Kako sprečiti one što kradu voće?

Pa neki misle , e ovde niko ne zivi pa hajde da ne propadne ... a drugi i nemaju obzira da li je tvoje ili cije vec , kradu bez obzira...
Da postoji zakon koji stiti vlasnika ne bi upadali tako lako i operisali ...
Hajde da vidimo kako je u Americi ... upadnes na posed i dobijes metak ...
 
Nije dvorište nego voćnjak u ataru.

To se tesko cuva.

Ranije sam imao obicaj da uberem neku vocku sa drveta ali bi istu odmah pojeo, nisam nosio kuci niti brao vise.
Ne smeta mi ni kada neko uradi isto ali nije fer da neko obere sve sa drveta oko kog nista ne radi.

Jedino da beres pre njih ili da nekome polomis neku kost, ako te tuzi reci da je bilo u samoodbrani.
 
Neka beru za sebe koliko hoće, ali beru da bi prodavali.
To nam se dešavalo na breskvama. Viđala sam svoje breskve na pijaci. Samo mi takve breskve u Karlovcima imamo.

Ako si sigurna da su tvoje pozovi komunalce ili neku inspekciju.

Imao sam komsinicu koja je volela da krade pa je jednom zavrsila u gipsanom koritu, nisu smeli da prijave ko je tukao ni zasto.
 

Постави им ЗАМКУ!
Иди на тржницу, и наручи им нешто што ти имаш, за сутра или прекосутра рецимо, 10-20кг,треба ти за ово оно.
Или нешто што има комшија неки неограђен, ако су теби побрали све.
ОНДА, лепо направиш ЧЕКУ!
Пред ЗОРУ, појавиће се те потуљене прилике! И не сумњајући шшта ће их снаћи!
И ТАДА! Креће ПАЉБА!
Смислиш нешто што вас 2-3 може да испали, а да није превише кажњиво законски, било шта да им загорча живот.

И обавезно снимај да се сладимо мало!
 
Постави им ЗАМКУ!
Иди на тржницу, и наручи им нешто што ти имаш, за сутра или прекосутра рецимо, 10-20кг,треба ти за ово оно.
Или нешто што има комшија неки неограђен, ако су теби побрали све.
ОНДА, лепо направиш ЧЕКУ!
Пред ЗОРУ, појавиће се те потуљене прилике! И не сумњајући шшта ће их снаћи!
И ТАДА! Креће ПАЉБА!
Смислиш нешто што вас 2-3 може да испали, а да није превише кажњиво законски, било шта да им загорча живот.

И обавезно снимај да се сладимо мало!

Mozda nesto u ovom stilu...3,4 komsije pa da ih docekaju...ali i to moze biti cupavo.
Bogami bas ruzno.
 
Nije trebalo kamera, mene je moj par roditelja naučio da je krasti najgore što mogu da radim.
Naročito trešnje su divne i zavodljive... ali, ne... rekli su-nemoj, ne smeš, to je zlo.
Dođem doma, komšinica nabrala trešanja da se u njima udavim, donela draga žena trešanja, srce mi se prepunilo, moja komšinica je boginja koju i posle toliko godina volim!
Zasadih četiri trešnje u dvorištu, nekad mislim biti kao moja komšinica za dečicu....
Žalim pobranih trešanja u vašem voćnjaku... ne znam kako sprečiti, ali eto...
Otac i majka su dovoljni za to da neko ne krade.
 

Back
Top