Kako prebroditi depresiju i depresivne epizode

Vezano za temu, preporuka:
1708524536189.png


Izgleda da ne mogu na ovom forumu upload same knjige, pa ako nekom treba poslati, nek se javi u pp.
 
A prisilan fizički rad?
Da li bi to pomoglo u slučaju depresije?
Nemojte se naći uvređenim, pitam ozbiljno.
Radna terapija svakako, prisilno ne. Prisilno bi možda "poguralo" neke slučajeve (malo njih), ali bi gotovo sigurno kod većine pogoršalo stanje depresije. Izlaganje njih pritisku samo bi dodatno pojačalo osjećaje tjeskobe, nezadovoljstva, probleme s samopouzdanjem i varijacije u razinama energije tijekom dana.
Recimo, u sklopu nekih komuna postoje radne terapije koje su se dobro pokazale. Tamo čak odlaze i ljudi koji imaju problema s depresijom. Odgovara im takvo okruženje, radna terapija, razgovor, podrška... to je uglavnom u sklopu neke crkve koja to sve organizira i vodi, pa je bogat program sadržajima.
 
A prisilan fizički rad?
Da li bi to pomoglo u slučaju depresije?
Nemojte se naći uvređenim, pitam ozbiljno.

Nije dobra ideja. Depresivnim osobama je teško da rade i obične stvari ( spremanje kuće npr, šetanje ) a neki prisilan rad bi uticao na pogoršanje depresije.

Depresivnim ljudima je teško da rade i na poslu na kome zarađuju novac i gde im ide staž. Ima i onih koji zbog depresije ne traže posao.
 
Nije dobra ideja. Depresivnim osobama je teško da rade i obične stvari ( spremanje kuće npr, šetanje ) a neki prisilan rad bi uticao na pogoršanje depresije.

Depresivnim ljudima je teško da rade i na poslu na kome zarađuju novac i gde im ide staž. Ima i onih koji zbog depresije ne traže posao.
Tužno je to što pričaš.
Moja komšinica, učiteljica, ostavila je svoj posao jer je zapala u depresiju.
Bog da joj dušu prosti, nije na vreme shvatila da ide ka ponoru, od psihičke bolesti stigla je do fizičke.
Mnogo kockica se složilo i prerano je okončan njen život.
 
@Antigon@ Žao mi je zbog tvoje komšinice. Napravila je možda veliku grešku, što je napustila posao. Mogla je da, u dogovoru sa direktorom uzme plaćeno ili neplaćeno odsustvo a da zadrži posao.

Kada je depresija u pitanju socijalni kontakti su veoma, veoma važni. Zatvaranje u kuću samo škodi.

Mada nekima prija da budu malo u kući ( ja npr volim svoju kuću ).

Teško je, i verovatno besmisleno da se piše šta je tvoja komšinica mogla da uradi kako bi se bolje osećala.

Depresija utiče i na fizičko zdravlje, i obrnuto...ja sam zbog zdravlja dobila depresiju..Ne bih je imala da sam zdrava.
 
@Antigon@ Žao mi je zbog tvoje komšinice. Napravila je možda veliku grešku, što je napustila posao. Mogla je da, u dogovoru sa direktorom uzme plaćeno ili neplaćeno odsustvo a da zadrži posao.

Kada je depresija u pitanju socijalni kontakti su veoma, veoma važni. Zatvaranje u kuću samo škodi.

Mada nekima prija da budu malo u kući ( ja npr volim svoju kuću ).

Teško je, i verovatno besmisleno da se piše šta je tvoja komšinica mogla da uradi kako bi se bolje osećala.

Depresija utiče i na fizičko zdravlje, i obrnuto...ja sam zbog zdravlja dobila depresiju..Ne bih je imala da sam zdrava.
Začaran krug.:(

Želim ti sreću koja će nadoknaditi to što si propatila.
Svaki čovek negde dobije neku kompenzaciju.:zag:
 
Tužno je to što pričaš.
Moja komšinica, učiteljica, ostavila je svoj posao jer je zapala u depresiju.
Bog da joj dušu prosti, nije na vreme shvatila da ide ka ponoru, od psihičke bolesti stigla je do fizičke.
Mnogo kockica se složilo i prerano je okončan njen život.
To ide tako, golemo nezadovoljstvo i tjeskoba izazovu bolest, uglavnom zloćudni tumor.
 
Depresivna osoba, u velikoj meri, nema potrebu za ljudskim društvom. Želi da bude sama. Naravno, kontakt sa nekim je bitan, čak neophodan. Obično je to jedna osoba od poverenja.
Jer, već sam to negde pisala, čovek je (u većini slučajeva nezainteresovano biće, ukoliko ga nešto direktno ne ugrožava ), to prividno nametanje je prosta potreba da se dođe do informacije. Bez ulaženja u detalje i pokušaja da se razume.
Takvi smo stvoreni.
Mislim da svako prevazilazi depresiju na svoj način. Nema recepta. Kažu da razgovor pomaže.
Nisam sigurna koliko su saveti delotvorni, naročito oni netraženi i nestručni.
Svako, ko se nađe u takvoj situaciji, pronalazi nešto šta će mu olakšati. Nebitno koliko delovalo iščašeno i čudno, treba se osloniti na svoje unutrašnje ja. Ionako smo, na kraju, sami sa sobom.
 

Back
Top