Kako zaboraviti ljudima?

Reaguj kad ti urade nešto, pa nećeš imati šta da zaboravljaš. Zaboravljaju i praštaju samo oni koji nisu reagovali, nego su ćutali. Kad te neko izvredja a ti ne odgovoriš, normalno da ćeš se sećati tog vredjanja i da će te ono proganjati ako imaš iole dostojanstva. Ali to je samo zato što nisi odgovorio verbalno ili pesnicom na uvredu. Zdravi ljudi su oni koji reaguju odmah, štite svoju čast po cenu batina, nikome ne ostaju dužni. Obole samo oni koji svima prećute ili se povuku, pa se onda gnev nakupi u njima i nikome ne zaboravljaju. Zato je potrebno odmah i brzo reagovati, a ne trpeti, jer to vodi u psihičku bolest.
 
Sto je neko jaci, vise i jace ga udaraju..

Ovo nije tačno, zapravo je baš suprotno. Ako si napadnut i pokažeš da si slab i nemaš hrabrosti da reaguješ, više i jače te napadaju. A ako je neko jak i ne da na sebe, čim pokaže zube dalji napadi prestaju.I što je neko jači, to ima manje napada na njega. A ako se napad i desi, napadač nikad ne ide direktno nego mu radi iza ledja, ogovara ga i slično.

Samo onaj koji se povuče pred napadom, pokaže da nije spreman da reaguje i pruži otpor, biva dalja meta napada. Znači ako te neko izvredja u javnosti i ti ga iskuliraš, time pokazuješ da nemaš hrabrosti da uzvratiš, i onda i drugi misle da mogu da ti rade šta hoće.
 
Ovo nije tačno, zapravo je baš suprotno. Ako si napadnut i pokažeš da si slab i nemaš hrabrosti da reaguješ, više i jače te napadaju. A ako je neko jak i ne da na sebe, čim pokaže zube dalji napadi prestaju.I što je neko jači, to ima manje napada na njega. A ako se napad i desi, napadač nikad ne ide direktno nego mu radi iza ledja, ogovara ga i slično.

Samo onaj koji se povuče pred napadom, pokaže da nije spreman da reaguje i pruži otpor, biva dalja meta napada. Znači ako te neko izvredja u javnosti i ti ga iskuliraš, time pokazuješ da nemaš hrabrosti da uzvratiš, i onda i drugi misle da mogu da ti rade šta hoće.

gutovic.jpg


Kontam da si mlad i da vecinu stvari resavas pesnicama, ali kad predjes 30 godina shvatices koju nebulozu si gore napisao.
 
>> Oprostiti i zaboraviti znači stečena dragocena iskustva baciti kroz prozor. <<

Arthur Schopenhauer

Ovo je vrlo vjerovatno izvučeno iz konteksta...

- - - - - - - - - -

Ovo nije tačno, zapravo je baš suprotno. Ako si napadnut i pokažeš da si slab i nemaš hrabrosti da reaguješ, više i jače te napadaju. A ako je neko jak i ne da na sebe, čim pokaže zube dalji napadi prestaju.I što je neko jači, to ima manje napada na njega. A ako se napad i desi, napadač nikad ne ide direktno nego mu radi iza ledja, ogovara ga i slično.

Samo onaj koji se povuče pred napadom, pokaže da nije spreman da reaguje i pruži otpor, biva dalja meta napada. Znači ako te neko izvredja u javnosti i ti ga iskuliraš, time pokazuješ da nemaš hrabrosti da uzvratiš, i onda i drugi misle da mogu da ti rade šta hoće.

Napadač i žrtva su dvije strane iste medalje...
 
Mržnju sam pomenuo jer ima sličan efekat kao i gorčina . Suština je da ne živimo u prošlosti jer nas to
stalno osvrtanje spriječava da napredujemo . U suštini smo najveći neprijatelji sami sebi .
U ratu sam bio i ranjavan i zarobljavan i bio ogorčen na cijelu ljudsku rasu a onda sam u jednom trenutku shvatio
da je nemoguće da sve to raspletem jer ću vjerovatnije ili da se razbolim ili da završim na psihijatriji .
U mašti sam nazidao zid između sebe i te ružne prošlosti i okrenuo se budućnosti . I okrenulo se u moju korist .

Ovo je istina koju rijetki priznaju, a tek kad su je spremni priznati otvaraju im se vrata budućnosti...I meni je dugo trebalo da prebrodim ratna dešavanja, da se pomirim sa ljudskom glupošću i okrenem nekim ljepšim stvarima u životu. Nije lako, ali je moguće.
 
Mora da se desi balans u univerzumu da bi se stvari postavile tamo gde treba. Kad te neko namerno ujede, budes povredjen. Ako se osvetis, mislim da to ne resava stvar, vec jos vise produbi problem. Resenje je sacekati da univerzum ucini svoje i izbalansira ucinjenu nepravdu. Tek kad se to desi, problem nestaje. Kao rukom odneseno.
 
možda ovako:

“Umesto izraza kojim procenjujemo (kao sto su dobar ili loš) kako bismo sebe svesno izdvojili od drugog, najjednostavnije i najkorisnije moralno vrednovanje je da odredimo stepen razdvojenosti ili jedinstva. Smatrajte da su misli i dela koja vas radvajaju na nižem stepenu moralne lestvice. Misli i dela koja vas spajaju su na višem stepenu.

Umesto etiketiranja kao “dobar” ili “loš”, jednostavno koristite svoje saznanje koje određuje do kog stepena vas vaše misli i dela razjedinjuju ili sjedinjuju u vašim osećanjima prema drugima. Misli i dela koje čine da se osećate različitim od drugih ne dozvoljavaju da živite punim životom, a ona koja omogućavaju da VI doživite ljubav i jedinstvo harmonizuju vašu energiju sa energijom sveta oko vas.

Kada se dvoumite da li da nešto uradite ili ne, samo se zapitajte da li vam to stvara osećaj posebnosti u odnosu na druge ljude ili vas blagonaklono upućuje na njih.”
 
kako zaboraviti ljudima sve ono lose sto su nam uradili?
jel mozete vi
ja ne mogu
ko je god prosao kraj mene podmetnuo mi nogu, a zivot namjestao zamke da nisam bila u mogucnosti da ih izbjegavam
od najblizih mojih, pa na dalje
i sad naruseno mi zdravlje, zivci popustili, za sve u zivotu kasno
ok, takva sudbina, nisam jedina, borila sam se koliko sam mogla, lijekova ima, sve je proslo, al kako zaboraviti

Mogu, zaboravim te ljude. Sve što rade, sebi rade, mogu da izazovu samo sažaljenje, ništa više.
 
možda ovako:

“Umesto izraza kojim procenjujemo (kao sto su dobar ili loš) kako bismo sebe svesno izdvojili od drugog, najjednostavnije i najkorisnije moralno vrednovanje je da odredimo stepen razdvojenosti ili jedinstva. Smatrajte da su misli i dela koja vas radvajaju na nižem stepenu moralne lestvice. Misli i dela koja vas spajaju su na višem stepenu.

Umesto etiketiranja kao “dobar” ili “loš”, jednostavno koristite svoje saznanje koje određuje do kog stepena vas vaše misli i dela razjedinjuju ili sjedinjuju u vašim osećanjima prema drugima. Misli i dela koje čine da se osećate različitim od drugih ne dozvoljavaju da živite punim životom, a ona koja omogućavaju da VI doživite ljubav i jedinstvo harmonizuju vašu energiju sa energijom sveta oko vas.

Kada se dvoumite da li da nešto uradite ili ne, samo se zapitajte da li vam to stvara osećaj posebnosti u odnosu na druge ljude ili vas blagonaklono upućuje na njih.”

преузимање.jpg
 
Kad sam bio turisticki u jednom vecem evropskom gradu, vodic nas je odmah upozorio da ne stajemo blizu metroa, jer se zna desiti da te neko gurne pod voz. Neiskusan u velikoj sredini je kao slepac koji nosi natpis po sred cela i takav mora platiti danak neiskustvu. Neki se izvuku iz toga, ali sam siguran da se mnogi ne izvuku. Leonida je vodio 300 spartanaca u borbu koju nikad nije mogao da izgubi, ali je izgubio, jer ga je perfidno izdao - bogalj. Mislite o tome.
 
kako zaboraviti ljudima sve ono lose sto su nam uradili?
jel mozete vi
ja ne mogu
ko je god prosao kraj mene podmetnuo mi nogu, a zivot namjestao zamke da nisam bila u mogucnosti da ih izbjegavam
od najblizih mojih, pa na dalje
i sad naruseno mi zdravlje, zivci popustili, za sve u zivotu kasno
ok, takva sudbina, nisam jedina, borila sam se koliko sam mogla, lijekova ima, sve je proslo, al kako zaboraviti
Nema sta da zaboravis i nije poenta zaboraviti vec je poenta pomiriti se sa svim tim i naci svoj mir !


mimimi mimimi
 
Svako onaj ko ima obzira za tudja osecanja i gleda objektivno kako ce neko drugi proci u bilo kojoj situaciji, dozivljava sranja od ljudi. Vaspitanje je osnov svega. Svi oni koji prevare druge zarad svoje licne koristi su takvi, jer su ih vaspitali da tako treba. Ja i kad nisam imao nista, uvek sam gledao da ne napravim stetu nekome, tako da to nije opravdanje da se sranja rade zbog neimastine. To se radi zbog vaspitanja i ostvarenja licne koristi. Treba biti vrlo oprezan sa onima koji cesto organizuju neke skupove gde se jede i pije. Ljubav na usta ulazi i vrlo cesto se krije laz i interes iza toga. Jelo i pice na kraju ispadnu investicija kojom se kupuje necija naklonost i koja se skupo naplati. To i boli, jer ispadne da si nasankan, da su ti se lazno predstavljali itd.. Da je sve bila laz i da su izvukli odredjenu korist od tebe. Takvo ponasanje se u ovom podneblju smatra mudrim. Niko se nije naucen rodio i treba da se kupi odredjena skola da bi se osetilo momentalno sta neko drugi smera, jer je to vec vidjeno. Zato od bliskih preti najveca opasnost za prevaru, jer znaju kako dises. Nema tu zaboravljanja, vec je to sve dragoceno iskustvo.
 
Poslednja izmena:
kako zaboraviti ljudima sve ono lose sto su nam uradili?
jel mozete vi
ja ne mogu
ko je god prosao kraj mene podmetnuo mi nogu, a zivot namjestao zamke da nisam bila u mogucnosti da ih izbjegavam
od najblizih mojih, pa na dalje
i sad naruseno mi zdravlje, zivci popustili, za sve u zivotu kasno
ok, takva sudbina, nisam jedina, borila sam se koliko sam mogla, lijekova ima, sve je proslo, al kako zaboraviti

Pa pazi niko mi se nije toliko usrao u zivot,al opet ja imam suprotan problem,tj ne mogu dugo da se ljutim,i to me uvek nerviralo:lol: sto ne mogu da se drzim te negativne emocije..
 
Mislim da od zaborava i oproštenja nema ništa. Malo su vas zaebali mudraci i vernici. Nisu pomenuli jednu stvar.
Zbog služenja bogu kao što kaže georgjune baš i nemaju vremena i prostora za uvrede, tj zabole ih za tu siću.
Ako ti danas neko ukrade 100evra a sutra dobiješ 600000 zar ćeš se ljutiti zbog 100e? Oćeš ako si glup naravno
tj ako si slab egoističan ili frustriran, onda ti 600000 i neće pomoći mnogo.
Ako ti neko kaže da si ružan a ti sutra (može i preksutra) smuvaš neku lepu, oćeš li se sećati tog komentara?
Nije nikakva poenta vratiti drugome (osim valjda fizičkog obračuna, pa čak i to može da se preskoči, mada teeško)
stvar je da radiš na sebi, da hrabriš i podstrekavaš sebe kroz nedaće i kad u nečemu uspeš, ponašanje drugih
će ti biti lanjski sneg. Bićeš okupiran i usredotočen na to dobro što imaš i loše će jednostavno izbledeti u dobrom osećaju.
Naravno ako tom osećaju dozvoliš da izbledi.
 

Back
Top