Karavan iz uvoza

mario80

Buduća legenda
Poruka
43.024
Kupljen u italiji bmw 3 2.0 dizel x drive 180 ks star 5 godina, na cajgeru 230.000 km. Sad taman treba da se radi veliki servis i menja lanac. Ono što mi je čudno auto je baš trom i spor a kada ubaciš u rikverc ispušta neke čudne zvukove i ljuljuška blago.

Auto je spolja kao nov stvarno i iznutra nema nikakve tragove korišćenja. Bukvalno kao da je sada izašao iz salona. Ono što je meni zapalo za oko jeste prva boja branika. To mi je nekako nezamislivo kada je italija u pitanju. Odozdo je isto kao nov nema tragova korozije sve je u crnoj boji kao iz fabrike. Cenim da je vožen po nekom primorju.

Pitanje je: ko je ovim automobilom prelazio 46.000 km godišnje i zašto?!??

mario80

Buduća legenda
Poruka
43.024
Normalno po kupovini menjano ulje u menjaču i motoru jer je bila neka katastrofa bućkuriš. Odmah konstatovano da se čuje lanac i poručen nov ali je rat počeo.

Normalno i sva 4 diska su otišla i pločice pa je zamenjeno.

igi192

Elita
Poruka
23.724
Ali,brale nepocenjivo je to kad ti udes iz I20 13g starog u BMW a sa duplo visse konja 4x4 automatikom (verovatno) i kazes trom i spor a on vuce ko lud sa 1500 obrtaja... ja stvarno nzn sta da ti kažem

mario80

Buduća legenda
Poruka
43.024
Fiat tipo 1.6 dizel je za ovo FORMULA 1!

I bolja zvučna izolacija, bolje leži i upija neravnine. Ide mnogo bolje bukvalno duplo brže. Lepi u sedište a ovo? Sad kad bolje razmišljam hyundai ide slično.

dlugomir

stari roker
Moderator
Poruka
185.137
Kupljen u italiji bmw 3 2.0 dizel x drive 180 ks star 5 godina, na cajgeru 230.000 km. Sad taman treba da se radi veliki servis i menja lanac. Ono što mi je čudno auto je baš trom i spor a kada ubaciš u rikverc ispušta neke čudne zvukove i ljuljuška blago.

Auto je spolja kao nov stvarno i iznutra nema nikakve tragove korišćenja. Bukvalno kao da je sada izašao iz salona. Ono što je meni zapalo za oko jeste prva boja branika. To mi je nekako nezamislivo kada je italija u pitanju. Odozdo je isto kao nov nema tragova korozije sve je u crnoj boji kao iz fabrike. Cenim da je vožen po nekom primorju.

Pitanje je: ko je ovim automobilom prelazio 46.000 km godišnje i zašto?!??
Većina na Zapadu s dizelašem prelazi toliko ili više. Lično ne volim karavane zato što su težinski više opterećivani i to mora da se oseti i na motoru, kvačilu, menjaču, ogibljenju ...
Naime karavan je nov obično skuplji i niko ne bi doplaćivao bez potrebe.
To što nigde nije izguljen ne treba da te čudi. Ne žive svi Italijani u velikim gradovima.

botr

Iskusan
Poruka
5.743
Većina na Zapadu s dizelašem prelazi toliko ili više. Lično ne volim karavane zato što su težinski više opterećivani i to mora da se oseti i na motoru, kvačilu, menjaču, ogibljenju ...
Naime karavan je nov obično skuplji i niko ne bi doplaćivao bez potrebe.
To što nigde nije izguljen ne treba da te čudi. Ne žive svi Italijani u velikim gradovima.

Ovo nije tacno, imamo pogresnu predstavu o zapadu, verovatno izazvana ovakvim polovljacima. Ima ih dosta sa malom km, prosecan stanovnik prelazi 15-20k km godisnje, a nekim autom i mnogo manje, posto vecina ima vise automobila, mali za grad, veci za putovanja i slicno.

Vecina mladih automobila kod nas dolazi sa licitacija, otkljupljeni su od firmi i zato imaju takvu kilometrazu. Mlad auto sa 50-100k km ima drasticno vecu cenu nego isti model, iz iste godine sa 200k km.

dlugomir

stari roker
Moderator
Poruka
185.137
Pomenuo sam dizelaše, a ne sve ukupno. Naravno da ih ima dosta i sa manjim kilometražama, ali pošto je dizelaš uglavnom nov skuplji od benzinca to češće uzimaju ljudi kojima će se to isplatiti.

igi192

Elita
Poruka
23.724
Pomenuo sam dizelaše, a ne sve ukupno. Naravno da ih ima dosta i sa manjim kilometražama, ali pošto je dizelaš uglavnom nov skuplji od benzinca to češće uzimaju ljudi kojima će se to isplatiti.
Ispaltivost je vec na nekih 15k km godisnje..Otpis moras isti da uzmeš u obzir ..Cena polovnog dizela je obično veća od cene polovnog benzinca ako nije nešto extra

mario80

Buduća legenda
Poruka
43.024
Bajni karavani iz reciklažnih dvorišta, opet se vraćamo na onu moju prvu teoriju uvoza. Reciklažni otpadi otkupljuju od firmi a naši tovare na šlep. Ovaj bmw konkretno izgleda kao potpuno nov auto u prvoj boji. Malo mi je sumnjivo prednje levo krilo, starije je 2 mm od haube. I da suvozačev far je oboreniji od vozačevog. Jel može nekako ručno da se podigne? Vidim ima neke balaste valjda pa kada ideš gore dole luduje.

Naravnom je desni far malo više dole a trebalo bi obrnuto.

Dule 021

Veoma poznat
Poruka
12.244
Reciklažni otpadi otkupljuju od firmi a naši tovare na šlep.
A koje to godiste ide u reciklazu i zasto ne odgovoris kad sam te pitao kako ces da carinis takva kola u Srbiji kad se ne mogu cariniti?
Od firmi ne mozes da kupis auto stariji od 5-6 godina jer ih menjaju na toliki vremenski period sto znaci da bi sad kola 2017-2018 isla u reciklazu?
Aha,kako da ne tako da trabunjas gluposti.
U reciklazu idu stara kola id 2002 i slicno a tu svakako nisu vlasnici firme nego privatna lica.
Toliko o tome koliku ti svest imas sta se preko vozi i ko sta vozi.

mario80

Buduća legenda
Poruka
43.024
To ti je puno za prazno. Puno reciklažno dvorište a prazne labudice. Em naplate od države za zbrinjavanje krša em ne moraju ništa da rade samo tovare viljuškarima na bugarske rumunske i srbske labudice.

mario80

Buduća legenda
Poruka
43.024
Puni ti PA automobili takvih svi imaju oštećenja na sajtnama od viljuškara dok su ih tovarili na labudice.

Screenshot_2022-09-06-15-15-21-370_com.infostud.android.pa.jpg

Screenshot_2022-09-06-15-16-52-866_com.infostud.android.pa.jpg

Screenshot_2022-09-06-15-17-49-932_com.infostud.android.pa.jpg

Svi skinuti grobaru sa lopate :lol:

Poslednja izmena: