Kako ispravno tući supruge?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
0368007.17.jpg

'Udaranje u lice je zabranjeno, čak i kada se radi o životinjama. Supruge treba tući po dijelovima tijela na kojima neće biti nikakve štete', savjetuje saudijski pisac Al Arifi.

Američka TV mreža Fox News prenijela je mjesec dana star prilog emitiran na sudijskoj, kuvajtskoj i libanonskoj televiziji u kojem pisac i klerik dr. Muhammad Al Arifi savjetuje trojicu mladića kako trebaju tretirati buduće supruge.
"Opomenite ih - jednom, dva puta, tri puta, četiri puta, deset puta. Ako to ne pomaže odbijte s njima djeliti krevet", savjetuje Al Arifi.
"A ako to ne pomaže, treba ih tući?", pita jedan od trojice mladića koji primaju savjete. "To je ispravno", odgovara Al Arifi.
"Ne smije ih se tući kao što bi se tukle životinje ili djeca, šamarajući ih lijevo i desno", prezicira sudijski bračni savjetnik.
Arifi dalje objašnjava kako supruge treba tući po dijelovima tijela na kojima neće biti nikakve štete. "Ne smije ih se tući kao što bi se tukle životinje ili djeca.
"Na nesreću, mnogi muževi tuku svoje žene samo kad se razbjesne, i kada počnu udarati, to je kao da udaraju u zid - tuku rukama lijevo i desno, a nekada koriste i noge. Brate, to je ljudsko biće što ga tučeš. To se ne smije činiti", zaključuje Muhammad al Arifi.

Net.hr
04.11.2007.

............................................................

Eto, što mislite o ovome, da li će neki muškarci preći na islam
da bi mogli gospodariti svojim ženama? :)

Mislite li da je ovo ispravno i u skladu s civilizacijom?

Није, али јесте у складу са ајетом број 34. четврте суре из Курана:

Ljudi su poglavari ženama, zato što ih je odlikovao Allah jedne nad drugima, i štotroše (oni) iz imetaka svojih. Zato su dobre poslušne, èuvarke nevidljivog, zato što (njih)èuva Allah. A one za koje se plašite nepokornosti njihove, pa posavjetujte ih, i ostaviteih u posteljama, i udarite ih. Pa ako vas poslušaju, tad ne tražite protiv njih puta.Uistinu! Allah je Uzvišeni, Veliki.
 
Meni je tragicno sto niko nije primetio da je najodvratnije u celom tekstu to sto porucuje da DECU i zivotinje mozes da mlatis kako i koliko hoces :(, dok je zena, za razliku od zivotinje i deteta, ipak ona koju moras da mlatis s merom
 
U ovim zemljama koje su navedene žene vjerojatno i ne gledaju
TV ni ovu emisiju. Iako mi je čudno za Libanon.
A ubojstvo je apsolutno pogrešan način rješavanja ovakvih stvari.

Dobro, daj da ublazimo:)
Bio bi prebijen, jeste da ne znam nacin na koji bih smesta vratila (ipak je 19O i kusur visine i stotka tezine) preveliko za mojih 165 i 53. kg, ali, pa tu su uvek vaze, piksle, tiganji i ostala kucna "pomagala" a efikasni su iz daljine -sto blize vratima.:lol:
Jer, postoji sto nacina da se situacija resi bez batina, jedna od poslednjih mogucih, otici.
Mirno i na kultivisan nacin.
Naravno, te zene o kojima pises, nemaju izbora, ja upravo citam knjigu o jednoj saudijskoj princezi (njenu ispovest) kosa se na glavi dize od strahota, a bes gushi.
Niko dete nije nasao na putu da bi ga neko kasnije prebijao i maltretirao.
Treba ovakva tema, ali ne na poltici, jer je zloupotrbljena po mom misljenju.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top