Kakvi su vam odnosi sa komšijama

Markoni11

Poznat
Poruka
8.566
Komšije se ne biraju, na žalost mnogih. Njih jednostavno "dobijate" zajedno sa kućom ili stanom. Međutim, loše okruženje može naš život da pretvori u pakao.
Kakvi su vaši odnosi sa komšijama?


194165_shutterstock-1148891084_ls.jpg
 
Dobri su. Živim u selu i prve komšije su mi na 150m od mene. To jest, 3 kuće raspoređene sa 3 strane. Još par kuća je tu ali su oni nešto malo dalje. Ovi najbliži su svi starosedeoci, kao i ja, i generacijski imamo vrlo korektan i prijateljski komšijski odnos. Nije da se nešto ne znam koliko družimo ali se posećujemo povremeno, sarađujemo po potrebi i tako to.
Problem je što su sve to, uključujući i moju kuću, stariji ljudi i za par decenija u celom tom kraju neće živeti niko.
 
Jbg smor mi je cak i javljanje,hranim komsijinog psa on je malo normalniji jer je stariji pa je video da sam ok,a u drugoj kuci sam se s prvim pokacio zbog psa i dobro je prosao,komsija ispod me salece da potkresem ogradu jer mu navodno grebe auto,pa klosaru jel ja treba ovde da idem na 5ora vrata da svako krese svoju ogradu jer meni smeta,uzmi makaze pa potkresi some jer i ja to radim a ne smaram komsiluk,uglavnom sve debili, jedino na selo da se ode neko vece imanje gde je prvi komsija na jedno 3km
 
Jbg smor mi je cak i javljanje,hranim komsijinog psa on je malo normalniji jer je stariji pa je video da sam ok,a u drugoj kuci sam se s prvim pokacio zbog psa i dobro je prosao,komsija ispod me salece da potkresem ogradu jer mu navodno grebe auto,pa klosaru jel ja treba ovde da idem na 5ora vrata da svako krese svoju ogradu jer meni smeta,uzmi makaze pa potkresi some jer i ja to radim a ne smaram komsiluk,uglavnom sve debili, jedino na selo da se ode neko vece imanje gde je prvi komsija na jedno 3km
u principu ako je to tvoja ziva ograda onda ti treba da je potkreses, nije u redu da kreses kod drugih jer mozda oni zele nekako drugacije da je iskresu..svako se brine o svojoj ogradi.
i sta sad ako ti dodje taj komsija i otfikati ti pola ograde? sigurno bi se ljutio.
 
Svaki vlasnik poseda (dvorišta) ograđuje jednu stranu, mislim desnu. Ako ti je komšija sa leve strane, ne želi da ogradi svoju desnu stranu, možeš ti da ogradiš. Ako želiš da budeš ušuškan, ne preostaje ti ništa drugo.

@ tema:
U korektnim odnosima, barem sa moje strane. Na 'dobar dan' sa svima. Godinama sam ovde još ne znam ko je kome muž, čija su deca, koliko ih imaju.
I, mislim da ih iritaram zbog distance u intimiziranju.
 
Ljudi ne shvataju da ti prvi komšija treba biti najbliži rod, neko ko je tvoj, ko se svakodnevno kreće u radijusu tvog života. Međutim divlji ii surovi kapitalizam je učinio da je mejstrim ljudskog interesovanja postao mamonizam, pa su se ljudi otuđili i ozverili.
Nema druženja, to je glavni razlog nerazumevanja. Fenomen pokondirene tikve je polagano, al sigurno postao mejnstrim srpskog društva.
 

Back
Top