Kako pomoci..??

Solution:
Neznam, izludecu i ja pored nje...Pazi, neznam da se nosim sa ovakvom situacijom uopste.
..Da sam u takvoj situaciji,sigurno bih potrazio objasnjenje od njega....a da ona to nezna,i posle joj naravno priznao.Noj verovatno vali jedna mala sitnica,jedna rec od njega i sl...posle koje ce joj pasti kamen sa srca,shvatice da nije vredan....
 
begunac:
..Da sam u takvoj situaciji,sigurno bih potrazio objasnjenje od njega....a da ona to nezna,i posle joj naravno priznao.Noj verovatno vali jedna mala sitnica,jedna rec od njega i sl...posle koje ce joj pasti kamen sa srca,shvatice da nije vredan....


Ma bojim se da lika ne ubijem od batina, e tad bi me omrzla definitivno. Jer ako krene nesto da mi se ku rchi...
 
-kako je uspela da smrsha toliko kilograma za samo par dana....pitaj je i patentiraj :lol: :lol:
-izvini na neslanoj shali...dakle...nisi naveo koliko je duga veza u pitanju...ali sve jedno


1)skloni sve stvari, koje mogu da podsecaju na njega, iz kuce
2)skloni muzicki uredjaj iz njene sobe, iz kuce izbaci sve nosache zvukova svega osim R.A.T.M.-a
3)u njenoj sobi uvek mora biti cokolade (zbog dopamina)
4)nikada, velikim slovima, NIKADA ne pokazuj bilo kakav oblik sazaljenja
5)poshto nije u pitanju ljubav vec patoloski slucaj bolesnika ne ostavljati dugo samog
6)nastaviti sa dovodjenjem ljudi u kucu i glasnim smejanjem
7)kupi neshto novo shto ce obogatiti zivotni prostor
8)izmisli krecenje stana ili njene sobe...nije bash neka ideja ali kod nekih pali
9)izmisli deratizaciju ili dezinsekciju kuce...morace da izadje
10)obavesti roditelje i objasni im situaciju ako nisu pre vishe tvrdi doci ce...ovako se oseca napushtenom....shto niko normalan ne bi...ali ona sada to nije
11)period prozivljavanja bola je proshao a intenzitet raste..znaci da govorimo o povredjenoj sujeti jer je preshla na samosazaljenje.....d1 je dao dobar savet "ustaj treba oprati sudove i otici u prodavnicu"...naravno idete zajedno..poshto duhom nije prisutna mogao bi je zgaziti automobil
12)nateraj je da jede sladoled od vanile
13)ako je pushac ne sme da pushi
14)ne sme da konzumira alkohol
15)ne sme da uzima analgetike....sve navedeno inhibira preko potrebni endorfin
17)pravi njena omiljena jela i otvori vrata njene sobe
18)pushtaj muziku koja ce je nervirati i pri tom ulazi u verbalne konflikte....NE PRETERUJ u tome
19)ne daj da spushta roletne u sobi
20)ne sme se pominjati lj od ljubavi u kuci...
21)i josh jednom zaista nikada ni ti ni bilo ko ne pokazujte sazaljenje u bilo kom obliku
22)nikakvi zagrljaji....osim ako ona to ne inicira...
23)nikakve drugarice koje ce uzivati u njenom jadanju i posle prepricavati kako je "prsla"..
24)orjentisati se na musko drushtvo sa po nekom prijateljicom, ali da to bude tvoja prijateljica
25)ako si prisutan histericnim napadima slobodno joj udari shamar...ne prejak...
26)kasnije izlasci i ostalo...
27)nemoj da trazish lika koji je ostavio zato shto ne znash pojedinosti njihove svadje koja je svemu predhodila....o tome kada se ona povrati
-javiti se na kontrolu za 1 mesec...ja toliko, nadam se da ce pomoci...mnogima jeste
- btw, morash biti disciplinovan i nikako cudljiv i egoistican...preuzmi inicijativu i nateraj je da jede....to morash, nema balavljenja i "hocu-necu"....
 
begunac:
Solution:
Neznam, izludecu i ja pored nje...Pazi, neznam da se nosim sa ovakvom situacijom uopste.
..Da sam u takvoj situaciji,sigurno bih potrazio objasnjenje od njega....a da ona to nezna,i posle joj naravno priznao.Noj verovatno vali jedna mala sitnica,jedna rec od njega i sl...posle koje ce joj pasti kamen sa srca,shvatice da nije vredan....
slazem se s ovim...
samo se ne daj iznervirati!
 
devojka pati i to iz klasičnog 'neznanja': zašto, kako, zbog čega, šta sam skrivila, šta je bilo, šta se desilo... milioni neodgovorenih pitanja koji grizu gore nego surova istina... naravno 'on' se sakrio jer nema odgovora... verovatno je iskoristio i najmanju banalnu stvar kao razlog samo da ga je 'konačno' našao... pitanje je dali je ona več bila osetila i naslutila situaciju iz predhodne svadje...

ja mislim da je njen največi problem u tome što sebi nemože da prizna poraz, nemože da prihvati kraj jer nije našla opipljiv razlog...

mislim da ti nije pametno, da se mešaš ikako... da stoj ji sa strane... poslušaj je... i to svaki put kad osetiš da želi da priča, nikako joj ne govori tipa: nije te on vredan itd... ona trenutačno još gaji emocije do njega i time bi samo sebi pravio minus... pričajte, razgovarajte... ti samo 'ubaci' po koju misao ali nek sama dođe do zaključka šta je bilo i kakav je... i nikako nemoj da 'obračunavaš' sa likom fizički... time bi samo produbio njenu patnju jer bi joj onemogučio eventualni njegov povratak a i osečaj da 'voljeni' pati i to od tebe je može navesti na mržnju prema tebi...

a kao najbitnije vrati je na posao... posao ljudima skreče misli i diže samopouzdanje...

sretno...
 
goodday:
-kako je uspela da smrsha toliko kilograma za samo par dana....pitaj je i patentiraj :lol: :lol:
-izvini na neslanoj shali...dakle...nisi naveo koliko je duga veza u pitanju...ali sve jedno


1)skloni sve stvari, koje mogu da podsecaju na njega, iz kuce
2)skloni muzicki uredjaj iz njene sobe, iz kuce izbaci sve nosache zvukova svega osim R.A.T.M.-a
3)u njenoj sobi uvek mora biti cokolade (zbog dopamina)
4)nikada, velikim slovima, NIKADA ne pokazuj bilo kakav oblik sazaljenja
5)poshto nije u pitanju ljubav vec patoloski slucaj bolesnika ne ostavljati dugo samog
6)nastaviti sa dovodjenjem ljudi u kucu i glasnim smejanjem
7)kupi neshto novo shto ce obogatiti zivotni prostor
8)izmisli krecenje stana ili njene sobe...nije bash neka ideja ali kod nekih pali
9)izmisli deratizaciju ili dezinsekciju kuce...morace da izadje
10)obavesti roditelje i objasni im situaciju ako nisu pre vishe tvrdi doci ce...ovako se oseca napushtenom....shto niko normalan ne bi...ali ona sada to nije
11)period prozivljavanja bola je proshao a intenzitet raste..znaci da govorimo o povredjenoj sujeti jer je preshla na samosazaljenje.....d1 je dao dobar savet "ustaj treba oprati sudove i otici u prodavnicu"...naravno idete zajedno..poshto duhom nije prisutna mogao bi je zgaziti automobil
12)nateraj je da jede sladoled od vanile
13)ako je pushac ne sme da pushi
14)ne sme da konzumira alkohol
15)ne sme da uzima analgetike....sve navedeno inhibira preko potrebni endorfin
17)pravi njena omiljena jela i otvori vrata njene sobe
18)pushtaj muziku koja ce je nervirati i pri tom ulazi u verbalne konflikte....NE PRETERUJ u tome
19)ne daj da spushta roletne u sobi
20)ne sme se pominjati lj od ljubavi u kuci...
21)i josh jednom zaista nikada ni ti ni bilo ko ne pokazujte sazaljenje u bilo kom obliku
22)nikakvi zagrljaji....osim ako ona to ne inicira...
23)nikakve drugarice koje ce uzivati u njenom jadanju i posle prepricavati kako je "prsla"..
24)orjentisati se na musko drushtvo sa po nekom prijateljicom, ali da to bude tvoja prijateljica
25)ako si prisutan histericnim napadima slobodno joj udari shamar...ne prejak...
26)kasnije izlasci i ostalo...
27)nemoj da trazish lika koji je ostavio zato shto ne znash pojedinosti njihove svadje koja je svemu predhodila....o tome kada se ona povrati
-javiti se na kontrolu za 1 mesec...ja toliko, nadam se da ce pomoci...mnogima jeste
- btw, morash biti disciplinovan i nikako cudljiv i egoistican...preuzmi inicijativu i nateraj je da jede....to morash, nema balavljenja i "hocu-necu"....

Svaka cast, najbolji si :) Lepa lista saveta i to jako korisnih, bez zezanja.
 
blondi:
devojka pati i to iz klasičnog 'neznanja': zašto, kako, zbog čega, šta sam skrivila, šta je bilo, šta se desilo... milioni neodgovorenih pitanja koji grizu gore nego surova istina... naravno 'on' se sakrio jer nema odgovora... verovatno je iskoristio i najmanju banalnu stvar kao razlog samo da ga je 'konačno' našao... pitanje je dali je ona več bila osetila i naslutila situaciju iz predhodne svadje...

ja mislim da je njen največi problem u tome što sebi nemože da prizna poraz, nemože da prihvati kraj jer nije našla opipljiv razlog...

mislim da ti nije pametno, da se mešaš ikako... da stoj ji sa strane... poslušaj je... i to svaki put kad osetiš da želi da priča, nikako joj ne govori tipa: nije te on vredan itd... ona trenutačno još gaji emocije do njega i time bi samo sebi pravio minus... pričajte, razgovarajte... ti samo 'ubaci' po koju misao ali nek sama dođe do zaključka šta je bilo i kakav je... i nikako nemoj da 'obračunavaš' sa likom fizički... time bi samo produbio njenu patnju jer bi joj onemogučio eventualni njegov povratak a i osečaj da 'voljeni' pati i to od tebe je može navesti na mržnju prema tebi...

a kao najbitnije vrati je na posao... posao ljudima skreče misli i diže samopouzdanje...

sretno...

Da, pogodila si kakva je situacija, milion 'zasto?' joj se vrzma po glavi i to mi stalno govori. Ne navaljujem, pustam je da prica...najpre sam krenuo da pljujem po njemu ali kada sam video da ona cuti shvatio sam da to bas i nije pametno.
A da li cu se obracunati sa tipom..ako ispadne dobar lik i konacno joj objasni sta se desava u redu je. Niko njega ne tera da bude sa njom, ponajmanje ona, ali zasluzila je bar objasnjenje.
 
Prosli su meseci, a ja se jos nisam oporavio iz slicne situacije. Bio sam zaljubljen kao nikad u zivotu, dok nisam otkrio neke gadosti o njoj, za koje sam je prosto pitao, na sta se ona okrenula i ni reci vise! Nikakvih objasnjenja posle! Odoshe u kuurac sve suze, poljupci, zagrljaji, tek tako, odjednom... Mislim da sam od tada prosao kroz 7 krugova pakla i 11 krugova ludila, da bih sada, nakon 5 meseci, uspeo da reagujem na divan osmeh jedne Jelene i kazem sebi da na svetu ima 3 milijarde zena(ako i samo ako racunamo maloletne i starice(a zasto da ih ne racunamo))i da su sanse za ljubav sigurno vece od 1 : 3ooooooooo, tj. zbog cega bi gubila razum zbog klosara koji joj okrece ledja bez ikakvog objasnjenja, kad sama sebi moze da odgovori da ochigledno taj nije za nju! Vazno je da ona ne postane takva ubuduce i, posto ne moze da mu vrati za takav postupak, nesto slicno uradi nekom drugom(znam da sam ja u jednom trenutku pomislio slicno, ali sam brzo shvatio koliko je to glupo). Vazno je da to sto je on ruzno postupao prema njoj ne oseti neko drugi, ni kriv ni duzan. A ni jedan odgovor koji bi sada mogla da dobije od njega ili bilo koga drugog ne bi mogao ni malo da je uteshi, kao odgovor koji mora dati sama sebi. Mora biti jaka... Pozdravi je...
 
Prvo sve pohvale za listu saveta od Goodday-a! Na tom polju zaista nemam nista vise da dodam, sjajna kompilacija svaka cast! :)

Imam dve mladje sestre... i uh, mogu samo da zamislim kako ti je... nemoc... to je ono sto bi me najvise ubijalo... sigurno bih u pocetku kao i ti probao nezno, saosecajno da popricam sa njom, da joj olaksam bol koliko mogu... ali vremenom ako to ne bi pomoglo sigurno bih poludeo, uhvatio je za ramena i onako dobro prodrmao... uzasno je to kada ona sama sebi nece da pomogne... nazalost po svemu sudeci moraces da primenis radiklanije mere, ja bih uradio sigurno sledece... pozvao bih njenog decka i probao normalno da porazgovaram sa njim kao covek sa covekom... pozovi ga u setnju, da se nadjete negde, kafic, park bilo sta... mnogo bolje nego kod njega u kuci... objasnio bi mu situaciju i zamolio da mi samo kaze razlog zbog kojeg je ostavio... ali ono sto je bitno budi uporan i dok ne progovori ne posustaj... lupi mu koju cvrgu ako treba... jer sigurno ne bi toliko patila da je nesto lose uradila, to je izjeda a on je najveca pizzdetina od coveka sto nema obraza da joj to kaze... .... ali nadam se da nece doci do toga i da ce ti reci razloge ako vec nece njoj da kaze.. sigurno bi joj vise znacila ako to ona moze da cuje od njega, ali ako ne bude hteo on da joj to kaze onda joj ti reci isto onako kao sto je on tebi rekao.. posle toga porazgovarajte i reci joj iz svog ugla sta mislis o tome... to bi bio prvi korak prihvatanja cinjenice da su raskinuli i nesto sto bi moglo za nju imati nekog smisla... dok to ne sazna veoma tesko ce se pomiriti sa tim jer je jako izjeda nepravda... verujem da se neces pokajati ako budes razgovarao sa njim, jer ma kakav ishod tog razgovora bio nemas nista izgubiti jer ovo ne vodi nikud... vreme je da se predje sa reci na dela... samo napred i hrabro, moze ona koliko god hoce da se ljuti na tebe sto si razgovarao sa njim ali budi siguran da ce ti jedan dan biti zahvalna... pa makar ga i isprebijao kao psa... :) verovatno bi ti u tom slucaju bila jos zahvalnija kada se bude samo prisetila bola koji joj je naneo... :)

Pozdravljam te Solution, nadam se da ce sve na kraju da ispadne OK za vas dvoje. Ona je srecna devojka sto te ima za burazera, jer mi i treba da pazimo na nase male seke... :wink:
 
Hvala svima na pomoci i podrsci, niste ni svesni koliko ste mi pomogli da se snadjem u ovoj situaciju. Hvala i Steffanu i tebi enrico, istina je da prozivljava pakao ali danas se nesto pokrenulo konacno. Steffane, da bas je u tome problem sto sam se osetio nemocno da bilo sta uradim da sredim situaciju a video sam da tone. Ipak, sinoc sam uspeo da je konacno izvedem u setnju iako je plakala usput, postepeno se smirila i setnja joj je donekle pomogla sto je sama ustanovila.
Hvala svima mnogo jos jednom, uverio sam se da ipak ima mnogo dobrih ljudi koji ce nesebicno pomoci.
 
Nemoj da se nikada shalish sa takvim stvarima. Nekada je po konachnom ishodu srecniji onaj invalid koji izgubi nogu, nego neko ko prodje kroz takvo sraanje u zivotu. Svi trebamo da pazimo jedni na druge, da dajemo sve jedni drugima, a protiv takvih skotova kao sto je taj njen nesrecnik i ne treba se boriti, jer su oni vec izgubili, sami su sebi kazna... Reci ti njoj da cu da joj napisem jednu pesmicu, ako hoce, i pokazi joj kako sam oraspolozio Nesi na temi "da li vredi truda ... labooda". Nek postepeno udari brigu na veselje, sad ce prolece i sve ce biti mnogo lakse. Samo da prodju ove odvratne kishe i speru sve...
 
milence:
Nemoj da se nikada shalish sa takvim stvarima. Nekada je po konachnom ishodu srecniji onaj invalid koji izgubi nogu, nego neko ko prodje kroz takvo sraanje u zivotu. Svi trebamo da pazimo jedni na druge, da dajemo sve jedni drugima, a protiv takvih skotova kao sto je taj njen nesrecnik i ne treba se boriti, jer su oni vec izgubili, sami su sebi kazna... Reci ti njoj da cu da joj napisem jednu pesmicu, ako hoce, i pokazi joj kako sam oraspolozio Nesi na temi "da li vredi truda ... labooda". Nek postepeno udari brigu na veselje, sad ce prolece i sve ce biti mnogo lakse. Samo da prodju ove odvratne kishe i speru sve...

E brate svaka cast! Napisi pesmicu, sve sto moze da joj pomogne prihvatam a sva ova pisma sto sam dobio ce joj nadam se pomoci kada ih procita i vidi da ima ljudi koji su uz nju pa iako je ne znaju. Samo se nadam da ce bar uskoro hteti da obrati paznju na jos nesto sem na plafon u sobi. A taj skot..radije necu nista da pisem ovde vise. U svakom slucaju nece dobro proci ako je povredi jos vise. Nije ona sama na ovom svetu.
 
Prilicno kasno sam videla ovaj topic, i procitala sam sve odgovore. Mogu ti reci da su ti zaista dali dobre savete, goodday se bas potrudio :wink:
A ja cu dodati samo jos koju sitnicu – jedino sto ti mozes da uradis je da joj pomognes da ne zadje dublje u depresiju. I da joj das do znanja da si uz nju. A da ucinis nesto i da joj od toga odmah bude bolje – ne moze. Ona je sama u tome. Zato se sama mora i izboriti. A za to je potrebno vreme.

Moja najbolja drugarica je imala isti slucaj pre 4 meseca. Decko ju je ostavio, bili su zajedno godinu dana, otisao na Kopaonik ma tri meseca, nije se javljao. Istina, ona njega je zvala, ali bolje da nije, jer su je samo vredjale njegove reci. Iz depresije je pocela da izlazi relativno skoro – krenula je na aerobik (inace nije bas fizicki aktivna:), nasla je novog decka, kojeg ne planira da zavoli (sto ipak ne bih savetovala tvojoj sestri, ali mojoj drugarici je pomoglo da se oseca zeljenom), i uopste – SAMA je organizovala sebi zivot tako da sto manje misli na ljubav. Ali, kao sto rekoh, za to je bilo potrebno VREME. Vreme joj je pomoglo da se osvesti i shvati da on nije jedini, ni poslednji, i da svakako nije najbolji.
A bivsi decko tvoje sestre ocigledno nije dobra osoba. Naravno da se o njemu ne moze suditi na osnovu te jedne svadje i neodgovaranja na njene pozive, ali… Nije lepo to sto radi. Pa sta god da je u pitanju.
Ma, devojke su ponekad previse dobre i naivne! Narocito prema osobama koje to ne zasluzuju. A decko moje drugarice i decko tvoje sestre sigurno nisu osobe koje su vredne tolikog stresa.
Tvoja sestra je verovatno imala previse poverenja u njega. I bila sigurna da ce joj se on uvek naci. Medjutim, sada nije uz nju. I mislim da upravo to ono sto ju je najvise povredilo. A sada prolazi kroz fazu u kojoj zaboravlja na svoj ponos. Ona njega da zove! Videces, kroz nedelju-dve joj tako nesto nece ni pasti na pamet! Ali kroz to mora proci, to je samo jedna faza preboljavanja raskida (tako je bilo i kod moje drugarice)
Naravno, jaka je ona, i uz podrsku porodice ce uspeti da preboli. (ali NIKAKO ne sme da oseti da je sazaljevana, i da izgleda kao da joj je potrebna pomoc – podrska mora biti neutralna, da je ne gusi, i da je pusti da sama prezivi sve to.porska – u smislu – da je ne nervirate. Da joj ne otezavate. Ali da zna da ste tu za nju)
Mozda je i na sebe ljuta sto mu je verovala, ali po svemu sto si rekao – s obzirom da to traje tek nekoliko dana – nece dugo trajati njeno stanje. Tvojoj sestri samo treba vremena da se vrati na prethodno stanje.
 
Nema tu porodice, porodica ovde sam joj samo ja, i trudim se da kao jedini clan porodice koji je uz nju uradim sve da moze na mene da se osloni. Sad koliko sam uspesan u tome mogu da zaista zahvalim mnogim ljudima ovde koji su mi vise manje savetovali isto i pomogli mi. Kada sam rekao par dana, nisam mislio na 2-3 dana, traje to mnogo duze, ali je naravno manje od mesec. Ono sto nju izbacuje toliko iz ravnoteze kao sto sam napisao vec par puta do sada je vise to sto ona nezna razlog njegovog odlaska koji se desio iznenada. Kapish? Momak je jednostavno samo iskulirao. Bez ijedne reci a do juce je izgledalo kao da je voli najvise na svetu. I jeste, previse ga je volela. Mnogo puta sam ismevao tu ljubav, zezao je...sad vidim da uopste nije zezanje bilo u pitanju, vec sa njene strane bas prava ljubav, ali data ocigledno pogresnoj osobi.
Nadam se da ce uskoro izaci sve na dobro, dosta sam uz nju, krenem da je ispitujem da pocne da prica..izazovem je, a onda krene iz nje kao lava. Sedim i slusam. Pokusavam da sledim vase savete jer stvarno sam neiskusan u ovome. Iako bih joj najradije rekao svasta za tog mentola, ali uzdrzavam se od komentara. Mislim da je sada najbitnije bas to, da je slusam. Kazem, shvatio sam koliko je situacija ozbiljna kada sam dosao iz grada i video je kako vristi od placa i kako ne moze da izdrzi bol. Sve do tada mislio sam 'ma proci ce je brzo'. Sada sam tu, stalno...sta znam...nisam pametan nasta je spremna ako je ostavim totalno samu. Ljudi, moram da vam kazem, pocecu da mislim da je ljubav stvarno zajebana stvar. Ja se jos nisam ovoliko zaljubio da me je ikad bolelo ako me neka devojka shutne. A nije ni ona do sada, zato sam i iznenadjen i zatecen. Ako sam ja nekoj naneo ovoliku bol...ja neznam. Uvek sam se trudio bar da dam sve argumente protiv veze i zasto nesto vise ne moze da uspe. Nikad nisam ispao ovakav krele kao ovaj majmun da odem bez objasnjenja.
Hvala jos jednom svima. Situacija se maaalo popravila od kada sam tu i sledim vase savete :) Jos samo da je ubedim da jede i da malo vise spava i cesce izlazi, mada kao sto rekoh...sinoc je prvi put prosetala iako plakajuci, ali i to je bar nesto.
 

Back
Top