Kako znate?

koto

Buduća legenda
Poruka
42.331
e sad to pitanje, koliko dugo mozes biti zaljubljen u nekog, na nacin na koji si rekla-ljubav je zaljubljenost koja traje-e to je pitanje svih pitanja.
i kako.
jer to je vrlo retka biljka, koju zaista vrlo retko mozemo videti-ljude koji su dugo zajedno, koji se vole i poznaju, a jos su zaljubljeni jedno u drugo.

MrNapokon

Buduća legenda
Poruka
38.933
Ljubav je nesto sto se gradi. Sama i navika uz tu osobu postaje ljubav, jer kroz taj prostor se neminovno zblizavate, imate zajednicke momente, razumete se, prihvatate se kao ljudi a ne kao ideali. E onda kada nikne seme iz toga i shvatis da sa tom osobom imas nesto sto je neraskidivo, tada shvatis da je to ljubav.
Ostalo je strast, zaljubljenost, idealizacija, ezoterija i td... Cool, ok, ali nije ljubav.

MrNapokon

Buduća legenda
Poruka
38.933
I da, ljubav nije hipergamija, ni u kom smislu. Samo iskren, dusevno zdrav odnos. Ako te bira, ili ti nju, po nekakvim spoljnjim karakteristikama: novac, status, dobro doope, ima stan, vredan radan i sl, to nije osnov za ljubav, to je osnov za tragediju. Jer onog trenutka kada ti bude trebala podrska druge strane, kada budes pao i bude ti trebalo snage, druga strana ce se okrenuti i otici, a ta "ljubav" ce da izvapi kroz prozor.
Tako da po meni je ljubav i neka borba sa sobom, da naucis kako te neko gleda i ti nju.

Omni

Aktivan član
Poruka
1.896
Kako znate da li volite nekog?

Osećanja su možda jaka, možda nisu...
Čula sam u jednom filmu pitanje (žena se razmišljala da li da se udaje ili ne, pa joj majka reče): "Da li želiš da se svako jutro budiš pored njega?"
Šta biste odgovorili?

Podelite neko vaše pitanje koje vam ukazuje na to.. neki kriterijum za ocenu svoje ljubavi.

Pogledajte prilog 1183814

To kad si mladi i lud pa misliš da je biti zaljubljen isto što i voleti. Voleti je mnogo širi pojam od biti zaljubljen. Možeš da voliš svoj automobil, možeš da voliš svoj posao, a možeš da voliš i svoju ženu... ali i ne moraš.

A još je luđe biti u zabludi da je brak garancija neke ljubavi. Brak je samo ugovor, kao ugovor o radnom odnosu koju potpisuju dve strane, ništa više. Brakova koliko hoćeš gde ne da nama ljubavi, nego bi oterali jedno drugo... nego Srbija malo to sramota da se razvedeš, šta će reći familija jaoj bože, pa još i deca rastu pa treba da imaju roditelje i zrdrav model, a često zbog finansija pa ajd nekako da se prekostane, a de da se sad vraća kući... pa udala se da bi se skućila a sad da se to ruši...

Pa ne budiš se baš svako jutro pored njega... ajd sad dosta tabu tema. Bude se ljudi i pored tuđih partnera ne tako retko.

Kad misliš da je on ili ona savršena, kad i očigledne njene mane i maljakavosti šta god one bile tebi deluju privlačno ili slatko, onda si zaljubljen i nisi sav svoj. Udario te u glavu animalni biološki genetski ugrađeni mehanizam koji tu postoji sa ciljem razmnožavanja i produžetka vrste, a ti misliš da si tobože na nekom 7, 9 i tamo nekom nebu. Letiš. To traje neko vreme pa prođe... e posle ta osoba odjednom više nije tako savršena.

Omni

Aktivan član
Poruka
1.896
Kada muškarac izgleda lepo, ima lepe grudi, ruke, kada vidim da me želi i da ima erotskog naboja onda želim i ja njega.. to, da kresnem.
Ali mi generalno nije stalo do njega kao osobe. Ne razmišljam kako je, da li je bolestan ili ne, kako mu ide u životu itd. Ne želim da ga npr negujem, brinem o njemu, jendostavno ga gledam u kontekstu seksualnog odnosa.

Ljubav za razliku od toga ide dublje i stalo ti je do nečijeg prisustva, da je tu, kako god, bio bolestan ili ne, nadrndan ili ne, Želim ga takođe, ali za razliku od onog prvog, ne smeta mi ni kada se nekad jave neke falinke u sexu, jer je prosto važno da smo zajedno. Ljubav čini da se gleda kroz prste za razne stvari.

Ali, što ti ne želiš da kažeš ? :D

A da li bi bila u toj dubljoj ljubavnoj vezi sa muškarcem koji je nizak, ima pileće grudi, nema mišiće, ne ide da hukće u teretani i diže 100 kila iz benča, ćelav, debeo i nosi tegle od naočara.. na primer? Jel bi ti bilo važno da ste zajedno? Jel bi mu gledala kroz prste za rezne stvari?

Haha... retoričko pitanje.

Ljubav ne ide za razliku od od onog prvog, nego ljubav ide po vrh onog prvog. Bez prvog nema drugog.

Dobro ne računamo "ljubav" zbog novca, statusa i prestiža. Onda može da bude i debo i čupav i raspušten, ali mora da šuška, mora i novčanik da bude debeo.

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.