KANTINA

https://www.blic.rs/riznica/istorij...c_naslovna_sidebar&utm_medium=sidebar_riznica

Prvi let koji je otvorio istoriju vazduhoplovstva leteo je čitavih 59 sekundi. To je bio neprevaziđen uspeh, a braća Rajt koji su konstruisali ovu letelicu postali su čuveni u svetu. Samo sedam godina kasnije, Srbin Ivan Sarić, samouki talenat, poleteo je avionom koji je sam napravio. Pored toga bio je šampion u mnogim oblastima, a pogledajte u čemu je sve bio vešt:

lep video na priloženom linku :D
Ovo treba podeliti jer je zanemareno, kakva je ovo kantina samo YouTube?
 
IMG-8c2ac94f3b9eba1411c101318264b78c-V.jpg
 
veliki krang:


Ovo nije realnost, već forum, morone :hahaha1: :hahaha1: :hahaha1: :hahaha1: Uzgred, ako ćemo prema kriterijumima realnosti, onda mi ne bismo ni vodili ovakve razgovore, već bi samo popio par šamara i otišao kući da se žališ tati.
Slusaj bre forumski idiote administracije, dozvola da vredjas ljude je mozda pravo administracije, ali me zabole za forum na kome svaki kreten kao ti moze da zabranjuje ljudima da govore i pisu.
 
Антонов Ан-225 Мрија (укр. Антонов Ан-225 Мрiя; Мрiя значи „Сан“) је теретни авион и уједно највећи авион на свету. Произведен у Совјетском Савезу, у данашњој Украјини. Настао на основу нешто мањег Антонова Ан-124 Руслан. Првобитно развијен за потребе совјетског свемирског програма, првенствено за транспорт орбитера спејс-шатла Буран који се превозио прикачен у посебном жлијебу на „леђима“ овог авиона. Од 2001. се користи у комерцијалном теретном саобраћају.

Први лет је обављен 21. децембра 1988. а до данас је направљен само један примјерак мада је планирано да се заврши други давно започет Ан-225 до краја 2008.

1591256857153.png
 

Back
Top