Kako je Dedinje postalo Cetinje

E,moj Pajo,bio sam ja tu jos 91 i 99-te,i ti ces sada da mi kazes ko je ovde pozeljan,a ko nije!

Dok se ovde 91 krilo po podrumima ili kod babe i tetke,bezeci od vojnog poziva i mobilizacije,u C.Gori je bio 100% odziv!

A,jos i moje da pominjes,sram te bilo!

Moj pradeda je ranjen u Mojkovackoj bici,stiteci srpsku vojsku!

E moj Pajo,gori ste od dukljanskih fanatika i izdajnika za saku dolara,upecali ste se na njihovu jeftinu udicu!

Zbog toga mi ti je vise zao,nego sto te osudjujem!

ne moras ti mene zaliti u opste...zamisli se malo...i bar budi malo fer...ako nece da ti kazu nista vojvodjani ,sumadinci i moravci ne mora da znaci da podrzavaju tvoj stav....dok su pomenuti stvarali drzavu i njene institucije crnogoraca nije bilo nigde...dok su se pravile skole i fakulteti opet ih nije bilo nigde...kad je trebalo slati decu u te skole poceli su dolaziti na gotovo...poceli su u njima i predavati...pa kad je trebao upisati vojvodjanin ,moravac i sumadinac dete u skolu ili fakultet vec se radilo ispod zita...pa kad je trebalo primiti srpskom gedzi dete na budzet kazu popunjeno----zarad brace sa izrazenim srpskim nacionalnim interesom...pa kad je trebalo gedzovanu dete iz unutrasnjosti primiti u internat ono opet nemoze....internatom haraju crnogorci....kad se razboli gedzovan koji je stvarao bolnice po srbiji ne moze u njih da se leci jer najcesce nema mesta jer prioritet imaju braca po profesiji srbi...kad srbija kupi 20.000 pesmejkera i ugradi srbima samo 5% ostalo ode braci po bratskoj liniji u bivse republike....sad jos ostaje da kad gedzovan srpski treba da ode u staracki dom da i tamo nema mesta od brace kvalifikovanih po zanimanju srba.... e tako ti misli vecina po srbiji a nece da kaze....valjda kad kaze ce biti za mnoge kasno....ALI NISTE VI KRIVI...KRIVI SU VOJVODJANI,SUMADINCI I MORAVCI...
 
Pa zbog toga ne treba "kriviti" Crnogorce, vec sebe same, sto smo dopustili da nam pripadnici drugog naroda bude lider, i sto nismo uspeli da izmedju sebe izaberemo lidera. Svako je kovac svoje sudbine.

problem je druge prirode.
u borbi ruralnog i urbanog pobedjuje ruralno jer oruzje koje primitivci koriste je odavno zaboravljeno u humanom i civilizovanom svetu.
to oruzje kod primitivaca je familijarnost odnosno mafija. kao pojedinci propadaju ali u bratiji u plemstvu oni su jaci jer na suprotnoj strani imaju jedinku koja pored tog sto ne nema potporu "plemstva" ne poseduje ni oruzje koje je samo po sebi svojstveno primitivcima i nizim intelektima............a to su brutalnost, moralna iskvarenost, nehumansot i spremnost da se za svoje dobro (bogastvo ivlast) ubije i tudje dete................sto je svakako osobina skod osoba sa nizim stepenom civilizacijskog razvoja. takvim primerima obiluju , po pravilu , zaostale sredine i regioni u svetu. kod nas u evropi takav mentalitet moze se sresti uglavnom u najnerazvijenijim regionima juzne italije, albanije, kao i u delovima bivse jugoslavije......... lika, hercegovina, kosovo, posebno i najocitije u crnoj gori............gde je plemstvo i familijarnost od presudnog znacaja za egzistencuju stanovnistva u tim najzaostalijim regionima evrope.

ni sumadinac nije pripadnik neke supercivilizacije ali u poredjenju sa ovim primitivcima razlike se mere vremenski u milenijumima.
tako da , na pitanje zasto srbijom vladaju ovi divljaci, odgovor bi bio: srbija ima tu nesrecu da se teritorijalno na jugozapadu granici sa primitivnim plemenima iz kamenog doba cije su kamene sekire i bambusove strele jace od civilizovane i blage naravi sumadinca.

graniciti se sa crnom gorom je najvece prokletstvo na koje jedna nacija moze biti osudjena...............................zato srbija, niti je ikada imala niti ce ikada imati buducnost mir i prosperitet............jer njom vladaju plemenske poglavice pivljana, vasojevica..........i ostalih primitivnih crnogorskih plemena.

nasa jedina sansa je da za neko vreme postanemo divljaci ravni njima i da se sa njima obracunbamo istim oruzjem koje oni imaju: brutalitetom, ubijanjem, prevarama, pljackama, ...................a kada ocistimo srbiju i od crnogoraca i od njihovih zamaskiranih potomaka, onda zakopati kamene sekire i opet postati ono sto smo i danas........... tihi, posteni ,gostoljubivi, skromni...........
 

Back
Top