KAKO SE RASHLADJUJETE...

stari recpet, ali pomaže : umi se ledenom vodom (ovo skuplja i porice i poboljšava mikrocirkulaciju kože lica;) ), a ondak istom ledenom vodom iskvasi ruke do lakata - s posebnom pažnjom na vene kod šake (unutrašnja strana) - doobro ih ohladi! Ovo te spašava znojenja na barem pola sata ("ohladiš krv" :P ), a probaj i iza ušiju da se umiješ (tupavo je, ali opet je reč o glavnim arterijama), i na kraju i ohladi tabane :D I sladoled i nes, razume se, ohladi :D
Znači hlađenjem strateških tačaka na telu (ne možeš baš 100 puta dnevno pod tuš!) lakše se podnosi vrućina. Mene ovo učila mama, davno :)
 
Betty:
stari recpet, ali pomaže : umi se ledenom vodom (ovo skuplja i porice i poboljšava mikrocirkulaciju kože lica;) ), a ondak istom ledenom vodom iskvasi ruke do lakata - s posebnom pažnjom na vene kod šake (unutrašnja strana) - doobro ih ohladi! Ovo te spašava znojenja na barem pola sata ("ohladiš krv" :P ), a probaj i iza ušiju da se umiješ (tupavo je, ali opet je reč o glavnim arterijama), i na kraju i ohladi tabane :D I sladoled i nes, razume se, ohladi :D
Znači hlađenjem strateških tačaka na telu (ne možeš baš 100 puta dnevno pod tuš!) lakše se podnosi vrućina. Mene ovo učila mama, davno :)
Mene su isto to ucili . To sam morala da radim i pre nego sto sasvim udjem u more ili bazen.
 
Jao i ja sam, mama me uvek budno motrila da ne uletim odmah u vodu, ali cim sam krenula bez nje na plazu, pocela sam da ulecem u vodu, odmah zaronim, rashladim se i resen problem. Evo pre neki dan mi je opet objasnjavala da prvo pokvasim ruke, dekolte, lice i iza vrata pa da onda polako ulazim u vodu
 
Gazdarica:
Joj, ja bih na kupanje... Gledala sam juce slike sa Tasmajdana i sve me nesto steglo u grlu... Doslo mi da zaplacem kao rodna godina... :-(
Ja u Naningu pltaio ulaz na bazen 5 evra! :lol: Najobicniji bazen...otvoren!
To mi je bilo prvi put u zivotu da se kupam na otvorenom pocetkom aprila. A temperatura oko 30 stepeni. :lol:
Pa smo posle kupili kolace u obliznjoj poslasticarnici...pa jeli u bazenu. Bas smo se izdrkavali. :lol:
 
Sedim na faxu celo prepodne, i smrzavam se. Tamo je i na +35 ledeno.:shock:
U kolima odvrnem klimu. A kod kuce, pravim promaju i zahvaljujem se ovom lepom planinskom mestu sto uvece temp. uvek padne, pa bez obzira na dnevnih +preko 30, uvek moze lepo da se rashladi i spava. Bez erkondisna.:)
 
@Gazde

I to si upravu...nije bilo nikoga na bazenu osim nas,par Srba...i jos neki belci. Koji su videvsi nas (neki Srbi su su prilicno krupni,celavi i na vise mesta tetovirani :lol: :lol: :lol: ) vrlo brzo napustili divno brckanje u bazenu. :lol:
Mada je i meni bilo mnogo da dam za yebeni bazen 5 evra...kad vec imam klimu u stanu. Ali jednom se zivi! :lol:
Prvi put sam ushao dzabe...drugi put su me uhvatili. :D :D
 
klima...ali ovi bolesnici ovde podesavaju na 15 stepeni i smrzavam se..
imam i novog cimera iz Saudijske Arabije ali mislim da to nije covek nego pingvin...uzas sta radi sa klimom, smrzavam se...
tako da je meni sad hladno...:)
 
Kako bre 15 stepeni? Ja nisma video klimu koja moze ispod 18 stepeni...cini mi se!
To su stvarno bolesnici!
Predlozi ti njima da spuste jos malo,ako moze...na 12-13...pa da budu par sati...i onda im namesti da moraju odmah da izadju na + 30-40...ima da popadaju kao pingvini. :lol:
A tom somu iz Arabije cete da idete na djenazu. :lol:
 
moze, moze...imas one digitalne pa ukucas sta god hoces...mozes verovatno i 32F (nula C) ali nisam pokusalava :)

e, lik se moli 5 puta dnevno...ali cool je za sada...mislim, placa rentu, ne buni se nizasta, cist je...
prosla cimerka mi je bila iz Brazila i to je bio jedan stvor za ubiti...ovaj je zlato u poredjenu sa njom...
 

Back
Top