Kakvi ste sa zdravljem?


ding-dong-the-witch-is-dead-threat-wdhp4livd1qhr47t.gif
 
ovo si napisao pa sam ja replicirao, pa shvatio da nedrzi vodu pa obrisao
Sizif:
Svi lekovi su prirodni lekovi. Jedina podela je na prave lekove i lažne lekove.
90% lekova dobiva se hemiskim putem

Znaš li jedan lek koji se NE dobija hemiJskim putem

znaci tema je bila to sto si tvrdio: Svi lekovi su prirodni lekovi. Jedina podela je na prave lekove i lažne lekove.

samo oko 10% lekova na trzistu dobija se ekstrakcijom biljaka ili eventualno u nekim slucajevima i zivotinskog porekla,
i sama ekstrakcija je hemiski proces naravno, medjutim koriste se biljni izvori kao sirovina, i od njih se dobija preparat.
ovi lekovi farmaceutska industrija naziva biljnim preparatima

oko 90% lekova se dobija hemiskim putem u labalatoriji, u njima nema nista prirodno, cista hemija
ti lekovi farmaceutska industrija naziva hemiskum preparatima
I TO NISU PRIRODNI LEKOVI kako sto ti tvrdis u svom postu,


da pojasnim kroz 1 primer: Vitamin C

Vitamin C, mozete uzeti i direktno iz namirnica kad pojedete.
Vitamin C mozete uzeti i kao tabletu koja je dobivena ekstrakcijom voca ili povrca koje sadrze Vitamin C to ze naziva biljni preparat
Vitamin C takodje mozete uzetu kao tabletu ali ovog puta ona moze da bude proizvedena potpunim hemiskim procesom,
i u njoj se ne nalazi ni milogram voca ili povrca, i ovakvi preparati nazivaju se hemisli preparati.

90% ili vise, vitamina C,
koji se prodaje na trzistu je hemiski proizveden preparat.
10% ili manje vitamina C,
koji se prodaje na trzistu je preparat biljnog porekla.

ubuduce probaj da nesto naucis iz mojih postova
, za 3 godine napisao jedva 300 postova, ja tacno znam sta postiram.
nisam ja ko neki moderatori koji otvaraju po 20 tema na dan, copu-pastiranjem, nisu ni svesni sta pise unutra, produkcija je vazna
politika krstarice je jako pogresna u tom smeru, ovde se ceni kvantitet a ne kvalitet, da ima od svega i svacega
kvalitet napisanih postova je puno vazniji, ali to nije tema.
 
Poslednja izmena:
ovo si napisao pa sam ja replicirao, pa shvatio da nedrzi vodu pa obrisao
Sizif:
Svi lekovi su prirodni lekovi. Jedina podela je na prave lekove i lažne lekove.




znaci tema je bila to sto si tvrdio: Svi lekovi su prirodni lekovi. Jedina podela je na prave lekove i lažne lekove.

samo oko 10% lekova na trzistu dobija se ekstrakcijom biljaka ili eventualno u nekim slucajevima i zivotinskog porekla,
i sama ekstrakcija je hemiski proces naravno, medjutim koriste se biljni izvori kao sirovina, i od njih se dobija preparat.
ovi lekovi farmaceutska industrija naziva biljnim preparatima

oko 90% lekova se dobija hemiskim putem u labalatoriji, u njima nema nista prirodno, cista hemija
ti lekovi farmaceutska industrija naziva hemiskum preparatima
I TO NISU PRIRODNI LEKOVI kako sto ti tvrdis u svom postu,


da pojasnim kroz 1 primer: Vitamin C

Vitamin C, mozete uzeti i direktno iz namirnica kad pojedete.
Vitamin C mozete uzeti i kao tabletu koja je dobivena ekstrakcijom voca ili povrca koje sadrze Vitamin C to ze naziva biljni preparat
Vitamin C takodje mozete uzetu kao tabletu ali ovog puta ona moze da bude proizvedena potpunim hemiskim procesom,
i u njoj se ne nalazi ni milogram voca ili povrca, i ovakvi preparati nazivaju se hemisli preparati.

90% ili vise, vitamina C,
koji se prodaje na trzistu je hemiski proizveden preparat.
10% ili manje vitamina C,
koji se prodaje na trzistu je preparat biljnog porekla.

ubuduce probaj da nesto naucis iz mojih postova
, za 3 godine napisao jedva 300 postova, ja tacno znam sta postiram.
nisam ja ko neki moderatori koji otvaraju po 20 tema na dan, copu-pastiranjem, nisu ni svesni sta pise unutra, produkcija je vazna
politika krstarice je jako pogresna u tom smeru, ovde se ceni kvantitet a ne kvalitet, da ima od svega i svacega
kvalitet napisanih postova je puno vazniji, ali to nije tema.
Izgleda da ne razumeš da je hemijsko jedinjenje - hemijsko jedinjenje.

Ako je voda H2O, onda je svejedno da li je dobijena tako što se neko ispiškio ili tako što je sintetisana u laboratoriji.

Hemijski procesi leže u osnovi svih prirodnih procesa.
 
Izgleda da ne razumeš da je hemijsko jedinjenje - hemijsko jedinjenje.

Ako je voda H2O, onda je svejedno da li je dobijena tako što se neko ispiškio ili tako što je sintetisana u laboratoriji.

Hemijski procesi leže u osnovi svih prirodnih procesa.

To je tačno ali u praksi to nije isto pošto bioraspoloživost supstanci može da se razlikuje u zavisnosti od toga da li se radi o suplementu ili prirodnom izvoru.
 

Back
Top