Kancer


Bojim se da grešiš . Da svi vi novopečeni stručnjaci, farmakolozi pogotovu, imate fundamentalno pogrešan pristup leku koji ima moć da eliminiše rak iz organizma.

Izdvojite jedno hemijsko jedinjenje iz prirodnog materijala i napravite ga sintetički od nafte, katrana, ili ko zna već čega. Zgrnete ogromnu lovu na leku i to je to.

Malo sutra rođaci !

Zašto ?

Zato što je kvaka u sinergiji. Lek čine možda čak nekoliko jedinjenja koje sinergijskim delovanjem dovode do pozitivnog efekta, do izlečenja.

Niste se nikad zapitali :

Zašto je Hrastova sjajnica tako kompleksnog hemijskog sastava ?


Ko se to potrudio i zašto da hemičarima zagorča život u toj meri da ni danas nisu završili detaljnu analizu ove gljive. I danas neka za hemiju sasvim nepoznata jedinjenja otkrivena u njenom ekstraktu vode se pod šiframa ? Ne znaju kako da ih nazovu, jer se po prvi put pojavljuju u bazi podataka?
Milionski dugi lanci polisaharida gljive, kidaju se na hiljade različitih jedinjenja i međusobnih kombinacija, tako da je jako teško sve ih evidentirati. Gljiva sadrži ogromno bogatstvo različitih materija i jedinjenja. Za samo manji broj istih biohemičari su odredili molekularne formule i utvrdili osobine, efekat i funkciju. Veliki deo cele priče još uvek je VELIKA NEPOZNANICA što se hemijskog sastava i hemijskih osobina tiče.

E sad, par pitanja:

Da li je tvorac (ma ko da to bio) ove gljive namerno ili slučajno napravio ovako složenu kombinaciju nama još nepoznatih hemijskih jedinjenja ?

Da li je možda namerno sakriven lek protiv raka, upravo u tom mnoštvu kombinacija ?

Jako efikasna zaštita, jer kako će hemičari otkriti kojih 5, 20 ili 35 elemenata sinergijski (zajedno) daju lek protiv raka , od hiljadu opcija ?

Kada bi im to uspelo, lako bi se obogatili, ali izgleda da se neko pobrinuo da patent dobro zaštiti ,

I zašto toliko lupati glavu o proizvodnji sintetičkih zamena za originale iz prirode. Uzaludan posao rođaci.

Uzimajte lek u originalnom "pakovanju", onako kako nam ga je Majka Priroda upakovala .
 
A sta, hemiju Radovane nije priroda upakovala? Pa da li ti znas da je cela priroda HEMIJA? Da je hemija svuda oko nas, u nama, da smo mi hemija i da nema neceg da postoji da nije hemija?
 
A sta, hemiju Radovane nije priroda upakovala? Pa da li ti znas da je cela priroda HEMIJA? Da je hemija svuda oko nas, u nama, da smo mi hemija i da nema neceg da postoji da nije hemija?

Ma ne pravi se lud sine, znaš ti dobro šta ja nazivam hemijom.

One sintetičke supstance koje dobijate iz nafte, katrana, uglja, i ko zna još čega, i TVRDITE DA SU IDENTIČNE PRIRODNIM .

I još da imaju isti efekat na naše zdravlje kao one iz prirode ?

Mislim, ludo do ja.. !
 
Sine, ne razumes ti ni prirodu a ni nauke koje proucavaju prirodu. Sta da ti kazem drugo.....

Sta mislis zasto te Mikelo ono pitao sto te pitao? Evo ja da ti objasnim ukratko - Pitao je te zato sto je stvorio misljenje o tebi da si bukvalno hemiofobicar tj naukofobicar - Cim je nesto naucno, TACNO IZMERENO, tacno skapovano u miligram, kada nesto znas KOLIKO unosis, KADA unosis i ZASTO UNOISIS, za tebe je to odmah "neki vid oruzja mocnika protiv obicnog coveka, il da bi umro, il da bi ga razboleli da smanje populaciju na zemlji ili da bi mu prodavali do kraja zivota to nesto ali "na kasicicu" da ne moze nikada da ozdravi. A cim je to isto, van kutije, NETACNO IZMERENO, nego ga pases kao krava ODOKATIVNO, nemas pojma da li si uneo ni premalo ili previse, i kada postoji jos i faktor rizika da naskodis time sebi - E TO MOZE.

Ti se boris protiv nekih vetrenjaca. I to nepostojecih. Sebi si dodelio ulogu heroja, super-junaka a ostalim neistomisljenicima uloge zloca i negativaca. Da je ovo Betmen serijal npr ti bi bio Betmen, mi ostali Dzoker i oni ostali zlikovci. Da je Spajdermen serijal, ti bi bio Spajdermen, Muad dr Oktopus, Mukelo covek pesak, ja zeleni goblin itd....

O tome se radi. Ako u PRIRODI SE NADJE AKTIVNA SUPSTANCA U NEKOM OBLIKU ZIVOTA - biljka, zivotinja, gde li vec, zasto da se NE IZOLUJE, TACNO IZMERI, TACNO TESTIRA da li stvarno radi ili je placebo efekat samo, ili moze cak i da naskodi objektivno uz taj placebo, i ako RADI, da se izvuce, zapakuje, odredi tacna miligramaza i utvrdi STO TACNIJE LECENJE.

Zasto ne tako, nego kao jedan lik sto meni kaze - "Ja pustim moje kuce na livadu i to je njemu apoteka, on sam zna sta mu treba da se leci i tako brsti travu i biljke". Da ti ne govorim da mu je kuce crklo od stenecaka il ko zna cega vec a nije hteo da ga vakcinise, pravio se pametan, prirodnjak.

E to i ti hoces - da pustis ljude kao ovce po livadi da sami beru jedu, i da nemaju pojma koliko cega su uneli u organizam, a ocekuje se od toga da deluje KAO LEK. Ti mislis da tako funkcionise priroda i da ce se tako organizam izleciti, jer ono, nema straha i bojazni, jer sve to Tvorac sa velikim T nadgleda ili neki Matrix Kreator sa velikim K. Ne mora mi tu da se mesamo da pravimo tacne doze, propisujemo tacan postupak uzimanja i sl...

Pa sto rodjo onda vozis auto po autoputu i gledas i pazis? Sto ne zatvoris oci i da vozis zmurecki, sta ce ti preciznost, a Tvorac ce da te pazi da se ne slupas i zgazis nesto?

Stvarno te ne mogu razumeti ljudi sta ti imas protiv toga da se iz gljive izvuku aktivni sastojci, i da se od toga napravi jos bolja usavrsenost necega sto ce se zvati - LEK, dakle tableta, sa tacno utvrdjenom miligramazom i nacinom konzumacije.

Sta plasis se onog aditiva sto treba da zgusne prah i napravi tvrdu tabletu? Citas u uputstvu naidjes na neku strasnu rec tipa "formaldehid" il nesto slicno a onda se setis da tako neka strasna rec ugradjena i u gumu tvoja Golfa ili u usisnu granu motora? Uuuu mora da je otrovno.

Treba sa tobom covece da se radi mnogo kao sa detetom, da bi ti nesto shvatio. Dzabe, ne mozes ti sam to svojim trudom. Umes ti da nadjes naucne radove da procitas, da razumes engleski ali ne razumes sustinu.
Cemu to sve ako je tebi na kraju isti zakljucak - Tebe bi neko da truje vecito i tvoj narod, a neki bRu priprema teren sa istomisljenicima - citaj placenicima, i zaista je zao kako mu i kaze nick, ne krije covek nista, kao "Bil Gejts sto ne krije kada rekao da zeli vakcinama da smanji populaciju planete zemlje jer nas ima mnogo".

Vidi se da si bio slab iz hemije u osnovnoj skoli. Jer taj H20 sto ces ti za zahvatis iz potoka kada se precisti ti je isti djavo kao i ona straaasna supstanca iz laboratorije, neki vodonik kome ce pridodati 1 atom kiseonika i jos jedan atom vodonika.
H20=H20.

Sta bi ti rekao kada bih ti ja rekao da iz mog urina mozes da dobijes taj isti H20 koji i ti sada pijes kuci, sta vise, bio bi cistiji i zdraviji nego ta cesmusa koju pijes? Samo treba da odemo do laboratorije? Da li bi popio to? Naravno da ne bi jer si hemiofobicar i ne razumes osnove.
 
Ma ne pravi se lud sine, znaš ti dobro šta ja nazivam hemijom.

One sintetičke supstance koje dobijate iz nafte, katrana, uglja, i ko zna još čega, i TVRDITE DA SU IDENTIČNE PRIRODNIM .

I još da imaju isti efekat na naše zdravlje kao one iz prirode ?

Mislim, ludo do ja.. !
Ja tebi vojvodo, ti meni serdare:D

Kako je nastao aspirin
Aspirin ili acetilsalicilična kiselina je lek iz porodice salicilata, često se koristi kao analgetik (protiv bolova), antipiretik (protiv visoke temperature), protiv upala, antikoagualnt (proređuje krv). Naziv aspirin potiče od nemačke kompanije za proizvodnju lekova Bayer. Sam naziv je prihvaćen u velikom broju zemalja i odnosi se na vrstu leka, a ne na proizvođača.

Grčki lekar Hipokrat, po kome je i Hipokratova zakletva (lekarska zakletva) dobila naziv, je u V veku pre nove ere pisao o gorkom prahu dobijenom iz kore vrbe, koji je mogao da umanji bolove, donese olakšanje i smanji temperaturu. Ovaj lek se spominje i kod drevnih naroda Sumerije, Egipta i Asirije. Američki Indijanci su ovaj lek koristili protiv glavobolje, bolova u mišićima, groznice, reume i hladnoće. Edward Stone, sveštenik iz Oksfordshire iz Engleske, je 1763. godine primetio da je kora od vrbe dobra za povišene temperature.

Aktivni sastojak kore drveta vrbe, nazvan salicin, izolovali su u kristalnom obliku 1812. godine francuski apotekar Henri Leroux, i italijanski hemičar Raffaele Piria. Oni su uspeli da izdvoje kiselinu u njenom prirodnom obliku. Ovaj sastojak je izolovan i iz jedne vrste ruže 1839. godine od strane nemačkih istraživača. Friedrich Bayer & Co. je 1897. godine u jednom istraživanju uspela da izdvoji hidroxyl u salicilinskoj kiselini sa acetilom, i tako ograniči negativne efekte. Ovo je prvi sintetički lek, a sa njegovom pojavom počinje farmaceutska industrija.






E sad u informacijama na drugim jezicima stoji lepo i jasno da ljudi nisu zeleli da gule koru od drveta i da piju 100 litra caja dnevno
pa je ovo sve nekada i palo u zaborav da bi se valjda i 3 milenijuma kasnije pojavio lek protiv kojecega u sintetickom obliku.
Ista je prica i za kinin, ali i antiobitik ima slicnu pricu.
 
Ja tebi vojvodo, ti meni serdare:D

Kako je nastao aspirin
Aspirin ili acetilsalicilična kiselina je lek iz porodice salicilata, često se koristi kao analgetik (protiv bolova), antipiretik (protiv visoke temperature), protiv upala, antikoagualnt (proređuje krv). Naziv aspirin potiče od nemačke kompanije za proizvodnju lekova Bayer. Sam naziv je prihvaćen u velikom broju zemalja i odnosi se na vrstu leka, a ne na proizvođača.

Grčki lekar Hipokrat, po kome je i Hipokratova zakletva (lekarska zakletva) dobila naziv, je u V veku pre nove ere pisao o gorkom prahu dobijenom iz kore vrbe, koji je mogao da umanji bolove, donese olakšanje i smanji temperaturu. Ovaj lek se spominje i kod drevnih naroda Sumerije, Egipta i Asirije. Američki Indijanci su ovaj lek koristili protiv glavobolje, bolova u mišićima, groznice, reume i hladnoće. Edward Stone, sveštenik iz Oksfordshire iz Engleske, je 1763. godine primetio da je kora od vrbe dobra za povišene temperature.

Aktivni sastojak kore drveta vrbe, nazvan salicin, izolovali su u kristalnom obliku 1812. godine francuski apotekar Henri Leroux, i italijanski hemičar Raffaele Piria. Oni su uspeli da izdvoje kiselinu u njenom prirodnom obliku. Ovaj sastojak je izolovan i iz jedne vrste ruže 1839. godine od strane nemačkih istraživača. Friedrich Bayer & Co. je 1897. godine u jednom istraživanju uspela da izdvoji hidroxyl u salicilinskoj kiselini sa acetilom, i tako ograniči negativne efekte. Ovo je prvi sintetički lek, a sa njegovom pojavom počinje farmaceutska industrija.






E sad u informacijama na drugim jezicima stoji lepo i jasno da ljudi nisu zeleli da gule koru od drveta i da piju 100 litra caja dnevno
pa je ovo sve nekada i palo u zaborav da bi se valjda i 3 milenijuma kasnije pojavio lek protiv kojecega u sintetickom obliku.
Ista je prica i za kinin, ali i antiobitik ima slicnu pricu.

"Rizik od krvarenja u mozgu ili stomaku koji se javlja kod uzimanja aspirina premašuje dobrobit od smanjenja mogućnosti pojave infarkta ili šloga.
Terapija koja uključuje uzimanje aspirina mora biti strogo kontolisana od strane lekara, naročito ako su u pitanju pacijenti koji imaju povišen krvni pritisak, iako je to jedan od rizika pojave moždanog udara."

Izgleda da ste nesto zaboravili u onoj kori vrbe rodjaci ?

Uporedite kolateralnu stetu vase "identicne" tablete, sa kolateralnom stetom ekstrakta vrbe ?

Mozda vas iznenadi rezultat ?
.......................................................................................................................................
Nego da se ostavimo praznog nadmudrivanja, evo jos jedne naucne studije koja govori o prosecnom smanjenju zapremine tumora za 36%, i prosecnom smanjenju metastaze za visokih 70,8%.

Impresivni rezultati za jedan takodje prirodni materijal. Opet gljiva. Zamislite.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24856767
 
Poslednja izmena:
Ovo je jako interesantno otkriće japanskih istraživača još davne 1991 god.
Oni su otkrili da imuno odbrambene ćelije zadužene za borbu protiv tumora (linfociti), imaju ograničen efekat na tumorske ćelije. One bi programski, trebale da fagocituju (pojedu) tumorske ćelije i okolno zdravo tkivo očiste od malignih kolonija. Međutim, nešto ih "zbunjuje". Maligne ćelije im šalju neku vrstu dezinformacije, formirajući tako svojevrsnu "masku" kojom se štite od napada naših ćelija - ubica tumora. One, tako zbunjene reaguju na tumor napadom niskog intenziteta, ili ga uopšte ne napadaju.

I naravno, tumor se neometano razvija i širi !

Japanci su u ovom eksperimentu dodali ekstrakt polisaharida gljive Ćuranov rep (PSK), i gle čuda ! Napad na tumor se višestruko intenzivirao, i maligne ćelije su počele da umiru !

Neverovatno svojstvo gljive. Ona je odmah nakon kontakta, demaskirala tumorske ćelije. Neutralisala je njihovu odbranu od limfocita. Jednostavno ih OTKRILA, i tako izložila napadu imunoodbrane.

Dakle, Japanci su još pre 25 godina otkrili kako da neutrališu "nevidljivost" malignih ćelija, i spreče da se tumor razvije. Ili su samo potvrdili ono što su njihovi preci znali hiljadama godina unazad, koristeći ovu gljivu kao prevenciju i lek za sve bolesti. (Danas Japanaca ima četiri puta više po kilometru kvadratnom nego nas).

Oni danas troše najviše gljiva po glavi stanovnika u svetu! A gde smo mi na toj lestvici ?

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/1938599
 
Dobro, to je bilo davne 1991, pre 26 godina. Šta je bilo nakon toga?

Jesu li uveli neki novi lek na bazi te gljive u upotrebu, možda su promenili protokol za neki tip raka i uveli upotrebu te gljive?

Ovo je tipičan primer logičke greške NE SLEDI:
1. Oni danas troše najviše gljiva po glavi stanovnika u svetu!
2. Danas Japanaca ima četiri puta više po kilometru kvadratnom nego nas.

Ok, sad nam daj nastavak, šta se dogodilo u 26 godina nakon ovog istraživanja?
 
Evo, tipičan primer reakcije hemoterapi - dilera. Poteže se čak i logika, samo da bi se odbranio pijadestal hemoterapije.
Pa naravno da su Japanci uveli ovu gljivu u državni program borbe protiv raka.

"Numerous studies have been conducted in humans and several mushroom extracts are licensed as adjuvant treatments in oncology practice in Japan (Kidd 2000)"

"The Coriolus versicolor fungus, the focus of this review, has a colourful fruiting body with features that resemble a 'turkey tail'. It grows on dead logs in many countries worldwide and is not edible. Hot-water extracts of the whole fruiting body have been used in traditional Chinese medicine since historic times (Smith 2000). Today, two commercial extracts are used clinically in the Far East: polysaccharide-K (PSK) and polysaccharopeptide (polysaccharide-peptide or PSP). Both are orally bioavailable extracts from the cultured mycelium (the filamentous part of the mushroom that grows through the soil) of the Coriolus versicolor fungus. PSK (or Krestin®) was developed in Japan in the 1960s and is a soluble protein-bound polysaccharide derived from the CM-101 strain of the fungus. PSP was developed in China in the 1980s and is a polysaccharide-peptide derived from the COV-1 strain (Kidd 2000; Smith 2000). The molecular weights of the two preparations (about 100 kDa) and the biochemical compositions are similar but not identical. Commercial cultivation and production aims to ensure a steady supply of the fungus, control of the polysaccharide concentration (which varies considerably in the plant depending on growth phase and storage conditions) and purity of the final product. However, over-the-counter products may not be standardised (Memorial Sloan-Kettering 2012).

Coriolus extracts are used as adjuvant therapy for treating cancers, either combined with herbal mixtures in Asian cultures, or combined with conventional chemotherapy/radiotherapy, and they have been reported to have an effect by boosting suppressed immune function, extending the survival rate and improving quality of life (Eliza 2012)."
 
Poslednja izmena:
"Introduction. Orally administered preparations from the Trametes versicolor (Tv) mushroom have been hypothesized to improve immune response in women with breast cancer after standard chemotherapy and radiotherapy. Methods. A phase I, two-center, dose escalation study was done to determine the maximum tolerated dose of a Tv preparation when taken daily in divided doses for 6 weeks after recent completion of radiotherapy. Eleven participants were recruited and nine women completed the study. Each cohort was comprised of three participants given one of three doses of Tv (3, 6, or 9 grams). Immune data was collected pre- and postradiation, at 3 on-treatment time points and after a 3-week washout. Results. Nine adverse events were reported (7 mild, 1 moderate, and 1 severe), suggesting that Tv was well tolerated. Immunological results indicated trends in (1) increased lymphocyte counts at 6 and 9 grams/day; (2) increased natural killer cell functional activity at 6 grams/day; (3) dose-related increases in CD8+ T cells and CD19+ B cells , but not CD4+ T cells or CD16+56+ NK cells. Conclusion. These findings show that up to 9 grams/day of a Tv preparation is safe and tolerable in women with breast cancer in the postprimary treatment setting. This Tv preparation may improve immune status in immunocompromised breast cancer patients following standard primary oncologic treatment."

A ovde vidimo efekte gljive na podizanje imuniteta posle tretmana hemoterapije. Gljiva praktično spašava pacijenta da ne umre od posledica hemoterapije ( i najbezazlenija infekcija na primer).
 
NK (Natural killer cells - UBICE TUMORA) ćelije su zadužene za fagocitozu malignih ćelija tumora. One su naše najjače antitumorno oružje.
Ali, one su i najosetljivije na hemoterapiju i RT. Evo izvoda iz istraživanja naučnika iz Mineapolisa gde se vidi koliku štetu ovim ćelijama nanosi RT kod terapije raka dojke:

"Natural killer cell functional activity was dramatically reduced from pre- to post-RT for all 23 breast cancer patients who completed the first two visits of either the observational study (N = 14) or the dose escalation study (N = 9). Figure 3 shows that mean NK cell activity was 19.941 ± 18.959 before RT and decreased to 9.872 ± 13.454 after RT (N = 23). This decline was statistically significant (t(44) = 2.077, P = 0.043). A trend toward increased NK cell activity was observed in the 6 g Tv dose cohort."

Zbog toga je od životne važnosti što pre ih vratiti u normalu, za šta smo videli da se koristi gljiva Ćuranov rep.

Evo i originalne studije:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3369477/
 
Mene nazivaš hemoterapi - dilerom, a onda kačiš gomilu studija gde se piše o korišćenju ovih gljiva UZ standardnu terapiju.

Niko ne osporava da se uz hemoterapiju i radioterapiju treba zdravo hraniti, da je kvalitetna ishrana bitna itd, ali ne umesto već uz standardnu terapiju.

Takođe primećujem u ovim studijama neke zanimljive delove koji ne podržavaju tvoje stavove:
Commercial cultivation and production aims to ensure a steady supply of the fungus, control of the polysaccharide concentration (which varies considerably in the plant depending on growth phase and storage conditions) and purity of the final product.

Eleven participants were recruited and nine women completed the study. Nine adverse events were reported (7 mild, 1 moderate, and 1 severe)

Dakle teži se standardizaciji proizvoda koji je kod 9-11 žena imao 9 nuspojava, od toga dve ozbiljnije? Kako se ovo uklapa u tvoju propagandu prirodnih lekova?

Kaži mi Radovane, kada se ovaj proizvod potpuno standardizuje i uvede u masovnu upotrebu, da li ćeš i njega smatrati farmaceutskim otrovom?
 
Нико од вас нема лиценцу ни школу Медицинску да би делили неке савете

Svako sa licencom i školom Medicinskom zna da se lečenje raka ne odvija kroz forumsku diskusiju.
Ima na ovom forumu i lekara, i farmaceuta, i biohemičara... Niko od njih ti neće reći kako da lečiš svoj rak! To bi bilo previše neozbiljno.
Čim čuješ da ti neko na forumu daje savet šta trebaš koristiti kao lek za rak, makni se od foruma ili udri na zahebanciju! :)
 
Нико од вас нема лиценцу ни школу Медицинску да би делили неке савете

Eto ja imam. Mogu i da skeniram i okacim, al da ulozis bato 500e i da ih dobijem posle, il ides pod mac! I sta cemo sad? Ajde tutanj.

Pazi ti njega, proziva sve od srednjaka do dr med sci a ovamo se ne buni kada sarlatancine daju "savete", "lece" preko foruma, odgovaraju ljude od pijenja lekova, propisanih od strane svojih izabranih lekara i specijalista, i pricaju da je to sve mafija.

Sto ne ides na sajtove sarlatana da im ovako pises da niko nema licencu niti bar Medicinsku skolu da bi delili savete, oni zaista i nemaju formalno gledano, a neformalno gledano nemaju ni znanja do 6-7 razreda osnovne skole. Biologiju za 5. razred i hemiju za 7. ne razumeju a kamoli nesto vise.

Eno ti Sladjana Velkov nema licencu, ne sme da prismrdi Srbiji da udje, bila po sudu milion puta, trovala ljude, prica da je gledanje u sunce lek za rak, prodaje ljudima osuncane i srebrne vodice, tera ih da nabijaju sve i svasta u svoje anuse da se "prociste", studirala 15-19 godina medicinu i zavrsila sa najnizim mogucim prosekom 6,00, pa te nesto ne videh da ides tamo i pises ovo sve Sladjani Velkov. :roll:
 
Poslednja izmena:
Bojim se da grešiš . Da svi vi novopečeni stručnjaci, farmakolozi pogotovu, imate fundamentalno pogrešan pristup leku koji ima moć da eliminiše rak iz organizma.

Izdvojite jedno hemijsko jedinjenje iz prirodnog materijala i napravite ga sintetički od nafte, katrana, ili ko zna već čega. Zgrnete ogromnu lovu na leku i to je to.

Malo sutra rođaci !

Zašto ?

Zato što je kvaka u sinergiji. Lek čine možda čak nekoliko jedinjenja koje sinergijskim delovanjem dovode do pozitivnog efekta, do izlečenja.

Niste se nikad zapitali :

Zašto je Hrastova sjajnica tako kompleksnog hemijskog sastava ?


Ko se to potrudio i zašto da hemičarima zagorča život u toj meri da ni danas nisu završili detaljnu analizu ove gljive. I danas neka za hemiju sasvim nepoznata jedinjenja otkrivena u njenom ekstraktu vode se pod šiframa ? Ne znaju kako da ih nazovu, jer se po prvi put pojavljuju u bazi podataka?
Milionski dugi lanci polisaharida gljive, kidaju se na hiljade različitih jedinjenja i međusobnih kombinacija, tako da je jako teško sve ih evidentirati. Gljiva sadrži ogromno bogatstvo različitih materija i jedinjenja. Za samo manji broj istih biohemičari su odredili molekularne formule i utvrdili osobine, efekat i funkciju. Veliki deo cele priče još uvek je VELIKA NEPOZNANICA što se hemijskog sastava i hemijskih osobina tiče.

E sad, par pitanja:

Da li je tvorac (ma ko da to bio) ove gljive namerno ili slučajno napravio ovako složenu kombinaciju nama još nepoznatih hemijskih jedinjenja ?

Da li je možda namerno sakriven lek protiv raka, upravo u tom mnoštvu kombinacija ?

Jako efikasna zaštita, jer kako će hemičari otkriti kojih 5, 20 ili 35 elemenata sinergijski (zajedno) daju lek protiv raka , od hiljadu opcija ?

Kada bi im to uspelo, lako bi se obogatili, ali izgleda da se neko pobrinuo da patent dobro zaštiti ,

I zašto toliko lupati glavu o proizvodnji sintetičkih zamena za originale iz prirode. Uzaludan posao rođaci.

Uzimajte lek u originalnom "pakovanju", onako kako nam ga je Majka Priroda upakovala .

Pogrešan pristup imaš ti, Radovane!
Pogledaj malo studije koje navodiš. U koliko studija je korišćena cela gljiva, u originalnom "pakovanju", onako kako nam ga je priroda upakovala? To bi bilo krajnje nepraktično, iz par razloga. Prvo, ne zna se koliko tih gljiva trebaš pojesti. Drugo, nemaš nikakvu predstavu o bioraspoloživosti aktivnih supstanci. A jedino je cela, sveže ubrana pečurka baš to "originalno pakovanje".
Prema tome, ekstrakt bilo koje biljke ili gljive, već nije original. :)
Neekstrahovani proizvod iz gljiva, (recimo, osušena i samlevena gljiva), ima nisku bioraspoloživost i nikada ne može da isporuči terapeutski koristan nivo aktivnih supstanci. Hitin, na primer, nema nikakvog lekovitog značaja, i kao takav se odstranjuje.
U Aziji zaista tradicionalno koriste te gljive, ali način na koji su ih koristili nije dao besmrtnost, niti bogznakakvu dugovečnost Azijatima. Primarna ekstrakcija, na način kako je Azijati obavjaju (a to je ekstrakcija vodom, odnosno kuvanje i pravljenje nekakvog čaja), oslobađa samo polifenole i polisaharide, kao bioaktivne materije, a u gljivama ima još i triterpena, fitosterola i beta-glukana (kao posebne vrste polisaharida). U protekloj deceniji je nauka napravila ogroman napredak u mapiranju aktivnih sastojaka medicinskih gljiva. Tačno se zna čega ima u gljivama. E, sad, nikad se 100% ne zna koliko će čega biti, iz prostog razloga što količina aktivnih supstanci u pečurkama ima promenljivu vrednost. Zato se i vrši standardizacija. A da bi se izvršila standardizacija aktivnih satojaka, mora da se zna šta se standardizuje. :)
Zato je glupo ono što pišeš, da su nama nepoznata jedinjenja u tim pečurkama, da se jedinjenja vode pod šiframa, jer ne znaju kako da ih nazovu (nemaštovitih li naučnika!), i da nam je sve velika nepoznanica... :) Tebi možda jeste nepoznanica, a sve dok je i nauci to nepoznanica, te gljive ćeš moći da kupiš samo kao suplement, gde je dozvoljeno da imaš samo jedan aktivan sastojak koji je standardizovan.
 
Најбоље отићи код доктора а не неки онлине доктор да ти даје савете овде шта и како да се лечиш
 
Mene nazivaš hemoterapi - dilerom, a onda kačiš gomilu studija gde se piše o korišćenju ovih gljiva UZ standardnu terapiju.

Niko ne osporava da se uz hemoterapiju i radioterapiju treba zdravo hraniti, da je kvalitetna ishrana bitna itd, ali ne umesto već uz standardnu terapiju.

Takođe primećujem u ovim studijama neke zanimljive delove koji ne podržavaju tvoje stavove:


Dakle teži se standardizaciji proizvoda koji je kod 9-11 žena imao 9 nuspojava, od toga dve ozbiljnije? Kako se ovo uklapa u tvoju propagandu prirodnih lekova?

Kaži mi Radovane, kada se ovaj proizvod potpuno standardizuje i uvede u masovnu upotrebu, da li ćeš i njega smatrati farmaceutskim otrovom?

Pa sta si ocekivao posle zracenja koje ti shebe imunitet ? Da nema propratnih nezeljenih dejstava?

Pa koliko tih nuspojava prati kontrolnu grupu sinak ? Koja nije uzimala gljivu.

Termin farmaceutski otrov je tvoj, ne moj. Mislim, da ne bude zabune, da seja gadjam tim terminima.
 
Pogrešan pristup imaš ti, Radovane!
Pogledaj malo studije koje navodiš. U koliko studija je korišćena cela gljiva, u originalnom "pakovanju", onako kako nam ga je priroda upakovala? To bi bilo krajnje nepraktično, iz par razloga. Prvo, ne zna se koliko tih gljiva trebaš pojesti. Drugo, nemaš nikakvu predstavu o bioraspoloživosti aktivnih supstanci. A jedino je cela, sveže ubrana pečurka baš to "originalno pakovanje".
Prema tome, ekstrakt bilo koje biljke ili gljive, već nije original. :)
Neekstrahovani proizvod iz gljiva, (recimo, osušena i samlevena gljiva), ima nisku bioraspoloživost i nikada ne može da isporuči terapeutski koristan nivo aktivnih supstanci. Hitin, na primer, nema nikakvog lekovitog značaja, i kao takav se odstranjuje.
U Aziji zaista tradicionalno koriste te gljive, ali način na koji su ih koristili nije dao besmrtnost, niti bogznakakvu dugovečnost Azijatima. Primarna ekstrakcija, na način kako je Azijati obavjaju (a to je ekstrakcija vodom, odnosno kuvanje i pravljenje nekakvog čaja), oslobađa samo polifenole i polisaharide, kao bioaktivne materije, a u gljivama ima još i triterpena, fitosterola i beta-glukana (kao posebne vrste polisaharida). U protekloj deceniji je nauka napravila ogroman napredak u mapiranju aktivnih sastojaka medicinskih gljiva. Tačno se zna čega ima u gljivama. E, sad, nikad se 100% ne zna koliko će čega biti, iz prostog razloga što količina aktivnih supstanci u pečurkama ima promenljivu vrednost. Zato se i vrši standardizacija. A da bi se izvršila standardizacija aktivnih satojaka, mora da se zna šta se standardizuje. :)
Zato je glupo ono što pišeš, da su nama nepoznata jedinjenja u tim pečurkama, da se jedinjenja vode pod šiframa, jer ne znaju kako da ih nazovu (nemaštovitih li naučnika!), i da nam je sve velika nepoznanica... :) Tebi možda jeste nepoznanica, a sve dok je i nauci to nepoznanica, te gljive ćeš moći da kupiš samo kao suplement, gde je dozvoljeno da imaš samo jedan aktivan sastojak koji je standardizovan.

Nemam ja pogresan pristup, vec vi hemicari imate problem. U glavama.

Ja sam ovde, na temi o kanceru, naveo par istrazivackih studija koje govore o gljivama koje IMAJU ANTIKANCEROGENA SVOJSTVA.

Nigde nisam napisao da LECE RAK 100% ! Ali, ko procita rezultate ovih istrazivanja, moze zakljuciti da tu stvarno ima necega, da se STOPA PREZIVLJAVANJA POVECAVA kada se koriste kao dodatak ishrani tokom perioda konvencionalnog lecenja raka. To je cinjenica, koja i nagoni istrazivacke laboratorije sirom sveta da istrazuju ove gljive.
Razliciti su rezultati, krecu se od 9% u Americi, pa do cak 75% u Japanu i Kini.
Ocigledna nesrazmera, koju je lako objasniti. Znamo svi ovde ko drzi monopol na proizvodnju hemoterapije (farmaceutski otrov, kako je Muad malo pre nazva).

No neka je i 9%. To za nekog znaci puno. Ako su mu sanse da prezivi hemoterapiju i izleci rak 50% ; 50%, zasto da ne pokusa da uz primenu gljive svoje sanse ne podigne na 59% ; 41% ?

DAJTE MI JEDAN RAZUMAN RAZLOG ZASTO TO NEBI UCINIO ?
 

Back
Top