Kalifornikacija(komedija, drama)

Odgledao sam celu i realno, serija liči na mnooogo dug film. Nema nekih novih radnji. Jedna radnja kroz celu seriju, ništa novo. Treća sezona bi uskoro trebala početi sa prikazivanjem...

Uz opasnost da zvuci kao da se pravim pametna (a nije mi to namera), u seriji nije najvaznija radnja nego dijalozi i karakterizacija likova. Zato i nema toliko radnje.
Treca sezona tek pocinje da se snima u aprilu, tako da od emitovanja nista do jeseni.
 
Kalifornikacija OD 8. NOVEMBRA, SVAKE NEDELJE U 23.35 NA B92


Spremite se za...Kalifornikaciju!

’Kalifornikacija’ je priča o njujorškom piscu Henku Mudiju (Dejvid Duhovni), kome se posle preseljenja u Los Anđeles život potpuno raspada. Rastaje se sa svojom nevenčanom ženom Karen,koju međutim ne može da preboli, pa upada u turbulentan i prilično autodestrutkivan period, u kome je potpuno nemoćan da bilo šta da napiše.

Jedina svetla tačka mu je 15-godišnja kćerka Beka, kojoj Henk posvećuje mnogo ljubavi i pažnje, ali koju ipak ne može da izoluje od ’mračne strane’ svog života ispunjenog alkoholom i stalnim menjanjem partnerki.

A najniža tačka njegovog pada je trenutak kada upada u seksualnu aferu sa devojkom koju upoznaje u knjižari, misleći da je samo jedna od obožavateljki, ali se ispostavlja da je u pitanju maloletna kćerka novog dečka i budućeg muža njegove bivše žene.

Tako svaki put kada odlazi da pokupi Beku, biva izložen ne samo neraščićenim osećanjima koje ima prema Karen, već i stalnim provokacijama veoma koketne Mie.Sa druge strane, užasno ga iritira uštogljeni konzervativac Bil, koji osim što mu je preoteo ženu, živi baš onakvim životom kakav je Henk imao i upropastio....

U trajanju od po 30 minuta, epizode su veoma brze, dinamične i sa mnoštvom neobičnih i smešnih situacija, a za ulogu Henka Dejvid Duhovni je prošle godine dobio i prestižnu nagradu ’Zlatni globus’.

‘Kalifornikacija’ je doživela uspeh i kod publike i kod kritike, pa je američka kuća ‘Showtime’ 27. septembra počela sa premijernim prikazivanjem treće sezone serije,čiju je prvu epizodu gledalo preko1,2 milona ljudi, a već je potpisan ugovor i za četvrtu sezonu.

U Srbiji, serija počinje sa emitovanjem 8. novembra, svake nedelje u 23:35,
samo na TV B92 !

Californication, 2007.
Žanr: komedija-drama
http://www.imdb.com/title/tt0904208/

Autor: Tom Kapinos; Uloge: Dejvid Duhovni, Nataša Mekelon, Medlin Martin, Medlin Zima, Ivan Hendler, Demijan Jang

http://www.b92.net/tv/najave.php?cid=3
 
Kalifornikacija OD 8. NOVEMBRA, SVAKE NEDELJE U 23.35 NA B92

E super, hvala ti na informaciji! To je vec sad u nedelju :klap:

@Wapa

Video sam na B92 ono kad Hank kaze "Sweet baby Jesus, Hank is going to hell"...:hahaha:

A :zper: sta kazes? Prva scena prve epizode i odmah tako, da znaju ljudi sta da ocekuju od serije :hahaha:

Edit: zaboravih da kazem, na netu ima da se skine zasad pet epizoda najnovije, trece sezone, mada ja personalno cekam da izadju sve pa cu onda da skidam.
 
Poslednja izmena:
E super, hvala ti na informaciji! To je vec sad u nedelju :klap:



A :zper: sta kazes? Prva scena prve epizode i odmah tako, da znaju ljudi sta da ocekuju od serije :hahaha:

Edit: zaboravih da kazem, na netu ima da se skine zasad pet epizoda najnovije, trece sezone, mada ja personalno cekam da izadju sve pa cu onda da skidam.
lakse ti je da ih sve skines pa da ih onda odgledas ;)
dobra je treca sezona za sad,duhovni briljira,5-ta ep.je bila bas bzv.prethodne odlicne.
 
A :zper: sta kazes? Prva scena prve epizode i odmah tako, da znaju ljudi sta da ocekuju od serije :hahaha:

Edit: zaboravih da kazem, na netu ima da se skine zasad pet epizoda najnovije, trece sezone, mada ja personalno cekam da izadju sve pa cu onda da skidam.

Lud je...:lol: Joj, cuti...gledam ja B92 i krecu reklame, i samo cujes "Aah, ah..." Hank yebe onu klinku...svi oko mene samo pogledase sta sam to pustio:rumenko::lol:

mnogo dobra serija, naravno molder joj mnooogo dize cenu... :worth:

O daaa:worth:
 

Back
Top