kako pomoći "pravim" prosjacima?

NatasaNatasa

Elita
Poruka
15.621
oliverica:
Svaki dan viđam istu ženu, romkinju sa veoma lepom i urednom ćerkicom.Sve pare što dobije manje , više daje devojčici na hranu, stvarno se lepo brine o njoj.U zadnjih par dana, devojčica samo spava, ima neke fleke(ožiljke) po licu , a majka po ceo dan plače....nikog ne moli i ne kuka samo sedi, sa devojčicom u krilu......rado bih ih odvela na pregled i pomogla im, ali ne znam kako....iskreno malo se i bojim jer je prosjačenje uglavnom organozovano, pa tako verovatno i ona mora da radi za nekoga......Molim ko god ima i malo iskustva da mi javi..........

Ne volim prosjake ... muka mi je od njih .... Ako ta žena ima vremena da sedi po ceo dan i da prosi, ima vremena i da radi. Nek pere šoferšajbne, nek čisti zgrade ... bilo šta .... ima toliko poslova koje može da radi.

King 7

Iskusan
Poruka
5.443
NatasaNatasa:
Ne volim prosjake ... muka mi je od njih .... Ako ta žena ima vremena da sedi po ceo dan i da prosi, ima vremena i da radi. Nek pere šoferšajbne, nek čisti zgrade ... bilo šta .... ima toliko poslova koje može da radi.
TIh sto " peru " sofersajbne se najvis jezim: Stanes na semafor a on preuzne inicijativu hteo ti ili ne i lepo ti zamaze sofersajbnu vodurinom koju iz realnih razloga ne moze da menja svaki cas pa ti onda pridje i pokusava sve to da naplati.

Marge

Domaćin
Poruka
4.255
Ja sam imala dve situacije sa "slepim" prosjacima za koje se ispostavilo da nisu slepi:
1. U podzemnom prolazu na B. brdu je dugo stajao neki satro slepi deda (mozda ga se secaju neki sa Brda...). Lik je svaki put kad mu muskarac ostavi kintu govorio: "Hvala, gospodine!", a kad mu zena ostavi:"Hvala vam, gospodjo!" Nije to da oni njemu nesto kazu, pa da on na osnovu toga zakljuci, nego je to svaki put govorio... :?:

2. Na ulici je jedno vreme sedela neka kao slepa starica, stalno na istom mestu. Saki put kada bih prosla pored nje, govorila bi. "Seko, daj neki dinar!" Ubedljivo, nema sta...

Hammerhead

Primećen član
Poruka
640
znas kako, obicno mi bude zao, ali uvek se setim scene koju sam video... jedan cigan, sa ne izraslim nogama (mnogo jezivo) sedi i prosi...i manje vise svaki put mu ostavim po neki dinar, a onda jednom prilikom... vracam se kuci, i vidim dvojcu debelih i skockanih cigana u odelima, sa kosuljama i kravatama... obrijane, ocesljane... sve full... kako prilaze njegovim kolicima i gledaju pazar i vode ga... zgadilo mi se...

kasini_procep

Obećava
Poruka
95
Svaki dan viđam istu ženu, romkinju sa veoma lepom i urednom ćerkicom.Sve pare što dobije manje , više daje devojčici na hranu, stvarno se lepo brine o njoj.U zadnjih par dana, devojčica samo spava, ima neke fleke(ožiljke) po licu , a majka po ceo dan plače....nikog ne moli i ne kuka samo sedi, sa devojčicom u krilu......rado bih ih odvela na pregled i pomogla im, ali ne znam kako....iskreno malo se i bojim jer je prosjačenje uglavnom organozovano, pa tako verovatno i ona mora da radi za nekoga......Molim ko god ima i malo iskustva da mi javi..........

Od skoro postoji organizacija Pepeljuga21veka i prijatelji koji se bave akcijama za siromasnu decu, slabe i bespomocne, prosjake, itd...Apelovala bi na sve koji imaju mogucnosti da pomognu novcano ili nekim prilogom u vidu polovnih aparata i garderobe neka vise saznaju o toj organizaciji preko net-a i neka se obrate Svetlani na:

http://blogoye.org/pepeljuga21veka/35985/

kasini_procep

Obećava
Poruka
95
Voleo bih da znam kakve je konkretne i koliko uspešne akcije imala ta organizacija. Postoje li praktični problemi na koje nailaze bavljenjem decom koja prosi?

U blogu sve pise...tamo ces saznati o svim njenim (Svetlaninim) aktivnostima i njenih prijatelja...inace svi su volonteri...Poslednja akcija je bila Pomoc deci sa Kosova i Humanitarna vecera da bi sakupili novac za decu iz sirotista.

Apelovala bi da pogledas njen blog a uskoro treba da se otvori i sajt...Ako imas zelju da pomognes nece ti biti tesko da se obratis...

Srdacan pozdrav!!!
:heart:

zorab

Aktivan član
Poruka
1.371
Fakat, prosnja je biznis. Bila je reportaza o "organizovanom prosjacenju" .
Gazda unajmi ljude, za decu sklapa usmeni ugovor sa roditeljima,potrpa radnike u kombi, razveze na radna mesta... Vazno je da se zna koji je ciji reon, da jedan Gazda ne ulazi na teritoriju drugog. Radnici rade za dnevnicu, a Gazde uzimaju sve ostalo.

MirjanaZ

Elita
Poruka
15.268
Fakat, prosnja je biznis. Bila je reportaza o "organizovanom prosjacenju" .
Gazda unajmi ljude, za decu sklapa usmeni ugovor sa roditeljima,potrpa radnike u kombi, razveze na radna mesta... Vazno je da se zna koji je ciji reon, da jedan Gazda ne ulazi na teritoriju drugog. Radnici rade za dnevnicu, a Gazde uzimaju sve ostalo.
nije
svaki prosjak ima zaduzenje dnevno,sve sto zaradi preko je njegovo ;)
mozda nije svuda tako,al to su mi rekli neki cigancici u italiji
tako npr mali su imali zaduzenje 85 000 lira a malo veci (i namazaniji valjda) po 150 000
al njih posle bas briga,isprose za coca colu i srecni budu

zorab

Aktivan član
Poruka
1.371
Vidis, to ti je rad u inostranstvu!
Kako je kod nas opisase u toj reportazi.
Samo, ima i radnika raznih....
Jedna devojka sa bebicim u rukama, taman kad sam htela nesto da joj dam, uhvatila me za ruku i kaze : E, ti nemoj!"
Vise volim da mislim da sam joj bila simpaticna nego da sam izgledala jos odrpanije od nje :)

**TASKA**

Veoma poznat
Poruka
10.492
Tacno je da je prosjacenje organizovani kriminal...najvece zrtve su djeca...
Gledala sam emisiju gdje su prikazivali kako prodaju djecu Roima,i sta tamo ti neki rade toj djeci...uvrcu im ruke,noge,sipaju im vrelu vodu po tijelu,naprave od njih bolesne jer im kao takvi vise novca donose....ljudi to je jezivo,bolesno sta oni rade....:-(

Cairne

Aktivan član
Poruka
1.178
Ja sam tako lose prosla sa njima 3 godine sam hranila nekog cigu sa detetom koji je odprilike 1 mesecno dolazio na moja vrata sa malim sinom i prosio.Davala sam mu sve od stare garderobe,tepiha,slanine,jaja,mleka,ulja,ma svega sto dovatim,jer mu je mladji sin navodno jako bolestan sa nogama.Raspitala sam se po okolini i da li ga neko zna kada su mi rekli da stvarno ima bolesnog sina i da su ga vidjali po bolnici u Somboru.Ti sam mu pocela i davati pare po 1000-2000dinara pa nekoliko puta i 30-40 evra,zavisi kakve sam mogucnosti bila.Zelim da naglasim da samo moj suprug radi i da sam ja taj novac odvajala od moje 3 dece i davala njemu.nisam mu ja puno puta dala toliko novca ali desilo se 5-6 puta .On je dolazio kod nas 4 godine i nikada nije otisao bez hrane ako nisam imala para.Mani se moja najmladja cerka razbolela i morala sam da idem u ponedeljak uUniverzitetsku kliniku u Tirsovoj u Beogradu, rekli su mi da mozda ima tumor.Bila je nedelja a mi smo trebali da budemo u ponedeljak ujutru u bolnici i on je dosao,rekla sam mu da nemam para,stvarno nisam imala(imala sam 2500 din a treba da idem sa detetom u bolnicu) i spakovala mu 30 jajam,tablu slanine,pile,pekmez,ulje i 2 dzaka garderobe za njega i decu.Dok sam ja to pakovala on mi je ukrao moj telefon W550i koji je tada vredeo 250 evra i ako sam mu rekla da mi je kcerka jako bolesna i da moram da je vodim za Bg.Nisam ti ovo napisala da bi prestala da pomazes ljudima,ni ne treba prestajati nisam ni ja,samo budi jako pazljiva SRECNO

eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee ... kako li ga samo nije sramota ...
pa to vam je to ljudi , RANI KERA DA TE UJEDE ...
samo shto je u ovom sluchaju bila DzUKELA !!!

MirjanaZ

Elita
Poruka
15.268
Ma jok! Drzava ima toliko problema a stranci, koristeci socijalnu pomoc, uzeli maha pa je tesko oduzeti im ista! Ovi bi se digli ocas posla! Kako sada zakon promeniti! Socijalna sluzba ne moze i da hoce da dodje u posetu ljudima koji su na socijalnim primanjima jer ih je zaista mnogo!
hehe izgleda da smo u istoj drzavi jer samo jedna ima ovaj ludi socijalni program
moja drugarica radi na 20h nedeljno,kako ako radi puno radno vreme gubi pomoc pa ce tako da se ubije od posla a za iste pare
a iznad imam porodicu,mladi,ona izgleda mladje od mene a imaju 6oro dece,ona naravno ne radi,stan drzava placa eto super biznis :lol:
nije tacno da nasi ljudi koriste te prednosti i da radjaju preterano mnogo dece,ja bas ne znam nikoga od nasih da ima vise od 2-3

kasini_procep

Obećava
Poruka
95
hehe izgleda da smo u istoj drzavi jer samo jedna ima ovaj ludi socijalni program
moja drugarica radi na 20h nedeljno,kako ako radi puno radno vreme gubi pomoc pa ce tako da se ubije od posla a za iste pare
a iznad imam porodicu,mladi,ona izgleda mladje od mene a imaju 6oro dece,ona naravno ne radi,stan drzava placa eto super biznis :lol:
nije tacno da nasi ljudi koriste te prednosti i da radjaju preterano mnogo dece,ja bas ne znam nikoga od nasih da ima vise od 2-3

QQ pa jos i komsike smo :D...salim se! Po opisu u profilu "Ostrvo strasti"( ona emisija) rekla bi da smo iz iste drzave! ;)

Pozdrav od Natase

:kiss:

Mille Dragic

Ističe se
Poruka
2.163

Тај ваш социјални програм ко да су писали Алжирци и Мароканци.

Da biste mogli da otvarate nove teme i trajno koristite svoje ime - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.