта физичке спремности који су релативно независни:

1. Снага у смислу способности мишића да једнократно изврше велики рад, тј, подигну велику тежину (дакле нема много везе са физичком дефиницијом снаге, која је уствари рад по јединици времена)

2. Издржљивост, тј, способност вршења (лаганог) рада релативно дуго

3. Флексибилност, тј, могућност постизања великих амплитуда у зглобовима

4. Брзина у смислу промене дужине мишића у јединици времена, што у крајњој линији резултира великим радом у јединици времена, тј, снагом...

Сваки од ових аспеката физичке спремности би требало посебно развијати, при чему је брзина контракције мишића највише условљена генетским факторима, тј. најмање се на њу може утицати тренингом...
 
постоје 4 аспекта физичке спремности који су релативно независни:

1. Снага у смислу способности мишића да једнократно изврше велики рад, тј, подигну велику тежину (дакле нема много везе са физичком дефиницијом снаге, која је уствари рад по јединици времена)

2. Издржљивост, тј, способност вршења (лаганог) рада релативно дуго

3. Флексибилност, тј, могућност постизања великих амплитуда у зглобовима

4. Брзина у смислу промене дужине мишића у јединици времена, што у крајњој линији резултира великим радом у јединици времена, тј, снагом...

Сваки од ових аспеката физичке спремности би требало посебно развијати, при чему је брзина контракције мишића највише условљена генетским факторима, тј. најмање се на њу може утицати тренингом...

Svaka cast na ovome i licno mi je prvo bilo nekad bitno dok nisam shvatio sta mi vise prija i sta nije ograniceno i ne iskljucuje drugo..tako da mirne duse prvo mogu otpisati
 
:lol:pa zato sto smo na rekreaciji a ne na extremima..mislim ok al nema potrebe da se frljamo informacija tog tipa..ja sam u teretani 15 godina i uzimam u obzir price sadasnjih i bivsih sportista..njihova iskustva i ribolovacke price:lol:ono sto je meni zanimljivo nije drugima..meni je merodavan instruktor od 60 i kusur godina koji ne izgleda ko bilder..a ne napaljeni klinac koji cita mens health

15 godina a ovakve teme i ovakvi odgovori?Iskreno se nadam da lazes,a ako pricas istinu,brate porazavajuce da nisi naucio nista za 15 god jos samo navukao brdo kompleksa...A Fitness guy je lud sto se zamara sa odgovorima i kontra argumentima
 
15 godina a ovakve teme i ovakvi odgovori?Iskreno se nadam da lazes,a ako pricas istinu,brate porazavajuce da nisi naucio nista za 15 god jos samo navukao brdo kompleksa...A Fitness guy je lud sto se zamara sa odgovorima i kontra argumentima

Kakve teme i kakvi odgovori?jesi ti neciji klon pa znas sta pisem?mislim ne vidim tvoje postove ovde i konkretno tvoje pametovanje kao protiv argument..ono sramota me da se neko bavi sportom poput tebe i tebi slicnim a da tako nastupa
 
Ne pisem ovde cesto ali obilazim da vidim sta ima,Rekreaciju i Bodybuilding retko posto znam kakvih bisera ima sve,pa se po tome ogranicavam na domace BB forume,ali nisam mogao da ne prokomentarisem sve "mudrosti" koje si napisao.Ti se sad ljuti,peni radi sta vec,al ako ti 10 ljudi kaze da to sto pricas i nacin na koji pricas u najmanju ruku nije u pravu,usvojis brate makar 5% od toga i spustis se na zemlju.I ovo za klon je simpaticno,ja sam registrovan pre tebe tako da nisam pravio ovaj acc da bih te cimao,zato sto ocigledno ti i tvoji strucni komentari nisu postojali ovde kad sam ja pisao
 
Ne vidim 10 ljudi..to pod 1..pod 2 takve kao ti i bruzli ne vredi komentarisati..ono u blagu ruku treba zaobici da ti ne pricam sta on radi procitaj kako pise..ne vidim sta sam ja toliko pametovo da bi me neko pobio argumentima..ja gde idem na kardio sam gola voda za pola sata i nastavljam teretanu..sta ti tu nije jasno?posto sam samo to tvrdio da se radi pre teretane..naopako pricaj nekom drugom i bez licnog obracanja ububuce
 
Не знам какве везе имају тежине на бенчу са флексибилношћу.
Ако се истежеш, бићеш флексибилан, радио бенч или не радио, ако се не истежеш нећеш бити флексибилан, сем ако ниси генетски такав, а на бенчу можеш дизати или не дизати огромне тежине...
Upravo tako.
Dok stigoh do kraja i zaboravio sam sta je decko pitao. :D
Dakle, kardio trening pre teretane nije bas pozeljan. Ako uradis dobar kardio neces imati snage za gvozdje. Posle tog treninga valja se i jesti... Uostalom probaj pa ces i sam videti.
Zagrevanje DA i OBAVEZNO! Malo trckaranja po traci ti nece skoditi(koji minut), cisto da se zagrejes i posle toga se lagano istegni. Posle treninga(kardio i teretana) istezanje.
 

Back
Top