Genetski modifikovano povrće i voće

Genetski modifikovano povrće i voće da ili ne?

  • Da

    glasova: 0 0,0%
  • Ne

    glasova: 5 83,3%
  • nisam siguran/na

    glasova: 1 16,7%

  • Ukupno glasova
    6

RužnaKoLopov

Buduća legenda
Moderator
Poruka
35.850
Genetski modifikovano povrće i voće, pročitala sam da je u Japanu proizveden genetski modifikovan paradajz koji deluje umirujuće i uspavljujuće na potrošače!Ovde u Nemačkoj ljudi odbacuju GMO, ali s obzirom na klimatske promene, da li je GMO jedina opcija koja je preostala na duže staze?

Obično se pokušava genetski modifikovati paradajz kako bi imao više vitamina i postao otporan na određene bolesti, tako da je robustan

da li se plašimo GMO nepotrebno i preterano odbacujemo mogućnosti?





1708332444338.jpeg
 
Poslednja izmena:
Upalo mi i to što neko pokušava da propagira GMO otrov
Na koje otrove misliš konkretno ?

Ne propagiram

Pitanje je da li je to uzimajući u obzir klimatske promjene jedino rešenje “da se nahrani ovaj svet”
Sigurno nije jedino, već jedno od...
Hrana se i baca, ratuje se, uništava sve više...
Jedno od boljih bi bilo ublažavanja negativnih efekata klimatskih promena.

Navodnjavanjem na primer.
 
Na koje otrove misliš konkretno ?


Sigurno nije jedino, već jedno od...
Hrana se i baca, ratuje se, uništava sve više...
Jedno od boljih bi bilo ublažavanja negativnih efekata klimatskih promena.

Navodnjavanjem na primer.

Evo čitam u španiji regija oko barselone gde već treća godina da nema obilnih padavina (ima ovde tema) mještani tvrde da vlast hitno treba da donese odluku kako dalje, smatraju da nije produktivno uzgajati i izvoziti voće i povrće u toj količini u ovim klimatskim izazovima

Navodnavanje je super dok ima vode šta ako se zalihe troše a nema kiše ?
 
Evo čitam u španiji regija oko barselone gde već treća godina da nema obilnih padavina (ima ovde tema) mještani tvrde da vlast hitno treba da donese odluku kako dalje, smatraju da nije produktivno uzgajati i izvoziti voće i povrće u toj količini u ovim klimatskim izazovima

Navodnavanje je super dok ima vode šta ako se zalihe troše a nema kiše ?
A Monsanto će napraviti gmo voće kome ne treba voda???
 
Otkud ovo sad. Kakve veze ima manipulacija genetskim materijalom biljke (ubace gen pacova), sa zagrevanjem u mikrotalasnoj?
pogledaj kako radi mikrotalasna i skapiraces.
ona radi na pobudjivanju molekula vode .. zato je trudnicama zabranjeno da joj prilaze jer je plod u vodi.

mikrotalasna ne greje klasicno kao rerna sa grejacima... potpuno je drugaciji pristup , mikrotalasna greje iznutra,. dok klasicne rerne greju sa spolja.
 
Malo off-a:
Jer je medicina napredovala ? Takodje i farmaceutska industrija
Medicina je napredovala u smislu dijagnostike, ali zahvaljujući aparatima ( napredak elektrotehnike) za dijagnostiku - MR, skeneri itd,.. a ja mislim da novopečeni lekari manje znaju od onih koji su diplomirali pre 40/50 godina.
Farmaceutska ind. jeste napredovala, ali naš dr Nestorović još uvek zagovara prirodne lekove i alternativno lečenje.
U farmceutskoj industriji ima jako puno prevara - ne znam da li pratite novija istraživanja i studije.
Ljudi danas manje rade, urednije žive, pa iako se sve vrti oko (pojačanog) stresa, mislim da je sve to malo prenapuhano.
Mislim i da se bolje hrane ,.. ali i da mnogo bolje kukaju .Postali smo 'svileniji', razmaženiji .
---------------------------------------------------------------
Uvedene su strožije mere kontrole hrane, mada nam je najveći propust što smo dosta uništili svoju prehrambenu industriju. Iz uvoza kupujemo najjeftiniju - najgoru.
 
Malo off-a:

Medicina je napredovala u smislu dijagnostike, ali zahvaljujući aparatima ( napredak elektrotehnike) za dijagnostiku - MR, skeneri itd,.. a ja mislim da novopečeni lekari manje znaju od onih koji su diplomirali pre 40/50 godina.
Farmaceutska ind. jeste napredovala, ali naš dr Nestorović još uvek zagovara prirodne lekove i alternativno lečenje.
U farmceutskoj industriji ima jako puno prevara - ne znam da li pratite novija istraživanja i studije.
Ljudi danas manje rade, urednije žive, pa iako se sve vrti oko (pojačanog) stresa, mislim da je sve to malo prenapuhano.
Mislim i da se bolje hrane ,.. ali i da mnogo bolje kukaju .Postali smo 'svileniji', razmaženiji .
---------------------------------------------------------------
Uvedene su strožije mere kontrole hrane, mada nam je najveći propust što smo dosta uništili svoju prehrambenu industriju. Iz uvoza kupujemo najjeftiniju - najgoru.


To je sve, ali treba priznati ili zapitati se odakle toliki broj novoobolelih od raka? Definitivno mislim da je to zbog stresa, toksina iz životne sredine i hraneIma jako dobrih stvari u farmaceutskoj industriji, npr. pre više od 20 godina ljudi su se gubili i patili od hemoterapije, sada je došlo do velike promene, bolje se tolerišu, postoji i terapija antitelima/imunoterapija

ljudi danas manje rade ali su izlozheni vetjem stresu takodje ljudi danas nisu vise "jaki " kao nekad i stvarno mislim da se gore hrane a mozhe biti da je to do stresa i brzine zivota gotova hrana tipa "ubaci i zagrij ili prelij kljucalom vodom" zauzela je dobar deo u svakom marketu i narod to kupuje

tacno ali ko zheli u EU mora se prilagoditi
 
iskreno posledice klasichne prehrambene industrije vetj sad su katastrofalne
Nedovoljan razlog da se loše zameni potencionalno katastrofalnim. Ja, naravno, nisam doktor biohemije ali umem da pročitam šta kompetentni protivnici gmo ishrane napišu.
I ne volim kad se nešto, bilo šta, nameće kroz političke i medijske kampanje. To sigurno nije dobro.
 
mislim da se gore hrane a mozhe biti da je to do stresa i brzine zivota gotova hrana tipa "ubaci i zagrij ili prelij kljucalom vodom" zauzela je dobar deo u svakom marketu i narod to kupuje
Za to nije kriva današnja poljoprivreda nego katastrofalne navike u ishrani potrošača. Preradjena, procesuirana hrana je i najveći okidač za kancere.
Ne mora da se kupi supa u kesici nego može da se skuva od svežeg povrća i mesa. Recimo.
 
Nedovoljan razlog da se loše zameni potencionalno katastrofalnim. Ja, naravno, nisam doktor biohemije ali umem da pročitam šta kompetentni protivnici gmo ishrane napišu.
I ne volim kad se nešto, bilo šta, nameće kroz političke i medijske kampanje. To sigurno nije dobro.

Istina je da njemci to izuzetno odbijaju i zbog toga skoro pa nikako da plasiraju GMO
 

Back
Top