Kako Hriscani objasnjavaju pojave drugih Bogova?

Banuo sam nakon razgovora sa budistom koji kaze da je njegov otac video Budu u situaciji koja je bila opasna po zivot pa me je zanimalo kako Hriscani objasnjavaju to , nisam ni spomenuo evoluciju , evolucija se svakim danom dokazuje u laboratorijama i iskopinama , ne na internet forumima.
Обрисан ми је пост којим је јуче све теби потанко обајшњено... и то не знам зашто, јер ти уопште нисам ни вређо у њему, јер ти први пут писах...

Сад ме мрзи опет да пишем, више среће други пут братац, није ти било суђено да прочиташ...
 
Што си личан... Такав је духовни свет, не може без праве вере зли духови умно да те не магарче привидима и заблудама... Шта ћу кад постоје и тако варају људе...

Па Адама у рају је преварио, а камо ли нас покривљене да не превари извртањимА
Ма, откуд ти или ико уопште зна какав је ,,духовни свет" и да ли постоје или не зли или икакви духови, ако је њихово постојање потпуно условљено веровањима и причама које сте чули од других? По твојој логици, атеисти су дословно имуни на утицај злих духова о којима причаш, пошто у њих не верују. Како волите да филозофирате о стварима за које мислите да познајете иако о њима не знате ништа више од онога што вас је научила црква, Библија, духовни учитељи или што доживите сами па тумачите како вам воља - анђели, демони, виша сила, тралала. Уопште се не разликујете нимало од оних токсичних тзв. ,,психонаута" који експериментишу с разним супстанцама, па халуцинације које искусе тако одлучно тумаче као погледе у друге димензије, удаљене универзуме, контакте с енергетским или божанским бићима и шта ти ја знам већ. Само зато што је нешто широко распрострањени мејнстрим (или је некад било), мислите да можете да свима који се не слажу с тим да држите лекције из нечега што нити је доказиво нити опипљиво, попут религије, алхемије, астрологије, паранормалног, биоенергетске ,,медицине", магије и сличних нововековних или древних људских културолошких измишљотина. Вама нико не брани да верујете у шта год вам воља, али чим у дискусији наиђете на неког ко се усуди да доведе у питање неко од ваших веровања, одмах је изгубљен, овца, спава, слеп и глув за истину, материјалиста, подложан утицајима мрачних сила, ђавољи слуга или плаћен да крије од света истину коју, чудна ли чуда, само ви знате. Толико сте одвратно искључиви и умишљени као да држите у малом прсту сво знање света. Није вам довољно да кажете ,,ја верујем да је тако" и на томе да се задржите, него по сваку цену морате да тврдите ,,тако је".

Обрисан ми је пост којим је јуче све теби потанко обајшњено... и то не знам зашто, јер ти уопште нисам ни вређо у њему, јер ти први пут писах...

Сад ме мрзи опет да пишем, више среће други пут братац, није ти било суђено да прочиташ...
Прочитао сам и пријавио ја, јер си у њему своја веровања уздигао изнад свих осталих које си тиме унизио (то је та искључивост коју поменух), а то је правилником строго забрањено. Тешко ли је да се односиш према вери као нпр. ја - да сваку држиш у истој равни без обзира на природу и порекло, третирајући их истим нивоом поштовања и уважавања којим очекујеш да и твоја буде третирана? Зашто сматраш да је вера неког абориџина, који ни за електричну енергију није чуо, мање важна од твоје или потпуно неважна? Пуна су ти уста цивилизованости, а понашаш се крајње нецивилизовано и нетолерантно. То је на крају крајева и нехришћански, што је иронично с обзиром на то да се представљаш као ,,прави" хришћанин. Типична појава код свих који се ложе на то ,,прави, истински, једини исправни" и сл. Има вас неколицина на форуму.
 
Ма, откуд ти или ико уопште зна какав је ,,духовни свет"

из исихије и књига
и да ли постоје или не зли или икакви духови, ако је њихово постојање потпуно условљено веровањима и причама које сте чули од других?

Свети Сава је ауторитет, сви му верују




Како волите да филозофирате о стварима за које мислите да познајете иако о њима не знате ништа више од онога што вас је научила црква, Библија, духовни учитељи или што доживите сами па тумачите како вам воља - анђели, демони, виша сила, тралала.

А ко је тебе учио негацијама... одговори Марксе, Енгелсе ил Фројде са Јунгом дрогираним и духозазивачким езотериком

Уопште се не разликујете нимало од оних токсичних тзв. ,,психонаута" који експериментишу с разним супстанцама, па халуцинације које искусе тако одлучно тумаче као погледе у друге димензије, удаљене универзуме, контакте с енергетским или божанским бићима и шта ти ја знам већ.

Битно је да се ти разликујеш, од Хришћана поготову, а причаш о вери :rtfm:

Само зато што је нешто широко распрострањени мејнстрим (или је некад било), мислите да можете да свима који се не слажу с тим да држите лекције из нечега што нити је доказиво нити опипљиво, попут религије, алхемије, астрологије, паранормалног, биоенергетске ,,медицине", магије и сличних нововековних или древних људских културолошких измишљотина.
Ал је теби збрка у глави... ко тебе вуче за рукав, мисли шта оћеш


Вама нико не брани да верујете у шта год вам воља, али чим у дискусији наиђете на неког ко се усуди да доведе у питање неко од ваших веровања, одмах је изгубљен, овца, спава, слеп и глув за истину, материјалиста, подложан утицајима мрачних сила, ђавољи слуга или плаћен да крије од света истину коју, чудна ли чуда, само ви знате. Толико сте одвратно искључиви и умишљени као да држите у малом прсту сво знање света. Није вам довољно да кажете ,,ја верујем да је тако" и на томе да се задржите, него по сваку цену морате да тврдите ,,тако је".

Огледало

Прочитао сам и пријавио ја, јер си у њему своја веровања уздигао изнад свих осталих које си тиме унизио (то је та искључивост коју поменух), а то је правилником строго забрањено. Тешко ли је да се односиш према вери као нпр. ја - да сваку држиш у истој равни без обзира на природу и порекло, третирајући их истим нивоом поштовања и уважавања којим очекујеш да и твоја буде третирана? Зашто сматраш да је вера неког абориџина, који ни за електричну енергију није чуо, мање важна од твоје или потпуно неважна? Пуна су ти уста цивилизованости, а понашаш се крајње нецивилизовано и нетолерантно. То је на крају крајева и нехришћански, што је иронично с обзиром на то да се представљаш као ,,прави" хришћанин. Типична појава код свих који се ложе на то ,,прави, истински, једини исправни" и сл. Има вас неколицина на форуму.
Види, добро је што си ми реко, нећу ти одговорити више ни на једно питање, јер пост није био намењен теби него ЛазиВ...:klap:

Па ти пријављуј, пошто си се нашо увређеним на туђе интересовање и одговор теби неупућен...
 
Poslednja izmena od moderatora:
Nije bitno , bitno je da svako vidi ono u sta veruje , da Musliman i Budista vide Isusa to bi bio vrhunski argument za istinitost Hriscanstva , ali naravno oni to ne vide nego vide ono sta je njima ubacivano u glavu.
ne znam šta može da se vidi a da nisi naduvan, jedino da sanjaš, a obično sanjaš podsvest. tako da ateista koji mnogo provodi po religijskim forumima ili ga čisto zanima religija može da sanja isusa.
 
Прочитао сам и пријавио ја, јер си у њему своја веровања уздигао изнад свих осталих које си тиме унизио (то је та искључивост коју поменух), а то је правилником строго забрањено. Тешко ли је да се односиш према вери као нпр. ја - да сваку држиш у истој равни без обзира на природу и порекло, третирајући их истим нивоом поштовања и уважавања којим очекујеш да и твоја буде третирана?

Prijavio si čoveka, kolegu, sagovornika, i izazvao ukidanje njegovog posta, ZATO ŠTO...
je ton kojim je opisivao svoja verovanja tebi neprihvatljiv. (Pritom, kaže on, nije nikog vređao.)
I ZATO ŠTO se ne odnosi prema veri KAO TI!!!???
 
Poslednja izmena od moderatora:
Nastaju na mnoge razlicite nacine , na primer kod odredjenih bolesti mozga ( psihoze , sizofrenije itd, ) ali i kod izuzetno stresnih situacija mozak moze pogresno da protumaci sliku i zvuk i da osoba " vidi " nesto sto nije tu.
Nisi objasnio shta su to halucinacije... btw psihoza je simptom shizofrenije... no sama za sebe je neobjasnjiv pojam, generalno znachi odvojenost od stvarnosti...
 
Predajem engleski preko neta ljudima sirom sveta i sa vremena na vreme tema bude religija , redovno sam slusao Muslimane koji mi opisuju licni odnos koji imaju sa Alahom pa cak i prisustvovanje isterivanju djavola u dzamijama itd. Upravo sam zavrsio cas sa Japancem koji mi je rekao da je njegov otac u toku jedne saobracajne nesrece video Budu , znaci svaki vernik vidi svog Boga , kako objasniti ovo iz ugla vernika ?

Kako Hriscani objasnjavaju pojave drugih Bogova?​

Sve potiče iz jednog originalnog izvora, koji kasnije biva protumačen na različite načine, ali je ipak originalan izvor, jedini validan;

Po nekim tumačenjima, pad čoveka u grešnu prirodu, je počeo od trenutka kada je sam čovek počeo da po svojim kriterijumima odredjuje šta je ispravno činiti a šta nije, a ne prema kriterijumima koji je originalan izvor odredjivao, to jest Stvoritelj, od čega sledi podela čovečanstva, gde svaki deo odredjuje po svojoj različitoj zamisli pravila ispravnog ponašanja; Prema pitanju postavljenom, koji se oslanja na onakvo objašnjene koji bi Hrišćani isključivo imali, za koje svakako ne mogu pisati u svačije ime zbog toga što i prema učenjima koja potiču od Isusa Hrista nastala su različita tumačenja istih, očekivao bih da saslušam objašnjenje svih različitih verskih zajednica i koje nisu Hrišćanske, kako bih nekako utvrdio čije bi imalo smisla, onoliko koliko je unutar mogućnosti ljudskog razuma, kako bih izbegao da isključivo odgovornost ovog svakako teškog odgovora ne opterećujem samo Hrišćana.

Ipak, pravila koja pripadnik neke vere više ili manje prati, mogu više ili manje približiti istog vernika ka bogu koji on smatra da je jedini, jer je u ovom smislu, za vernika takvo nešto od krucijalne važnosti; Prema tome što svako jasno može uvideti da podela čovečanstva jeste zasnovana na različitim pravilima za koju svaku grupaciju se tvrdi da su jedina ispravna za poštovati, gde svaka održavaju red nekog tipa, ali gde ipak pojedinačno vernik sam po sebi i svojoj urodjenoj jedinstvenosti, nije uvek u stanju da ih tačno prati na efikasan način kada uporedjen sa drugim vernikom iste zajednice koji bolje to čini;

Zbog toga, lični odnos s Bogom jeste iskustvo koje važi za vernika i koje bi imalo smisla, zbog toga što je ipak svaki vernik svakako drugačiji jedan od drugog, iako pripadaju istoj verskoj zajednici, u ovom slučaju, Hrišćanskoj, ali gde je ipak zbog takve različitosti, potrebno učiti svakoga drugačije i pojedinačno kako postati bolji čovek kroz lični odnos s Bogom, koji ume da svakoga nauči za njegovo dobro to što mu je potrebno za njegov individualni razvoj naspram svega ostalog, kako bi bolje razumeo kako da se snadje u postojanju, u kome čovek kada bi bio sam prepušten sebi, bio bi izgubljen;

Iz tog je razloga potreban Bog, jer onaj koji stvara svoje delo, bolje poznaje svoje delo nego što delo poznaje sebe, gde je u ovom slučaju, delo, čovek;

Prema gore navedenom rečenicom, različiti bogovi, koji se mogu predstaviti takodje lažno kao originalni izvor, upućuju ljude ka različitim putevima, ali samo originalan Stvoritelj, zna najbolje kojim putem čovek treba ići i koji vodi ka spasenju : Po tome ćete prepoznati lažnu veru od prave, to jest, da li je večna ili će nestati, a ako danas ili u našim životima to ne budemo svedočili, onda će svakako to svedočiti ljudi u budućnosti.

Jer to što je najbolje za čoveka, osigurava njegovo spasenje.
 
naštampaš para za sve dovoljno i podeliš,povećaš kupovnu moć i potrošnju,ona poveća proizvodnju,uvedeš robote,skratiš radno vreme,trošiš i radis ono što želiš i žališ se sam sebi na glupe izbore i potrošeno vreme,slobodan si i zavalan na životu i biraš društvo po interesovanjima,a može i po različitosti,gledaš snimke iz turbulentne prošlosti i popravljaš boljim lošije stvari :lol:
pre toga moraš da ubediš ove što sprovode ideje u dela i prave se pametni i ozbiljni,i da zaštitiš svoje interese jer kradu i skloni su prevari:rotf::lol:
 
Ne govorimo ovde o "nekom" nego o liku iz tvog videa koji je navodno pronašao Isusa.
Што, јел он непогрешив па треба да га узмемо као ауторитет?
Зашто су светитељи оболели од канцера ? Очигледно није све тако једноставно по питању болести.
 
Што, јел он непогрешив па треба да га узмемо као ауторитет?
Зашто су светитељи оболели од канцера ? Очигледно није све тако једноставно по питању болести.
Druže, hoću da kažem da ti je video bezveze i nista ne dokazuje.
Imaš beskonačno primera gde su hrišćani otišli u Islam, Budizam, ateizam i obratno. I? Šta to znači? Apsolutno ništa.
 
Poslednja izmena:
Druže, hoću da kažem da ti je video bezveze i nista ne dokazuje.
Tвоје мишљење, ја ту не могу ништа ни да додам ни да одузмем, да ли је нешто безвезе или не је лични став.
Imaš beskonačno primera gde su hrišćani otišli u Islam, Budizam, ateizam i obratno. I? Šta to znači? Apsolutno ništa.
Питање је било, како је болест казна када су светитељи добили тешке болести ?
Видео је био одговор на дилему да ли свако нађе оно што хоће тј. оно што има у потсвести.
Уопште се не ради о томе ко је прешао у атеизам или ислам, нити неко такмичење где се шта и коме десило.
Очигледно да сви људи исламске вероисповести не пројектују увек Мухамеда или ислам свуда где стигну.
 
Halucinacija je kad vidis ili cujes nesto sto nije tu.
Chuj, to je tako definisano, no ja nikada nisam video i chuo neshto shto nije tu, radije bih to objasnio kao upotpunjenu sliku realnosti,
mada sa rezervom, ostavljam mogutjnost kao iskustvo na halicinogenima, shto je sigurno drugachije od ovoga shto imam...
dakle, materijalisti sve ono shto se ne mozhe detektovati kamerama, naziva halucinacijama, pa tako i nash um...
zato i veruju da je mogutje napraviti isto na kompjuteru :P
 
Chuj, to je tako definisano, no ja nikada nisam video i chuo neshto shto nije tu, radije bih to objasnio kao upotpunjenu sliku realnosti,
mada sa rezervom, ostavljam mogutjnost kao iskustvo na halicinogenima, shto je sigurno drugachije od ovoga shto imam...
dakle, materijalisti sve ono shto se ne mozhe detektovati kamerama, naziva halucinacijama, pa tako i nash um...
zato i veruju da je mogutje napraviti isto na kompjuteru :P
Moguce da si u pravu , ja ne tvrdim nista , zato sto ne znam , isto tako znam da ni ti ne znas.
 
Tвоје мишљење, ја ту не могу ништа ни да додам ни да одузмем, да ли је нешто безвезе или не је лични став.

Питање је било, како је болест казна када су светитељи добили тешке болести ?
Видео је био одговор на дилему да ли свако нађе оно што хоће тј. оно што има у потсвести.
Уопште се не ради о томе ко је прешао у атеизам или ислам, нити неко такмичење где се шта и коме десило.
Очигледно да сви људи исламске вероисповести не пројектују увек Мухамеда или ислам свуда где стигну.
Onda je moja greška. Izvinjavam se.
 

Back
Top