Kako JS i adventisti objašnjavaju ovu protivurečnost?

Raznosač pica

Primećen član
Banovan
Poruka
568
Jevandjelje po Jovanu 5,24:

Zaista, zaista vam kažem: ko moju riječ sluša i vjeruje onome koji je mene poslao, ima život vječni, i ne dolazi na sud, nego je prešao iz smrti u život.

Jevandjelje po Jovanu 11,24-25.

A Isus joj reče: ja sam vaskrsenije i život; koji vjeruje mene ako i umre življeće. I nijedan koji živi i vjeruje mene neće umrijeti vavijek.

Jehovini svedoci i subotari
naucavaju da dusa umire
i da covek prakticno ne postoji
nakon telesne smrti.
Medjutim, Hristos jasno
govori o besmrtnosti onih
koji prebivaju u istini. :aha::aha:

Kako objasnjavate ovu kontradikciju? :manikir::manikir::manikir:
 
О смртној души уче и екуменисти, бар део њих.Најпознатији међу њима је професор (ни мање ни више) догматике Игњатије Мидић.
Je li možeš ovo potvrditi nekom njegovom knjigom ili člankom da pročitam što on uči po ovom pitanju.
 
Jevandjelje po Jovanu 5,24:

Zaista, zaista vam kažem: ko moju riječ sluša i vjeruje onome koji je mene poslao, ima život vječni, i ne dolazi na sud, nego je prešao iz smrti u život.

Jevandjelje po Jovanu 11,24-25.

A Isus joj reče: ja sam vaskrsenije i život; koji vjeruje mene ako i umre življeće. I nijedan koji živi i vjeruje mene neće umrijeti vavijek.

Jehovini svedoci i subotari
naucavaju da dusa umire
i da covek prakticno ne postoji
nakon telesne smrti.
Medjutim, Hristos jasno
govori o besmrtnosti onih
koji prebivaju u istini. :aha::aha:

Kako objasnjavate ovu kontradikciju? :manikir::manikir::manikir:

О смртној души уче и екуменисти, бар део њих.Најпознатији међу њима је професор (ни мање ни више) догматике Игњатије Мидић.
Naglasiću odmah da nisam sledbenik Biblije, ali sam je čitao jer ta knjiga ima izvanredne stihove kojih se nikada nisam mogao odreći.
Ako će vam poslužiti moje reči evo ih;
"Ko sluša Reč Boga taj više nikada ne umire!" Godinama kasnije na sahrani oca mog kolege, sveštenik je na poslednjem čitanju jasno pročitao baš ovaj stih kojeg sam citirao i to baš tim rečima. Uistinu, od mog čitanja Biblije pa do sahrane oca mog kolege prošlo je bilo dosta vremena a ja sam u međuvremenu uveliko istraživao i imao lična iskustva.
Budući da je Isus dosegao stanje svesti po kojem su ga i zvali Hrist(os), to pouke koje je on iznosio dolazile su iz tog stanja svesti. Zato na njih ne gledati drugačije.Radije volim citat u kojem je rekao: "Ja sam vaš Put, istina i Život!"
Koji to Ja?
To je upravo Reč Boga budući da je Reč Boga samo još jedno ime za samu suštinu Boga koju ovde najradije znaju ljudi kao Duh Sveti. Budući da Duh Sveti odnosno Reč Boga i jeste Put jer je baš ta reč "Put" još jedan naziv za Duh Sveti pa je baš zato kineski filozof Lao Tze i nazvao svoju malu knjižicu "Tao..." što upravo znači Put o kojem i govori Isus iz svog uzvišenog stanja svesti.
Suština je ista i znači da je Duh Sveti ta istina, ili Put kojeg trebamo slediti i kojeg trebamo slušati i sa Njegovim poukama, znanjem i transformacijama naše svesti i mi možemo još u ovom životu dosegnuti Carstvo Nebesko odnosno svetove čiste svesti i ljubavi gde važi samo jedan jedini zakon a to je Zakon Ljubavi.
Hajde da kažem još koju reč o svemu ovome.
U Biblčiji postoje tragovi kazivanja o Svetlosti i Zvuku koje su iskusili apostoli ali postoje ti ragovi o iskustvima sa Svetlošću i Zvukom koje je imao Sveti Pavle posle kojih je bio uzdignut u visokoj svesti, a svest je duhovna kategorija, i time je transforisan od velikog progonitelja učenja Isusa u najvećeg duhovnog učitelja.
Upravo ta dva pilara ili atributa Duha Svetog jesu Njegove dve osnovne komponente i da bi čovek slušao Reč Boga ili Duh Sveti neophodno je da i sam uspostavi kontakt sa ovim aspektima koje su iskusili apostoli ali i Sveti Pavle. Imati ta iskustva je slušati reč Boga i to znači da nema knjige na ovoj planeti koju ćemo uvažavati kao Reč Boga. Naročito ne mnoge interpretacije nepouzdanih zapisivanja a još manje ispravnih tumačenja.
Lao Tze je na početku pomenute knjižice govorio otprilike ovako (parafraziram); "Reč koja se može izgovoriti ili zapisati nije prava Reč. Ona se može samo čuti ili videti svojim unutarnjim čulima..." Ovim je upravo rekao ono što su iskusili Apostoli i Sveti Pavle i što je njima donosilo i donelo uzdizanje odnosno ekspanziju svesti koja pojedincu donosi besmrtnost a to znači da nema više rađanja u nižim svetovima. Rađanje je ulaženje u telo bebe koje je načinjeno od zemaljskih sastojaka pa je to u najvišem smislu pravo umiranje.
O besmrtnosti nas, Duša, jer mi jesmo Duša, i kao takvo Biće dolazimo u nove živote sve dok ne dosegnemo visoka stanja svesti iz kojih možemo kontaktirati Reč Boga koja će nas nadalje voditi i podučavati da odradimo sve što je neophodno da bismo realizovali svoj konačni cilj a to je povratak Kreatoru a to je baš ono što Hrišćanstvo naziva "Spasenje".
Svako ko prihvati i sledi Živa Učenja Duha Svetog, Reč Boga ima svoja iskustva iz kojih sam dobije evidenciju ili dokaz da smo Mi, Duša, uistinu besmrtni i da je naš cilj upravo vratiti se u svetove čiste svesti i ljubavi a ne ukopati se ili uroviti ovde na ovoj planeti. Raj Nebeski nije nikada bio niti će ikada biti u ovom fizičkom svetu iako je bilo perioda koji su u poređenju sa današnjim neka vrsta raja. Ali, to su samo periodi od najlakšeg načina živlčjanja kada je Duh Sveti bio najobilniji u svom Toku kroz niže svetove. Danas, kada je Njegov tok ili Struja jako smanjena a pojačan je enrgetski tok sa Mentalnog sveta situacija je takva kakvom jeste a sigurno je da će se ona sa vremenom još menjati ka nepovoljnijoj.
Svakako, za one koji su voljni mogu se sresti sa stotine ili hiljade priča o iskustvima izvan tela ili na višim svetovima drugih ljudi. Takođe ima mnogo onih koji imaju iskustva sa Zvukom i Svetlošću Duha Svetog. Takvi nikome ne mogu dokazivati ništa jer je duhovni razvitak individualna stvar i svako sam sebi dokazuje sve i to onda kada duboko u sebi oseti potrebu da traga sve dok ne nađe odgovor koji će mu dati iskustveno znanje.
Mnogi veruju ili su podučavani da snovi dolaze od negativne sile bez da znaju da su snovi tajni kanal ili tajni prolaz do viših realnosti i stanja svesti pa su ujedno i prolaz za dobijanje najviših pouka za duhovni progres samog snevača. Uistinu, snovi dobijaju transformacije tako da kasnije pojedinac može svesno putovati višim realnostima.
Pozdrav!
 
"Јер кад погледате, у ствари, једну личност, једно конкретно биће, тада, пре него да оно постане, није постојало. И ако опет имате у виду да то биће је смртно, односно да може да престане да постоји, дакле, ПОСЛЕ СМРТИ ОПЕТ НЕ ПОСТОЈИ. Дакле, окружено је ништавилом, угрожено је ништавилом"
Игњатије Мидић, предавање на БФ, ”Последице грехопада”

"Човек може у једном бићу, односно, сам у односу на себе да схвати, у ствари, шта то значи не бити, не постојати. За то нису потребне... односно, за то нису способне животиње. И зато што.... и све ово што имамо, дакле, дела човекова, управо на то указују. Нажалост, ми се тим не бавимо, и одавно је престала Црква да се бави са тим, још на велику (трагедију?), и тај проблем у ствари, смрти, више не постоји ни код кога, поготово не као опасност од небића! ЦРКВА ЈЕ3 ТО РЕШИЛА НА САСВИМ ПЛАТОНИСТИЧКИ НАЧИН - БЕСМРТНОСТ ДУШЕ, дакле, човек је бесмртан по себи и све је пало у воду нема више ту личности, све је безлично, све се ту врти око неких закона, нужности.."
Игњатије Мидић, предавање на БФ, ”Стварање човека”
 
"Јер кад погледате, у ствари, једну личност, једно конкретно биће, тада, пре него да оно постане, није постојало. И ако опет имате у виду да то биће је смртно, односно да може да престане да постоји, дакле, ПОСЛЕ СМРТИ ОПЕТ НЕ ПОСТОЈИ. Дакле, окружено је ништавилом, угрожено је ништавилом"
Игњатије Мидић, предавање на БФ, ”Последице грехопада”

"Човек може у једном бићу, односно, сам у односу на себе да схвати, у ствари, шта то значи не бити, не постојати. За то нису потребне... односно, за то нису способне животиње. И зато што.... и све ово што имамо, дакле, дела човекова, управо на то указују. Нажалост, ми се тим не бавимо, и одавно је престала Црква да се бави са тим, још на велику (трагедију?), и тај проблем у ствари, смрти, више не постоји ни код кога, поготово не као опасност од небића! ЦРКВА ЈЕ3 ТО РЕШИЛА НА САСВИМ ПЛАТОНИСТИЧКИ НАЧИН - БЕСМРТНОСТ ДУШЕ, дакле, човек је бесмртан по себи и све је пало у воду нема више ту личности, све је безлично, све се ту врти око неких закона, нужности.."
Игњатије Мидић, предавање на БФ, ”Стварање човека”
Vladika govori o besmrtnosti po prirodi i po blagodeti. Ništa ne kapiraš.
 
О смртној души уче и екуменисти, бар део њих.Најпознатији међу њима је професор (ни мање ни више) догматике Игњатије Мидић.
Ово није тачно. Да ли си га икада видео да пише или прича о томе ? Где си нашао ту његову изјаву ?
 
Ово није тачно. Да ли си га икада видео да пише или прича о томе ? Где си нашао ту његову изјаву ?
Моја ћерка на веронауци (браничевска епархија) учила је да су пакао Сократове измишљотине као и митарства. О смртности душе и Игњатију знају и врабци на грани, сем овде два форумаша која су узела за задатак да докажу да је екуменизам свет.
 
"Јер кад погледате, у ствари, једну личност, једно конкретно биће, тада, пре него да оно постане, није постојало. И ако опет имате у виду да то биће је смртно, односно да може да престане да постоји, дакле, ПОСЛЕ СМРТИ ОПЕТ НЕ ПОСТОЈИ. Дакле, окружено је ништавилом, угрожено је ништавилом"
Игњатије Мидић, предавање на БФ, ”Последице грехопада”

"Човек може у једном бићу, односно, сам у односу на себе да схвати, у ствари, шта то значи не бити, не постојати. За то нису потребне... односно, за то нису способне животиње. И зато што.... и све ово што имамо, дакле, дела човекова, управо на то указују. Нажалост, ми се тим не бавимо, и одавно је престала Црква да се бави са тим, још на велику (трагедију?), и тај проблем у ствари, смрти, више не постоји ни код кога, поготово не као опасност од небића! ЦРКВА ЈЕ3 ТО РЕШИЛА НА САСВИМ ПЛАТОНИСТИЧКИ НАЧИН - БЕСМРТНОСТ ДУШЕ, дакле, човек је бесмртан по себи и све је пало у воду нема више ту личности, све је безлично, све се ту врти око неких закона, нужности.."
Игњатије Мидић, предавање на БФ, ”Стварање човека”
Identicno ucenje sa sektama... postoji samo jedan fiiozofski problem iz ovakvog materijalistickog ucenja: nemoguce je vaskrsenje necega sto vise
ne postoji. To samo moze biti klon, ali ne i ista osoba... vaskrsenje kao oblik kada dusa, dakle osoba, uzima materijalno telo, ima smisla...
 
Identicno ucenje sa sektama... postoji samo jedan fiiozofski problem iz ovakvog materijalistickog ucenja: nemoguce je vaskrsenje necega sto vise
ne postoji. To samo moze biti klon, ali ne i ista osoba... vaskrsenje kao oblik kada dusa, dakle osoba, uzima materijalno telo, ima smisla...
СПЦ је институција која је пре екуменизма била наша мајка Црква. Сада нам је "мајка" колико и Ватикан. То уопште није увреда, треба само испратити литературу БТФ (теолошки факултет) као и изјаве патријарха и епископа СПЦ.
Данас је свака секта регистрована у држави, СПЦ нема никакав проблем нити борбу што им секте одводе паству! Да ли знате Тв емисију на ТВ Храм посвећену сектама?
Јеховини сведоци и адвентисти су полуге Запада. Са њима се напада православље и то прилично успешно, јер нема отпора.
Али зато истинско православље је увек на нишану екуменистима, као и свим осталим сектама. Да се разумемо, ИПЦ нема мржњу према људима који су заведени, већ према лажним учењима које можемо лако демонтирати ако има добре воље.
 
СПЦ је институција која је пре екуменизма била наша мајка Црква. Сада нам је "мајка" колико и Ватикан. То уопште није увреда, треба само испратити литературу БТФ (теолошки факултет) као и изјаве патријарха и епископа СПЦ.
Данас је свака секта регистрована у држави, СПЦ нема никакав проблем нити борбу што им секте одводе паству! Да ли знате Тв емисију на ТВ Храм посвећену сектама?
Јеховини сведоци и адвентисти су полуге Запада. Са њима се напада православље и то прилично успешно, јер нема отпора.
Али зато истинско православље је увек на нишану екуменистима, као и свим осталим сектама. Да се разумемо, ИПЦ нема мржњу према људима који су заведени, већ према лажним учењима које можемо лако демонтирати ако има добре воље.
isto tako, moderni satanizam, zastupljen na zapadu, kroz popularisanje razaranja braka i promocije lgbt (da da dobro znam odakle to potice),
dakle ateizam == materijalizam == satanizam. Nisu uopste opasne po drustvo opskurne grupe koje nemaju nikakvog uticaja,
vec ovaj ateisticki pravac satanizma koji vlada u USA... i nikome nije jasno sto se razara poridica i sto ne sme vise da se
pominje musko-zensko.
 
Моја ћерка на веронауци (браничевска епархија) учила је да су пакао Сократове измишљотине као и митарства. О смртности душе и Игњатију знају и врабци на грани, сем овде два форумаша која су узела за задатак да докажу да је екуменизам свет.
Хајдемо од почетка.
Питам те за епископа Игнатија. Не за пакао и митарства. Не за вероучитеља и скретање теме на другу страну.
Ти никада ниси видео Игнатија а пишеш нешто о чему немаш појма.
 
"Јер кад погледате, у ствари, једну личност, једно конкретно биће, тада, пре него да оно постане, није постојало. И ако опет имате у виду да то биће је смртно, односно да може да престане да постоји, дакле, ПОСЛЕ СМРТИ ОПЕТ НЕ ПОСТОЈИ. Дакле, окружено је ништавилом, угрожено је ништавилом"
Игњатије Мидић, предавање на БФ, ”Последице грехопада”

"Човек може у једном бићу, односно, сам у односу на себе да схвати, у ствари, шта то значи не бити, не постојати. За то нису потребне... односно, за то нису способне животиње. И зато што.... и све ово што имамо, дакле, дела човекова, управо на то указују. Нажалост, ми се тим не бавимо, и одавно је престала Црква да се бави са тим, још на велику (трагедију?), и тај проблем у ствари, смрти, више не постоји ни код кога, поготово не као опасност од небића! ЦРКВА ЈЕ3 ТО РЕШИЛА НА САСВИМ ПЛАТОНИСТИЧКИ НАЧИН - БЕСМРТНОСТ ДУШЕ, дакле, човек је бесмртан по себи и све је пало у воду нема више ту личности, све је безлично, све се ту врти око неких закона, нужности.."
Игњатије Мидић, предавање на БФ, ”Стварање човека”
To питање решио још Син Божји говорећи нам "не бојте се оних који тело могу погубити а душу не могу". Остало је испразно философирање.
 
Jevandjelje po Jovanu 5,24:

Zaista, zaista vam kažem: ko moju riječ sluša i vjeruje onome koji je mene poslao, ima život vječni, i ne dolazi na sud, nego je prešao iz smrti u život.

Jevandjelje po Jovanu 11,24-25.

A Isus joj reče: ja sam vaskrsenije i život; koji vjeruje mene ako i umre življeće. I nijedan koji živi i vjeruje mene neće umrijeti vavijek.

Jehovini svedoci i subotari
naucavaju da dusa umire
i da covek prakticno ne postoji
nakon telesne smrti.
Medjutim, Hristos jasno
govori o besmrtnosti onih
koji prebivaju u istini. :aha::aha:

Kako objasnjavate ovu kontradikciju? :manikir::manikir::manikir:
Nema protivurecnosti.
Ima kada pravoslavci ba zalost ne iznesu sve stihove bec samo jedan deo.
Isus sam u istiom tejstu objasnjava sta to znaci sto on kaze.
Tekst ide dalje.
A to nisi hteo da postavis.
Posto nemate istinu pokusavate da izvrcete i zavarate laike.

Pogledajmo:
Jovan 11,26I nijedan koji živi i vjeruje mene neće umrijeti ZAUVJEK. Vjeruješ li ovo?

Znaci ko verujr Hrista umrece.
Ali ne zauvek.
Njegovo ime je zapisano u knjigu zuvota
I on ce na kraju vaskrsnuti.
Dok ce ostali gresnici osrati mrtvi zauvek.
Njihova imena nisu u knjigu zivota.
Biblija nena kpncept zivita posle snrti.
To je lazna nauka
Drugacihe jevabdjelje od Htrstovog i apostolskog.
Nauka koja vodi u propast.

Na dan suda i vaskrsenja verujuci MRTVACI cija su imena zapisana u knjizi zivota primaju vecni zivot.
Otkrivenje 20,12I vidjeh mrtvace male i velike gdje stoje pred Bogom, i knjige se otvoriše; i druga se knjiga otvori, koja je knjiga života; i sud primiše mrtvaci kao što je napisano u knjigama, po dijelima svojima.

Otkrivenje 20,15I ko se ne nađe napisan u knjizi života, bačen bi u jezero ognjeno.
 
Pitanje braci pravoslavcima.
Vaskrsavaju li ovde mrtvi ili zivi kada Hrisois dodje?
Po vasoj nauci nema mrtvih.
Po Hristovoj ima.
Mrtvi u Hristu su umrli sa verom u Hrista i
oni su sa tom verom mrtvi do vaskrsenja.
Da cujeno?
1. Solunjanima 4,16Jer će sam Gospod sa zapoviješću, sa glasom arhanđelovijem, i s trubom Božijom sići s neba; i mrtvi u Hristu vaskrsnuće najprije;
1. Solunjanima 4,17A potom mi živi koji smo ostali, zajedno s njima bićemo uzeti u oblake na susret Gospodu na nebo, i tako ćemo svagda s Gospodom biti.
 
Prilicno rastegljivo tumacenje, i odabir citata, pored mnogo drugih koje ne idu u prilog tom tumacenju..
Koji odabir?
Sam Hristos u tekstu koji ovaj citira kaze sta znaci.
Nena tu idavir
Dalji tejkst ispod njjegivog citata kaze da sz verni su mrtvi i nece biti zauvek mrtvi.
To znaci tekst koji je postavljac teme izvadio izvan konteksta.
Jovan 11,26I nijedan koji živi i vjeruje mene neće umrijeti ZAUVJEK. Vjeruješ li ovo
 
Pitanje braci pravoslavcima.
Vaskrsavaju li ovde mrtvi ili zivi kada Hrisois dodje?
Po vasoj nauci nema mrtvih.
Po Hristovoj ima.
Mrtvi u Hristu su umrli sa verom u Hrista i
oni su sa tom verom mrtvi do vaskrsenja.
Da cujeno?
1. Solunjanima 4,16Jer će sam Gospod sa zapoviješću, sa glasom arhanđelovijem, i s trubom Božijom sići s neba; i mrtvi u Hristu vaskrsnuće najprije;
1. Solunjanima 4,17A potom mi živi koji smo ostali, zajedno s njima bićemo uzeti u oblake na susret Gospodu na nebo, i tako ćemo svagda s Gospodom biti.
postoji odredjeno shvatanje sta je smrt. Vi materijalisti verujete da kada se umre da te nema vise, da je kraj. Dualisti veruju da smrt nije
kraj, jer postoji dusa koja nastavlja da zivi nakon smrti materijalnog tela. Dakle vaskrsenje za dualiste je vracanje duse u materijalno
telo, dok je za materiajliste to kloniranje bez duse, koje filozofski ne moze proci, jer materijalni klon nikako ne moze biti ista osoba...
Dakle, po dualistima, prah nije osoba, vec je to dusa, sto je daleko logicnije...
 
Biser, bravooo...!!!

Takvi možda postoje u tvojoj mrtvačkoj veri, koja nije hrišćanska.
Ni pisma ne poznajete.
Nemate apostolsko Jevandjelje ono vam je nepozbato, strano.
Samo sam citirao apostola Pavla.
Znam da istina boli.
2 svedoka muce ljude.
1. Solunjanima 4,16Jer će sam Gospod sa zapoviješću, sa glasom arhanđelovijem, i s trubom Božijom sići s neba; i mrtvi u Hristu vaskrsnuće najprije;
Jer kako mogu zivi da vaskrsnu?
Sta je sa vama?
Ako ne prihvatite apostolsko Jevandjelje propasce te...
 
Ni pisma ne poznajete.
Nemate apostolsko Jevandjelje ono vam je nepozbato, strano.
Samo sam citirao apostola Pavla.
Znam da istina boli.
2 svedoka muce ljude.
1. Solunjanima 4,16Jer će sam Gospod sa zapoviješću, sa glasom arhanđelovijem, i s trubom Božijom sići s neba; i mrtvi u Hristu vaskrsnuće najprije;
Jer kako mogu zivi da vaskrsnu?
Sta je sa vama?
Ako ne prihvatite apostolsko Jevandjelje propasce te...
Pa niko tu nije mrtav u Hristu, nego baš obrnuto. Samo što ti to možeš 100x odjednom pročitati i da ne uvidiš o čemu pričam. Takva ti izvrnuta mrtvačka vera.
 
Pa niko tu nije mrtav u Hristu, nego baš obrnuto. Samo što ti to možeš 100x odjednom pročitati i da ne uvidiš o čemu pričam. Takva ti izvrnuta mrtvačka vera.
Razumem ja tebe da bi ti htro da pise zivi ne mrtvi.
Ali ne pise zako.
Da li je moguce da ukapiras da te izraze koriste apostoli ja ih samo citiram i imitiram.

A ti izrazi su tebi, vama, strani jer nemate apostolsko Jevandjelje.
Tekst kaze da je covek mrtav.
Ne zivi posle smrti.
Ostario i umro.
Ali sa verom u Hrista.
On je upisan u knjigu zivota.
Iako je umro, zivece opet.
O vaskrsenju mrtvih.
Nije zauvek umro.
To je Hristovo i apostolsko Jevandjelje.
To sto ti verujete nema a sa pravim Jevandjeljem veze
To je neko drugo Jevandjelje koje ne donosi blagoslov i naperdak.
Galatima 1,9Kao što prije rekosmo i sad opet velim: ako vam ko javi jevanđelje drukčije nego što primiste, proklet da bude!

Djela apostolska 26,8Šta? zar vi mislite da se ne može vjerovati da Bog mrtve podiže?
Bog vaskrsava iz mrtvih ne ziivh.
Nisu oni negde zivi.
Takav koncept ne postoji u bibliji i kod apostola kod Isusa.
Sami se kacite i pocinjete a onda vam krivo i mrzite kada se kaze istina.
 

Back
Top