Kako nas Biblija uči mudrosti?

kompromisi su put ljubavi. Da li po tebi postoji samo jedan pravi put? Da li je po tebi jedino put JS pravi put?
U ljubavi nema kompromisa.
Da samo jedan pravi put postoji tako kaze Bozja rec.

Matej 7

13 „Uđite na uska vrata. Jer širok je i prostran put koji vodi u uništenje i mnogo je onih koji njime idu.
14 A uska su vrata i tesan je put koji vodi u život i malo je onih koji ga nalaze.


Bog nam daje izbor izmedju dva puta, jedan koji je sirok i kojim ide vecina
vodi u unistenje,
A drugi je uzak put, kojim ide manjina – Bozji Put istine koji vodi u vecni zivot..
JS idu tim uskim putem koji vodi u vecni zivot
 
U ljubavi nema kompromisa.
Da samo jedan pravi put postoji tako kaze Bozja rec.

Matej 7

13 „Uđite na uska vrata. Jer širok je i prostran put koji vodi u uništenje i mnogo je onih koji njime idu.
14 A uska su vrata i tesan je put koji vodi u život i malo je onih koji ga nalaze.

Bog nam daje izbor izmedju dva puta, jedan koji je sirok i kojim ide vecina
vodi u unistenje,
A drugi je uzak put, kojim ide manjina – Bozji Put istine koji vodi u vecni zivot..
JS idu tim uskim putem koji vodi u vecni zivot
na uzanom putu
je uska palata
i ne možeš ući
jer su uska vrata.
onda kreneš drugim
sve širokim drumom
i dok kažeš piksla
skrenuo si umom.
kako u raj doći
mučilo je mnoge
i dal u raj idu
čak i babaroge
svi bi hteli nagradu
večnu i zauvek
al se niko ne pita
zalužuje li je uvek
 
14 I kao što Mojsije podiže zmiju u pustinji, tako treba Sin čovečiji da se podigne.



15 Da nijedan koji Ga veruje ne pogine, nego da ima život večni
misljenje onih sto ne idu uskim putem je nebitno

ko nije u istini ne zna istinu i ne mzoe ispravno suditi
a samo Bog sudi

a vera podrazumeva i drzanje Bozjih zapovesti - to je uslov da bi neko bio na uskom putu istine
dela vera dokazuju da je neko u veri
 
Kakve laži piše?
Jel temelj vaše vere Hrist ili Jehova?
jel vidiš tu dvoličnost jehovinih svedoka
lepo u pismu piše "da ko veruje u hrista ima večni život", a oni ne mogu da veruju u "stvorenje" jer je to paganizam (po njima), već veruju u nekog jehovu koji ne postoji u novom zavetu, niti ga iko spominje kao bilo kakav entitet.
oni sebe nominalno nazivaju hrišćanima a u stvari su hrišćani bez hrista da bi zaveli što više nesrećnih ljudi hrišćanske provijencije.

Teško vama književnici i fariseji, licemjeri, što prohodite more i kopno da biste dobili jednoga sledbenika, i kad ga pridobijete, činite ga sinom pakla dvostruko većim od sebe.
 
Kakve laži piše?
Jel temelj vaše vere Hrist ili Jehova?
Cela Bozja rec.
Naravno i Hrist i Bog JHVH
kako moze vera bez Boga izvini ?
Bog je tvorac svega a Isus je Bozji Sin i otkupitelj nas
Dao je svoj zivot za nas.
Jovan 17:3
Jovan 3 :16

to mu ona tepa Jehova
tepa?
Ime Boga je Jehova
i Bog se ne tepa nego postuje

Tema je kako nas Bog uci mudrosti preko Biblije.

Teško vama književnici i fariseji, licemjeri, što prohodite more i kopno da biste dobili jednoga sledbenika, i kad ga pridobijete, činite ga sinom pakla dvostruko većim od sebe.
Ti si ovde najveci licemer a ne poznajes niti Boga niti Bibliju
da tesko licemerima koji ne znaju Bozju rec niti je se drze
 
evo malo Biblijskih mudrosti

Poslovice 14
15 Lud veruje svašta,
a pametan pazi na svoje korake.
Lud ili bezumnik

Ludi, dokle ćete ljubiti ludost? I podsmevačima dokle će biti mio podsmeh? I bezumni, dokle će mrzeti na znanje? (Priče 1:22)

Naučite se ludi mudrosti, i bezumni orazumite se. (Priče 8:5)

Bezumnik se ruga bližnjemu svom.... (Priče 11:12)

Bezumniku je šala činiti zlo, a razuman čovek drži se mudrosti. (Priče 10:23)

Bezumniku se čini prav put njegov; ali ko sluša savet, mudar je. (Priče 12:15)

Bezumlje je radost bezumniku, a razuman čovek hodi pravo. (Priče 15:21)

Razumnom je na licu mudrost, a oči bezumniku vrljaju nakraj zemlje. (Priče 17:24)

Bezumniku nije mio razum nego da se javlja srce njegovo. (Priče 18:2)

Bezumniku su usta njegova pogibao, i usne njegove pruglo duši njegovoj. (Priče 18:7)
 


Bog nas uci da se klonimo zla i zlih i to je mudrost



1. Korincanima 2
14 Ali telesni čovek ne prima stvari koje su od Duha Božjega, jer je njemu to ludost, i on ih ne može poznati, jer one treba duhovno da se razgledaju.
15 Duhovni pak čovek sve razgleda, a njega sama niko ne razgleda.

1. Gde je mudri? Gde je književnik? Gde je prepirač ovoga veka? Nije li Bog pokazao da je mudrost ovoga sveta ludost? (1. Korinćanima 1:20)

2. Jer je mudrost ovoga sveta ludost pred Bogom. jer je pisano: "Hvata mudre u lukavstvu njihovu." (1. Korinćanima 3:19)

Jovan 17
17 Nakon što je to izgovorio, Isus je podigao pogled prema nebu i rekao: „Oče, došao je čas. Proslavi svog sina, da tvoj sin proslavi tebe.+ 2 Dao si mu vlast nad svim ljudima*+ da bi on mogao dati večni život+ svima koje si mu dao.+

3 A da bi dobili večni život,+ treba da dobro upoznaju tebe*, jedinog pravog Boga,+ i onoga koga si poslao, Isusa Hrista.

+ 4 Ja sam proslavio tebe na zemlji+ time što sam dovršio delo koje si mi poverio.+ 5 A sada ti, Oče, proslavi mene: daj mi da budem pored tebe i da imam slavu koju sam imao kad sam bio s tobom pre nego što je svet postao.+ 6 „Objavio sam tvoje ime ljudima koje si mi dao iz sveta.+ Bili su tvoji, a ti si ih dao meni, i bili su poslušni tvojoj reči. 7 Sada znaju da sve što si mi dao potiče od tebe. 8 Jer sam im preneo reči koje sam čuo od tebe+ i oni su ih prihvatili.
 
a jel vas još i dalje uče da lažete?
Ma ne cela fora. tih kultova je da te ubede da si nesto posebno, da si u grupi izabranih, dok su svi ostali neprijatelji i bljak, sto otvara
prostor za ispiranje mozga i svega sto sekta servira :P
Naravno, otvoren um i sloboda od bilo kakvog ispiranja mozga je ono sto Bog daje pa cak i da preispitujes neku religiju koju sledis,
konkretno ja, Natalis Solis Invicti, preobucen u Hriscanstvo :P
 
Poslednja izmena od moderatora:
Bila je vec tema o tome koja me je inspirisala

ali velika Mudtors isusova mora da se zabelezi

Isus je rekao
Matej 7
6 „Ne dajte psima ono što je sveto i ne bacajte svoje bisere pred svinje,+ da ih ne izgaze, pa se okrenu i rastrgnu vas.

sto znaci da

Ne treba Bozansku istinu - biser pred one koji je ne zele, koji ne shvataju njenu vrednost ili
koji hule na Boga i istinu

Isus je mislio da ne treba se truditi oko onih koji ne zele da cuju i vide istinu jer
ce nakon sto je dobiju - taj biser istine
pogaziti
jer je nece prepoznati kao biser - njenu vrednost
ne treba trositi vreme na ljude koji su sami sebe ucinili nedostojnima istine.
 
Naravno, biti iskren ne znači da smo obavezni da otkrijemo sve informacije bilo kome ko od nas to zatraži.

„Ne dajte psima ono što je sveto, i ne bacajte svoje bisere pred svinje, da... se [ne] okrenu i rastrgnu vas“, upozoravao je Isus u Mateju 7:6.

Na primer, osobe sa zlom namerom ne moraju imati prava da znaju izvesne stvari. Hrišćani su svesni da žive u neprijateljski nastrojenom svetu.

Stoga, Isus je savetovao svoje učenike da budu „oprezni kao zmije“ a u isto vreme i „bezazleni kao golubovi“ (Matej 10:16; Jovan 15:19).

Isus nije uvek otkrivao istinu u celosti, pogotovo kada bi otkrivanje svih činjenica moglo nepotrebno da naškodi njemu ili njegovim učenicima.

Pa ipak, čak ni tada nije lagao. Umesto toga, on je izabrao ili da ne kaže ništa ili da razgovor preusmeri u drugom pravcu (Matej 15:1-6; 21:23-27; Jovan 7:3-10).

https://wol.jw.org/sr-Latn/wol/d/r353/lp-sbo/102000087
 
Bozja rec nam kaze da volimo dobro i da mrzimo na zlo.

Rimljanima 12

1 Zato vas, braćo, na temelju Božje samilosti usrdno molim da svoje telo+ date kao živu žrtvu,
svetu i ugodnu Bogu, da mu služite koristeći svoj razum.2

I ne dajte da vas i dalje oblikuje ovaj svet, nego se preobrazite menjajući svoj način razmišljanja, da se uverite šta je Božja volja – šta je dobro, ugodno i savršeno.


9 Neka vaša ljubav bude nelicemerna. Mrzite zlo, čvrsto se držite onoga što je dobro.
 
Poslednja izmena:
Bozja rec nam kaze da volimo dobro i da mrzimo na zlo.

Rimljanima 12

1 Zato vas, braćo, na temelju Božje samilosti usrdno molim da svoje telo+ date kao živu žrtvu,
svetu i ugodnu Bogu, da mu služite koristeći svoj razum.2

I ne dajte da vas i dalje oblikuje ovaj svet, nego se preobrazite menjajući svoj način razmišljanja, da se uverite šta je Božja volja – šta je dobro, ugodno i savršeno.


9 Neka vaša ljubav bude nelicemerna. Mrzite zlo, čvrsto se držite onoga što je dobro.
Ovo je jako bitno gdje se pominje razum.
Jer u svjet se raširilo bezumlje kako bog sve prašta jer sin spasio svjet svojom zrtvom.
Kao i bezumlje da bog sve mjeri po pravdi.
 
Onda su bili ljudi obezglavljeni i svasta su fantazirali morali su ih poslanicama vratiti u realnost da koriste razum.
Bilo je ljudi koji su zavodili narod kako su prvi Adam
Zamisli takve slucajeve.
Da Biblijske poslanice vracaju u realnost samo one koji zele istinu...

Ko voli da zivi u lazima i laze sebe, tesko ce razumeti Bozju mudrost ili videti korist od nje...
Njima je to ludost...
kao styo kaze Bozja rec
1 Korincanima 3
18Neka se niko ne zavarava. Ako neko među vama misli da je mudar u ovom svetu, neka postane lud da bi bio mudar.
19 Jer je mudrost ovog sveta ludost pred Bogom. Naime, pisano je: „On hvata mudre u njihovom lukavstvu.“
 

Back
Top